Строительство »

Чому в Аргентині оголосили дефолт

  1. Орфографічна помилка в тексті:

1 серпня 2014 року, 4:03 Переглядів: 1 серпня 2014 року, 4:03 Переглядів:   Аргентину визнали банкрутом

Аргентину визнали банкрутом. Фото: & nbsp; for-ua.com.

У ніч на 31 липня Аргентина була визнана формально неплатоспроможною державою. Це сталося після безуспішних переговорів уряду з хедж-фондами, які володіли нереструктуризованої держборгом країни ще з 2001 року. Напередодні агентство Standard & Poor's присвоїло цим борговими зобов'язаннями рейтинг "вибірковий дефолт", пише Forbes .

Загроза такого розвитку подій нависла над Аргентиною після того, як 16 червня нинішнього року Верховний суд США залишив в силі рішення судді Томаса Гріесси, що зобов'язав уряд країни відшкодувати в повному обсязі кошти двом американським хедж-фондам - ​​NML Capital і Aurelius Management. Раніше обидва фонди відмовилися отримувати повернення позик на запропонованих умовах реструктуризації. Зобов'язання Аргентини перед ними досягають близько $ 1,33 млрд.

При цьому суддя вирішив, що Аргентина не може платити за своїми реструктурованих боргах, поки вона не розрахується з фондамі- "відмовниками", і наклав арешт на вже проведений платіж в розмірі $ 1,2 млрд за старими боргами.

В результаті 1 липня країна фактично виявилася в стані технічного дефолту, проте отримала 30-денну відстрочку для того, щоб спробувати досягти компромісу з "відмовниками" за участю призначеного посередника. Але переговори до успіху не привели.

При цьому багато аналітиків відзначають, що нинішній дефолт є прямим наслідком попереднього, оголошеного в 2001 році, але за своєю природою кардинально від нього відрізняється. Минулого разу Аргентина виявилася не в змозі виплачувати свої борги після відмови МВФ в новий транш. Сума непогашеного держборгу тоді склала в цілому близько $ 95 млрд, що стало світовим рекордом.

Уже в 2005 році Аргентина зуміла його реструктуризувати зі значним дисконтом - аж до 80%. При цьому 7% власників цінних паперів Аргентини відмовилися співпрацювати на цих умовах, серед яких - фонди NML Capital і Aurelius Management. Інтрига полягає в тому, що зараз Аргентина теоретично могла б виплатити $ 1,33 млрд цим двом фондам. Але уряд визнав подібний крок небезпечним прецедентом, після якого могли вчинити рахунку і від інших кредиторів, які не погоджуються з умовами реструктуризації держборгу. На даний момент доля ще $ 10 млрд вирішується в різних юридичних інстанціях.

При тому, що розмір золотовалютних резервів Аргентини становить трохи більше $ 28 млрд, подібні виплати могли б довести до банкрутства країну і чинити додатковий тиск на національну валюту. Аргентинський песо і так страждає від інфляції, яка в цьому році може перевищити 40%.

Влада Аргентини відмовляються визнавати факт дефолту і заявляють про готовність платити по реструктуризованих боргах. "Ніхто не знає, як назвати [відбувається], оскільки подібного ще не траплялося. Це абсолютно незвичайна ситуація: Аргентина заплатила і далі має намір це робити", - заявив міністр економіки країни Аксель Кісіллев. "Як можна через заяви судді називати нас неплатоспроможними? Це рішення лежить повністю на совісті судді Гріеси. Даний дефолт не є членом будь невиплатою за контрактами, він викликаний ситуацією, в якій суддя прийняв сторону кредиторів і банків в справі, що стосується тільки нас і позивачів" , - дивується Кісіллев.

Хедж-фонди зі своєї сторони звинувачують Аргентину в відсутності конструктиву під час переговорів. А посереднику Деніелу Поллаку, який був призначений американським судом, не вдалося вплинути на уряд Аргентини. У підсумку він змушений був визнати, що країна скочується до стану дефолту. "Дефолт - не просто технічний стан, це реальне і хворобливе подія, яка вдарить по реальним людям, включаючи простих громадян і власників облігацій", - сказав Поллак за кілька годин до закінчення терміну пошуку компромісу.

Втім, глобальні ринки поки значної реакції на подію не показують. І багато в чому тому, що фінансисти були готові до подібного розвитку подій, вважає керуючий активами КУА "Кінто" Павло Ілляшенко. "Це було очікувано, і ринки повинні були це продисконтовані. А для Аргентини це означає ймовірне закриття зовнішніх ринків, хоча вони і так не особливо були відкриті. Там і без дефолту економічний хаос, тому додаткового тиску на песо може і не виникнути", - вважає експерт, додаючи, що особливого поширення аргентинського "негативу" на світовий ринок очікувати, швидше за все, не доводиться.

На думку Ілляшенко, коренем проблеми є популізм аргентинської влади в даній ситуації. "Вони пішли по шляху популістської реакції. Своїм виборцям пояснювали, мовляв, все добре, ми платимо, але навколо злісні вороги, капіталісти, американці і так далі", - коментує поведінку аргентинського уряду Ільяшенко.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк запевнив, що Україна доля Аргентини не загрожує .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чому в Аргентині оголосили дефолт". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як можна через заяви судді називати нас неплатоспроможними?