Строительство »

Власник квартири, а не орендар повинен сплачувати членські внески

Нещодавно зняла квартиру. Оформила це офіційно. Коли прийшов час оплачувати комуналку, виявилося, що на слух додатково включені заробітна плата голови і бухгалтера, освітлення місць загального користування. Чи повинна я сплачувати ці послуги, адже я не є власником житла? (Марія, Брест)

Треба розуміти, мова йде про квартиру в будинку ЖБК або в будинку, де сформовано товариство власників.

Добре б, звичайно, всі питання оплати передбачити договором при його укладанні. Але в будь-якому випадку, читайте зараз уважно укладений договір. Після підписання договору його умови застосовуються в сукупності з положеннями Житлового кодексу.

У відповідність з ЖК наймач житлового приміщення приватного житлового фонду зобов'язаний вносити плату за житлово-комунальні послуги та плату за користування житловим приміщенням, передбачені договорами найму житлового приміщення, якщо інше не встановлено цими договорами або законодавчими актами. Якщо вашим договором з власником передбачена саме обов'язок вносити плату за житлово-комунальні послуги та плату за користування житловим приміщенням, то плата за користування - це та плата, про яку ви домовилися і яка є доходом власника від здачі квартири, а плата за основні житлово комунальні послуги включає в себе плату за технічне обслуговування, поточний ремонт, капітальний ремонт, комунальні послуги.

Плата за додаткові житлово-комунальні послуги включає в себе плату за житлово-комунальні послуги, що надаються додатково до основних житлово-комунальних послуг відповідно до договорів на надання додаткових житлово-комунальних послуг.

Член організації забудовників - власник об'єктів нерухомого майна вносить членські, цільові та додаткові внески та інші платежі, передбачені законодавством.

Статутами товариств власників, як правило, передбачено, що внески (вступний, членські, додаткові, цільові) на утримання ТЗ сплачує член ТС - власник квартири.

Статутами товариств власників, як правило, передбачено, що внески (вступний, членські, додаткові, цільові) на утримання ТЗ сплачує член ТС - власник квартири

Відповідь підготував юрист, правозахисник Павло Сапелко.

Шановні читачі! Якщо у вас є питання до юриста, надсилайте їх до редакції «БГ» за адресою м Брест, вул. Інтернаціональна, 16 - 105 або на електронну скриньку [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Чи повинна я сплачувати ці послуги, адже я не є власником житла?