Строительство »

Що робити, якщо господар квартири, яку ви знімаєте, несподівано підвищує ціну оренди

  1. Орфографічна помилка в тексті:

20 січня 2016, 8:00 Переглядів: 20 січня 2016, 8:00 Переглядів:   Право

Право. Якщо у вас є договір, не погоджуйтеся на підвищення вартості оренди житла і йдіть до суду. Фото: & nbsp; А. Рюмін / ТАСС.

"Я знімаю квартиру. У моєму договорі оренди вказана конкретна ціна, але господар нещодавно вирішив її підвищити. І тепер заявляє, що якщо я її не хочу платити, то повинен негайно звільнити квартиру. З'їжджати мені поки нікуди, та я й не хочу - я там розташувався надовго, мене все влаштовувало. Що я можу в цьому випадку зробити? " - Сергій Талащенко, м Дніпропетровськ

Відповідає Анатолій Жила, провідний спеціаліст "УкрЮрЦентр":

"В даному випадку потрібно обов'язково враховувати наступні пункти укладеного вами договору і чинного законодавства України. Розмір плати за користування житлом встановлюється у договорі оренди. Одностороння зміна розміру орендної плати не допускається, якщо ви не домовитеся про це при укладенні договору, або ж це вже встановлено законом (щодо оренди житла, що перебуває у державній або комунальній власності). Як правило, термін внесення плати за орендоване житло встановлюється в договорі, а якщо немає, то орендар вносить її щомісяця. Якщо ви вселяється з сім'єю, то необхідно вказати в договорі осіб, які будуть проживати спільно з вами, а ви, в свою чергу, будете нести відповідальність перед орендодавцем за порушення ними умов договору.

У відповідності до ст. 821 ГК України, договір найму укладається на строк, встановлений угодою сторін. Якщо строк не встановлений, то договір вважається укладеним на п'ять років. Більш того: орендар має переважне право на оренду житла на новий строк. Ця ж норма встановлює, що не пізніше, ніж за три місяці до закінчення терміну договору оренди, орендодавець може запропонувати орендарю укласти договір на тих самих або інших умовах, або попередити орендаря про відмову від укладення договору на новий термін. Якщо орендодавець не попередив орендаря, а орендар не звільнив помешкання, договір вважається укладеним на тих же умовах і на той самий строк.

Що стосується припинення договору оренди житлового приміщення, то орендар має право за згодою інших осіб, які постійно з ним проживають, в будь-який час відмовитися від договору оренди, письмово повідомивши про це орендодавця за три місяці. У тому випадку, якщо орендар звільнив помешкання без попередження, орендодавець має право вимагати від нього плату за користування житлом за три місяці, якщо доведе, що не зміг укласти договір на таких самих умовах з іншою особою (зрозуміло, в судовому порядку). Статтею 825 ЦК передбачені й інші підстави для припинення (розірвання) договору найму житлового приміщення. У разі розірвання договору оренди житла орендар та інші особи, які проживають разом з ним спільно, підлягають виселенню на підставі рішення суду, без надання їм іншого житла.

З урахуванням вище зазначеного, а також судової практики, можна з упевненістю сказати, що в нашому випадку за допомогою подачі позову в суд , Ви як мінімум зможете відстояти свої законні права, а також на 85% досягнете компенсації морального й іншого збитку без задіяння серйозного адміністративного ресурсу ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Що робити, якщо господар квартири, яку ви знімаєте, несподівано підвищує ціну оренди". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що я можу в цьому випадку зробити?