Строительство »

Орендар сплачує податки, а відповідає за це орендодавець

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

26 вересня 2009, 18:08 Переглядів: 26 вересня 2009, 18:08 Переглядів:   В оренду

В оренду. За здану квартиру доведеться сплатити податок. Фото А. Іскрицької.

"Добрий день," Юрлікбез "! Я здаю свою квартиру в оренду. Хто повинен платити податки і хто є податковим агентом (відповідальною особою за нарахування та сплату податку) - я (орендодавець) або орендар? Спасибі. Віра, Севастополь".

Відповідає нотаріус Ірина Солов'яненко:

Податковим агентом платника податку - орендодавця при нарахуванні доходу від надання в оренду квартири є орендар. Якщо ж орендарем є фізособа (не підприємець), то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є сам платник податку - орендодавець. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені для квартального податкового періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем ​​такого звітного кварталу. Слід враховувати, що доходи від передачі в оренду нерухомого майна остаточно оподатковуються при їх виплаті та за їх рахунок. Відповідно до ст. 793 ГК України, договір оренди нежитлової нерухомості, укладений строком на три роки і більше, підлягає нотаріальному посвідченню. Нотаріус, який посвідчив такий договір, зобов'язаний надати інформацію про договір до податкового органу за місцем проживання орендодавця.

Питання надсилайте на адресу: [email protected]

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Орендар сплачує податки, а відповідає за це орендодавець". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Корчинський Вадим

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Хто повинен платити податки і хто є податковим агентом (відповідальною особою за нарахування та сплату податку) - я (орендодавець) або орендар?