Строительство »

Комерційна нерухомість в Німеччині: можливості, прибутковість і ризики інвестицій в прибуткові будинки Німеччини

 1. Комерційна нерухомість в Німеччині: можливості, прибутковість і ризики інвестицій в прибуткові будинки...
 2. Прибуткові будинки в Німеччині
 3. Комерційна нерухомість в Німеччині: можливості, прибутковість і ризики інвестицій в прибуткові будинки...
 4. Комерційна нерухомість в Німеччині
 5. Прибуткові будинки в Німеччині
 6. Комерційна нерухомість в Німеччині: можливості, прибутковість і ризики інвестицій в прибуткові будинки...
 7. Комерційна нерухомість в Німеччині
 8. Прибуткові будинки в Німеччині

Комерційна нерухомість в Німеччині: можливості, прибутковість і ризики інвестицій в прибуткові будинки Німеччини

Dem Group - комплексні послуги з купівлі-продажу нерухомості в Німеччині на найбільш привабливих умовах:

 • всі види нерухомості;
 • індивідуальний пошук об'єктів;
 • професійний супровід;
 • гарантії юридичної чистоти угод;
 • ексклюзивні пропозиції від власників житла;
 • офіси в Росії і в Німеччині.
Відвідати сайт агентства ...
Консультація фахівців ...

Світовий економічний спад змушує багатьох шукати способи вигідного вкладення грошей. Одним з варіантів може стати покупка європейської нерухомості. Найбільш цікавим інвестиційним рішенням традиційно вважається нерухоме майно в Німеччині. Особливо це стосується його комерційного сегмента.

ФРН має найбільш стабільну економіку серед європейських країн, і це позитивно позначається на ринку нерухомості, який завжди найбільш чутливо реагує на фінансові спади. Крім того, німецькі банки лояльні до іноземним позичальникам, що особливо важливо в умовах світових кризових явищ. Що ж може запропонувати німецький ринок комерційної нерухомості російському інвестору?

За даними міжнародної консалтингової компанії CBRE, в першому півріччі 2014 р інвестиції в європейську комерційну нерухомість росли в основному за рахунок Франції та Німеччини. У ФРН сума інвестицій за цей період склала близько 17 млрд євро і перевищив аналогічні показники попередніх років за рахунок активності інвесторів з США, Великобританії і Франції.

Комерційна нерухомість в Німеччині

Експерти ринку сходяться на думці, що найбільш прибуткові інвестиції в Німеччині - це покупка нерухомості для здачі в оренду. Витрати на покупку торгових центрів в 2014 р дещо знизилися в порівнянні з 2009-2011 роками (близько € 4,5 млрд) і склали трохи більше € 1,6 млрд. Причому спад викликаний не падінням попиту, а браком пропозицій. Так, в 2009-2011 роках поміняли господарів приблизно 90 ТЦ (четверта частина подібних об'єктів в Німеччині). Оскільки інвестори в більшості своїй мали довгострокові плани, розглянуті об'єкти були зняті з продажу на тривалий час.

Можливості та переваги придбання:

 • Іноземці можуть без всяких обмежень купувати комерційну нерухомість на всій території Німеччини.
 • Купівля комерційної нерухомості у Німеччині - це стабільно високий чистий дохід і реальні перспективи розвитку бізнесу, тому попит зростає з кожним роком.

Прибутковість. Капіталовкладення в комерційну нерухомість дозволяють отримувати стабільний прибуток в 4-15% річних. Вкладення, наприклад, в придбання приміщення супермаркету приносять інвестору приблизно 10% на рік.

Ризики. Не всі пропозиції представлені в ЗМІ або Інтернеті. Інформація про по-справжньому хороших комерційних об'єктах часто поширюється у вузькому колі фахівців і зацікавлених осіб, а то, що «виставлено» в Інтернеті і здається на перший погляд привабливою пропозицією, може виявитися недостовірним фактом.

Аналіз ринку пропозицій. Найбільш привабливими для інвестицій в комерційну нерухомість є об'єкти, розташовані в Західній Німеччині. Найменш дорога комерційна нерухомість може бути придбана в Східній Німеччині, а й здати її в оренду вдасться за нижчими цінами, ніж в Західній.

Особливості придбання і володіння. Продаж комерційної нерухомості в Німеччині часто здійснюється примусово - це об'єкти, що знаходяться в заставі у банків. Така нерухомість пропонується зазвичай за ціною, значно нижчою за ринкову. Однак слід об'єктивно оцінювати власні можливості, щоб не опинитися в подібній ситуації самим (в тому випадку, якщо ви збираєтеся залучати позикові кошти).

Вартість об'єктів. Не варто «боятися» цін на комерційну нерухомість. Звичайно, великі офісні центри зажадають багатомільйонних інвестицій, але невеликий магазинчик в Берліні площею 76 кв. м можна придбати за 185 000 євро. Подібні вкладення під силу зробити як компанії, так і приватній особі. На вартість комерційного об'єкта безпосередньо впливають його фінансові показники, термін оренди і рівень доходу, який він може приносити.

Прибуткові будинки в Німеччині

З метою підвищення цінності приміщення для орендаря необхідно оцінювати його місце розташування. Наявність в районі великих компаній з великим числом робочих місць, навчальних закладів, соціальної і транспортної інфраструктури гарантують заповнюваність прибуткового будинку на 90-100%. Якщо ви купуєте прибутковий будинок, в якому більше 50% квартир уже здано в довгострокову оренду, це забезпечить вам надходження платежів з першого місяця володіння і більш високу окупність інвестицій.

Можливості та переваги придбання:

 • В цілому по Німеччині в орендованому житлі проживає більше 57% населення. У великих містах цей відсоток ще вищий - 60-75%, а в Берліні - 84%.
 • Німеччина посідає перше місце в світі з інвестицій в житлову нерухомість.
 • Вигідні умови кредитування при покупці дохідних будинків: розмір кредиту: 50-60% з фіксованою ставкою на 10 років від 3.5%, термін кредитування - 20-25 років.
 • Кожен власник має право здавати житло в найм, це поширюється і на іноземців.
 • Прибуткові будинки можуть бути власністю кількох приватних осіб, які укладають з мешканцями договори довгострокової оренди квартир.

прибутковість
Прибутковість житлової нерухомості в Німеччині залежить від ціни покупки і умов для орендарів. В середньому вона може становити 5-15% річних. Ціна оренди лежить в межах 4,5-12 євро за 1 кв. м і істотно залежить від міста: наприклад, в Дюссельдорфі орендувати житло коштує в середньому 8 євро за кв. м, а в Ессені - 5 євро за кв. м. У цю вартість не включені комунальні витрати (Nebenkosten). У договорі оренди вони зазвичай позначаються окремою позицією і повинні оплачуватися орендарем додатково.

ризики
Перед покупкою необхідно оцінити стан технічних конструкцій будинку. Якщо вам буде потрібно робити капітальний ремонт, вкладення в нього можуть нівелювати річну прибутковість, оскільки це обійдеться в 500-1000 євро на 1 кв. м. Однак ситуація може бути не такою критичною, якщо попередній власник створив накопичувальний фонд на капітальний ремонт будинку: при продажу об'єкта він повинен перейти до нового власника.

Розумним рішенням буде брати особисту участь у виборі орендарів. Якщо прибутковий будинок наповниться іммігрантами з країн третього світу, його репутація може серйозно впасти. Крім того, «проблемних» квартиронаймачів досить складно виселити. Затримуючи орендні платежі або не маючи можливості їх вносити, вони перекладають обов'язки по оплаті на німецькі соціальні служби. Виселення стає можливим тільки за рішенням суду.

Важливо!
Висока прибутковість об'єкта не означає його високу ліквідність. Найчастіше ці показники обернено пропорційні. Високоприбутковий будинок може бути згодом важко перетворити на «живі» гроші. Майте на увазі, що німецькі банки не видають іноземцям іпотеку на покупку недорогих квартир. Вкрай рідко вдається отримати кредит на квартиру вартістю менше 100 000 євро.

Аналіз ринку пропозицій
Традиційно найбільшим попитом у орендарів користуються будинки в Західній Німеччині та Берліні. Східна Німеччина менш приваблива для інвестицій, оскільки істотно відстає в економічному розвитку і середньому доході на душу населення. Більш того, спостерігається активна міграція жителів зі Східної Німеччини в Західну, що відповідним чином позначається на ринку оренди житла. Цікаво, що в Берліні ставки оренди істотно нижче, ніж в інших німецьких мегаполісах.

Особливості придбання і володіння
Німецьке законодавство допускає здійснення угоди безпосередньо з продавцем, проте такі випадки вкрай рідкісні, і зазвичай все користуються послугами ріелторів. Нерухомість можна вибрати по Інтернету, а приїхати в Німеччину тільки для укладення договору.

Варто мати на увазі, що покупка нерухомості не є підставою для отримання посвідки на проживання в Німеччині, але може стати додатковим плюсом у вирішенні цього питання. Також власник нерухомості має право на довгострокову шенгенську візу.

Процедура переходу власності від старого власника до нового в Німеччині займає 2-3 місяці.

вартість об'єктів
Ціни на квартири в Німеччині стартують з 20 000 євро. Ви можете купити одну або кілька квартир в кондомініумі або придбати будинок повністю. Ціна 5-квартирного будинку в землі Північний Рейн Вестфалія складе від 200 000 євро.

Комерційна нерухомість в Німеччині: можливості, прибутковість і ризики інвестицій в прибуткові будинки НімеччиниDem Group - комплексні послуги з купівлі-продажу нерухомості в Німеччині на найбільш привабливих умовах:

 • всі види нерухомості;
 • індивідуальний пошук об'єктів;
 • професійний супровід;
 • гарантії юридичної чистоти угод;
 • ексклюзивні пропозиції від власників житла;
 • офіси в Росії і в Німеччині.
Відвідати сайт агентства ...
Консультація фахівців ...

Світовий економічний спад змушує багатьох шукати способи вигідного вкладення грошей. Одним з варіантів може стати покупка європейської нерухомості. Найбільш цікавим інвестиційним рішенням традиційно вважається нерухоме майно в Німеччині. Особливо це стосується його комерційного сегмента.

ФРН має найбільш стабільну економіку серед європейських країн, і це позитивно позначається на ринку нерухомості, який завжди найбільш чутливо реагує на фінансові спади. Крім того, німецькі банки лояльні до іноземним позичальникам, що особливо важливо в умовах світових кризових явищ. Що ж може запропонувати німецький ринок комерційної нерухомості російському інвестору?

За даними міжнародної консалтингової компанії CBRE, в першому півріччі 2014 р інвестиції в європейську комерційну нерухомість росли в основному за рахунок Франції та Німеччини. У ФРН сума інвестицій за цей період склала близько 17 млрд євро і перевищив аналогічні показники попередніх років за рахунок активності інвесторів з США, Великобританії і Франції.

Комерційна нерухомість в Німеччині

Експерти ринку сходяться на думці, що найбільш прибуткові інвестиції в Німеччині - це покупка нерухомості для здачі в оренду. Витрати на покупку торгових центрів в 2014 р дещо знизилися в порівнянні з 2009-2011 роками (близько € 4,5 млрд) і склали трохи більше € 1,6 млрд. Причому спад викликаний не падінням попиту, а браком пропозицій. Так, в 2009-2011 роках поміняли господарів приблизно 90 ТЦ (четверта частина подібних об'єктів в Німеччині). Оскільки інвестори в більшості своїй мали довгострокові плани, розглянуті об'єкти були зняті з продажу на тривалий час.

Можливості та переваги придбання:

 • Іноземці можуть без всяких обмежень купувати комерційну нерухомість на всій території Німеччини.
 • Купівля комерційної нерухомості у Німеччині - це стабільно високий чистий дохід і реальні перспективи розвитку бізнесу, тому попит зростає з кожним роком.

Прибутковість. Капіталовкладення в комерційну нерухомість дозволяють отримувати стабільний прибуток в 4-15% річних. Вкладення, наприклад, в придбання приміщення супермаркету приносять інвестору приблизно 10% на рік.

Ризики. Не всі пропозиції представлені в ЗМІ або Інтернеті. Інформація про по-справжньому хороших комерційних об'єктах часто поширюється у вузькому колі фахівців і зацікавлених осіб, а то, що «виставлено» в Інтернеті і здається на перший погляд привабливою пропозицією, може виявитися недостовірним фактом.

Аналіз ринку пропозицій. Найбільш привабливими для інвестицій в комерційну нерухомість є об'єкти, розташовані в Західній Німеччині. Найменш дорога комерційна нерухомість може бути придбана в Східній Німеччині, а й здати її в оренду вдасться за нижчими цінами, ніж в Західній.

Особливості придбання і володіння. Продаж комерційної нерухомості в Німеччині часто здійснюється примусово - це об'єкти, що знаходяться в заставі у банків. Така нерухомість пропонується зазвичай за ціною, значно нижчою за ринкову. Однак слід об'єктивно оцінювати власні можливості, щоб не опинитися в подібній ситуації самим (в тому випадку, якщо ви збираєтеся залучати позикові кошти).

Вартість об'єктів. Не варто «боятися» цін на комерційну нерухомість. Звичайно, великі офісні центри зажадають багатомільйонних інвестицій, але невеликий магазинчик в Берліні площею 76 кв. м можна придбати за 185 000 євро. Подібні вкладення під силу зробити як компанії, так і приватній особі. На вартість комерційного об'єкта безпосередньо впливають його фінансові показники, термін оренди і рівень доходу, який він може приносити.

Прибуткові будинки в Німеччині

З метою підвищення цінності приміщення для орендаря необхідно оцінювати його місце розташування. Наявність в районі великих компаній з великим числом робочих місць, навчальних закладів, соціальної і транспортної інфраструктури гарантують заповнюваність прибуткового будинку на 90-100%. Якщо ви купуєте прибутковий будинок, в якому більше 50% квартир уже здано в довгострокову оренду, це забезпечить вам надходження платежів з першого місяця володіння і більш високу окупність інвестицій.

Можливості та переваги придбання:

 • В цілому по Німеччині в орендованому житлі проживає більше 57% населення. У великих містах цей відсоток ще вищий - 60-75%, а в Берліні - 84%.
 • Німеччина посідає перше місце в світі з інвестицій в житлову нерухомість.
 • Вигідні умови кредитування при покупці дохідних будинків: розмір кредиту: 50-60% з фіксованою ставкою на 10 років від 3.5%, термін кредитування - 20-25 років.
 • Кожен власник має право здавати житло в найм, це поширюється і на іноземців.
 • Прибуткові будинки можуть бути власністю кількох приватних осіб, які укладають з мешканцями договори довгострокової оренди квартир.

прибутковість
Прибутковість житлової нерухомості в Німеччині залежить від ціни покупки і умов для орендарів. В середньому вона може становити 5-15% річних. Ціна оренди лежить в межах 4,5-12 євро за 1 кв. м і істотно залежить від міста: наприклад, в Дюссельдорфі орендувати житло коштує в середньому 8 євро за кв. м, а в Ессені - 5 євро за кв. м. У цю вартість не включені комунальні витрати (Nebenkosten). У договорі оренди вони зазвичай позначаються окремою позицією і повинні оплачуватися орендарем додатково.

ризики
Перед покупкою необхідно оцінити стан технічних конструкцій будинку. Якщо вам буде потрібно робити капітальний ремонт, вкладення в нього можуть нівелювати річну прибутковість, оскільки це обійдеться в 500-1000 євро на 1 кв. м. Однак ситуація може бути не такою критичною, якщо попередній власник створив накопичувальний фонд на капітальний ремонт будинку: при продажу об'єкта він повинен перейти до нового власника.

Розумним рішенням буде брати особисту участь у виборі орендарів. Якщо прибутковий будинок наповниться іммігрантами з країн третього світу, його репутація може серйозно впасти. Крім того, «проблемних» квартиронаймачів досить складно виселити. Затримуючи орендні платежі або не маючи можливості їх вносити, вони перекладають обов'язки по оплаті на німецькі соціальні служби. Виселення стає можливим тільки за рішенням суду.

Важливо!
Висока прибутковість об'єкта не означає його високу ліквідність. Найчастіше ці показники обернено пропорційні. Високоприбутковий будинок може бути згодом важко перетворити на «живі» гроші. Майте на увазі, що німецькі банки не видають іноземцям іпотеку на покупку недорогих квартир. Вкрай рідко вдається отримати кредит на квартиру вартістю менше 100 000 євро.

Аналіз ринку пропозицій
Традиційно найбільшим попитом у орендарів користуються будинки в Західній Німеччині та Берліні. Східна Німеччина менш приваблива для інвестицій, оскільки істотно відстає в економічному розвитку і середньому доході на душу населення. Більш того, спостерігається активна міграція жителів зі Східної Німеччини в Західну, що відповідним чином позначається на ринку оренди житла. Цікаво, що в Берліні ставки оренди істотно нижче, ніж в інших німецьких мегаполісах.

Особливості придбання і володіння
Німецьке законодавство допускає здійснення угоди безпосередньо з продавцем, проте такі випадки вкрай рідкісні, і зазвичай все користуються послугами ріелторів. Нерухомість можна вибрати по Інтернету, а приїхати в Німеччину тільки для укладення договору.

Варто мати на увазі, що покупка нерухомості не є підставою для отримання посвідки на проживання в Німеччині, але може стати додатковим плюсом у вирішенні цього питання. Також власник нерухомості має право на довгострокову шенгенську візу.

Процедура переходу власності від старого власника до нового в Німеччині займає 2-3 місяці.

вартість об'єктів
Ціни на квартири в Німеччині стартують з 20 000 євро. Ви можете купити одну або кілька квартир в кондомініумі або придбати будинок повністю. Ціна 5-квартирного будинку в землі Північний Рейн Вестфалія складе від 200 000 євро.

Комерційна нерухомість в Німеччині: можливості, прибутковість і ризики інвестицій в прибуткові будинки НімеччиниDem Group - комплексні послуги з купівлі-продажу нерухомості в Німеччині на найбільш привабливих умовах:

 • всі види нерухомості;
 • індивідуальний пошук об'єктів;
 • професійний супровід;
 • гарантії юридичної чистоти угод;
 • ексклюзивні пропозиції від власників житла;
 • офіси в Росії і в Німеччині.
Відвідати сайт агентства ...
Консультація фахівців ...

Світовий економічний спад змушує багатьох шукати способи вигідного вкладення грошей. Одним з варіантів може стати покупка європейської нерухомості. Найбільш цікавим інвестиційним рішенням традиційно вважається нерухоме майно в Німеччині. Особливо це стосується його комерційного сегмента.

ФРН має найбільш стабільну економіку серед європейських країн, і це позитивно позначається на ринку нерухомості, який завжди найбільш чутливо реагує на фінансові спади. Крім того, німецькі банки лояльні до іноземним позичальникам, що особливо важливо в умовах світових кризових явищ. Що ж може запропонувати німецький ринок комерційної нерухомості російському інвестору?

За даними міжнародної консалтингової компанії CBRE, в першому півріччі 2014 р інвестиції в європейську комерційну нерухомість росли в основному за рахунок Франції та Німеччини. У ФРН сума інвестицій за цей період склала близько 17 млрд євро і перевищив аналогічні показники попередніх років за рахунок активності інвесторів з США, Великобританії і Франції.

Комерційна нерухомість в Німеччині

Експерти ринку сходяться на думці, що найбільш прибуткові інвестиції в Німеччині - це покупка нерухомості для здачі в оренду. Витрати на покупку торгових центрів в 2014 р дещо знизилися в порівнянні з 2009-2011 роками (близько € 4,5 млрд) і склали трохи більше € 1,6 млрд. Причому спад викликаний не падінням попиту, а браком пропозицій. Так, в 2009-2011 роках поміняли господарів приблизно 90 ТЦ (четверта частина подібних об'єктів в Німеччині). Оскільки інвестори в більшості своїй мали довгострокові плани, розглянуті об'єкти були зняті з продажу на тривалий час.

Можливості та переваги придбання:

 • Іноземці можуть без всяких обмежень купувати комерційну нерухомість на всій території Німеччини.
 • Купівля комерційної нерухомості у Німеччині - це стабільно високий чистий дохід і реальні перспективи розвитку бізнесу, тому попит зростає з кожним роком.

Прибутковість. Капіталовкладення в комерційну нерухомість дозволяють отримувати стабільний прибуток в 4-15% річних. Вкладення, наприклад, в придбання приміщення супермаркету приносять інвестору приблизно 10% на рік.

Ризики. Не всі пропозиції представлені в ЗМІ або Інтернеті. Інформація про по-справжньому хороших комерційних об'єктах часто поширюється у вузькому колі фахівців і зацікавлених осіб, а то, що «виставлено» в Інтернеті і здається на перший погляд привабливою пропозицією, може виявитися недостовірним фактом.

Аналіз ринку пропозицій. Найбільш привабливими для інвестицій в комерційну нерухомість є об'єкти, розташовані в Західній Німеччині. Найменш дорога комерційна нерухомість може бути придбана в Східній Німеччині, а й здати її в оренду вдасться за нижчими цінами, ніж в Західній.

Особливості придбання і володіння. Продаж комерційної нерухомості в Німеччині часто здійснюється примусово - це об'єкти, що знаходяться в заставі у банків. Така нерухомість пропонується зазвичай за ціною, значно нижчою за ринкову. Однак слід об'єктивно оцінювати власні можливості, щоб не опинитися в подібній ситуації самим (в тому випадку, якщо ви збираєтеся залучати позикові кошти).

Вартість об'єктів. Не варто «боятися» цін на комерційну нерухомість. Звичайно, великі офісні центри зажадають багатомільйонних інвестицій, але невеликий магазинчик в Берліні площею 76 кв. м можна придбати за 185 000 євро. Подібні вкладення під силу зробити як компанії, так і приватній особі. На вартість комерційного об'єкта безпосередньо впливають його фінансові показники, термін оренди і рівень доходу, який він може приносити.

Прибуткові будинки в Німеччині

З метою підвищення цінності приміщення для орендаря необхідно оцінювати його місце розташування. Наявність в районі великих компаній з великим числом робочих місць, навчальних закладів, соціальної і транспортної інфраструктури гарантують заповнюваність прибуткового будинку на 90-100%. Якщо ви купуєте прибутковий будинок, в якому більше 50% квартир уже здано в довгострокову оренду, це забезпечить вам надходження платежів з першого місяця володіння і більш високу окупність інвестицій.

Можливості та переваги придбання:

 • В цілому по Німеччині в орендованому житлі проживає більше 57% населення. У великих містах цей відсоток ще вищий - 60-75%, а в Берліні - 84%.
 • Німеччина посідає перше місце в світі з інвестицій в житлову нерухомість.
 • Вигідні умови кредитування при покупці дохідних будинків: розмір кредиту: 50-60% з фіксованою ставкою на 10 років від 3.5%, термін кредитування - 20-25 років.
 • Кожен власник має право здавати житло в найм, це поширюється і на іноземців.
 • Прибуткові будинки можуть бути власністю кількох приватних осіб, які укладають з мешканцями договори довгострокової оренди квартир.

прибутковість
Прибутковість житлової нерухомості в Німеччині залежить від ціни покупки і умов для орендарів. В середньому вона може становити 5-15% річних. Ціна оренди лежить в межах 4,5-12 євро за 1 кв. м і істотно залежить від міста: наприклад, в Дюссельдорфі орендувати житло коштує в середньому 8 євро за кв. м, а в Ессені - 5 євро за кв. м. У цю вартість не включені комунальні витрати (Nebenkosten). У договорі оренди вони зазвичай позначаються окремою позицією і повинні оплачуватися орендарем додатково.

ризики
Перед покупкою необхідно оцінити стан технічних конструкцій будинку. Якщо вам буде потрібно робити капітальний ремонт, вкладення в нього можуть нівелювати річну прибутковість, оскільки це обійдеться в 500-1000 євро на 1 кв. м. Однак ситуація може бути не такою критичною, якщо попередній власник створив накопичувальний фонд на капітальний ремонт будинку: при продажу об'єкта він повинен перейти до нового власника.

Розумним рішенням буде брати особисту участь у виборі орендарів. Якщо прибутковий будинок наповниться іммігрантами з країн третього світу, його репутація може серйозно впасти. Крім того, «проблемних» квартиронаймачів досить складно виселити. Затримуючи орендні платежі або не маючи можливості їх вносити, вони перекладають обов'язки по оплаті на німецькі соціальні служби. Виселення стає можливим тільки за рішенням суду.

Важливо!
Висока прибутковість об'єкта не означає його високу ліквідність. Найчастіше ці показники обернено пропорційні. Високоприбутковий будинок може бути згодом важко перетворити на «живі» гроші. Майте на увазі, що німецькі банки не видають іноземцям іпотеку на покупку недорогих квартир. Вкрай рідко вдається отримати кредит на квартиру вартістю менше 100 000 євро.

Аналіз ринку пропозицій
Традиційно найбільшим попитом у орендарів користуються будинки в Західній Німеччині та Берліні. Східна Німеччина менш приваблива для інвестицій, оскільки істотно відстає в економічному розвитку і середньому доході на душу населення. Більш того, спостерігається активна міграція жителів зі Східної Німеччини в Західну, що відповідним чином позначається на ринку оренди житла. Цікаво, що в Берліні ставки оренди істотно нижче, ніж в інших німецьких мегаполісах.

Особливості придбання і володіння
Німецьке законодавство допускає здійснення угоди безпосередньо з продавцем, проте такі випадки вкрай рідкісні, і зазвичай все користуються послугами ріелторів. Нерухомість можна вибрати по Інтернету, а приїхати в Німеччину тільки для укладення договору.

Варто мати на увазі, що покупка нерухомості не є підставою для отримання посвідки на проживання в Німеччині, але може стати додатковим плюсом у вирішенні цього питання. Також власник нерухомості має право на довгострокову шенгенську візу.

Процедура переходу власності від старого власника до нового в Німеччині займає 2-3 місяці.

вартість об'єктів
Ціни на квартири в Німеччині стартують з 20 000 євро. Ви можете купити одну або кілька квартир в кондомініумі або придбати будинок повністю. Ціна 5-квартирного будинку в землі Північний Рейн Вестфалія складе від 200 000 євро.

Що ж може запропонувати німецький ринок комерційної нерухомості російському інвестору?
Що ж може запропонувати німецький ринок комерційної нерухомості російському інвестору?
Що ж може запропонувати німецький ринок комерційної нерухомості російському інвестору?