Строительство »

Як залучити орендарів

  1. Чим власники можуть залучити орендарів? Дисконтів вже мало!

7061 перегляд

Чим власники можуть залучити орендарів? Дисконтів вже мало!

7061 перегляд   Чим власники можуть залучити орендарів

Особливістю нинішньої кризи стало те, що одними дисконтом орендарів вже не здивуєш, тому боротьба за них змістилася з ціновій площині в бік сервісної. На думку експертів ГК «Екоофіс», сьогодні на ринку офісної нерухомості головним інструментом залучення клієнтів стають різні маркетингові акції, що компенсують частину витрат орендаря.

Особливістю нинішньої кризи стало те, що одними дисконтом орендарів вже не здивуєш, тому боротьба за них змістилася з ціновій площині в бік сервісної. На думку експертів ГК «Екоофіс», сьогодні на ринку офісної нерухомості головним інструментом залучення клієнтів стають різні маркетингові акції, що компенсують частину витрат орендаря.

У 2015 року кількість орендарів в цілому практично не змінювалося: звідки взятися новим компаніям в кризу? Таким чином, частка вакантних площ в кожному проекті офісної нерухомості змінюється виключно у зв'язку з ротацією орендарів. Іншими словами, здача в оренду площ в одному бізнес-центрі автоматично означає збільшення вакантності в іншому, а поповнення в одному об'єкті можливо виключно за рахунок «переманювання» компаній з інших. Тому багато власників сьогодні всіма силами намагаються не тільки утримати «своїх» орендарів, але і максимально зацікавити в переїзді в свій проект компанії з інших БЦ.

У минулу кризу в 2008 р власники офісних приміщень просто демпінгували. Тоді цей захід виявилося цілком ефективною, оскільки вартість оренди комерційної нерухомості була занадто завищена. Сьогодні ситуація кардинально змінилася - ставки і так вже досягли розумного мінімуму. Тому вже на початку нинішньої кризи багато орендодавців замість традиційних інструментів залучення - знижок - почали пропонувати сервіс, якісний ремонт, високошвидкісний інтернет, різні опції від керуючої компанії. Але і цього сьогодні мало! Протягом 2015 року більшість власників з тих, хто зміг пристосуватися до нових реалій ринку, вже навчилися надавати якісний сервіс, і сьогодні це не бонус, а скоріше необхідна складова успішного бізнес-центру будь-якого класу. Тому орендодавцям доводиться придумувати нові способи для залучення клієнта. Одне з подібних нововведень - це додаткові бонуси, якими власник компенсує частину витрат потенційного орендаря.

«Це можуть бути і акції на кшталт« приведи друга, отримай знижку »,« перший місяць оренди в подарунок »і« безкоштовний переїзд », - розповідає власник ГК« Екоофіс »Андрій Ковальов. - Наприклад, ми нещодавно запустили останню акцію ». Безумовно, подібні бонуси завжди затребувані, і при виборі орендарем найбільш підходящого бізнес-центру можуть стати одним з вирішальних чинників.

Ситуація на ринку комерційної нерухомості класу B-, С і С + поки стабільна: частка вакантних площ в даних сегментах коливається від 15 до 20%. Невелика ротація орендарів є як в дані сегменти з БЦ класу А, так і навпаки - в більш дешеві офіси. Найбільшим попитом сьогодні користуються окремі кімнати площею від 10 до 20 кв. м, на частку яких припадає близько 25-27% запитів. На другому місці - офіси від 20 до 50 кв. м, ними стабільно цікавляться близько 20% потенційних орендарів. На частку приміщень 50-150 кв. м доводиться 12-14% попиту. Подібний розклад характерний саме для офісів середньої цінової категорії, розташованих в старих обжитих районах недалеко від станцій метро.

CRE

Поділитися публікацією: Підписуйтесь на наш канал в Telegram і Яндекс.Дзен , Щоб першим бути в курсі головних новин Retail.ru.

Чим власники можуть залучити орендарів?
У 2015 року кількість орендарів в цілому практично не змінювалося: звідки взятися новим компаніям в кризу?