Строительство »

Як команда izzly хоче змінити український ринок оренди житла

 1. - Як з'явилася сама ідея і чому вибрали таке незвичне назва?
 2. - Ваша мета - допомогти тим, хто шукає квартиру, або це інструмент для власників житлової нерухомості?
 3. - Свої «фішки» у вашій розробки є?
 4. - Пару слів про технічну сторону, якщо можна: який принцип роботи з пошуком і розміщенням оголошення?
 5. - Хто стежить за порядком на сайті? У вас є модератори?
 6. - На ринку квартир найбільша «головний біль» - це брокери, чиї послуги часто неякісні, але при цьому...
 7. - Кажуть, ви робите закриті тести своєї розробки. Є вже якісь показники і враження реальних користувачів?
 8. - Які плани на 2016 рік?
 9. - І наостанок - кілька слів про ваших джерела натхнення

Ринок оренди житла в Україні безнадійно застряг в «світле минуле»: посередники з європейськими тарифами і брежнєвських сервісом роблять ще більш далекими і без того не дуже доступні квартири. Особливо «прекрасна» ситуація в столиці, куди рік від року приїжджає все більше нових квартиронаймачів, і ціни на оренду не припиняють своє зростання.

Герої нашого сьогоднішнього матеріалу - розробники програми izzly, з яким можна економити не тільки кошти, а й час на пошуку квартири, запевняють вони. Чим ще так зручний цей мобільний інструмент? Слово одному з його творців, Артему Ньорба:

- Як з'явилася сама ідея і чому вибрали таке незвичне назва?

Напевно тільки той, хто не шукав квартиру в Києві може думати, що з орендою все в порядку. Ця архаїчна модель з ріелторами, оголошеннями і постійним обманом як ніби застигла в часі. Ми самі знімаємо житло і на власному досвіді знаємо, як це буває складно. Заходиш на сайт, намагаєшся знайти оголошення від власника, але здається, що такого просто не буває. Дзвониш ріелтору, щоб знайшов квартиру, а у відповідь отримуєш весь арсенал агентства, крім відповідного варіанту. Або, що зовсім сумно, платиш комісію за просто відчинені двері в квартиру.

Ось ми і подумали, як було б добре, якби існував сайт або додаток, де можна залишити заявку на підбір квартири і у відповідь отримувати актуальні пропозиції від власників. З цього ми і почали розвивати ідею. Назва прийшло саме собою, ми хотіли зробити пошук оренди легше, ось і зробили «Izzly» від англійського «easily» - легко, просто.

- Ваша мета - допомогти тим, хто шукає квартиру, або це інструмент для власників житлової нерухомості?

Звичайно, з самого початку ми розуміли, що орендарі прийдуть в додаток, якщо тільки там будуть власники. Тому ми розробляємо izzly так, щоб воно повністю задовольняло потребам власника, наприклад, в анонімності. Просто так взяти і подзвонити власникові в izzly не вийде. Для цього потрібно щоб власник вибрав орендаря і відкрив йому свої контакти. Крім цього власники можуть вказати в додатку, кому вони хочуть здати житло. Наприклад: «Хочу здати житло молодій парі», тоді додаток буде надсилати заявки тільки від молодих пар.

Ще дуже важлива особливість - це аукціон на оренду. Попит на квартири в Києві значно перевищує пропозицію. Наприклад, 1-кімнатна квартира вартістю до 5 500 грн збирає від 7 до 30 бажаючих на перегляд за кілька годин. Здається така квартира не довше ніж за 30-40 хвилин на першому або другому перегляді. Тому ми даємо шанс орендарям отримати бажану квартиру, запропонувавши вартість трохи вище. Для власників це цивілізований спосіб побачити, скільки реально коштує його квартира. Тут спрацьовують прості закони попиту і пропозиції. Якщо комусь дійсно потрібна квартира він заплатить за неї стільки, скільки вважатиме за потрібне.

Якщо комусь дійсно потрібна квартира він заплатить за неї стільки, скільки вважатиме за потрібне

- Свої «фішки» у вашій розробки є?

Наше додаток дуже корисно тим, що економить час і гроші на комісії ріелтора. Залишив заявку - і займаєшся своїми справами. Коли izzly підбере квартиру, орендар отримує повідомлення на телефон. Залишається тільки вирішити, подобається чи не подобається запропонована квартира. Але крім цього є ще функції, якими ми пишаємося:

 • Перевірка відгуків про власників або ріелторів за номером телефону. Припустимо, вам сподобалася квартира і ви вже готові в неї вселитися, але є сумніви, раптом власник квартири не повертає заставу? Все просто: вказуйте його номер в додатку і перевіряєте відгуки попередніх мешканців. Або, навпаки, ви самі можете залишити свій відгук, якщо з вами поступили нечесно. Це змусить власника пояснюватися перед наступним орендарем.
 • Рекомендації друзів на квартири. За допомогою стрічки рекомендацій в izzly можна подивитися, які квартири рекомендують друзі. Якщо одна з них сподобалася, але зараз зайнята, можна підписатися на її оновлення, це дозволить першим дізнатися, коли вона звільниться. Підписавшись на 5-6 квартир можна «зловити» відмінне перевірене житло.
 • Аукціон на оренду. Як уже згадувалося вище, є у нас і така «фішка». Стане в нагоді, якщо вам терміново потрібно переїхати або ви готові платити більше за хорошу квартиру в вигідному районі. Зробіть ставку, запропонуйте свою ціну. Якщо вважаєте, що квартира не коштує тих грошей, які за неї просить власник, запропонуйте альтернативу. Стільки, скільки вважаєте за потрібне.

По суті будь-яка з цих функцій особисто мене змусила б встановити додаток, хоча б для того, щоб спробувати! А якщо програма дає можливість заощадити на комісії, про що тут ще говорити?

- Пару слів про технічну сторону, якщо можна: який принцип роботи з пошуком і розміщенням оголошення?

По-перше, немає ніякого пошуку і немає ніяких оголошень. Є зіставлення заявок орендарів з пропозиціями власників. Чому немає спеціальних пропозицій? Оголошення це щось, що доступно всім. Зайшов і подивився оголошення ... В izzly такого немає, ви можете побачити пропозицію від власника тільки якщо воно відповідає вашій заявці. Але ви побачите тільки квартиру, а не контакти власника. Крім того, оголошення не має відгуків, а у нас кожна квартира і кожен власник або орендар можуть збирати коментарі. Так що краще не обманювати і не грубити - потім буде важко зняти або здати квартиру. У традиційних оголошеннях такого немає.

А тепер як це працює:

 1. Ви створюєте заявку, просто вибираєте: 1-кімнатна квартира, до 6 тис грн, бойлер, холодильник, пральна машина, без радянської меблів і т.д.
 2. З іншого боку, власник при додаванні квартири в систему вказав: 1-кімнатна квартира, 6 тис грн, бойлер, пральна машина, холодильник, новий ремонт і т.д.
 3. Ми зіставляємо вашу заявку з квартирами від власників на предмет збігу тегів і якщо такі є, ми висилаємо пропозицію на мобільний.
 4. Ні орендарю, ні власнику не потрібно писати ніяких описів, все робиться в один клік через додаток. Власник квартири вибирає фото прямо зі свого телефону. Нічого складного.

- Хто стежить за порядком на сайті? У вас є модератори?

Модераторів немає. Кожен користувач izzly і є модератор, тому що кожен може повідомити про порушення та залишити відгук. Судіть самі: вам сподобалися фото квартири, ви приїхали на перегляд і зрозуміли що це «липа». Звичайно ви будете злиться за даремно витрачений час. У такій ситуації можете залишити відповідний відгук, власник не отримає клієнта поки не змінить фото на реальні. Крім цього в програмі є можливість повідомити, якщо квартира неактуальна або в реальності не відповідає опису і т.д. Такі квартири автоматично потрапляють в стоп-лист і проходять додаткову перевірку.

Контенту немає, тому що немає оголошень. Все анонімно. Чому це працює? Тому що кожен користувач розраховує отримати пропозицію від власника і коли його обманюють, виникає природне бажання попередити інших. Можна сказати, що izzly - це закритий клуб орендарів Києва.

Можна сказати, що izzly - це закритий клуб орендарів Києва

- На ринку квартир найбільша «головний біль» - це брокери, чиї послуги часто неякісні, але при цьому коштують дорого. Чи не проникнуть вони сюди під виглядом господарів квартир? Як плануєте боротися з ними?

А ми не збираємося з ними боротися, це не потрібно. Ви ж розумієте, що завжди буде існувати частка власників, які для izzly недоступні. Це люди старої школи, у них ріелтор мало не близький родич.

Ми збираємося привести брокерів до цивілізованого ринку і працювати з ними на вигідних для орендарів умовах. Якщо людині потрібна квартира, але її здає ріелтор, то принаймні він буде обізнаний про це. Так що вибір за орендарем, прийняти таку пропозицію або відхилити. Якщо ріелтор незадоволений, що у нього мало клієнтів від izzly, він завжди може повернутися на дошку оголошень і продовжити розміщувати «заманухи». Але стривайте, навіщо орендарю дивитися оголошення, якщо є пропозиції від власників в izzly?

Це прості закони ринку, де є попит, там є пропозиція. Попит - це орендарі, пропозиція - це власники. Ріелтори йдуть туди, де сходиться попит і пропозицію. Спочатку вони йшли в газети, потім на дошки оголошень, можливо, прийдуть і в izzly. Але на відміну від газет і дощок у нас приховані контакти, ріелтори не зможуть перехоплювати власників і тероризувати їх нескінченними пропозиціями здати квартиру. Так що власникам вигідно йти до нас, а ріелторам ми дамо інструменти і клієнтів, але за кожного клієнта доведеться платити.

Але навіть якщо ріелтор зайде в додаток під виглядом власника, це стане відомо після першого контакту з користувачем. Відгуки зроблять свою справу. А з урахуванням того, що для входу в додаток потрібний активний мобільний номер, завести 10 акаунтів вийде. Вийде дорогувато для ріелтора. Крім того для власників квартири не типово здавати 5 або 8 об'єктів. Так що це теж легко визначається автоматично. Вигідніше просто чесно зайти в додаток, як ріелтор і користуватися всіма його благами.

- Кажуть, ви робите закриті тести своєї розробки. Є вже якісь показники і враження реальних користувачів?

Зараз додаток ще не доступний широкій публіці, але ми відкрили попередню реєстрацію для всіх бажаючих. Багато власників просто пишуть мені в Facebook щоб ми додали їх квартиру. На даний момент ми вже зібрали кілька тисяч бажаючих першими спробувати izzly. І це все на одних репоста, не було взагалі ніякої реклами. Люди діляться нашим сайтом, це дає нам і орендарів, і власників. Цікаво, що буде коли запустимося.

- Які плани на 2016 рік?

В цьому році ми налаштовані голосно і з упевненістю заявити про себе широкому колу київських орендарів. Настав час показати людям, що є альтернативний спосіб пошуку житла в оренду. Ми віримо, що ті речі, які ми вносимо на ринок, буду дійсно корисними і зможуть вирішити цілий комплект закоренілих проблем. Наша мета це розвиватися експоненціально, якщо ми побачимо таке зростання, то буде і вихід на зарубіжний ринок, і участь в акселераторах. Найменше ми хочемо бути схожими на стартап, нас більше вабить той період, коли ми придбаємо системний характер і зможемо називатися великим бізнесом.

- І наостанок - кілька слів про ваших джерела натхнення

Подорож за кордон дає багато сил. Знаєте, це як рух від зворотного. Прилітаєш в Україну і розчаровуєшся багато в чому через відсутність по справжньому хороших речей . Будь-то банк або аеропорт, або ті ж ріелтори. Все якось недбало. Ми самі погоджуємося на відсутність добротного сервісу. Після цього хочеться створити щось, про що інші будуть говорити: «А, так це ж izzly, там все дуже добре працює!» Ось це і надихає.

Як з'явилася сама ідея і чому вибрали таке незвичне назва?
Ваша мета - допомогти тим, хто шукає квартиру, або це інструмент для власників житлової нерухомості?
Свої «фішки» у вашій розробки є?
Пару слів про технічну сторону, якщо можна: який принцип роботи з пошуком і розміщенням оголошення?
Хто стежить за порядком на сайті?
У вас є модератори?
Є вже якісь показники і враження реальних користувачів?
Які плани на 2016 рік?
Чим ще так зручний цей мобільний інструмент?
Ваша мета - допомогти тим, хто шукає квартиру, або це інструмент для власників житлової нерухомості?