Строительство »

Дубай, краще

За останні кілька років ми знімали Дубай три рази. І кожен раз результати зйомок вражали уяву розмахом і красою виріс на місці пустелі мегаполісу.

Віртуальні тури над містом були переглянуті понад п'ять з половиною мільйонів разів. Сьогодні ми вирішили ще раз показати красу сучасної архітектури Дубая і вибрали для цього з кожної зйомки найцікавіші сферичні панорами.

Дубай веде свою історію з VII століття, однак мало у кого цей найбільший місто Об'єднаних Арабських Еміратів асоціюється з старовиною. Його сама ємна характеристика - «Місто майбутнього»: адже, мабуть, ніде на планеті не зосереджено стільки неймовірних архітектурних конструкцій, надсучасних і навіть випереджають свій час.

Його сама ємна характеристика - «Місто майбутнього»: адже, мабуть, ніде на планеті не зосереджено стільки неймовірних архітектурних конструкцій, надсучасних і навіть випереджають свій час

Ось лише невеликий список пам'яток Дубая. Хмарочос Бурдж-Халіфа, схожий чи то на сталагміт, то чи на пустельний квітка з тонкими пелюстками. Семизірковий готель в формі вітрила Бурдж-аль-Араб, що стоїть на окремому штучному острові (ціни на номери в Бурдж-аль-Арабе починаються від тисячі доларів за ніч!). 150-метровий музичний фонтан, який підіймає в повітря одночасно 83 тисячі літрів води під звуки арабських і світових хітів. Захоплююча дух група штучних островів: острови Пальм (гігантське дерево, викладене в акваторії Перської затоки) і архіпелаг «Мир» у формі континентів Землі ...

Захоплююча дух група штучних островів: острови Пальм (гігантське дерево, викладене в акваторії Перської затоки) і архіпелаг «Мир» у формі континентів Землі

Але і це - далеко не все! Крім своїх пам'яток, Дубай відомий як рай для шопінгу. Найбільший торговий-розважальний центр Близького Сходу - «Дубай Молл» - прихистив під своїм дахом один з найбільших в світі акваріумів. «Дубай Марина» - найбільша і престижна яхтова гавань в світі, а аеропорт Дубая за величиною давно обійшов всіх своїх конкурентів.

«Дубай Марина» - найбільша і престижна яхтова гавань в світі, а аеропорт Дубая за величиною давно обійшов всіх своїх конкурентів

Зауважте: все цікаве в Дубаї або входить в число світових рекордсменів за розмірами, або є першопрохідцем у своїй області. А іноді і те, і інше. Наприклад, критий гірськолижний курорт Ski Dubai - не тільки найбільший в регіоні, а й взагалі перший на всьому Близькому Сході центр, де можна покататися на лижах.

Наприклад, критий гірськолижний курорт Ski Dubai - не тільки найбільший в регіоні, а й взагалі перший на всьому Близькому Сході центр, де можна покататися на лижах

Навіть погода в Дубаї, ніби навмисне, бере участь в цій гонці за «най-най». Завдяки середній температурі 35,5 ° С Дубай - один з найспекотніших міст світу. Ну і, нарешті, пляжі Дубая зробили цей емірат найпопулярнішим курортом.

Ну і, нарешті, пляжі Дубая зробили цей емірат найпопулярнішим курортом

Повертаючись до історії: колись Дубай починав як експортер перлів, але до XX століття він уже не міг собі дозволити так розмінюватися на дрібниці. Тепер емірат лідирує по виробництву золотих прикрас, а ціни в Дубаї на золото такі, що рідкісний турист не відвезе додому піввалізи виробів з дорогоцінного металу ...

Загалом, Дубай - це місто-казка, сторінка фантастичного роману, ілюстрація того, як можна втілити в життя самі дивні і помпезні ідеї, було б бажання. Сподіваємося, що панорами і фото Дубая зможуть передати все неймовірне велич цього неповторного і самого знаменитого міста Об'єднаних Арабських Еміратів.

Фотографувати Дубай - одне задоволення. З ним все ясно і просто: ось найвища будівля в світі, ось «Марина», ось «Пальма», ось «Парус», ось кілька кластерів хмарочосів, а ось старе місто і пляжі ... Фотографувати Дубай зручно: летиш кудись небудь в Австралії, береш квиток з пересадкою і пару днів в Дубаї в твоєму розпорядженні. І погуляти, і походити по магазинах, і політати, якщо погода дозволяє. До цього моменту я вже двічі літав над містом на вертольоті, а наш сайт опублікував два тури. Але все ж подібні зйомки не дозволяють охопити все докладно, розглянути деталі, спуститися нижче, опинитися між будівель. І було б правильно приїхати туди з нашим дроном (керованим по радіо вертольотом). Але, якщо без паперу від поліції мені навіть двері вертольота забороняли відкривати, ми припустили, що наш літаючий апарат точно викличе інтерес і заперечення сек'юріті служб різного рівня.

Тому, коли ми запланували нарешті зняти Дубай і Абу-Дабі з літаючої камери, довелося звернутися з проханням у всесвітню павутину про допомогу, а точніше, про підтримку з отриманням дозволів.

На наше щастя відгукнулося кілька людей. Одна з них, Мірьяна, що працює у великій медіа-компанії з Абу-Дабі, стала нашим гідом-провідником і головним одержувачем дозволів.

Одна з них, Мірьяна, що працює у великій медіа-компанії з Абу-Дабі, стала нашим гідом-провідником і головним одержувачем дозволів

Заповнення всіх заяв, описів зйомок і технічних даних наших пристроїв зайняло не одну годину. І хоча всі папери були подані заздалегідь, гроші перераховані, паспорта відскановані, до останньої хвилини ми не знали, чи дозволять нам знімати чи ні. І ось радісна звістка майже біля трапу літака: нам дали дозволу на Дубай! Правда, на зйомку тільки в публічних місцях і відповідно до обмеженого списку об'єктів.

Правда, на зйомку тільки в публічних місцях і відповідно до обмеженого списку об'єктів

Інше було справою техніки: Мірьяна заїжджала за нами до світанку, ми вибирали точку зйомки, і знімали-знімали-знімали. Шкода, що до публічних місць не стосувалось найвища будівля в світі, Бурж Халіфа, ми не змогли політати над співаючими фонтанами у його підніжжя. Дозвіл коштувало дуже великих грошей. Ну да, треба ж окупати витрати на його спорудження. Також дуже дорого столо дозвіл на зйомку готелю «Парус». Це разюче відрізнялося від прийому нашої знімальної групи в сусідньому еміраті Абу-Дабі, де нам не тільки дозволили знімати кращі готелі «Emirates Palace» і «Ethihad Towers», а й запропонували пожити в них, щоб зануритися в атмосферу, а ми потім поділилися б нашими кадрами.

Це разюче відрізнялося від прийому нашої знімальної групи в сусідньому еміраті Абу-Дабі, де нам не тільки дозволили знімати кращі готелі «Emirates Palace» і «Ethihad Towers», а й запропонували пожити в них, щоб зануритися в атмосферу, а ми потім поділилися б нашими кадрами

Абу-Дабі - це столиця ОАЕ. Але ось хмарочосів в ньому не так багато, як в Дубаї. Зате багато адміністративних будівель і резиденцій шейхів. Тому і безпеку підвищена. Адже в будь-який момент хтось може пролетіти на вертольоті до себе додому або в президентський палац.

За процедурою, прописаною в дозволі, ми повинні були на кожен зліт запитувати коридор у авіаційних диспетчерів. Такого у нас ще ніколи не було. Мірьяна набирала «вишку», повідомляла наші координати, просила певну висоту. Нам видавали добро на 10-15 хвилин, або просили почекати і передзвонити, коли хтось пролетить неподалік. Ми піднімали в повітря наш дрон, робили зйомку. Потім коридор закривався таким же дзвінком в диспетчерську.

Єдиним винятком була приголомшливо красива, білосніжна «Мечеть Шейха Зайда», Мірьяне так і не вдалося отримати дозвіл на зйомку з повітря. Може, наступного разу, коли ми зможемо показати вже готовий тур по Абу-Дабі, людям, які приймають рішення, стане ясно, що без зйомок мечеті місто втрачає половину своєї принади. Дозвіл фотографувати зі штатива у нас було, і я кілька разів туди повертався днем, на світанку і на заході, намагаючись в панорамах максимально передати своє відчуття захоплення цим твором мистецтва.

Емірати сильно відрізняються від інших арабських країн: тут досить високий рівень життя, а люди спокійні і доброзичливі. Міста вони будують величні, і будівлі незвичайні, острова насипають штучні, і умови бізнесу створюють зручні, про безпеку дбають. І ці два міста, які ми із задоволенням відвідали, Абу-Дабі і Дубай, безумовно спрямовані вгору і в майбутнє.

Ми дуже вдячні Мірьяне Ділей (Mirjana DeLaey), виконавчому продюсеру Abu Dhabi Media Zone, за допомогу в підготовці та проведенні нашої поїздки в ОАЕ. Вона зі своїми колегами не тільки допомогла і підтримала в отриманні дозволів на зйомку, а й в логістиці для знімальної команди під час нашого перебування в ОАЕ. Протягом двох тижнів з ранку до вечора вона була нашим гідом. І навіть після закінчення зйомок, два місяці Мірьяна займалася узгодженням отриманих результатів з місцевими інстанціями і чиновниками.

Зйомки в Дубаї і в ОАЕ стали можливими в результаті співпраці численних органів, підприємств і ентузіастів. Ми хотіли б висловити особливу вдячність владі ОАЕ і медіа-компаніям:

- Національна рада з ЗМІ,
- Міністерству внутрішніх справ,
- Міністерству оборони,
- Міністерству у справах президента,
- Генеральному відомству цивільної авіації,
- Департаменту транспорту,
- twofour54 - зоні медіа та розваг в Абу-Дабі,
- The Media Company - однієї з найбільш швидкозростаючих компаній в Еміратах.

Також висловлюємо вдячність нашим помічникам в Еміратах: Мохамеду Фаті (Mohammad Fathii) і Ахмеду Аль Каабі (Ahmed Al Kaabi), без яких зйомки б не відбулися.

Фото і текст: Дмитро Моісеєнко і Стас Сєдов

19.11.2015