Строительство »

Схема зварювального апарату постійного струму

 1. Що потрібно для збірки зварювального апарату?
 2. Основні відомості про обмотках зварювального апарату
 3. Зварювальний апарат своїми руками

саморобний  зварювальний апарат  може прекрасно підійти для виконання побутових завдань середньої складності саморобний зварювальний апарат може прекрасно підійти для виконання побутових завдань середньої складності. Природно, з повноцінним зварювальним інвертором його важко порівняти, але невеликі домашні роботи такий апарат виконує без особливих проблем.

Основною перевагою таких пристроїв є той факт, що користувач самостійно вирішує, які зміни вносити в конструкцію, перетворюючи, таким чином, технічні характеристики агрегату, виключаючи і додаючи різні функції.

Найпримітивніші саморобні робочі зварювальні апарати зроблені у вигляді трансформатора з робочою і мережевий обмоткою. Робоча обмотка, як правило, проектується з напругою 45-70 В, а мережева - з напругою 220-240 В. Сила струму при цьому змінюється за рахунок збільшення або зменшення витоків робочої обмотки.

Що потрібно для збірки зварювального апарату?

Схема зварювального апарату постійного струму є, як правило, корпус старого асинхронного двигуна або понижуючого трифазного трансформатора.

Блок живлення поміщається в корпус, який обладнаний усіма необхідними дрібницями:

 • регуляторами;
 • клемами;
 • сполучними роз'ємами;
 • спеціальними вимикачами;
 • переходниками і т. п.

п

Для зручності перенесення і транспортування, корпус зварювального апарата можна обладнати спеціальними коліщатками або ручками.

Щоб зібрати в домашніх умовах зварювальний апарат постійного струму, необхідно мінімум інструментів і обладнання:

 • плоскогубці;
 • викрутка;
 • паяльник;
 • ніж (ножиці), ножівка;
 • молоток;
 • електродриль;
 • гвинти, шайби і гайки різних розмірів;
 • алюмінієві заклепки і пластини.

ВАЖЛИВО: якщо ви вирішили самостійно зібрати зварювальний трансформатор постійного струму, необхідно ознайомитися з базовими теоретичними знаннями та навичками, які стосуються моменту плавлення електрода і горіння зварювальної дуги, технічних характеристик трансформаторів, обмоток зварювального апарату.

Основні відомості про обмотках зварювального апарату

У процесі створення проекту свого зварювального агрегату необхідно розраховувати первинну обмотку з струмом 25 А. Вторинну обмотку потрібно проектувати на 160 А.

Не менш важливим моментом є правильний підбір оптимального перетину проводів. Розрахунок потрібно проводити за наступною схемою: на 1 мм 2 дроти дозволяється подача струму не більше 10 А. Якщо дроти алюмінієві, ток повинен бути зменшений взагалі до 4 А.

Спочатку розраховується площа перерізу вікна заліза в см2, а виходячи з цього - число витків обмоток. Кількість витків обмоток розраховується спочатку на 1 В (48 ділиться на площу перетину вікна робочої площі трансформатора), після чого - для сумарного значення.

Збірка саморобного зварювального агрегату повинна проводитися тільки після завершення всіх розрахунків. Щоб зварювальний трансформатор постійного струму працював правильно, необхідно домогтися правильності розрахунків. Якщо необхідно, потрібно вносити часті зміни в характеристики конструкції.

Якщо необхідно, потрібно вносити часті зміни в характеристики конструкції

Зварювальний апарат своїми руками

Зварювальний трансформатор є головним елементом будь-якого зварювального пристрою (він відповідає за зниження мережевого напруга до 50-80 В). Схема зварювального апарату постійного струму має на увазі максимальну віддачу потужності, через що трансформатор повинен спокійно витримувати подачу струму до 200 А.

Саморобні конструкції зварювальних апаратів дуже прості, так як в них відсутній, як правило, навіть додаткові компоненти для регулювання струму (немає перемикача сили струму). Сила струму регулюється за рахунок перемикання витків котушок (або інших спеціалізованих пристроїв).

Зварювальний трансформатор постійного струму складається з магнітопровода (складається з пластин трансформаторної сталі підвищеної міцності), первинної і вторинної обмотки. Первинну обмотку зазвичай виготовляють з відводами, так як це дозволяє змінювати зварювальний струм під час процесу зварювання. Якщо ж трансформатор розрахований на певний струм, то варити можна відразу після проходу вторинної обмотки.

Не менш важливою деталлю зварювального трансформатора є магнітопровід, в процесі виготовлення якого застосовуються деталі зі старих телевізійних трансформаторів або електродвигунів.

Під час зварювання важлива властивість має і еластичність дуги, основним критерієм якої є її максимальна довжина, при якій дуга може існувати. Дуга може запалюватися і гаснуть до 100 разів на секунду (це залежить від фазового зсуву між струмом дуги і напругою на холостому ходу).

Щоб зменшити паузи горіння, можна підвищити напругу на холостому ходу (не вище рівня 80 В) за допомогою включення в ланцюг дроселів, які призводять до фазового зсуву між напругою і струмом.

В такому випадку зварювальний дуга взагалі може горіти безперервно, тому, як вона буде підтримуватися ЕРС самоіндукцією. А коли дуга більш стабільна, зварений шов лягає теж більш рівно.

А коли дуга більш стабільна, зварений шов лягає теж більш рівно

Що потрібно для збірки зварювального апарату?
Що потрібно для збірки зварювального апарату?