Строительство »

Антиквар 1: Ілля Трабер і Вова-никай. Кращий друг тата

Путінізм як він є ...

Уявіть, друзі, що в загниваючій Америці з'ясується, що чинний президент протягом 25 років (в тому числі перебуваючи при владі) мав бізнес з яким-небудь Джонні «Яйця» з сім'ї Дженовезе або іншим діячем мафії. Причому бізнес чисто кримінальний: з вбивствами, розпилом бюджету, відмиванням грошей.

При цьому підконтрольні цьому президенту ЗМІ розгорнуто кампанію під гаслами: «Зате він не дав США розвалитися!» І «Наш никай всіх переграв». Якось важко уявити, еге ж? - Чи то справа встає з колін путінська Росія. Ну так про все по порядку.

Путінізм як він є

1. КРАЩИЙ ДРУГ ТАТА

Якось в 2006 р важка і безпросвітна життя мешканців містечка Тур-де-Пий на Женевському озері була перервана яскравою подією: якийсь багатий росіянин із Петербурга купив за 30 мільйонів доларів місцеву визначну пам'ятку - маєток Шато-де-Сулли, де колись -то жив засновник банку «Кредит Свісс» Вільгельм Ешер.

Новий власник маєтку був хлопець при грошах. У панському будинку тут же почався масштабний ремонт, монтаж витончених систем безпеки, а також будівництво стайні і басейну для купання коней (господар з дружиною захоплювалися верховою їздою).

У маєток були закуплені нові дерева-крупномери, які доставлялися туди ... на вертольоті. Так швидше. Незабаром Шато-де-Сулли стало одним з найдорожчих маєтків на швейцарській Рив'єрі.

З усього відчувалося, що новий власник маєтку вирішив влаштуватися в Швейцарії всерйоз і надовго. Навіть виписав собі з Італії супердорогу моторну яхту «Ніна» марки Riva Rivale 52. Чиста по Женевського озера поганяти.

Rivale 52 від італійської верфі «Ріва» - це така моторка для олігархів. 16 метрів завдовжки, три каюти плюс салон, все задоволення - від 1 млн. Дол.

При цьому особистість російського нувориша довго залишалася загадкою для жителів містечка Тур-де-Пий: хто ж оселився з ними поруч? - В офіційних документах і при особистому знайомстві він представлявся як Ільяс Трабер (Ilias Traber), грецький підданий.

Було видно, що месьє Трабер - багата людина і веде якийсь міжнародний бізнес. Він часто їздив по Європі, до Франції, Іспанії, Росії, мав справи з якимись офшорними фондами. На його прохання люксембурзький інвестфонд «Жени Капітал» (Genii Capital), що розміщує гроші власників великих статків, купив болід для Віталія Петрова - гонщика «Формули-1» з міста Виборга.

Ленінградська обл., 2010 р В.В.Путин тестує болід Віталія Петрова.

Путин тестує болід Віталія Петрова

Гонщик Віталій Петров (ліворуч) і його тато - Олександр Петров. В інтерв'ю газеті «Ведомости» Віталій Петров назвав Трабера «кращим другом тата» і своїм головним спонсором.

В   інтерв'ю газеті «Ведомости»   Віталій Петров назвав Трабера «кращим другом тата» і своїм головним спонсором

Все це було дуже дивно. Що це за гроші, якими «грецький бізнесмен» Трабер розпоряджається в Європі? Чиї вони? І чому він - «кращий друг тата» Віталія Петрова (а тато там - колишній кілер з Виборзькій бригади тамбовського ОЗУ)? І, нарешті, з чого це Путін приїхав кататися на цьому боліді? - Він що, знайомий з Трабера і Виборзького кримінальниками?

Інші дивацтва були пов'язані зі справами месьє Трабера на Лазурному березі Франції і в Монако. Влітку вся російська еліта з'їжджалася на «Лазурку» потусити, скуповувалися вілли, дорогі квартири, стоянки для яхт.

У Франції є такий підрозділ при податковій службі - БКР (бригади контролю і розслідувань). Щось типу податкової поліції. У 2002 р БКР департаменту Приморські Альпи (куди входить Лазурний берег) провела розслідування про покупку нерухомості росіянами в цьому регіоні. Вони зібрали дані про людей і перевірили їх по різних каналах, в т.ч. через спецслужби.

Був підготовлений звіт для службового користування, але деякі шматки з нього потрапили в пресу ( в тижневик «Експрес» ). Зокрема, в звіті БКР було зазначено, що в Ніцці за 7 млн. Франків (це було ще до введення євро) купив квартиру «друг Путіна Ілля Трабер», який за даними французьких спецслужб «пов'язаний з тамбовського групою, яка контролює порт Санкт-Петербурга ».

Так, але Ілля Трабер - так звали месьє Ільяса Трабера згідно з його другого, російському паспорту. Виявляється, у нього нерухомість ще і в Ніцці. А з якими людьми він дружний!

Але це ще не все. У 20 км від Ніцци знаходиться найдорожче і культове місце Лазурного берега - князівство Монако. Тут в казино Монте-Карло за царя грали в рулетку ще руські князі, графи і авторитети (в галузі літератури).

«Це миле Монте-Карло дуже схоже на гарненький ... розбійницький вертеп» (А.П.Чехов).

Чехов)

Але примітний факт: з 2000 р месьє Трабер був оголошений в Монако персоною нон-грата. В вертеп його якраз не пускали. За що? - За відмивання грошей. У 1999-2000 рр. він проходив у справі місцевої офшорної фірми «Сотрама», яку підозрювали в різних нехороших справах. За підсумками розслідування Трабера і його компаньйона Дмитра Скігіна був закритий в'їзд в Монако назавжди.

Що там сталося, довгий час було невідомо (влади князівства не стали розголошувати інцидент). Подробиці розповів багато років по тому Роберт Ерінджер, колишній начальник розвідки Монако, після того, як пішов зі своєї посади в 2007 р

Американець Роберт Ерінджер і його близький друг, відставний офіцер ЦРУ Клер Джордж працювали на князя Монако з 1999 р, займаючись негласним збором інформації про підозрілі іноземців. У 2002-2007 Ерінджер мав офіційний статус глави розвідки Монако (радника князя з безпеки).

У 2002-2007 Ерінджер мав офіційний статус глави розвідки Монако (радника князя з безпеки)

Як розповів Ерінджер, фірма «Сотрама» в Монако підозрювалася в відмиванні грошей тамбовського ОЗУ , Нелегальних оборудках з російською нафтою, а також в торгівлі зброєю і виплаті відкатів Путіну за корупційними схемами (на його офшори в Ліхтенштейні). Цілий букет там.

Ерінджер не тільки розповів про це розслідування, але і опублікував деякі документи, в т.ч. досьє поліції Монако на фірму «Сотрама».

Фрагмент досьє. М-да ... А месьє Трабер-то дійсно з тамбовських:

А месьє Трабер-то дійсно з тамбовських:

Ще з того ж досьє: список підприємств під контролем російської мафії, гроші з яких прокачувалися через «Сотраму».

Ще з того ж досьє: список підприємств під контролем російської мафії, гроші з яких прокачувалися через «Сотраму»

О Боже! - Петербурзький нафтовий термінал (його ж Путін створював). ОБІП - керуюча компанія морського порту Петербурга. «Горизонт Інтернешйнл Трейдинг» - контора в Ліхтенштейні, куди зливали прибуток від заправного комплексу в Пулково, який Путін в 1996 р віддав Трабера і його колегам.

Ялинки-палиці: пітерський порт, нафтовий термінал, Пулково - все під контролем бандитів, а гроші пиляли в Монако разом з Путіним.

Ще в цій історії варто звернути увагу на одну смішну деталь. Монако - місце гарне, податковий рай для багатіїв і т.д. Але фінансова репутація князівства - аж ніяк не бездоганна. Тут було і є досить багато брудних грошей. І «Коза-Ностра», і африканські диктатори, всяко бувало.

Тому вигнати з Монако за відмивання грошей - це як з борделя за розпусту. Треба було особливо відзначитися. Тобто наш герой, месьє Трабер - людина непересічна, як ви здогадалися.

Інцидент в Монако в 2000 р був для нього серйозним проколом. У якийсь момент подвійне життя, яку месьє Трабер вів в Європі, була розкрита. Адже Ільяс Трабер був респектабельний грецький бізнесмен, а Ілля Ілліч Трабер - кримінальний авторитет тамбовського ОЗУ на прізвисько «Антиквар». З довгим і кривавим слідом за спиною.

З довгим і кривавим слідом за спиною

На щастя для Трабера-Антиквар влади Монако в 2000 р не стали роздувати шум, закрили йому в'їзд по-тихому і все. На його життя в Європі це майже не позначилося. Французи теж його не чіпали, хоча, як видно зі звіту БКР 2002 року, прекрасно знали, хто у них прикупив квартиру в Ніцці.

Але скільки мотузочці НЕ витися ... У 2008 Антиквар потрапив в нову історію - в Іспанії. І на цей раз вона скінчилася міжнародним ордером на арешт. У 2008 р в Іспанії місцева поліція після двох років розробки провела операцію «Трійка» проти російської мафії. Були заарештовані десятки бандитів з Петербурга, які приїхали в цю країну на постійне місце проживання в кінці 1990-х рр. Всі суцільно були з тамбовського і Малишевський ОЗУ (спочатку це була одна банда, яка потім впоралася на дві частини).

Хроніка операції «Трійка». Арешт Олександра Малишева ( «Малюка»), в честь якого була названа однойменна ОЗУ.

Арешт Олександра Малишева ( «Малюка»), в честь якого була названа однойменна ОЗУ

Пітерських бандитів звинувачували у відмиванні грошей в Іспанії, вимаганні, ухиленні від податків. Одним з обвинувачених виявився і наш герой. Іспанці прийшли до висновку, що Трабер - один з найбільших авторитетів російської мафії. Його повинні були заарештувати, але в той момент його не було на території Іспанії.

З 2016 року, зневірившись побачити Трабера у себе в країні, іспанські власті оголосили його в розшук Інтерполу. Але на той час він уже кинув свою нерухомість в Європі і спішно перебрався до Петербурга.

Далі буде...

Юрій Хрістензен

Путінізм як він є

* Думка автора публікації може не співпадати з позицією агентства

Якось важко уявити, еге ж?
При цьому особистість російського нувориша довго залишалася загадкою для жителів містечка Тур-де-Пий: хто ж оселився з ними поруч?
Що це за гроші, якими «грецький бізнесмен» Трабер розпоряджається в Європі?
Чиї вони?
І чому він - «кращий друг тата» Віталія Петрова (а тато там - колишній кілер з Виборзькій бригади тамбовського ОЗУ)?
І, нарешті, з чого це Путін приїхав кататися на цьому боліді?
Він що, знайомий з Трабера і Виборзького кримінальниками?
За що?