Строительство »

Оформлення СНІЛС - документи для отримання СНІЛС - ПапаЮріст.ру

 1. Що потрібно для отримання СНІЛС і куди звертатися
 2. Документи для оформлення СНІЛС
 3. Заява для отримання СНІЛС - анкета за формою АДВ-1
 4. Заповнення заяви (анкети) на отримання СНІЛС
 5. Отримання СНІЛС іноземному громадянину
 6. Додаткові відомості про СНІЛС

Кожен громадянин, який звертається до компетентних органів за отриманням СНІЛС, повинен знати, що йому необхідний стандартний перелік документів.

Якщо на перший погляд може здатися, що оформлення СНІЛС - процедура проста і ніяких додаткових турбот не викличе, то в даній статті ми загострити увагу на деяких особливостях, які супроводжують оформлення документа.

Що потрібно для отримання СНІЛС і куди звертатися

Якщо ви хочете отримати СНІЛС, то крім бажання необхідно зібрати встановлений законом пакет документів і відправитися до Пенсійного Фонду.
Давайте детально зупинимося на цьому моменті.

Насамперед слід з'ясувати, яку категорію громадян ви уявляєте:

 • Якщо ви громадянин, який офіційно працевлаштований, то саме ваш роботодавець повинен займатися оформленням СНІЛС.
 • Якщо ви належите до групи непрацюючих людей, то вам доведеться особисто зібрати документи і віднести їх до Пенсійного Фонду.
 • коли СНІЛС необхідний дитині , Які досягли 14-ти річного віку, то він повинен сам приїхати до Пенсійного Фонду для оформлення СНІЛС.
 • Якщо дитині ще не виповнилося 14 років, але СНІЛС йому необхідний, то даною процедурою будуть займатися батьки, а в разі їх відсутності - законні представники. Також оформити СНІЛС може навчальний заклад, в якому дитина на даний момент проходить навчання. Якщо у органів ЗАГС є відповідна угода, то вони теж можуть займатися оформленням СНІЛС при реєстрації новонародженої щодо міжвідомчої взаємодії з Пенсійним Фондом.
 • Якщо іноземному громадянину, який здійснює трудову діяльність, потрібно СНІЛС, то оформленням документа буде займатися роботодавець. Якщо він не має роботи, то СНІЛС йому доведеться оформляти і отримувати самому.

У більшості випадків для оформлення СНІЛС Пенсійному Фонду потрібно не більше 21 дня. У разі, коли пакет документів для оформлення СНІЛС ви принесли власноруч, то забрати СНІЛС вам теж доведеться особисто.

Якщо замість вас процедурою оформлення займався ЗАГС, навчальний заклад або ваш роботодавець, то готовий документ потрібно забрати вже у них.

Документи для оформлення СНІЛС

Перед тим як йти до Пенсійного фонду, потрібно знати, які потрібні документи для оформлення СНІЛС.

Якщо звернутися до закону, то в ньому прописано, що потрібно мати при собі два документа:

 1. Складену за встановленою формою анкету застрахованої особи.
 2. Документ, що засвідчує особу громадянина, який бажає отримати СНІЛС.

Якщо ваші документи буде здавати в Пенсійний Фонд роботодавець або представники навчального закладу, в якому навчається дитина, то їм буде потрібно, до того ж, надати ще й опис документів, які були передані. Після того як СНІЛС буде на руках у роботодавця, співробітник, який одержує документ, зобов'язаний поставити особистий підпис в спеціальній відомості, щоб підтвердити факт його отримання на руки. Потім відомість про отримання документа буде повернута до Пенсійного Фонду.

Після того як СНІЛС отримано роботодавцем з Пенсійного фонду, він зобов'язаний протягом 7-денного терміну видати його на руки співробітникові. У разі звільнення даного громадянина, роботодавець повинен за останнім відомим адресою, де проживає співробітник, відправити йому повідомлення про те, що СНІЛС отримано.

Бувають випадки, коли колишній співробітник ніяк не відгукується на повідомлення і СНІЛС не отримує. У цьому випадку документ повинен бути збережений роботодавцем в особовій справі звільнився.

Заява для отримання СНІЛС - анкета за формою АДВ-1

Якщо ви хочете отримати СНІЛС вам буде потрібно заповнити анкету застрахованої особи за спеціальною формою АДВ-1.

Завантажити анкету застрахованої особи

за формою АДВ-1 в форматі .DOC

Пропонуємо детально зупинитися на цьому питанні і розібрати, як саме її грамотно заповнити.

Слід обов'язково заповнити такі графи:

 1. ПІБ особи, яка була застрахована.
 2. Дата народження <./ li>
 3. Пол громадянина.
 4. Місце, де він народився.
 5. Адреса реєстрації застрахованої особи.
 6. Адреса, де заявник проживає за фактом.
 7. Контактний телефон.
 8. Паспортні данні.
 9. Дата, коли анкета була заповнена.
 10. Підпис громадянина, яка заповнила анкету.

Заповнення заяви (анкети) на отримання СНІЛС

Анкету застрахованої особи або заяву на отримання СНІЛС громадянин зобов'язаний заповнити друкованими літерами самостійно. У разі якщо процедурою оформлення СНІЛС займається роботодавець, то дану анкету може заповнити співробітник відділу кадрів.

У ряді російських регіонів при зверненні до Пенсійного Фонду заявника особисто, співробітники не вимагають від нього заповнювати заяву на отримання СНІЛС, так як воно буде заповнене на комп'ютері посадовою особою. Під заявою повинна стояти підпис громадянина.

У житті можуть бути різні обставини, внаслідок яких звернувся за отриманням документа заявник не має можливості поставити свій підпис на анкеті застрахованої особи. Наприклад, він знаходиться в тривалому відрядженні понад 30 днів. У цьому випадку роботодавець вказує дану причину при подачі документів.

Якщо СНІЛС оформляють батьки чи законні представники дитини, якій не виповнилося 14 років, то підпис на папері ставлять вони.

Отримання СНІЛС іноземному громадянину

Якщо іноземний громадянин бажає отримати СНІЛС, йому необхідно виконати одночасно 2 умови:

 1. Іноземний громадянин не повинен належати до категорії фахівців високої кваліфікації.
 2. Громадяни іноземних держав повинні мати безстроковий контракт або трудовий договір, укладений з роботодавцем на період не менше півроку. Ця умова відноситься і до осіб, які не мають громадянства, які перебувають на російській території певний час.

Слід знати про один важливий момент щодо того, як повинна бути заповнена іноземним громадянином анкета застрахованої особи.

Всі дані, які містяться в папері, повинні бути ідентичними інформації, що міститься в посвідчує особу документі. Якщо документ заповнений іноземною мовою, то співробітники Пенсійного Фонду попросять вас надати переклад документа на російську мову, завірений у нотаріуса.

З 2015 року на законодавчому рівні були розширені категорії громадян іноземних держав, які мають право претендувати на видачу СНІЛС.

Поправки свідчать, що на сьогоднішній день всі особи без громадянства та іноземні громадяни, які тимчасово перебувають на території Росії, які на руках мають трудовий договір, укладений на будь-який термін (раніше цей термін був не менше 6 місяців), мають право оформити і отримати СНІЛС.

Додаткові відомості про СНІЛС

Давайте звернемося до розшифровці СНІЛС . Під цією абревіатурою розуміється номер особового рахунку громадянина, який застрахований в системі пенсійного страхування. Даний номер строго індивідуальний і протягом усіх життя громадянина не підлягає зміні. Даний номер складається з 11 цифр, причому перші дев'ять - це сам номер, а останні дві - великі червоні літери.

Щоб побачити СНІЛС, потрібно розглянути своє пенсійне свідоцтво - ви побачите його на лицьовій стороні документа. У разі втрати СНІЛС, вам необхідно звернутися до Пенсійного Фонду для відновлення документа.

Пам'ятайте, що якщо ви з якихось причин втратили СНІЛС, то сам номер залишиться незмінним, тобто, вам його міняти не будуть. Вище ми наголошували, що номер СНІЛС не змінюється протягом все життя.

Тому, коли на руки ви отримаєте дублікат СНІЛС, виданий замість втраченого документа, там будуть прописані ті ж цифри, що і у втраченому документі. Аналогічна ситуація буде в тому випадку, якщо ваші анкетні дані піддалися зміні.

Обмін пенсійного посвідчення здійснюється лише у відділенні Пенсійного Фонду, розташованого за місцем проживання. Більше жоден орган державної влади не має повноважень з оформлення, заміні і видачі СНІЛС. Громадяни, які звикли займатися оформленням документом через портал державних послуг, повинні знати, що тут їх чекає розчарування. На даному сайті оформити СНІЛС неможливо, так як ця послуга недоступна на сьогоднішній день для російських громадян.