Строительство »

"Башнефть" атакує профспілка

  1. трудові конфлікти

трудові конфлікти

Ця історія розпочалася 1 жовтня 2012, коли компанія "Башнефть" завершила реорганізацію, приєднавши в якості філій «дочки» ВАТ "Башкирнефтепродукт" і "Оренбургнефтепродукт". Після чого на цих підприємствах різко змінилися порядки.

Вставити в блог код:
прев'ю:

Четвер, 14 лютого 2013 Г.

Раніше, багато десятиліть на цих підприємствах переважна більшість працівників (близько 80% співробітників) складалися в профспілці. На кожному з них профспілкова організація та адміністрація в строк укладали колективні договори. Так було рівно до їх покупки «Башнефть» і ...

Раніше, багато десятиліть на цих підприємствах переважна більшість працівників (близько 80% співробітників) складалися в профспілці. На кожному з них профспілкова організація та адміністрація в строк укладали колективні договори. Так було рівно до їх покупки «Башнефть» і перетворення в філії компанії.

З 1 жовтня керівництво новоспечених філій відмовилося укладати новий колективний договір з представниками первинних профспілкових організацій. І коли голови профкомів обурилися подібної соціальною безвідповідальністю керівництва, адміністрація почала в буквальному сенсі "полювання на відьом".

Представники роботодавця почали видавати працівникам, які перебувають у профспілці, заздалегідь підготовлені заяви про вихід з нього, погрожуючи звільненням у разі, якщо цей документ не буде ними підписаний.

Однак, цим керівництво філій не обмежилася, побажавши і зовсім, замінити реально представляють інтереси робітників профспілкові організації радою трудового колективу (СТК), по суті підконтрольним керівництву компанії, та й складається переважно з керівників різного рангу.

Обурені працівники стали виходити на пікети: 14 грудень одночасно в Оренбурзі та Уфі у філій компанії "Башнефть" пройшли пікети на підтримку профорганізацій "Башкирнефтепродукт" і "Оренбургнефтепродукта" під гаслами: "Робочий! Борись за свої права! "," В єдності наша сила! "," Башнефть! Чи не чіпай профспілка! ". 12 лютого активістами партія "Союз Праці" разом з активістами Росхімпрофсоюза пікетували офіс компанії в столиці.

Кампанію солідарності з працівниками "Башнефть" оголосила газета "Солідарність", до якої приєдналася Всесвітня глобальна федерація профспілок IndustriALL, яка об'єднує понад 50 млн членів профспілок з 140 країн світу. За час кампанії на адресу керівництва "Башнефть" і регіонального уряду прийшло безліч листів протесту від понад 300 громадських організацій і понад 3500 осіб з Росії і різних країн світу. IndustriALL Global Union зареєстрував на своєму сайті більше 1320 листів, що надійшли з різних куточків земної кулі від профспілок і громадян.

В кінці лютого Росхімпрофсоюз прийняв рішення про припинення кампанії солідарності, оскільки домовленість була досягнута.

"Ставлення з боку адміністрації до профспілкових організацій та членам Росхімпрофсоюза істотно змінилося в кращу сторону:

- припинилося втручання в діяльність профорганізацій;

- припинилося адміністративний тиск на працівників - членів профспілки;

- профкоми поступово відновлюють перерахування членами профспілки внесків в профспілкові організації в колишньому порядку та обсягах;

- визнання легітимності і повноважень профорганізації дозволило одному представнику від Росхімпрофсоюза (голові ППО філії ВАТ АНК "Башнефть" "Башнефть-Башкирнефтепродукт" Ганієв З.Ф.) увійти до складу єдиного представницького органу працівників для ведення колективних переговорів з розробки та укладення в "Башнефть" колдоговору.

Для розгляду пропозицій щодо колдоговору була створена комісія, до неї увійшли по 5 представників адміністрації та працівників компанії, включаючи представника профспілки, чий підпис стоїть на укладеному єдиному колективному договорі ВАТ АНК "Башнефть" на 2013 - 2015 роки, де в тому числі прописані гарантії діяльності профспілкової організації. "

(З листа-подяки голови Росхімпрофсоюза Олександра Сітнова)

Матеріали по темі на інших ресурсах

Назад в розділ: Трудові конфлікти