Строительство »

У президента є брат-фантом

Через рік після інавгурації нового президента Росії Дмитра Медведєва на його батьківщині, в Петербурзі, інспектора ДАІ перешіптуються: на вулицях міста з'явився чорний Maybach, який порушує правила, але зупиняти його - собі дорожче. Адже представницький автомобіль нібито возить брата самого президента Росії. Ми з'ясували, що чутка записала в президентські родичі гендиректора будівельної фірми ЦДС Михайла Анатолійовича Медведєва. Через рік після інавгурації нового президента Росії Дмитра Медведєва на його батьківщині, в Петербурзі, інспектора ДАІ перешіптуються: на вулицях міста з'явився чорний Maybach, який порушує правила, але зупиняти його - собі дорожче

mycrosoft.ru

Через рік після інавгурації нового президента Росії Дмитра Медведєва на його батьківщині, в Петербурзі, інспектора ДАІ перешіптуються: на вулицях міста з'явився чорний Maybach, який порушує правила, але зупиняти його - собі дорожче. Адже представницький автомобіль нібито возить брата самого президента Росії. Ми з'ясували, що чутка записала в президентські родичі гендиректора будівельної фірми ЦДС Михайла Анатолійовича Медведєва. Спроба перевірити цю інформацію обернулася погрозами на адресу редактора.
Чорний Maybach, чорний Maybach ...
Як розповіли інспектори ДАІ кореспондентам, Maybach 57 з держномером «даїшної серії» Про *** СА98 дуже хвацько їздить по Петербургу. Після бесіди з водієм люди з жезлами розуміли так: пасажира звуть Михайло Медведєв, і він - молодший брат президента Росії. Сам автомобіль вартістю в 600 тисяч євро, номера спецсерії, водій з колишніх співробітників правоохоронних органів, а також паспорт пасажира з «президентської» прізвищем - весь цей набір цілком переконував служивих.
Тим часом в своїй автобіографії президент Росії Дмитро Медведєв стверджує, що він - єдина дитина в сім'ї. Ні про яке молодшого брата глава держави ніколи і ніде не згадував. Проте ми вирішили перевірити цю інформацію. З'ясувалося, що Maybach з таким держномером зареєстрований на групу компаній «Центр пайового будівництва» (ЦДС), а її гендиректором дійсно є Михайло Анатолійович Медведєв, 12 вересня 1973 року народження. Це збіг здалося цікавим, і ми почали вивчати бізнес ЦДС і біографію керівника великого будівельного холдингу.
Ми зробили таке припущення: в Петербурзі-Ленінграді мати дитини на боці теоретично міг будь-яка людина, тому що в 1973 році радянська влада розлучення не заохочувала. І якби у батька президента Росії, Анатолія Опанасовича Медведєва, народився позашлюбний син, то цей біографічний факт сім'я нинішнього президента постаралася б не афішувати.
Відразу обмовимося: у редакції немає жодного прямого підтвердження цієї версії, скоріше навпаки. Насторожує лише величезна кількість непрямих збігів в кар'єрах двох Медведєвих, а також повна засекреченість молодшого з них, що став великим бізнесменом. І ще - загрозливо нервова реакція на питання про родичів з боку прес-служби ЦДС.
«Я розстріляю особисто вашого редактора»

З нервової реакції і почнемо. Чи є гендиректор ЦДС родичем президента Росії, ми спробували з'ясувати, зателефонувавши по телефону в цю групу компаній. З нашим кореспондентом спілкувався, судячи з усього, заступник директора з реклами та зв'язків з громадськістю Олександр Шальнов. При першій розмові він відповідав на питання дуже загальними фразами, зате фрагмент другої розмови з ним заслуговує дослівного цитування.
Кор .: - А Михайло Анатолійович Медведєв є родичем президента Росії?
Олександр Шальнов: - Це так важливо?
Кор .: - Ну, так. Ось редактор хоче знати. Спеціально попросив вам передзвонити ...
А .: - Ніяких коментарів. Ви що? Я розстріляю особисто цього вашого редактора. Зрозуміло? Без всяких жартів. Приїду і грохну.
Кор .: - Ні, ми просто хотіли ...
А .: - Єдина згадка - і все. Серйозно, я вас закопаю. Я відразу кажу ... Ви що! Ніяких коментарів взагалі. Щоб навіть забули те, що я вам говорив. Ви що, Карина? .. Забудьте - це я особисто вам сказав.
Кор .: - Ну, так ... Ви мені не сказали, що він родич ...
А .: - Ви взагалі просто забудьте про це. Я просто розповів вам - і все. Не, ні, ні ... Ви що? Справа дуже серйозна. Який редактор може бути? Ви що?
Кор .: - Так, але ви мені сказали ... Я сама вже вирішила запитати вас ...
А .: - Ви що? Це тільки особисто для вас.
Кор .: - Добре, я зрозуміла вас, Олександре Миколайовичу.
А .: - Що ви? Це взагалі навіть ... Навіть про це ... просто про це говорити не треба було. Ви прямо як дівчинка яка маленька надійшли. Так неможна робити. Ви що?
Кор .: - Добре ...
А .: - Вам така інформація була довірена, а ви її просто розшарпали.
Кор .: - Ні, я врахую. Вибачте, вибачте.
А .: - Так ... ну, все, поки що.
У наступні дні в розмовах з іншими журналістами войовничо налаштований співрозмовник з ЦДС вже однозначно заперечував родинний зв'язок боса з главою держави. І, до слова сказати, хоча і нервував, розмовляв виключно ввічливо, не загрожуючи будь-кому розправою.
випадкові збіги
Нервова реакція і стала причиною для подальшого розслідування. Ми не до кінця повірили прес-секретарю. І ось що вдалося з'ясувати.
Перш за все нас насторожив комерційний успіх групи компаній «Центр пайового будівництва» та інших підприємств, якими керує Михайло Анатолійович Медведєв. Офіційний сайт ЦДС говорить, що фірма працює в сфері житлового будівництва з 1999 року. За 10 років вона стрімко піднялася від «невеликої інвестиційної компанії до великої будівельної організації, впевнено займає своє місце в будіндустрії Санкт-Петербурга».
Крім загального керівництва групою компаній ЦДС, Михайло Анатолійович є керівником ЗАТ «Балтстрой», ТОВ «Геолазер» і ТОВ «Інвесткапітал». Дозволи на будівництво своїх об'єктів ці фірми завжди отримували без особливих ускладнень в чиновницьких відомствах. Так, 25 квітня 2008 року, за кілька днів до інавгурації нового президента, «Інвесткапітал» отримав ліцензію на будівництво будівель і споруд 1 і 2 рівнів відповідальності, а вже в травні петербурзькі чиновники з комітету з містобудування та архітектури дозволили цього ТОВ розробку проектів планування та межування територій в Курортному районі, найдорожчому і престижному місці Північної століци.Совпаденіе чи ні, але один з перших указів, підписаних президентом Медведєвим, називається «Про заходи щодо розвитку житлового будівництва і передбачає створення Федерального фонду сприяння розвитку житлового будівництва.
Як стати мільйонером в 25 і не сісти?
Діяльність Михайла Анатолійовича Медведєва має і інші знакові календарні збіги з фактами біографії президента. Напевно випадкові, судіть самі.
ЦДС утворений в 1999 році. Березень цього року увійшов в історію знаменитим розворотом над Атлантикою літака голови уряду Росії Євгена Примакова, що летів з офіційним візитом в США. Це яскрава подія ознаменувала кінець ери Примакова і початок ери Путіна. Саме тоді кар'єра Дмитра Медведєва стрімко пішла вгору разом з кар'єрою Володимира Путіна і Дмитра Козака. 9 листопада 1999 року Дмитро Анатолійович був призначений заступником керівника апарату уряду Росії, а 31 грудня 1999 року указом в.о. президента Путіна він призначений вже заступником керівника адміністрації президента РФ, 3 червня 2000-го він стає вже першим заступником керівника адміністрації.
В цей час в житті іншого Медведєва (Михайла Анатолійовича) відбувається драматична подія. Перебуваючи за кермом автомобіля, він збиває пішохода на прізвище Цвєтков на Приозерськ трасі. Цвєтков вмирає, і місцеве УВС порушує кримінальну справу № 66745 за статтею 164 КК РФ. Однак кримінального покарання водій Медведєв не поніс, тому що 14 вересня 2000 року Слідчий відділ Приозерского ОВС кримінальну справу припинив за ст. 6 КПК України. Як розповідають адвокати, саме за цією статтею КПК - «У зв'язку зі зміною обставин» - тоді звичайно припиняли справи, якщо в інтересах підслідних діяло «телефонне право».
Найсекретніший бізнесмен
Загалом, деякі непрямі збіги знайшлися. Однак блискуча бізнес-кар'єра, нехай календарно і збігається з просуванням юриста-однофамільця на державних постах, - ще не доказ спорідненості. Ми спробували знайти інших родичів Михайла Анатолійовича Медведєва і запитати про можливе спорідненість з главою держави у них. Нам цього зробити не вдалося. Зібрати хоч якісь відомості про керівника однієї з найбільших будівельних корпорацій Петербурга з оборотом у кілька мільярдів рублів на рік виявилося справою майже безнадійною. Опитані нами експерти будівельного ринку або нічого не знали про нього, або щось чули, але ніколи не бачили.
Обзвон більшості фотокореспондентів Петербурга теж дав дивовижний результат: ні у кого немає жодної фотографії гендиректора ЦДС.
Всі спроби зв'язатися особисто з героєм нашого матеріалу - Михайлом Анатолійовичем Медведєвим - за телефонами ЦДС і інших його підприємств виявлялися безуспішними протягом декількох днів. Від секретаря слідувала прохання представитися і позначити питання до керівника, після чого нам рекомендували зв'язатися із заступником гендиректора з реклами та зв'язків з громадськістю.
За словами директора з реклами та зв'язків з громадськістю ЦДС Олександра Шальнова, батько Михайла Анатолійовича служив підводником в Естонії, але назвати ім'я та по батькові батька відмовився. Сам майбутній власник і глава будівельної корпорації з 1990 року навчався і закінчив в 1996 році Ленінградський політехнічний інститут. У вузі цю інформацію підтвердили, додавши, що за дипломом, виписаним на ім'я Михайла Анатолійовича Медведєва, його спеціальність - «турбобудування». За словами Олександра Шальнова, пізніше Михайло Анатолійович також закінчив Академію державної служби. Більше ніяких відомостей. Ні від кого.
Олександр Шальнов відповів і ще на одне питання, адресований журналістами Михайлу Анатолійовичу Медведєву: «Чи допомагає вам у вашій діяльності факт такого споріднення або збігу ваших прізвища та по батькові з прізвищем та по батькові президента Росії Медведєва Д. А.?» Відповідь Шальнова був не позбавлений гумору . Мовляв, цей факт на бізнес не впливає. Дослівно: «У нас свої грошики є, а у нього свої».
Карина Миловидова,
Андрій Соборів,
кореспонденти порталу «У кризис.ру» ,
повністю матеріал читайте в свіжому номері газети «Ваш таємний радник» від 11 травня 2009 року.
PS Через контакти в адміністрації президента Росії нам вдалося зв'язатися з близькими родичами глави держави. Реакцією на питання про «брата» президента став щирий гумор: «Ну хто про що, а вошивий - про баню». Ми прийняли це на свій рахунок. Може, даремно?

А Михайло Анатолійович Медведєв є родичем президента Росії?
Олександр Шальнов: - Це так важливо?
Ви що?
Зрозуміло?
Ви що, Карина?
Ви що?
Який редактор може бути?
Ви що?
Ви що?
Що ви?