Строительство »

NEWSru.com :: Аналітики Atlantic Council оцінили втрати України від "російської агресії" в 100 млрд доларів

Аналітики Atlantic Council оцінили втрати України від "російської агресії" в 100 млрд доларів
Також через бойові дій на сході України була зруйнована значна частина інфраструктури. Експерти оцінили збиток в 9,5 млрд доларів

Україна втратила близько 100 млрд доларів через приєднання Криму до Росії і військових дій в Донбасі. Про це повідомили аналітики з американського дослідницького центру Atlantic Council в доповіді "Кремлівська агресія на Україні: цінник". дослідження було опубліковано ще в березні, на Україні його представили тільки в червні. Презентація пройшла в минулу п'ятницю в Українському кризовому медіа-центрі .

Як повідомив автор дослідження Андерс Аслунд, Україна втратила 100 млрд доларів через "російської агресії в Криму і на сході країни". "Крим анексований Російською Федерацією. Росія несе повну юридичну відповідальність за цю частину території України", - зазначив старший науковий співробітник Євразійського центру Atlantic Council.

"Після анексії Криму Україна втратила 1,4 млн гектарів землі, які оцінюють в більш ніж 1,8 млрд доларів. Крім цього, українські банки втратили активи, що залишилися в банківських відділеннях - від 1,7 до 1,9 млрд доларів. Росія конфіскувала" Крименерго ", як наслідок - Україна втратила 1 млрд доларів", - випливає з матеріалів дослідження.

Також через бойові дій на сході України була зруйнована значна частина інфраструктури. Експерти оцінили збиток в 9,5 млрд доларів.

Крім того, Україна через зниження торгівлі з Росією втратила ще 14 млрд доларів.

Автори дослідження відзначили, що українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи в результаті російської агресії, змушені звертатися з позовами до міжнародних судів. При цьому у них є кілька способів отримати компенсації за завдані збитки, повідомив на презентації президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

За його словами, один із шляхів - двостороння угода про інвестиції між Україною та Росією, яка була підписана в 1998 році. "Ця угода передбачає, що кожна сторона буде заохочувати інвесторів іншої сторони здійснювати інвестиції на своїй території і дозволить такі інвестиції, поважаючи законодавство іншого боку", - пояснив Чолій.

Згідно з даними дослідження, значні фінансові втрати понесла і російська сторона. Після референдуму про приєднання Криму в 2014 році Росія "влила" в соціальну економіку регіону близько 4 млрд доларів і зараз продовжує його субсидувати, передає РБК з посиланням на дані дослідження. Так, щорічно Москва витрачає близько 2 млрд доларів на підтримку півострова. Цю суму, що становить всього 0,14% від поточного ВВП РФ в 1,4 трлн доларів, експерти назвали "терпимою" для Кремля.

У травні Третейський суд в Гаазі зобов'язав Росію виплатити 159 млн доларів США 18 українським компаніям і одному фізичній особі за втрачені активи в Криму. Міжнародний арбітраж визнав РФ відповідальною за порушення прав українських інвесторів після приєднання півострова в березні 2014 року.

Російська влада визнавати рішення суду в Гаазі відмовилися . У Мін'юсті РФ заявили, що у арбітражу немає юрисдикції на розгляд даного позову.