Строительство »

Як вибрати якісний USB-кабель для телефону і планшета?

  1. Від чого залежить швидкість зарядки телефону?
  2. Так як же вибрати якісний USB-кабель для телефону?
  3. Чи впливає довжина кабелю на його пропускну здатність?
  4. Чи можна вибирати за ціною?
  5. Чим загрожує використання неякісного кабелю?

Практично кожен смартфон комплектується зарядним пристроєм і USB-кабелем для зарядки. Це той мінімальний базовий набір, який виробник постачає разом з апаратом. І комплектний USB-кабель зазвичай повністю відповідає параметрам зарядного пристрою - тобто, простіше кажучи, здатний заряджати смартфон саме тією силою струму і з тією швидкістю, яку розрахував виробник. Але з часом, в процесі використання, виникає необхідність заряджати смартфон не тільки вдома, а й на роботі, в машині, та й просто в кафе. І тоді виникає питання - як вибрати якісний USB-кабель для зарядки смартфона? Не будемо вдаватися в фізичні закони, маркування кабелів та інші технічні премудрості. Постараємося максимально простою мовою викласти основні моменти.

Від чого залежить швидкість зарядки телефону?

Швидкість зарядки смартфона безпосередньо залежить від 4-х параметрів:

  1. Ємність аккумулятору;
  2. потужність зарядного пристрою;
  3. пропускна здатність зарядного USB-кабелю;
  4. обмеження, встановлене контролером батареї в телефоні.

Логіка зарядки телефону в певній мірі схожа з логікою подачі в води в кран. Наприклад, у вас є насос, здатний прокачати 20 літрів в хвилину. І для вас такий натиск достатній і комфортний. Але при цьому до насоса підключена труба, здатна пропустити не більше ніж 10 літрів за хвилину. Відповідно, яку б потужність не видавав насос, з крана більше 10 л / хв. надійти не зможе просто фізично.

Точно так само виглядає і ситуація з кабелем і зарядкою смартфона. Візьмемо зарядний пристрій на 2A і USB-кабель, пропускна здатність якого не перевищує 1A. Відповідно, пропускна здатність кабелю буде нижча за потужність зарядного пристрою і смартфон буде заряджатися повільно - незалежно від потужності, що видається зарядним пристроєм.

Є ще одне обмеження, яке присутнє в будь-якому смартфоні - це контролер заряду батареї. Це спеціальний обмежувач, що встановлюється виробником, який обмежує потужність і напруга, які будуть надходити на батарею. Зроблено це для того, щоб батарея працювала довше, не перегрівалася і не вийшла з ладу раніше часу.

Ще раз візьмемо наш приклад: зарядний пристрій на 2A і кабель на 2A, але контролер телефону дозволяє заряджати не вище 1,5A. Таким чином, не дивлячись на зарядний пристрій і кабель, ми отримаємо потужність не вище 1,5A, обмежену контролером заряду. Однак, якщо наш кабель не пропускає більше 1А, то зарядка все одно йти тільки на 1А.

Так як же вибрати якісний USB-кабель для телефону?

Найпростіший і оптимальний спосіб - це подивитися на зарядному пристрої, яким комплектувався телефон, що видається їм потужність. Вона буде розрахована самим виробником, на основі запланованої швидкості зарядки і обмеження контролера. Зазвичай вона вказана прямо на корпусі зарядного пристрою, на сходинці «Output».

Це оригінальний зарядний пристрій для Xiaomi Redmi 3Pro / 3S . У рядку «Output» ми бачимо наступне: «5V - 2000 mAh». Це означає, що така зарядка здатна видати 2A (2000 mAh) при силі струму 5V (стандарт USB).

Відповідно, нам потрібно підбирати до неї USB-кабель, який буде здатний пропустити через себе не менше цієї величини. Наприклад, USB кабелі Cafele здатні пропустити до 3A. Відповідно, їх можна сміливо використовувати з цією зарядкою.

Чи впливає довжина кабелю на його пропускну здатність?

У неякісних кабелів - так, впливає і дуже сильно. Наприклад, дешевий кабель на 1 метр ще здатний буде видати 1A, але такий же кабель на 3 метри вже видасть 0.3-0.5A. Зазвичай виробники таких кабелів просто беруть жили одного перетину і ріжуть кабель на будь-яку довжину.

Відповідно, в результаті виходить, що якщо на коротких USB-кабелях втрата напруги ще більш-менш компенсується зарядним пристроєм, то зі збільшенням довжини, напруга просто впаде нижче нормативного і в деяких випадках смартфон просто відмовиться заряджатися - спрацює той самий контролер батареї.

Якісні USB-кабелі розробляються з урахуванням стандарту AWG (American Wire Guide, тобто Американський стандарт вимірювання провідників). Він визначає - якого перетину повинні бути жили кабелю, в залежності від його довжини.

Чи можна вибирати за ціною?

На ринку присутня величезна кількість недорогих (а часом і відверто дешевих) USB-кабелів різних виробників. Однак потрібно розуміти, що дешеве не буває якісним - це стандартний закон ринку.

Крім того, не дивлячись на те, що кабель - досить простий пристрій, його пропускна здатність безпосередньо залежить від використаних при його виробництві матеріалів і товщини жив. Ви легко можете отримати гарний кабель за дуже скромні гроші, але заряджати ваш смартфон він буде струмом не більше 0,5-0,7А.

У підсумку, використовувати цей кабель ви зможете тільки при зарядці від USB-порту комп'ютера або ноутбука - їх видається потужність завжди обмежена 0,5A. Для якісних потужних зарядних пристроїв цей кабель буде марний.

Чим загрожує використання неякісного кабелю?

Багатьом любителів грати або дивитися фільми і серіали на смартфоні або планшеті знайома ситуація, коли апарат, паралельно підключений до хорошого зарядного пристрою, не тільки не заряджався, але навіть продовжував втрачати заряд - ігри та відео сильно навантажують «залізо», якому природно, потрібно більше енергії. І якщо одночасно поставити смартфон на зарядку і грати / дивитися відео - при використанні неякісного USB-кабелю, його пропускної здатності не вистачає навіть на те, щоб компенсувати поточний розряд акумулятора - не кажучи вже про те, що б зарядити його.

Аналогічна ситуація виникає і у автомобілістів - навігаційні програми, особливо підключення до інтернет (пробки онлайн) сильно навантажують акумулятор. Відповідно, при використанні неякісного зарядного USB-кабелю, смартфон буде розряджатися швидше, ніж отримувати заряд. У підсумку він просто вимкнеться, а ви залишитеся без навігації.

Крім того, при подібному насильницькому поводженні зі смартфоном, акумулятор починає набагато швидше псуватися (деградувати) і перегріватися. Відповідно, копійчана економія на USB-кабелі з часом можна привести до дорогої заміни акумулятора.

Вибирайте тільки якісні USB-кабелі від перевірених виробників і не створюйте собі непотрібні проблеми!

Від чого залежить швидкість зарядки телефону?
Так як же вибрати якісний USB-кабель для телефону?
Чи впливає довжина кабелю на його пропускну здатність?
Чи можна вибирати за ціною?
Чим загрожує використання неякісного кабелю?
І тоді виникає питання - як вибрати якісний USB-кабель для зарядки смартфона?
Від чого залежить швидкість зарядки телефону?
Так як же вибрати якісний USB-кабель для телефону?
Чи впливає довжина кабелю на його пропускну здатність?
Чи можна вибирати за ціною?