Строительство »

Скільки днів можна перебувати на лікарняному максимально?

 1. Скільки днів можна сидіти на лікарняному?
 2. Скільки днів можна перебувати на лікарняному по догляду за дитиною
 3. Скільки можна сидіти на лікарняному по вагітності та пологах?
 4. Листок непрацездатності після отримання травми на виробництві або професійного захворювання
 5. Оформлення медичної довідки до відновлення
 6. Лікарняні листи на час санаторно-курортного лікування працівника

Для кожного громадянина, який втратив здатності до здійснення трудової діяльності, важливим є питання, якими є максимальні терміни лікарняного листа.

Регламентує тривалість терміну дії документа про тимчасову непрацездатність відповідна медична довідка.

Скільки днів можна сидіти на лікарняному?

Перше, на що важливо звернути увагу особам, які хочуть знати про термін перебування на лікарняному - медична довідка, яка видається в медустанові. Наприклад, якщо лікарняний береться по догляду за матір'ю, то найчастіше його оформляють терміном на 3 дня. Максимальне продовження терміну такого лікарняного листа може тривати до 7 днів, для чого необхідно звернення до органів лікарської комісії.

При оформленні лікарняного по догляду за родичем можливі наступні варіанти:

 • довідка, дана родичу хворого,
 • медична довідка піклувальнику,
 • лікарняний лист опікуну.

Максимальна дія такого лікарняного листа не триває більше 7 днів. При цьому особа, яка отримує листок непрацездатності, зобов'язана сумлінно доглядати за зазначеним хворим родичем.

Скільки днів можна перебувати на лікарняному по догляду за дитиною

При різних видах захворювань у дітей, для їх батьків або опікунів діють такі нормативні варіанти:

 • На дитину віком до 7 років медичну довідку видають на весь час його лікування;
 • Під час хвороби дітей від 7 до 15 років відповідальному за дитину особі видається лікарняний лист строком до 15 днів;
 • При захворюванні яка не досягла 15-річного віку дитини-інваліда у його батьків (опікунів) є можливість оформлення лікарняного на весь період хвороби. Терміни дії таких видів лікарняних листків триває до 120 днів.
 • Батьки дітей у віці до 15 років із захворюванням на ВІЛ отримують лікарняний на весь період перебування в лікарні з дітьми.
  Оформляються будь-які типи лікарняних при наявності відповідних медичних довідок.

Скільки можна сидіти на лікарняному по вагітності та пологах?

Довідку про вагітність може видати фельдшер, сімейний лікар або фахівець жіночої консультації. Жінки оформляють необхідну документацію на терміні в 30 тижнів. Тривалість терміну по листку непрацездатності триває 140 днів, причому половина цього терміну припадає на допологової період.

У разі багатоплідної вагітності довідка повинна бути видана на термін в 28 тижнів. Тоді загальний термін лікарняного становитиме 194 дня, з яких 110 днів відводиться на післяпологове відновлення здоров'я жінки.

При перенесенні операції по перериванню вагітності терміни лікарняного встановлюються у вигляді триденного періоду.

Листок непрацездатності після отримання травми на виробництві або професійного захворювання

Лікарняний лист, який працівникові підприємства необхідно оформити в разі професійного захворювання або виробничої травми, регламентується нормативами ФЗ від 24.07.1998 № 125-ФЗ.

Проходження амбулаторного лікування при отриманні отруєння, травм або професійного роду захворювань в медичній установі забезпечується довідкою, яку лікар видає на 15 днів. Продовжити дію можна за відповідного рішення лікарської комісії.
Законні види продовження термінів такої довідки встановлені по ФЗ від 21.11.2011 № 323-ФЗ і регламентуються правилом про продовження дії лікарняного ще на 15-денний термін.

Підставою для видачі довідки і подальшого оформлення лікарняного є обов'язкове проходження процедури медекспертизи, яку повинен провести лікар. Якщо цей лікар - фельдшер або стоматолог, то термін лікарняного продовжується не більше ніж на 10 днів.

Оформлення медичної довідки до відновлення

Медичну довідку видають працівникові до того моменту, коли він буде вважатися працездатним. Максимальним терміном перебування на лікарняному вважається період в 10 місяців, але і він може бути продовжений додатково на 2 місяці. Такий варіант можливий, коли:

 1. хворим був перенесений туберкульоз,
 2. була отримана серйозна травма,
 3. була проведена реконструктивна операція.

У разі оформлення довгострокового лікарняного його необхідно продовжувати кожні 15 днів. Після двотижневого терміну хворий повинен в обов'язковому порядку відвідувати засідання лікарської комісії, яка буде фіксувати стан здоров'я на певний момент і рівень його відновлення.

Лікарняні листи на час санаторно-курортного лікування працівника

При необхідності відновлення здоров'я у вигляді санаторно-курортного лікування хворим також видають довідку про непрацездатність, дія якої вважається дійсним на весь період доліковування пацієнта.

Офіційно періодом на відновлення хворого після проходження стаціонарного лікування вважається 24-денний термін. При нещасному випадку у важкій формі термін перебування потерпілого на лікарняному встановлює лікарська комісія.

У підсумку можна сказати, що терміни перебування на лікарняному різних категорій хворих встановлюються на підставі реальних причин і обставин втрати працездатності. При необхідності відновлення хворих після конкретної травми або хвороби можливо обгрунтоване продовження термінів дії лікарняного листа.

Скільки днів можна сидіти на лікарняному?
Скільки днів можна сидіти на лікарняному?
Скільки можна сидіти на лікарняному по вагітності та пологах?