Строительство »

Композитор розповів, як крадуть пісні і гонорари в російському шоу-бізнесі

На ювілейному концерті в честь 65-річчя Ірина Аллегрова виконала пісні всіх композиторів, з якими колись працювала. Залишила без уваги тільки Олексія ГАРНІЗОВА, який написав для неї два альбоми і багато років був її директором.

За лаштунками шепотілися, мовляв, справа в «особистих відносинах». Ірина Олександрівна та Олексій Альбертович посварилися в пух і прах, тому вона принципово не співає його хітів. Оглядач EG.RU зустрілася з Олексієм Альбертовичем, щоб дізнатися, чи це так.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Ірина Аллегрова не просто зробила Олексія Гарнізова своїм директором, а й вивела на велику сцену. А вже після хіта «Грішна любов» чутка їх одружила. Але в 2005 році співачка несподівано оголосила про закінчення співпраці з Гарнізовим, виконавши прощальний дует «Спасибі за любов». Одні писали, що Ірина Олександрівна не могла пробачити композитору, що він так і не наважився піти до неї з сім'ї. Інші запевняли, що мати до Гарнізову приревнувала доньку Аллегрової - Лала і навіть з'їхала з дому, коли туди в'їхав композитор.

При згадці імені співачки Олексій Альбертович помітно засмутився.

- Ми з Іриною Аллегрової зробили успішні проекти в той період, коли перед нею виявилися закритими двері радіо і телебачення, - згадує Гарнізов. - Я підключив кращих художників по костюмах, стилістів, щоб створити новий образ і піти від «баби-стерви» і «молодшого лейтенанта». І нам вдалося змінити кліше. Але потім Лала, яка колись була моєю студенткою в ГІТІСі на курсі режисури, захотіла сама стати директором мами, і в 2005 році ми розлучилися. Що вдіяти? Вони вирішили, що у них сімейний бізнес і я їм не потрібен. Ніякого роману з Аллегрової у нас не було. Я ще при своєму розумі і враховував нашу різницю у віці (Гарнізов на 11 років молодше. - Н. М.) і сімейний стан.

- Ви працювали не тільки з Аллегрової. Пам'ятайте, кому першому написали пісню?

- На жаль немає. Хоча багато відомих людей починали з виконання моїх шлягерів. Навіть Йосип Пригожин пробував почати кар'єру з моїх двох пісень, правда, як співак не відбувся.

На ювілейному концерті в честь 65-річчя Ірина Аллегрова виконала пісні всіх композиторів, з якими колись працювала

Пес любив Валерія Яковича, але не завжди його розумів

- Зате з Валерієм Леонтьєвим все вийшло.

- Ми дружимо давно. Написав для нього шлягер «Казанова», зробив програму «Повний місяць» ... У Валери, як і у мене, складна доля. Це нас зближує. Пам'ятаю, приїхали на його підмосковну дачу. Справа була взимку, і Валера запропонував після парилки кинутися в сніг. Вийшли з лазні, і тут за нами зачиняються двері! Ключа немає, стоїмо в чому мати народила, немає навіть рушників. А у Леонтьєва був величезний королівський дог на прізвисько Барсик. Ми хвилин десять нарізали кола по снігу від Барсика, поки нам хтось двері не відкрив.

- Як автор безлічі хітів ви, напевно, стали дуже забезпеченою людиною?

- За радянських часів система була налагоджена: всі музичні колективи і співаки чесно заповнювали рапортички - навіть в ресторанах. Нечуваних грошей авторські відрахування не приносили, але служили підмогою. Сьогодні мегахит «З днем ​​народження!», Який колись виконала Ірина Аллегрова, співають мінімум мільйон разів на рік, але я отримую за нього рубль на місяць. Ось пісню «Казанова» перевели в різних країнах, але грошей звідти мені не приходить. Шкода, що прийшов час корупції. Підробляють все, включаючи підписи, що нібито автори відмовляються від винагороди. Навіть коли ти приносиш в РАО список міст, куди їдуть виконавці, тобі кажуть, що проконтролювати на місці не можна.

Навіть коли ти приносиш в РАО список міст, куди їдуть виконавці, тобі кажуть, що проконтролювати на місці не можна

Олексій Гарнізов написав для Ірини Аллегрової чимало хітів, але виконувати їх співачка не хоче

- Нещодавно був скандал з Філіпом Кіркоровим, якого французький музикант Дідьє Маруані звинуватив у плагіаті . У вас крали мелодії?

- Тисячу разів! Виходить якось співачка і каже, що виконає свою пісню, а вона моя. Коли до неї підійшов музикант і повідомив, що автор в залі, вона «випарувалася». Але був у мене і унікальний випадок під час роботи з Іллею Резником. Я написав йому композицію. І в цей же час він отримав касету з іншими мелодіями, де була одна Раймонда Паулса. Мелодія один в один, як у мене. Він написав її в Ризі, я - тут. Так з'явилася пісня «Я за тебе молюся», яку виконала Лайма Вайкуле. Але я не суджуся ніколи з такого приводу, тому що не з числа авторів однієї пісні, які все життя доводять, що їх «пліт» найважливіший .

- Як ви поставилися до того, що Юлію Самойлову не пустили на «Євробачення» до Києва?

- Брудна політика. Якщо правила конкурсу дозволяють людям з обмеженими можливостями брати участь в змаганні, то чому б і ні? Але я б десять раз подумав, на яке випробування ми відправляємо цього чоловічка, і так пораненого життям. Коли люди знаходяться в однакових умовах, це одне, а коли стрибає здоровий співак, а потім дівчинка співає в колясці, я цього не розумію. Тут замішана політика, яка розрахована на скандал. Звичайно, треба давати Юлі виступати, але не віддавати на розтерзання. Зрозуміло, що люди з обмеженими можливостями хочуть себе якось проявити. Але потрібен інший формат, де вони можуть реалізуватися. І, звичайно, треба тактовно підходити, а не так, як Рената Литвинова на шоу «Хвилина слави» - сказала танцюристу-інваліду Жене Смирнову щось на кшталт «пристебніть ногу». У нашій країні взагалі багато шоу - це зламані долі. Виходить артист на сцену десь в Курську чи Новосибірську після перемоги на телебаченні і не розуміє, чому його не впізнають. Тому що він - поза системою.

Тому що він - поза системою

Навіть пожежа не могла зіпсувати настрій Олександра Тіханович і його дружини яді

- У вас-то під час гастролей такого напевно не було.

- Зате цікавих пригод трапилося з надлишком. Скажімо, недавно пішов з життя Саша Тіханович, соліст білоруської групи «Вераси» і мій близький приятель. Якось на гастролях в Калузі ми з ним ввечері накрили стіл у мене в номері. Тільки сіли, як влітає його дружина Ядя Поплавська та кричить: «Я спалила номер!» Виявляється, вона включила кип'ятильник, заснула і спалила подушку і спинку ліжка. Ядя дуже інтелігентна людина, тому буквально побивалася: «Яка ганьба!» Стали думати, що зробити. Хтось пропонував поміняти подушку, хтось спинку ліжка. Я ж попросив викрутку і, відкрутивши номерок з цифрою 101, прикрутив його на сусідні двері. Ядя ж отримала номер 111. Пам'ятаю, її заспокоїв: «У нашій країні ще сто років пройде, поки прибиральниця помітить, що хтось спалив спинку ліжка».

- Постійні гастролі не позначалися на сімейному житті?

- В цьому році виповнюється 37 років, як ми одружилися з Наталею. Вона мама наших трьох дітей, веде господарство, захоплюється дизайном. Старший син Денис пише хорошу музику, зокрема для цирку імені Юрія Нікуліна. Дочка Даша очолює дитячо-юнацьку школу балету «Тодес». А молодший Дмитро вчиться в авіаційному інституті. У 2016 році я став дідусем чудових онуків - Стефанії і Даніеля.

Що вдіяти?
Пам'ятайте, кому першому написали пісню?
Як автор безлічі хітів ви, напевно, стали дуже забезпеченою людиною?
У вас крали мелодії?
Як ви поставилися до того, що Юлію Самойлову не пустили на «Євробачення» до Києва?
Якщо правила конкурсу дозволяють людям з обмеженими можливостями брати участь в змаганні, то чому б і ні?
Постійні гастролі не позначалися на сімейному житті?