Строительство »

Кличко відкрив сходи з Пейзажної алеї та частина туристичного маршруту

Мер Києва Віталій Кличко відкрив сходи з Пейзажної алеї на Поділ в урочищі Гончарі-Кожум'яки і частина великого туристичного маршруту, який в майбутньому з'єднає Пейзажну алею з Аркою дружби народів.

Про це повідомляється на сайті мера.

"Я радий сьогодні представити оновлену сходи з Пейзажної алеї на Поділ - в урочищі Гончарі-Кожум'яки. Ця зона відпочинку - важливий проект. Ми реконструювали не лише сходи. Сьогодні ми представляємо і частина туристичного маршруту в історичному центрі міста", - сказав Кличко.

Він додав, що і частина маршруту, яку вже облаштували, починається від сходів з Пейзажної алеї і веде до Андріївського узвозу і Алеї художників. Планується, що в майбутньому великий маршрут буде завершуватися біля Арки дружби народів - після реконструкції другої черги парку "Володимирська гірка" та будівництва пішохідного мосту між гіркою і Аркою дружби народів. Міст між Володимирською гіркою і Аркою дружби народів планують відкрити до літа наступного року.

Віталій Кличко відкрив у Києві сходи з Пейзажної алеї на Поділ / Фото: Скакодуб Андрій Віталій Кличко відкрив у Києві сходи з Пейзажної алеї на Поділ / Фото: Скакодуб Андрій. Укрінформ

"Спуском, де зараз оновлена ​​сходи, жителі Києва користуються вже понад тисячу років. Кам'яні сходи, яка була знайдена колись в цьому місці, датуються Х століттям. Переконаний, що ця туристична зона стане одним з найулюбленіших місць відпочинку киян та гостей столиці" , - сказав міський голова.

Читайте також: Стеллу Небесної Сотні тимчасово приберуть з Інститутської

Як повідомляється, в останній раз капітальний ремонт сходів та прилеглої території проводився півстоліття тому. У 2016 році було прийнято рішення про реконструкцію. Дерев'яні сходи в урочище Кожум'яки перебувала в напівзруйнованому аварійному стані, її демонтували. Нова зроблена з бетону, однак самі сходинки, - як і раніше, дерев'яні - з зносостійкого і вологозахищеній термодревесини.

Сходи, довжина якої понад 200 метрів, налічує 247 сходинок. Увечері сходи підсвічується - LED-освітлення встановили в перилах.

Згідно з повідомленням, на схилі, поруч зі сходами, упорядкували і озеленили територію. Зміцнили схили, на алеї туристичного маршруту побудували громадську вбиральню. Встановили також тривожну кнопку, камери відеоспостереження на сходах і алеї. Є зони доступу до Wі-Fі. Облаштовані оглядові майданчики, встановлені нові лавки та урни, LED-освітлення території.