Строительство »

Прихований алкоголізм: ознаки у жінок і чоловіків, наслідки, мотивація до лікування

 1. Чому алкоголь породжує секретність?
 2. Як розпізнати приховане пияцтво в вашому домі?
 3. Як допомогти страждаючому прихованою формою алкоголізму?

Строго кажучи, поняття «прихований алкоголізм» в сучасній медицині не існує. Однак більшість людей, так чи інакше стикаються з тими, хто зловживає алкоголем, вживають такий вираз по відношенню до них. З найрізноманітніших причин алкоголік намагається приховати свою згубну пристрасть.

Чому алкоголь породжує секретність?

У вузькому сенсі цього поняття алкоголізм передбачає наявність непереборної тяги до спиртних напоїв. Його прихований варіант має на увазі вживання спиртного в невеликих дозах, в сильно розбавленому вигляді, проте впродовж практично всього дня. Приховані алкоголіки не доводять справу до сильного сп'яніння, добре тримають себе публічно, часто ведуть досить активне життя.

Але навіть зовнішнє благополуччя не означає, що у такої людини немає проблем. Алкоголь є не тільки причиною безлічі захворювань, але і завдає органічне ураження більшості внутрішніх органів і систем. Якщо людина не може обійтися без дози спиртного, то можна з упевненістю говорити про наявність у нього залежності. Зовнішня секретність прийому спиртного - це банальний самообман, марна спроба приховати наявність проблеми і уникнути необхідності її розв'язання.

Найбільш популярний прихований алкоголізм у жінок. Представниці слабкої статі розуміють неприйнятність знаходження в п'яному вигляді на публіці, а тому намагаються максимально приховати від сторонніх очей свою нездорову звичку. Нерідко жінка, яка перебуває в статусі домогосподарки або молодої матері, починає випивати від відсутності самодисципліни і чітко спланованого розпорядку дня. У такій ситуації хворий вважає, що алкоголь необхідний йому для підтримки себе в тонусі. Вчасно розпізнавши прихованого алкоголіка, можна врятувати його від неминучих проблем зі здоров'ям у майбутньому.

Як розпізнати приховане пияцтво в вашому домі?

Строго кажучи, поняття «прихований алкоголізм» в сучасній медицині не існує

Як правило, всі дії людини, схильного до прихованого пияцтву, відрізняються расторможенностью. Для нього характерні такі ознаки:

 • • Швидко наступає збуджений стан.
 • • Безпричинна веселість.
 • • Така людина ніколи не відмовиться від додаткової порції алкоголю, постійно прагне перевести розмову на тему застіль і міцних напоїв.
 • • Після прийому чергової дози алкоголю, він поспішає збити запах за допомогою жуйки, сигарет або цукерок, хоча в цьому не завжди присутня гостра необхідність.
 • • Він легко ображається і швидко переходить від гарного настрою до агресивної.

З огляду на систематичній інтоксикації і астенізація організму, прихований алкоголік погано контролює свої емоції, схильний до постійних змінах емоційного фону, тривожний, недовірливий і відрізняється не завжди логічними вчинками. Прихована форма пияцтва має на увазі формування алкоголізму в тому його вигляді, який описаний в медичній науці. До легких порціях не варто ставитися легко. Прихований алкоголізм у чоловіків не може бути виправданий наявністю постійних стресів або надмірною завантаженістю на роботі. Якщо ваша близька людина п'є хоч і помалу, але часто, то варто негайно звернутися по допомогу до фахівців.

Як допомогти страждаючому прихованою формою алкоголізму?

Така людина ніколи не зізнається, що він «страждає». З його точки зору прийом кожної нової дози спиртного - це поповнення запасу палива, без якого йому буде важко бути зібраним, мотивованим до праці і активним. Цей самообман буває настільки сильним, що найпершим завданням лікування стає визнання наявності захворювання самим хворим. В цьому відношенні найбільш дієва допомога з боку - це надання мотивації для противоалкогольного лікування.

Навіть очевидні симптоми прихованого алкоголізму можуть нічого не коштувати для має їх людини. «Я ж не валяюсь на вулиці», «Кому я заважаю?», «Та в будь-який момент я можу кинути» - ці та інші аргументи наводяться у відповідь на пропозицію відвідати профільованого фахівця. У прихованого алкоголіка відсутня усвідомлення всієї тяжкості тієї ситуації, в якій він опинився. Для успішного лікування потрібно одночасне наявність цілого ряду чинників:

 • • Необхідно підключити лікарів різної спеціалізації для досягнення комплексного підходу до вирішення проблеми.
 • • Близько хворого цілком знаходяться на стороні лікарів і всіляко сприяють проведеним ними дій.
 • лікування алкоголізму повинен планувати і контролювати досвідчений лікар. Тільки єдиний цілісний підхід слугуватиме запорукою майбутнього успішного лікування.

Сам факт, що таке «приємне проведення часу», як прийом алкоголю, є тяжким розладом, може бути сприйнятий людиною як образу і викликати у нього відторгнення до всіх ваших подальших дій в цьому напрямку. У такій ситуації варто переконати хворого перевірити стан шлунково-кишкового тракту, серця, печінки та інших життєво важливих органів і систем. Наявність проблеми, підкріплене такими дослідженнями, неодмінно діє на людину, що не втратив основ раціонального мислення. Боріться за своїх близьких, і вони скажуть вам «спасибі», нехай і не відразу.

Чому алкоголь породжує секретність?
Як розпізнати приховане пияцтво в вашому домі?
Як допомогти страждаючому прихованою формою алкоголізму?
Чому алкоголь породжує секретність?
Як розпізнати приховане пияцтво в вашому домі?
Як допомогти страждаючому прихованою формою алкоголізму?
«Я ж не валяюсь на вулиці», «Кому я заважаю?