Строительство »

Препарат від алкоголізму перспективний в терапії ВІЛ-інфекції - вчені

Фото: hi-news.ru

Здатність дисульфіраму активувати транскрипцію ВІЛ було виявлено в лабораторних експериментах. Для підтвердження свого відкриття вчені провели пілотне дослідження зі збільшенням дози.

У клінічних дослідженнях взяли участь 30 пацієнтів, що проходять антиретровірусну терапію в клініках Мельбурна і Сан-Франциско. У всіх учасників рівень РНК ВІЛ становив менше 50 копій / мл, а показник CD4 перевищував 350 клітин / мкл. Пацієнти були рандомізовані на три групи і отримували 500, 1000 або 2000 мг дісулфірама протягом 3 днів.

Читайте також Індійський фармвиробник поставить в Україну до 15 листопада ліки для людей з ВІЛ

Згідно з отриманими даними, після введення препарату у пацієнтів спостерігався стрибок рівня вірусного навантаження, що свідчить про активацію вірусу. Підкреслюється, що дісулфірам добре переносився пацієнтами. Також в ході КІ не було відмічено серйозних побічних ефектів препарату.

Читайте також Показники інфікування ВІЛ в світі знизилися на 35% - ООН

Використовувані в даний час антиретровірусні препарати перешкоджають реплікації вірусу в клітинах імунної системи, що мають на своїй поверхні рецептори CD4. Проте, вірусний геном залишається в «сплячих» клітинах імунної системи, які формують так званий «вірусний резервуар». У разі припинення прийому антиретровірусних препаратів, реплікація ВІЛ відновлюється і захворювання, що веде до розвитку СНІДу, починає прогресувати. Зараз перспективним напрямком пошуків лікування ВІЛ є дослідження методів примусової активації вірусу в «сплячих» клітинах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter