Строительство »

Мій батько - алкоголік і мені не соромно. пояснюю чому

Сім'я з алкоголіком - це життя на вулкані. Ніколи не знаєш коли станеться виверження, але завжди готовий до нього. Вирости в сім'ї з батьком-алкоголіком непросто - т и не знаєш, чи прийде тато забирати тебе з дитячого саду або на твій випускний, а якщо і прийде, то чи буде він тверезим? Напевно сором за батька-алкоголіка - найяскравіше почуття, яке я відчував протягом дитинства.

и не знаєш, чи прийде тато забирати тебе з дитячого саду або на твій випускний, а якщо і прийде, то чи буде він тверезим

У ранньому дитинстві батько любив читати мені перед сном. Зазвичай, він робив це з пляшкою пива в руці. До кінця третьої пляшки я вже мало що міг розібрати з прочитаного. Бувало, я вже сплю, а батько наполегливо читає казку до самого кінця. Бувало, що я ще не сплю, а батько вже хропе в незручній позі. Один раз ми грали в шахи. Перші дві партії я чесно програв, але в міру кожної нової пляшки пива, я брав гору. Коли я поставив мат вдруге поспіль, батько кинув шахівницю мені в обличчя, зі словами: «Пішов ти зі своїми шахами!».

Бувало й так, що п'яний батько був найвеселішим і самим доброю людиною з мого оточення. Покататися на яхті, взяти мене з собою в кіно на фільм жахів, відправитися на риболовлю, познайомити зі своїми друзями - круто адже, коли тобі всього 6 років? Але чим старше я ставав, тим виразніше розумів - то, що відбувається в моїй родині мало схоже на норму.

Батько почав пити більше і частіше. Крім того, агресія - стало єдиною емоцією, яку він виявляв у нетверезому стані. Агресія до всього і всім оточуючим - до своїх друзів, до родичів, своїй дружині і, звичайно, мені. Найчастіше під удар потрапляла мама. Мені ж діставалося тільки тоді, коли я біг рознімати їх бійку, або закривати її собою, або відтягувати його, кидаючись в ноги. Тоді і мені могло перепасти пару ударів кулаком. До речі, напевно, в сприйнятті більшості людей батько-алкоголік це худорлявий доходяга в трико і майці? Так ось, мій батько тоді був у чудовій формі, важив під 100 кг і мав добре поставленим ударом і лівої і правої. Незважаючи на це, він жодного разу не бився ні з ким крім мене і мами, та й взагалі, з іншими людьми завжди поводився сумирно і тихо.

Коли мені виповнилося 10 років батько став пити рідше. Бувало, не пив по півроку. Отже, збирав всю свою агресію в собі. Потім греблю проривало, і під удар потрапляли не тільки я, але і речі і меблі - мої іграшки, улюблені книги, мамині духи, шуби, телевізор (все це летіло в вікно). Одного разу, мій новенький комп'ютер також був частково знищений.

Мені ставало все важче говорити про батька, особливо в школі. Мені просто не було чим пишається, так як всю теплоту батьківських почуттів я залишив десь у глибокому дитинстві. Мені було простіше не говорити про батька, ніж говорити правду. На жаль, приховати факт батька-алкоголіка було неможливо (особливо після того, як він прийшов на батьківські збори п'яним). І я став чесно і відкрито говорити те, що відчуваю - Я ненавиджу свого батька. У відповідь я найчастіше чув: «Ти невдячний! У інших дітей немає батька, і вони хотіли б собі хоч якого-небудь! ». Будь-якому, хто в дитинстві мені так говорив хотілося плюнути в обличчя. Напевно, хочеться до сих пір, тому що це найбільш безглузде зауваження, яке тільки може дати дорослий людина дитині.

Одночасно з цим, я виріс. Я став відповідальніше, став дбати про свою безпеку сам - адже більше нікому було. Найчастіше став жити у бабусі, друзів, родичів, все рідше проводив час вдома, або поза своєї кімнати. Надалі, я став брати відповідальність не тільки за себе. Одного разу, я, батько і молодший брат летіли у відпустку. Батько нажерся ще до вильоту, а під час пересадки в Москві наздогнати ще сильніше. Мені 12 років, у мене на руках 4-х річний брат і п'яний батько на плечі. Соромно, страшно, незручно.

Страх і сором - два основних почуття які асоціюються у мене з батьком. Від страху я позбувся досить легко - з 14 років я все частіше жив один, а в 16 і зовсім переїхав в інше місто, геть обмеживши спілкування з ним. Сором - це почуття, яке супроводжувало мене ще дуже довго. Напевно, тільки завдяки особистій терапії і психологічного утворення тепер я можу говорити про своє життя відкрито і без сорому.

Отже, мій батько алкоголік і мені не соромно. Пояснюю чому:

1) Хтось народився в інтелігентній сім'єю, хтось в сім'ї потомствених лікарів, хтось народився без батька. Я народився в сім'єю з алкоголіком. І з цим нічого не поробиш.

2) Сором це відображення провини. Моєї провини в залежності мого батька немає.

3) Соромно, що батько до сих пір п'є - але так адже, це ж його життя, а не моя, життя, в яку я не втручаюся. По-перше, тому що мене не просять. По-друге, я не маю морального права змінювати те, в чому ця людина прожила своє життя, і проживе ще довго.

4) Соромно, що не було щасливого дитинства - воно було таким, яким могло бути. Незважаючи на це, в ньому було місце щастя і любові. Всі події, пережиті мною в дитинстві загартували мене і зробили мене тим, ким я є. А пишається собою і любити себе - на це у мене є причини.

5) Я як і раніше залишаюся сином свого батька. Будь-які його вчинки і поведінка не перервуть цей зв'язок. Так що ж мені залишається - прийняти його яким він є - або приховувати, ховатися від себе?

6) Мені соромно, що мій батько не досяг успіху в житті - ну так і від мене ніхто не вимагає, щоб я став академіком. Це його життя, а це - моя. І тільки я сам вибираю пріоритети в ній і приклади для наслідування.

7) Соромно мені може бути тільки за себе і свої власні вчинки.

Дорослих людей, які виросли в сім'ях з алкоголіком дуже багато, і я один з них. Переосмислення всього мого досвіду дозволяють мені працювати з цією темою, більш усвідомлено і розуміюче включатися в терапію з клієнтом, і допомогти пройти весь цей шлях позбавлення від сорому. Завдяки моєму батькові я можу допомагати іншим людям. Я б хотів, щоб якомога більше людей з чистою совістю привселюдно могли сказати: Мій батько - алкоголік і мені не соромно!

Покататися на яхті, взяти мене з собою в кіно на фільм жахів, відправитися на риболовлю, познайомити зі своїми друзями - круто адже, коли тобі всього 6 років?
Так що ж мені залишається - прийняти його яким він є - або приховувати, ховатися від себе?