Строительство »

Заперечення на позовну заяву про зменшення розміру аліментів

 1. Можливість зниження розміру аліментів
 2. Порядок зменшення аліментів
 3. зразок заперечення
 4. Зміст заперечень на позов
 5. Народження інших дітей
 6. Зміна місця роботи
 7. Захворювання або інвалідність платника
 8. Працевлаштування дитини і отримання їм самостійного доходу
 9. Наявність на утриманні платника інших осіб
 10. Наявність заборгованості (в тому числі, по аліментах), кредитів, інших витрат
 11. Порада

Багато з батьків усіма способами намагаються зменшити розмір грошових коштів, що виплачуються на дитину. Нерідкі ситуації приховування і заниження своїх доходів, робота з «сірої» зарплатою. Платник може пред'явити до суду позов з вимогою зменшити розмір сплачуваних аліментів.

Головним засобом матері для збереження забезпечення своїх дітей на колишньому рівні має стати заперечення на позовну заяву про зменшення розміру аліментів. Як правильно такі заперечення скласти, коли їх пред'являти, які документи долучати - ці та інші питання буду розглянуті в цій статті.

Можливість зниження розміру аліментів

Багато з батьків усіма способами намагаються зменшити розмір грошових коштів, що виплачуються на дитину

Стаття 119 Сімейного кодексу

Закон допускає зміну розміру стягуваних аліментів як у бік зменшення, так і збільшення, коли у сторін відбулися зміни у фінансовому плані, а також в сімейний стан. Також суд може врахувати інші істотні обставини, що виникли в життя платника або одержувача коштів (ст. 119 Сімейного кодексу РФ).

Знизити розмір аліментів можна, якщо тільки вони стягуються з боржника за рішенням суду. Якщо ж підставою для виплати грошових коштів служить добровільно укладену угоду, даний порядок застосований бути не може.

Порядок зменшення аліментів

Якщо платник вирішив через суд зменшити суму грошових коштів, що виплачуються на утримання своїх дітей, він подає позов до мирового суду. Подати його можна виключно за місцем проживання відповідача, тобто матері своєї дитини.

У позові наводяться доводи, які позивач вважає підставами для зменшення розміру аліментів, прикладаються докази обґрунтування своїх доводів.

Суд направляє повістку, а також заяву з доданими до неї копіями документів стягувачеві аліментів. Після їх отримання та ознайомлення з ними, необхідно починати готувати заперечення на позовну заяву.

Заперечення на позовну заяву представляють собою контраргументи, що наводяться відповідачем на доводи, викладені в позовній заяві, з приведенням доказів.

Цивільно-процесуальний кодекс РФ не містить ніяких строгих вимог, які висувалися б до форми таких заперечень. Таким чином, допускається як усне привид заперечень на позов, так і оформлення їх в письмовому вигляді.

Якщо немає часу для написання заперечень, можна їх викласти усно в ході судового засідання у справі, коли судом буде представлено слово відповідачу. Все сказане має бути занесено до протоколу судового засідання. В подальшому можна з цим протоколом ознайомитися, якщо в ньому що-небудь відображено неповно або невірно, необхідно на протокол написати зауваження і подати їх до суду.

Але краще, звичайно, викладати свою позицію у справі в письмово, з подальшим залученням до матеріалів справи. Оформляти заперечення допускається як в рукописному, так і друкованому вигляді. Після їх викладу суду усно, потрібно заявити клопотання про долучення заперечень до матеріалів справи, після чого передати екземпляр суду. Також потрібно підготувати екземпляр для позивача. Таким чином, необхідно мати три екземпляри документа.

зразок заперечення

За формою написання заперечень можна дати наступні загальні поради.

У документі необхідно вказати:

 • Найменування мирового суду, номер ділянки;
 • Номер справи (якщо відомий, повинен бути зазначений в порядку);
 • П.І.Б. позивача і відповідача;
 • Найменування документа ( «Заперечення на позовну заяву»);
 • Основні аргументи проти вимог відповідача на зниження виплачуваних коштів на утримання дітей;
 • Клопотання про витребування доказів (при необхідності);
 • Вимога відмовити в позові;
 • Перелік документів, що додаються.


Це загальний, схематичний, зразок заперечення, за яким можна скласти документ. Конкретне ж його зміст буде залежати від підстав вимоги знизити розмір аліментів.

Зміст заперечень на позов

Розглянемо найбільш часто зустрічаються підстави, які є у аліментників, для зменшення розміру грошових коштів, що передаються своїм дітям, а також рекомендації які заперечення можна навести матері в кожному конкретному випадку.

Народження інших дітей

Стаття 81 Сімейного кодексу Російської Федерації

Найбільш часто батьки вважають, що при народженні у них в новому шлюбі ще одну дитину, вони мають право вимагати зменшення відрахувань з їхнього заробітку з 1/4 до 1/6, посилаючись на ст. 81 Сімейного кодексу РФ.

Сам по собі факт народження дітей не змусить суд зменшити виплати, присуджені раніше, якщо рівень доходів батька залишився на колишньому рівні.

Необхідно з'ясувати, чи змінилося місце роботи платником аліментів, його зарплата, як довго він працює. Самостійно отримати такі документи не вийде, тому потрібно просити суд про їх витребування.

Крім того, батьки зі своїми новими подружжям часом штучно створюють ситуацію стягнення аліментів на другу дитину. При цьому нова дружина подає заяву про стягнення грошових коштів, отримує виконавчий документ. Потрібно спробувати з'ясувати, розірваний шлюб між ними, продовжують вони проживати однією сім'єю і виховувати свою дитину спільно, пред'явлений документ до примусового стягнення.

Приклад доводів для заперечень

1). Місце роботи позивача не змінилося, розмір його заробітку суттєво не знизився. Він тривалий час працює на одному місці, має постійний дохід, тобто його матеріальне становище не погіршилося. Саме по собі народження дитини у позивача не може бути підставою для зменшення присуджених раніше аліментів на нашого спільного дитини.

2). Посилання позивача, що він зобов'язаний сплачувати також грошові кошти на утримання другої дитини за судовим наказом, неспроможні, оскільки він продовжує проживати за однією адресою разом з дружиною і дитиною, судовий наказ приставам на виконання не пред'являвся.

Зміна місця роботи

Нерідко батьки, намагаючись зменшити розмір аліментів, що стягуються у фіксованій сумі, звільняються з попереднього місця роботи, починаючи працювати за набагато меншу зарплату. Також подібним чином вони можуть вчинити, якщо суд відмовив їм знизити аліментів за фактом народження другої дитини, вказавши, що фінансове становище не погіршилося.

При цьому вони будуть зменшені, тільки якщо позивачеві вдасться довести, що його фінансове становище істотно погіршився і це не дозволяє йому виплачувати аліменти в колишньому розмірі. Судова практика стоїть на сторожі інтересів дітей, не дозволяючи недобросовісному батьку, просто змінивши роботу, вимагати знизити аліменти.

Необхідно з'ясувати, з якої причини відбулося звільнення. Якщо це було власне бажання, то вказуйте, що батько навмисно погіршив своє матеріальне становище. Потрібно вивчити в якому розмірі батько отримує зарплату, чи дозволяє вона йому виплачувати гроші на дитину в колишньому розмірі. Також дуже важливо наводити аргументи про те, як позначиться зменшення на умовах життя дитини. Адже здоровий працездатний батько має всі можливості для влаштування на більш високооплачувану роботу.

Приклад доводів для заперечень

Хоча фінансове положення позивача в даний час зменшилася, оскільки на новому місці роботи він отримує заробіток в меншому розмірі, необхідно врахувати, що з колишньої високооплачуваної роботи він звільнився за власним бажанням, що дозволяє говорити про зловживання позивачем своїми правами. Зниження розміру аліментів, як того вимагає позивач, вкрай негативно позначиться на фінансовому забезпеченні нашої спільної дитини, тому що розмір аліментів при цьому буде істотно нижче прожиткового мінімуму, встановленого в нашій області.

Захворювання або інвалідність платника

Якщо підставою для вимоги зменшення виплат є захворювання, необхідно встановити, наскільки воно важке, чи дозволяє таке захворювання отримувати дохід, які витрати потрібні на лікування.

При отриманні позивачем інвалідності, з'ясовується, яка група отримана, чи дозволяє вона працювати.

Приклад доводів для заперечень

Наявність захворювання у позивача не є підставою для зниження аліментів, оскільки його хвороба не перешкоджає йому працювати на колишній посаді, а факт несення великих витрат на ліки позивачем не доведений.

Працевлаштування дитини і отримання їм самостійного доходу

Нерідко підлітки, бажаючи заробити на власні потреби, починають підробляти і отримувати дохід. Недобросовісні батьки намагаються цей факт використовувати проти своїх дітей, мотивуючи цим позов про зменшення аліментів.

Все буде залежати від того, чим займається дитина, який дохід він отримує. Якщо він займається підприємництвом, що приносить йому регулярний і хороший дохід, то можливо суд і погодитися з батьком. Якщо заробітки нерегулярні, в маленькому розмірі, то вимоги батька не обгрунтовані.

Приклад доводів для заперечень

Не можна знижувати розмір аліментів на тій підставі, що наш син отримує самостійний дохід, оскільки він працевлаштований лише на літній канікулярний період, зайнятий неповний робочий день, дохід його становив половину МРОТ.

Наявність на утриманні платника інших осіб

Іноді недобросовісні платники намагаються домогтися зниження, посилаючись, що їм доводиться утримувати старих батьків. Потрібно просити суд зажадати документи, що підтверджують доходи цих осіб.

Приклад доводів для заперечень

Не можна взяти до уваги аргумент про те, що позивачу доводиться утримувати свою стареньку матір, так як остання отримує пенсію, а також працює за трудовим договором, її сукупний дохід перевищує величину прожиткового мінімуму для пенсіонерів по нашій області.

Наявність заборгованості (в тому числі, по аліментах), кредитів, інших витрат

Наявність у платника утворилися з його вини боргів як по аліментах, так і інших зобов'язаннях, судом не приймається, при працевлаштуванні та отриманні стабільного заробітку або можливості такого працевлаштування.

Приклад доводів для заперечень

Наявність у позивача велику заборгованість по аліментах і кредиту не можна вважати достатньою підставою для зменшення виплат, оскільки ці заборгованості утворилися у позивача з його вини. В даний час позивач працює, отримує зарплату.

Порада

При підготовці заперечень потрібно проаналізувати позов, виробити потрібну позицію і доводити факт можливості платника при обставинах, що змінилися продовжувати виплачувати аліменти в колишньому розмірі.

Потрібно враховувати, що часом дійсно умови життя змінюються настільки, що батько не має можливості платити аліменти в колишньому розмірі без істотного збитку для себе і своєї нової сім'ї, тому мають місце випадки і задоволення вимог платника про зниження розміру аліментів.