Строительство »

Заяву до суду на аліменти - правила складання і зразок

 1. Що таке позовна заява?
 2. Як написати шапку позову?
 3. Як правильно написати текст позову?
 4. Перелік документів, що додаються
 5. кінцівка позову

Розлучення з чоловіком - це завжди складно, а судовий процес про стягнення аліментних платежів, наступний за цим, тільки погіршує ситуацію Розлучення з чоловіком - це завжди складно, а судовий процес про стягнення аліментних платежів, наступний за цим, тільки погіршує ситуацію.

Саме тому, щоб зберегти ваші нерви, рекомендується відразу зайнятися складанням позовної заяви та збором всіх необхідних документів. Адже в цій ситуації заяву на аліменти може бути розглянуто в спрощеному порядку без присутності сторін.

Позивач відразу зможе отримати наказ і передати його на виконання приставам.

У цій статті ви знайдете зразок позовної заяви і зможете дізнатися, як правильно його заповнити. Хотілося б звернути увагу, що позивач, згаданий в зразку - це одержувач аліментів, а відповідачем є їх платник. Зразок допоможе батькам заповнити правильно і без помилок позовну заяву для вишукування через суд аліментів на утримання дітей.

Що таке позовна заява?

Позовна заява - це папір, який дає підстави для розгляду справи для витребування аліментів на дітей.

Зазвичай позовну заяву заповнюється у вільній формі. Приклад заповнення на витребування аліментів для дітей можна отримати в суді. Також завантажити зразок позовної заяви про стягнення аліментів ви зможете за посиланням, представленої в кінці статті.

Як написати шапку позову?

Оскільки позовна заява на аліменти для дітей подається на ім'я мирового судді, вам необхідно дізнатися спочатку номер і найменування судової інстанції, куди вам належить звернутися Оскільки позовна заява на аліменти для дітей подається на ім'я мирового судді, вам необхідно дізнатися спочатку номер і найменування судової інстанції, куди вам належить звернутися. Заповнювати необхідно все за зразком. У шапці обов'язково написати такі відомості:

 1. Найменування ділянки, куди позов подається.
 2. Адреса ділянки, яка прийняла заяву.
 3. ПІБ, адреса, телефон, а також паспортні дані позивача.
 4. ПІБ, адреса, телефон, а також паспортні дані батька дітей.

Далі відповідно до зразка по центру аркуша необхідно написати наступне: «Позовна заява про стягнення аліментів на дітей (або дитини)». Після вам належить скласти сам текст цієї заяви, переданого в суд. Написати можна як від руки, так і надрукувати на комп'ютері в текстових редакторах. Перевагу все ж віддається надрукованому формату, як в наведеному нижче зразку.

Як правильно написати текст позову?

Згідно з прийнятим зразком, починається він з докладного опису ситуації з максимальною кількістю відомостей і доказів у справі, яку розглядатиме суд. Якщо ви перебували в офіційному шлюбі - сміливо пишіть:

 • коли вступили,
 • скільки разом прожили,
 • дату розлучення
 • або момент, з якого ви разом не проживають.

Якщо жили в цивільному шлюбі, то вказуйте за зразком: тривалість, кількість спільних дітей, а також їх дані. Якщо ж ви не проживали ніколи спільно з батьком ваших дітей, то можна просто вказати як в прикладі: «Я маю неповнолітніх дітей від ... (ПІБ другого з батьків), що проживає за адресою ...».

Далі слід вказати факт, що виключно ви утримуєте дітей, і на необхідність стягнення аліментів або ж заборгованостей по ним з другого чоловіка Далі слід вказати факт, що виключно ви утримуєте дітей, і на необхідність стягнення аліментів або ж заборгованостей по ним з другого чоловіка. Як це сформулювати ви також знайдете в зразку в кінці статті.

Щоб справа розглянули в спрощеному порядку необхідно вказати, що немає ніяких ускладнюють обставин. Нижче наведено приклад фрази, яку необхідно вписати: «Відповідач інших дітей не має, з нього не проводиться утримань за виконавчими документами».

Однак фраза може мати кілька формулювань, в залежності від обставин. Якщо у вашого колишнього чоловіка є діти від інших шлюбів, а не як в прикладі, то потрібно буде вказати їх в заяві. Але в цьому випадку розраховувати на просту видачу наказу на аліменти не вийде.

Тепер потрібно висунути свої позовні вимоги про виплату аліментів, які обов'язково повинні бути обгрунтованими. У зразку позову ви знайдете стандартне формулювання цих вимог.

Зазвичай, як і в зразку, вказується розмір аліментів у відсотках. Але в разі, коли батько малюка не має постійної роботи, а значить, і доходу, тоді можна вимагати аліменти через суд, в так званій твердій грошовій сумі , Тобто фіксованою, і позначити бажаний розмір в позові.

Перелік документів, що додаються

Слідом за текстом заяви на аліменти, як і в зразку позову, потрібно вказати перелік документів, які передаються до суду для розгляду. Серед них в обов'язковому порядку повинні бути:

 • Копія позову, яка дістанеться другого з батьків або іншим сторонам, які беруть участь в цій справі.
 • Копії свідоцтв про шлюбному союзі і про розірвання між батьком і матір'ю дитини.
 • Копія свідоцтва, що підтверджує батьківство, якщо ви жили в цивільному шлюбі.
 • Ксерокопії свідоцтв про народження дітей.
 • Довідки про доходи з місць роботи позивача і відповідача, приклад: 2-ПДФО.
 • Виписка з житлових органів, що свідчить про ваш проживанні з дітьми.

кінцівка позову

Як і в представленому прикладі, тобто зразку позову, в завершенні позовної заяви, що подається в суд на аліменти, вказується зліва - дата її подання, а праворуч - підпис позивача з розшифровкою Як і в представленому прикладі, тобто зразку позову, в завершенні позовної заяви, що подається в суд на аліменти, вказується зліва - дата її подання, а праворуч - підпис позивача з розшифровкою.

У разі якщо позов займає більше одного аркуша, то листи слід пронумерувати, а потім скріпити. Тоді в кінцівці вказують: «скріплені і пронумеровано на ... (кількість аркушів) аркушах».

Завантажити зразок позовної заяви

Варто зауважити, що при заповненні необхідно строго дотримуватися зразка. А не міняти, наприклад, місцями послідовність в самому тексті вимог і опису ситуації. Це допоможе вам виграти справу, і суддя задовольнить ваші вимоги.

Рекомендуємо до перегляду

Що таке позовна заява?
Як написати шапку позову?
Як правильно написати текст позову?
Що таке позовна заява?
Як написати шапку позову?
Як правильно написати текст позову?