Строительство »

В Україні збільшився розмір аліментів

Закон про держбюджет на 2018 рік передбачає підвищення прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. З 1 липня він становить 1 777 гривень, що на 77 гривень більше, ніж станом на 1 січня.

Зміни, відповідно, торкнулися і основних соціальних і демографічних груп населення, а саме:
  • для дітей у віці до 6 років прожитковий мінімум збільшився на 67 гривень з 1492 до 1559 гривень;
  • для дітей у віці від 6 до 18 років - на 84 гривень з 1860 до 1944 гривень;
  • працездатних осіб - на 79 гривень з 1762 до 1841 гривень;
  • осіб, які втратили працездатність: на 62 гривень з одна тисяча триста сімдесят три до 1435 гривень.

Відзначено, що Сімейний кодекс передбачає розмір аліментів не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Отже, з липня поточного року розмір аліментів також буде підвищено.
Нагадаємо, депутати Верховної ради підтримали у другому читанні законопроект №8296 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання».
Передбачається посилити відповідальність за несплату аліментів і збільшити термін обігу і період, за який можуть бути стягнуті аліменти. Посилення відповідальності за несплату з метою захисту хворих дітей проектом пропонується зменшення сукупного розміру заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт.
У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин Щодо осіб, які ухиляються від відбування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт, проектом пропонується встановити адміністративну відповідальність і передбачити покарання у вигляді адмінарешту строком до 10 діб, а в разі злісного ухилення - кримінальну відповідальність і передбачити покарання у вигляді позбавлений ия волі строком до двох років.