Строительство »

В Україні готують новий пакет санкцій проти неплатників аліментів: подробиці

Новий законопроект передбачає автоматичне збільшення суми боргу. Також пропонується збільшити мінімальний розмір аліментів до суми прожиткового мінімуму і ввести кримінальну відповідальність за ухилення від виконання суспільно корисних робіт. Новий законопроект передбачає автоматичне збільшення суми боргу

В Україні посилять відповідальність за несплату аліментів / фото УНІАН

У разі прийняття нового пакета законів, щодо злісних неплатників аліментів введуть автоматичну індексацію суми їх боргів, мінімальний розмір аліментів збільшать до рівня прожиткового мінімуму, а за ухилення від виконання боржниками рішень судів в частині участі в суспільно корисних роботах буде передбачена кримінальна відповідальність.

Читайте також На «дошку ганьби» вже потрапили майже 200 тисяч неплатників аліментів

Про це на засіданні центрального і регіональних штабів Міністерства юстиції України повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, в разі прийняття Верховною Радою нових законів, неплатникам аліментів, які понад рік прострочили виплати, суми боргів будуть автоматично збільшуватися на 20%, причому це буде відбуватися без додаткових рішень судів.

У разі, якщо аліменти не виплачуються понад два роки, сума боргу буде збільшуватися на 30%, а у випадках з трирічною заборгованістю буде застосовуватися 50% -ве збільшення суми.

«Ця заборгованість буде збільшуватися, і фактично ця санкція буде стосуватися заборгованості, яка була накопичена до вступу в силу закону», - зазначив Петренко.

Також, за його словами, новий пакет санкцій передбачає збільшення мінімальної суми аліментів до рівня прожиткового мінімуму.

«Зараз цей розмір (мінімальний рівень аліментів - УНІАН) становить 900 грн, чого недостатньо для нормального утримання дитини протягом місяця», - сказав міністр.

Крім того, законом пропонується посилити покарання тим неплатникам аліментів, які після відповідних рішень судів ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. В даному випадку пропонується ввести кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

«За тим боржникам, які не будуть виправлятися, матеріали повинні бути направлені в правоохоронні органи для порушення кримінальних справ і спрямування цих боржників в місця позбавлення волі. Відповідно до запропонованого законопроектом, особи, у яких будуть такі вироки судів, будуть працювати в колоніях примусово », - сказав Петренко.

Ще одна новація, за словами міністра, буде стосуватися безпосередньо роботи виконавчої служби - планується ввести нові механізми пошуку і стягнення активів боржників.

«Ми пропонуємо, щоб саме на категорії виконавчих проваджень щодо стягнення аліментів ми відпрацювали застосування новітніх механізмів автоматичного арешту коштів та майна боржника», - сказав Петренко.

Міністр додав, що в разі прийняття закону пропонується створити спільно з Нацбанком України систему обміну інформацією, щоб рішення про арешт коштів неплатників аліментів виконувалося автоматично у всіх українських банках, в яких ті мають рахунки.

«Це не дасть можливість боржникам ховати свої кошти і реальні доходи від дітей і державних виконавчих», - зазначив міністр.

Також, за словами Петренка, автоматична система буде застосовуватися для блокування операцій боржників по рухомого і нерухомого майна, поки вони не виплатять всю суму боргу.

Як повідомляв УНІАН, на початку лютого в Україні вступив в силу закон про посилення відповідальності за несплату аліментів, яким, зокрема, передбачено тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України боржника, який не платить аліменти.

Також до боржника, у якого є заборгованість по сплаті аліментів в розмірі, який сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, можуть застосовувати такі заходи: тимчасово обмежити його в праві керувати транспортним засобом, користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною і охолощену зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядженими гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також обмежити в праві на мис ту.

Крім того, законом передбачено новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час платних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter