Строительство »

Угоду про сплату аліментів у нотаріуса в Москві

 1. Сторони, які фігурують в документі
 2. зміст документа
 3. Спосіб і порядок виплат
 4. Необхідні документи
 5. Як правильно скласти угоду
 6. Як офіційно засвідчити угоду?
 7. Скільки коштує завірити в Москві угоду про сплату аліментів?

Аліментні угоду - це нотаріально завірений документ, в якому фіксуються добровільно взяті зобов'язання по виплаті аліментів. Дана угода використовується для того, щоб уникнути судового стягнення аліментів. Коли сторони дійшли згоди і уклали добровільну угоду про виплату аліментів, в судовому порядку стягнення відбуваються тільки при порушеннях домовленостей.

Коли сторони дійшли згоди і уклали добровільну угоду про виплату аліментів, в судовому порядку стягнення відбуваються тільки при порушеннях домовленостей

Сторони, які фігурують в документі

Важливий нюанс. Найчастіше аліменти тісно асоціюються з процесом розлучення. Дійсно, в більшості випадків вони призначаються саме при розірванні шлюбу. Однак за законом зовсім не обов'язково, щоб батьки коли-небудь були одружені. Тому аліментні угоду може полягати навіть у тому випадку, якщо батьки так і не узаконили свої стосунки, але народили спільну дитину, а тепер вирішили розійтися.

Економічна суть аліментів полягає в тому, що батьки (чи) виплачує певні суми на користь другого з батьків (або інших осіб), на чиєму утриманні залишилися неповнолітні діти або інші особи, яким згідно із законом покладено аліменти. Відповідно, і сторони угоди можуть бути наступні:

 • Особа, за законом зобов'язана платити аліменти.
 • Особа, яким надаються ці виплати. Зокрема, якщо виплати покладені дитині у віці від 14 до 18 років, він вже стає стороною угоди.
 • Особи, які є фактичними опікунами малолітніх дітей.

зміст документа

Угода фіксує основні параметри здійснення виплат:

 • Розмір виплат.
 • Спосіб і порядок виплат. Прописуються конкретні зобов'язання платника аліментів.
 • Терміни та періодичність платежів. За домовленістю сторін прописуються тимчасові обмеження платежів та встановлюється фінансова дисципліна. Виплати можуть здійснюватися як щомісяця, так і набагато рідше: аж до одного разу на рік.

Спосіб і порядок виплат

Допускаються наступні способи виплати:

 • Встановлення фіксованої частки доходу. Нагадаємо, законом встановлюється мінімальна частка 25% на одну дитину, 33% на двох і 50% якщо дітей більше двох. Тому в угоді частка може бути такою або більше.
 • Встановлення фіксованої суми виплати. Можлива як періодична, так і разова виплата фіксованої суми.
 • Передача у власність певного майна або взяття на себе зобов'язань з придбання певного майна. Найчастіше мова йде про об'єкти нерухомості.
 • Комбіновані способи.

При цьому в тексті документа прописується і спосіб передачі виплат. Це може бути як безпосередня передача активів, так і різні види переказів: банківський, поштовий. Можливо доручення скоєння виплат організації, де працює платник аліментів.

Необхідні документи

Для оформлення буде потрібно наступний пакет документів:

 • Паспорти повнолітніх сторін. Може бути як російський паспорт, так і іноземний паспорт з нотаріальним перекладом на російську мову .
 • Свідоцтво про народження дитини.
 • Інші документи, що підтверджують право на отримання аліментів (медичні довідки і т.п.)

Нотаріус роз'яснює сторонам правові наслідки підписання документів, перевіряє всі факти, засвідчується в добровільності даного дії і проводить завірення документа.

Як правильно скласти угоду

Відповідно до російського законодавства, угода про сплату аліментів має бути складено обов'язково в письмовому вигляді і завірено нотаріусом. При укладанні такої угоди обов'язково повинні бути присутніми обидві сторони - і платник, і одержувач аліментів. Якщо дитині, на утримання якого будуть виплачуватися аліменти, від 14 до 18 років, його присутність також необхідно при підписанні договору.

Спеціальної суворої форми угоди немає, проте в ньому необхідно вказати наступну інформацію:

 • дані платника та одержувача аліментів - ПІБ, адреса, контактну інформацію;
 • дані дитини, на утримання якого будуть виплачуватися аліменти;
 • терміни - початок і закінчення сплати аліментів;
 • спосіб сплати - чи буде це фіксована сума, або певна частка доходів платника;
 • періодичність виплат- раз на місяць, в квартал, в півріччя і т.д .;
 • яким чином будуть індексуватися аліменти;
 • розмір штрафних виплат у разі прострочень платежів;
 • додаткові умови, які вносяться до угоди за обопільною згодою обох сторін договору.

Як офіційно засвідчити угоду?

Для того щоб угода отримало юридичну силу, його необхідно засвідчити у нотаріуса. Для цього в нотаріальну контору слід надати ряд документів:

 • готове угоду про сплату аліментів або проект угоди (якщо такі є);
 • паспорта обох боків;
 • документи, що підтверджує родинний зв'язок сторін;
 • довідки про доходи однієї зі сторін - платника аліментів.

Якщо у вас немає готового варіанту угоди, його складанням може зайнятися нотаріус . Це додаткова послуга, оплачувати яку потрібно окремо - крім нотаріального тарифу на угоду.

Як тільки нотаріус отримає всі папери, він проведе ретельну перевірку документів і договору на відповідність вимогам законодавства. Якщо угода не суперечить закону, нотаріус запевнить його своїм підписом і печаткою, після чого документ набуде юридичну силу.

У тому випадку, якщо в подальшому в соглашеніебудут вноситися правки, доведеться укласти новий договір і засвідчити його в нотаріальній конторі.

Скільки коштує завірити в Москві угоду про сплату аліментів?

вартість послуги нотаріуса за посвідченням угоди визначається стандартним нотаріальним тарифом і становить 250 рублів. Розмір нотаріального тарифу регламентується «Основами законодавства Російської Федерації про нотаріат».

У тому випадку, якщо вам буде потрібно додаткові послуги (консультація, складання договору, правовий супровід угоди), їх ціна складе 7000 рублів.

Щоб засвідчити угоду про сплату аліментів, записуйтеся на прийом до нотаріальної контори за допомогою форми «онлайн-запису». Вибирайте зручний час і приїжджайте - наші фахівці можуть не тільки запевнити ваш договір, але також грамотно розробити його зміст і проконсультувати з усіх юридичних питань, що стосуються виплат аліментів.

Скільки коштує завірити в Москві угоду про сплату аліментів?
Як офіційно засвідчити угоду?
Скільки коштує завірити в Москві угоду про сплату аліментів?