Строительство »

Скільки відсотків від зарплати становлять аліменти в 2019 році

 1. Визначення терміна «аліменти»
 2. Утримання аліментів з доходів громадян
 3. Нарахування аліментів в частках від доходу
 4. аліментні угоду
 5. Стягнення через суд
 6. Розрахунок аліментів у частковому відношенні
 7. Скільки потрібно платити за одну дитину
 8. Скільки платити за двох
 9. Скільки платити за трьох
 10. Скільки платити за чотирьох
 11. Аліменти за неповний місяць
 12. Як розрахувати аліменти
 13. Процедура стягнення аліментів із зарплати
 14. Які документи необхідно передати в бухгалтерію
 15. Вираховується ПДФО
 16. Терміни нарахування грошових коштів
 17. Доручення на оплату
 18. Мінімальна та максимальна допустимі розміри аліментів
 19. мінімальний розмір
 20. Максимальний розмір
 21. Як змінити розмір аліментів
 22. зменшення виплат
 23. збільшення виплат
 24. Індексація
 25. висновки

Час читання: 9 хвилин

Законодавство дозволяє розраховувати і виплачувати аліменти, в тому числі в процентному співвідношенні від суми доходів. На підсумкову суму впливає цілий ряд факторів: кількість дітей, розміри заробітної плати, наявність об'єктивних причин для підвищення / пониження суми виплат і так далі. Про всі ці нюанси, а також про те, скільки відсотків від зарплати становлять аліменти, ми і поговоримо в цій статті.

Визначення терміна «аліменти»

Під аліментами розуміються фінансові виплати фізичною особою свого родича, який має з об'єктивних причин право на отримання матеріальної допомоги. У цій статті ми будемо говорити про аліменти батьків на користь своїх дітей. Однак в ролі платника і одержувача можуть виступати й інші особи. Наприклад, діти можуть виплачувати аліменти на утримання своїх непрацездатних батьків.

Ключові правові моменти, що стосуються розрахунку і нарахування аліментних виплат, викладені в. Питання, пов'язані з механізмом вирахування аліментних коштів з доходів фізичних осіб більш докладно висвітлені в і. Доповнюють загальну картину видані в різний час федеральні закони і урядові постанови.

Законодавство в сфері регулювання виплат матеріальної допомоги постійно вдосконалюється за рахунок нових законопроектів, що подаються ініціативними групами на розгляд до Держдуми. Одні проекти законів отримують схвалення досить швидко, інші ж зазнають неодноразові коригування, перш ніж удостоюються уваги парламентаріїв. За підсумками 2017 року якихось вагомих змін, які кардинально позначилися б на принципах розрахунку і нарахування даної фінансової допомоги, прийнято не було.

Утримання аліментів з доходів громадян

Громадяни часто цікавляться, з чого сплачуються аліменти на дітей. Чи включаються до списку доходів тільки ті суми, які проходять в якості офіційної зарплати, або ж можуть братися до уваги і якісь інші надходження в особистий бюджет платника?

Відразу відзначимо, що в якості доходів будуть розглядатися не тільки зарплати, але і деякі інші види отримання прибутку. В вказано, з яких доходів беруться гроші на виплати по аліментах для дітей, які не досягли повноліття. А в, навпаки, вказані ті види доходів, з яких не можуть вираховуватися суми в рахунок виплати фінансової допомоги родичам.

Так, наприклад, відповідна сума буде вилучатися з надбавок до тарифних ставок, з премій, пенсій за віком, стипендій і так далі. А ось з грошових виплат, які нараховуються у зв'язку з заподіянням шкоди здоров'ю громадянина, вилучатися кошти не можуть. Чи не будуть братися гроші і з материнського / сімейного капіталу.

Що стосується того, з якої суми віднімаються аліменти, то це та сума доходів, яка залишається після виплати належних державі податкових та інших виплат. Наприклад, це може бути відшкодування витрат на утримання хворого в державному медзакладі.

Нарахування аліментів в частках від доходу

Знаючи про свої обов'язки перед дітьми, батько може на добровільних засадах погодиться на виплату фінансової допомоги. Однак якщо досягти згоди з матеріальних питань колишньому подружжю не вдається, то на допомогу приходить суд.

аліментні угоду

У разі, якщо батьки можуть мирним шляхом домовитися про фінансові зобов'язання по відношенню до дитини, вони можуть укласти аліментні угоду. У ньому можна прописати розміри виплат на утримання дитини та принципи перерахування грошових коштів. Також можна позначити термін, протягом якого другий з батьків буде матеріально забезпечувати дитину. Наприклад, до досягнення сином / дочкою 20 років. Також в угоду є можливість внести будь-які інші пункти, які сторонам здаються важливими.

Скласти договір можна від руки і без участі юриста. Однак, як показує практика, в таких випадках високий ризик того, що права однієї зі сторін будуть порушені.

Тому юристи радять своїм клієнтам відображати всі домовленості на папері в присутності нотаріуса.

Стягнення через суд

Якщо той з батьків ухиляється від сплати фінансової допомоги дитині, то другий з батьків або опікуни малюка має право подати на недбайливого родича до суду. Аналогічне право має і громадянин, на якого накладено зобов'язання по перерахуванню матдопомоги. Зокрема, якщо він вважатиме, що сума виплат завищена.

Позивач і відповідач повинні будуть підготувати пакет паперів, які доводять, що їх позиції в суперечці обгрунтовані і вірні. Суд вивчить думку кожної зі сторін, матеріали справи і прийме рішення щодо суми аліментів та принципів їх нарахування.

Розрахунок аліментів у частковому відношенні

Законодавством встановлені два основних механізми розрахунку розміру аліментів. Перший - це стягнення у твердій грошовій сумі з урахуванням актуальних розмірів прожиткового мінімуму. Другий (про нього ми і будемо говорити в цій статті) - це розрахунок часткового співвідношення між розміром нарахувань і кількістю дітей. В цьому випадку вираховується відсоток від офіційного заробітку платника. Крім цього, допускається змішана форма розрахунків і нарахувань.

Як правильно розрахувати суму аліментів із заробітної плати працівника у відсотках, розповідає. У ній прописані як самі відсотки, так і можливість зменшення або збільшення зазначених виплат залежно від обставин справи. Тобто заздалегідь сказати, якою буде кінцева сума в тому чи іншому випадку, неможливо.

Скільки потрібно платити за одну дитину

Вище зазначено, що розрахунок аліментів на одну дитину повинен виходити із ставки в 25% від загальної суми доходів, що залишилася після сплати всіх податків і зборів на користь державного бюджету. Тобто, якщо, наприклад, у батька залишається чистих 50 000 рублів, то на утримання своєї дитини від попереднього шлюбу йому необхідно буде перевести 12 500 рублів.

Скільки платити за двох

Оскільки на двох малюків грошей буде потрібно більше, то і сума матеріальної допомоги повинна стати вище. Знаючи про те, скільки відсотків належить вираховувати на користь однієї дитини, деякі громадяни вважають, що на двох платнику необхідно буде відраховувати 50% свого заробітку. Однак це не так. Згідно із законом, в таких випадках віднімають 1/3 частина прибутку або, якщо точніше, то 33,3%.

Тобто якщо уявити, що батько має всі ті ж 50 000 рублів доходів, то на двох дітей він повинен буде передати тільки 16 650 рублів. Сума виходить не дуже велика, особливо якщо ці гроші підуть на утримання вже досить дорослих дітей. Не важко порахувати, скільки відсотків складають аліменти на двох дітей при зарплаті в 10 000 - 12 000 рублів, а саме стільки або навіть менше часто отримують жителі невеликих міст, селищ.

Саме з цієї причини батьки, які виховують кількох дітлахів, нерідко звертаються до суду з вимогою підвищити розміри аліментних виплат. Якщо у платника виявиться хоча б якась потенційна можливість збільшити свої доходи, то суд може прийняти сторону позивача.

Скільки платити за трьох

За встановленою все в тій же ст. 81 СК РФ ставкою, на трьох неповнолітніх дітей батьків, хто не живе в родині, повинен витрачати не менше 50% від сукупної кількості всіх доходів. Тобто, примірявши цей коефіцієнт на ті ж 50 000 рублів, отримаємо 25 000.

Знаючи загальний механізм розрахунків, ви можете приблизно розрахувати, скільки можуть утримувати зараз на аліменти для трьох дітей. Якщо якась із сторін буде з об'єктивних причин не задоволена розмірами даного фінансового обтяження, то в судовому порядку можна спробувати змінити умови виплати. У випадках, коли на утримання дітей доводиться віддавати половину заробітку, з позовом йдуть в судову інстанцію самі платники.

Скільки платити за чотирьох

За російськими законами сім'ї, в яких є від трьох і більше неповнолітніх дітей, отримують статус багатодітних. Права у сімей, що мають як трьох, так і, наприклад, п'ятьох дітей, є однаковими. У тому числі в аліментних законодавстві. Тому аліменти на чотирьох обчислюються так само, як і в випадку з трьома малюками. Тобто їх розмір становить 50% від доходів платника. Окремою схеми розрахунків для сімей, що мають чотирьох, шістьох або більше дітей, немає.

Аліменти за неповний місяць

Виплати по аліментах можуть нараховуватися як за повний календарний місяць, так і за якийсь певний кількість днів. Такі розрахунки можуть знадобитися, наприклад, в тому випадку, якщо розлучення між подружжям припав на середину місяця, і після нього другий батько перестав давати гроші на утримання дитини.

Щоб порахувати, який відсоток від з / п йде на аліменти в такій ситуації, необхідно спочатку розділити зарплату за потрібний вам місяць на кількість днів у цьому місяці. Таким чином, ви отримаєте уявлення про те, скільки ви умовно заробляєте за місяць. Далі потрібно буде помножити отриману цифру на кількість днів, за які потрібно нарахувати аліменти. На завершення залишиться від отриманої суми обчислити встановлений законом відсоток і отримати підсумковий розмір аліментних виплат за неповний робочий місяць.

Як розрахувати аліменти

Ми вже наводили приклади розрахунку аліментів для сімей, в яких є один або кілька неповнолітніх дітей. Тому цієї теми ще раз торкатися не будемо. Замість цього краще наведемо приклад розрахунку аліментів із зарплати в 2019 році для випадку, коли необхідно стягнути матеріальну допомогу за неповний календарний місяць.

Отже, припустимо, громадянин Н., на якого покладено зобов'язання по сплаті аліментів, повинен сплатити певну суму за березень 2019 року, починаючи з 9 числа цього місяця. За березень його зарплата після вирахування всіх податків склала 43 882 рублів. У березні 2019 року було 31 день. Значить, щоденний дохід даного працівника за вказаний місяць склав 1 415 рублів. Відповідно з 9 по 31 березня (всього 23 дня) включно його дохід склав 32 545 рублів. Від попереднього шлюбу у громадянина Н. є двоє дітей, а значить, йому наказано виплачувати 33,3% від прибутку. Останньою дією вважаються аліменти на дітей за взяті 23 дня. Отримуємо суму в 10 837 рублів. Саме стільки Н. потрібно буде заплатити.

Процедура стягнення аліментів із зарплати

Процедура перерахування матеріальної допомоги на утримання дитини гранично проста.

Для того, щоб механізм сплати аліментів був запущений, інформація про необхідність стягнення відповідної суми повинна надійти в бухгалтерію організації, де працює платник.

Порядок утримання наступний:

 1. З заробітної плати бухгалтерами утримується податок у розмірі 13%.
 2. Бухгалтер дивиться в документи, в яких повинні бути вказані суми виплат або відсоток від доходів, який потрібно передати на аліменти.
 3. Обчислюється підсумкова сума фінансової допомоги, яка потім переводиться на рахунок одержувача в особі другого з батьків дитини або опікуна, що його замінює.

Крім цільового утримання із зарплати віднімається ще і банківська комісія за вчинення переказу грошових коштів.

Які документи необхідно передати в бухгалтерію

Перш ніж бухгалтер почне вважати розмір суми, що підлягає до утримання із зарплати співробітника, йому необхідно буде отримати інформацію з офіційних документів. Вона може бути представлена ​​або в аліментних угоді, завіреному нотаріусом, або у виконавчому листі, виданому за підсумками розгляду справи в суді.

Якщо ні того, ані другого документа у платника на руках немає, то гроші передавати одержувачу фіндопомоги йому доведеться в приватному порядку.

Вираховується ПДФО

Один з найбільш популярних запитань, пов'язаних з аліментами, стосується сплати з даної фінансової допомоги ПДФО. Сумніви цілком логічні, так як дані грошові перекази також є, по суті, частиною загальних доходів громадянина.

Однак закон дивиться на проблему інакше, тому сплати податків одержувачем аліментів він не вимагає. Причому той факт, кому саме призначаються виплати - дітям, батькам або іншим близьким родичам - значення не має.

Терміни нарахування грошових коштів

Як правило, нарахування коштів відбувається швидко, і потрібна сума потрапляє на рахунок одержувача в цей же або на наступний день. Іноді доводиться почекати трохи довше, однак не більше трьох днів, так як саме стільки законом відводиться на проведення даної операції.

Доручення на оплату

Платіжне доручення - це документ, що дозволяє банку, що співпрацює з тією чи іншою організацією, переводити з рахунку даної організації грошові кошти на рахунок третіх осіб.

У випадку з аліментних зобов'язань платіжне доручення складається компанією, в якій працює платник аліментів. Документ має бути наповнений за встановленим зразком і включати інформацію про призначення платежу, його розмірах. В обов'язковому порядку зазначаються реквізити організації, а також банків платника та одержувача, на рахунок якого буде переведена виплата.

Мінімальна та максимальна допустимі розміри аліментів

Ми вже відзначали, що, в залежності від ситуації, сума платежу на утримання дитини від попереднього шлюбу може змінюватися як у велику, так і в меншу сторону. Однак чи є якісь ліміти, що обмежують найвищу і найнижчу планку? За якими принципами розраховується розмір кінцевої суми виплат?

мінімальний розмір

У п. 27 зазначається, що мінімальний розмір виплат на утримання дитини повинен бути продиктований актуальним прожитковим мінімумом, встановленим в країні. Тобто кожен батько зобов'язаний вкладати в розвиток і виховання дитини половину від цієї суми, щоб в результаті виходила хоча б обов'язкова мінімальна одиниця.

Максимальний розмір

Оскільки особа, на яку покладено обов'язок виплачувати грошову допомогу дитині, також потребує коштів на життя, закон встановив верхню планку розміру аліментів. Вона дорівнює 70% від загального доходу платника. Більше цієї суми вимагати з батьків не годиться. Правда, в і цьому правилі є важливий виняток.

Як змінити розмір аліментів

Зміна суми виплат по аліментних зобов'язань - це досить серйозне юридичне і фінансове рішення. Тому без участі суду обійтися тут навряд чи вдасться. Виняток становлять випадки, коли колишнє подружжя вміють домовлятися і здатні за обопільною згодою скласти / змінити аліментні угоду.

зменшення виплат

Щоб знизити суму фінансування витрат на дитину, позивачеві доведеться надати вагомі докази своєї матеріальної неспроможності. У законі перераховані обставини, які можуть бути розцінені як об'єктивні причини. До них відносяться, зокрема, інвалідність платника, наявність у нього інших утриманців, істотне зниження прибутку та інше.

збільшення виплат

Підвищення відсотка виплат також не може бути схвалено судом без вивчення матеріалів справи і позицій кожного боку. Для задоволення позовних вимог одержувача аліментів аналогічним чином будуть потрібні об'єктивні і вагомі причини. У їх числі, наприклад, втрата опікуном роботи або втрата ним працездатності на постійній або тимчасовій основі, серйозні проблеми зі здоров'ям у одержувача аліментів або дитини, поява у платника додаткового джерела доходів і так далі.

Індексація

Багато економічні показники в країні прив'язані до рівня прожиткового мінімуму. Так, якщо він підвищується, то збільшується і сума виплат на утримання дитини. Якщо знижується, то і зазначений вид платежів також зменшується в розмірах. Законодавство в обов'язковому порядку вимагає проводити індексацію сум виплат, так як тільки в цьому випадку вдасться дотриматися права всіх причетних до цього питання сторін.

висновки

Одним з можливих варіантів розрахунку розміру аліментів є обчислення відсотка від загальної суми доходів. Згідно із законом на одну дитину необхідно витрачати не менше 1/4 від зарплати, на двох - не менше 1/3, а на трьох і більше покладається виділяти цілих 50% заробітку. При цьому список джерел прибутку, з яких можуть вилучатися кошти на утримання дитини, має свої обмеження, які одержувачу фінансової допомоги доведеться враховувати.

При наявності вагомих причин відсоток виплат може бути як знижений, так і збільшений. Домовитися про це сторони можуть або через суд, або в досудовому порядку, за допомогою аліментного угоди.

Механізм перерахування коштів із заробітної плати в рахунок погашення аліментних зобов'язань гранично простий. Для цього однією із сторін просто потрібно буде передати пакет з декількох документів в бухгалтерію організації, де працює платник. Про решту фахівці компанії подбають самі.

Аліменти на дитину. Стягнення аліментів. Розмір аліментів: Відео

Чи включаються до списку доходів тільки ті суми, які проходять в якості офіційної зарплати, або ж можуть братися до уваги і якісь інші надходження в особистий бюджет платника?
Однак чи є якісь ліміти, що обмежують найвищу і найнижчу планку?
За якими принципами розраховується розмір кінцевої суми виплат?