Строительство »

Розшук і покарання боржника за несплату аліментів

  1. Коли проводять розшук
  2. Як проводиться розшук
  3. Чим загрожує ухилення від аліментів

Отже, якщо один з батьків вирішив не платити аліменти, саме час звертатися в державні органи і проводити розшук боржника по аліментах . судовому приставу пишеться заява на несумлінного батька, з метою його пошуку, і, в крайньому випадку, для порушення кримінальної справи. Отже, якщо один з батьків вирішив не платити аліменти, саме час звертатися в державні органи і проводити розшук   боржника по аліментах

Діючи за вимогами, викладеними в федеральному законі «Про виконавче провадження », Судовий пристав-виконавець, отримавши виконавчий документ, збуджує виконавче провадження на стягнення аліментів з боржника.

Коли проводять розшук

Якщо є відомості за місцем проживання боржника, то його викликають на бесіду. До того ж, якщо чоловік не платить аліменти , Для отримання інформаційного підтвердження власності боржника, його майна і доходів, пристав має повне право направити запит до відповідних органів, для того, щоб встановити фінансовий і майновий стан розшукуваного.

Проводячи розшук боржника по аліментах, запит можна відправити в органи ГИБДД, що здійснюють державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, податкові органи. У разі, якщо боржник ретельно намагається приховати місце своєї роботи, оволодіти цією інформацією можна, звернувшись до регіонального відділення пенсійного фонду , В якому проводиться персоніфікований облік працівників, які офіційно оформлені.

Якщо чоловік не платить аліменти, судовим приставом здійснюється вихід на місце проживання боржника. Якщо боржник має будь-яке майно, то на нього накладається арешт. У разі, якщо немає даних про місце знаходження боржника, то судовим приставом, в обов'язковому порядку, за власною ініціативою або ж за заявою стягувача, виноситься постанова про розшук боржника.

Як проводиться розшук

Цей документ затверджується старшим судовим приставом, і передається в органи внутрішніх справ. покарання за несплату аліментів виноситься тільки після того, як боржник буде знайдений.

У тому випадку, якщо боржником, у встановлені терміни, що не були виконані вимоги, які розписані в виконавчому документи, то в компетенції судового пристава, можливість винесення постанови про тимчасове обмеження його виїзду за кордон країни.

У тому випадку, якщо боржник всіляко намагається перешкоджати законній діяльності пристава, здійснюючи виконавчі дії (відмова від надання відомостей про місце роботи, про місце фактичного проживання), пристав може скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення, направити його до суду, де буде винесено рішення про накладення штрафу.

Чим загрожує ухилення від аліментів

Якщо недбайливий батько буде довго ухилятися від сплати аліментів, його можна притягнути до кримінальної відповідальності. Боржник може понести покарання за несплату аліментів у вигляді виконання виправних робіт на протязі 1 року, виконання примусових робіт в той же термін або позбавлення волі, на термін до 1 року, тобто таким буде покарання за несплату аліментів.

Питання ухилення від сплати аліментів не наболіле, тому судові пристави-виконавці серйозно і оперативно відносяться до його вирішення. Боржнику за елементами на дитину потрібно брати до уваги, що на нього чекає адміністративна або кримінальна відповідальність, причому, в крайньому випадку, - кримінальна відповідальність, у вигляді позбавлення волі до 1 року.