Строительство »

Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

ВР прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання.

За відповідний законопроект № 8296 у цілому проголосували 230 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, метою закону є створення економічних передумов для подальшого вдосконалення механізму забезпечення конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та поліпшення матеріального забезпечення дітей у випадках, якщо батьки не дійшли згоди про спосіб утримання дітей і такий спосіб утримання дітей вирішується судом.

Засідання Верховної Ради України / Фото: Тарасов Володимир Засідання Верховної Ради України / Фото: Тарасов Володимир. Укрінформ

"Недопущення відчуження майна боржником, внесеними до Єдиного реєстру боржників, введення автоматизованого арешту коштів боржника аліментів дозволить створити економічні передумови для погашення заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини та покращить матеріальне становище дітей, на яких стягуються аліменти", - переконані автори документа.

Прийнятий нормативно-правовий акт, зокрема, удосконалює положення деяких законодавчих актів з метою недопущення відчуження майна боржником, внесеними до Єдиного реєстру боржників, зокрема, по виконавчих проваджень про стягнення аліментів за наявності заборгованості за відповідними платежами більше трьох місяців.

Читайте також: З початку року в Києві вже стягнули 114 мільйонів аліментів

Крім того, законом встановлюється можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або тяжкохворий дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасове виїзді дитини за межі України з метою його лікування, навчання, а також відпочинку при наявності заборгованості другого з батьків по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці. При цьому відповідна згода другого з батьків не буде потрібно в разі виїзду дитини за межі України разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на термін до одного місяця.

Законом також посилюється відповідальність за несплату аліментів.