Строительство »

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину

 1. Приклад позовної заяви про стягнення аліментів на дитину
 2. Позовна заява про стягнення аліментів на дитину
 3. Що включити обов'язково в позовну заяву про стягнення аліментів на дитину
 4. Подача і розгляд позовної заяви про стягнення аліментів на дитину

Якщо батькам не вдається домовитися самостійно, до суду позовну направляється позовну заяву про стягнення аліментів на дитину Якщо батькам не вдається домовитися самостійно, до суду позовну направляється позовну заяву про стягнення аліментів на дитину. Підготувати такий документ самостійно не складе труднощів, так як обов'язок утримувати дитину є основним батьківським боргом. І такі справи розглядаються судами в більшості випадків позитивно. Наш приклад можна взяти за зразок, а загальні рекомендації ми розмістили нижче.

Завантажити зразок:

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину Позовна заява про стягнення аліментів на дитину

Приклад позовної заяви про стягнення аліментів на дитину

Мировому судді судової ділянки № 12

Жовтневого судового району

м Архангельська

Д.С. Карпову

позивач

: Долгов Олександр Валерійович,

адреса: 163001, м Архангельськ,

вул. Ватутіна, д. 39

адреса: 165150, м Вельск,

вул. Радянська, д. 28, кв. 5

Третя особа: Долгова Аріна Вікторівна,

адреса: 163000, м Архангельськ, вул. Миру, 15

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину

З відповідачем, Бєлобородова Ніною Леонідівною, я перебував у цивільному шлюбі з 2008 р У нас є загальний спільний дитина, Долгова Вероніка Олександрівна 2010 р.н. Для встановлення батьківства спільно з Відповідачем ми зверталися до органів РАГСу і запис про батька внесена у свідоцтво про народження. З 2019 р сімейні відносини не підтримуємо, Бєлобородова Н.Л. поїхала на постійне місце проживання в м Вельск Архангельської області.

Дитина проживає зі мною відповідно до рішення суду. Відповідачка - мати дитини - участі у вихованні дитини не приймає. За період часу з листопада 2019 р приїжджала до дочки один раз. Матеріального участі в утриманні дитини не приймає, хоча має постійне місце роботи і постійний заробіток (ТОВ «Вельсктрансмаш»). Точний його розмір мені не відомий.

В даний час дочка знаходиться на повному моєму утриманні. Я перебуваю на посаді менеджера з продажу ТОВ «Росинка», заробітна плата становить близько 30 000 руб. У мене є дитина від першого шлюбу, на якого відповідно до судовим наказом про стягнення аліментів я сплачую аліменти в розмірі ¼ всіх джерел доходу. У Бєлобородова Ніни Леонідівни також є дитина, на якого вона виплачує аліменти, знаходиться він в дитячому будинку. Аліменти встановлені судом і складають також ¼ всіх доходів.

На підставі викладеного, керуючись статтями 80, 81 СК РФ, 131-132 ЦПК РФ ,

прошу:

 1. Стягнути з Бєлобородова Ніни Леонідівни, 25.08.1973 р.н., уродженки Архангельської області, в мою користь аліменти на утримання Боргова Вероніки Олександрівни, 15.06.2010 р.н., в розмірі ¼ всіх видів доходу, починаючи з дати винесення рішення і до повноліття дитини.
 2. Визначити місця проживання Боргова Верронікі Олександрівни з батьком, Борговим Олександром Валерійовичем, адреса: 163001, м Архангельськ, вул. Ватутіна, д. 39.

Додаток:

 1. Копія позовної заяви
 2. Свідоцтво про народження Боргова В.А. (Копія)
 3. Довідка ТСЖ про склад сім'ї
 4. Довідка 2-ПДФО про розміри доходу позивача
 5. Судовий наказ на стягнення аліментів
 6. Рішення суду про визначення місця проживання

17.10.2020 Долгов А.В.

Що включити обов'язково в позовну заяву про стягнення аліментів на дитину

Доведенню в процесі судового провадження підлягають наступні факти:

 1. факт спорідненості батька і дитини. У заяві вказується, чи були батьки у шлюбі, як встановлено батьківство (свідоцтво про народження дитини). Якщо за рішенням суду про розгляд позовної заяви про встановлення батьківства , Такий документ обов'язково надається в суд;
 2. факт проживання дитини з одним з батьків. Він може бути визначений сторонами самостійно (надаються відомості про реєстрацію, угода між батьками, довідка про склад сім'ї) або за рішенням суду в результаті розгляду позову про визначення місця проживання дитини ;
 3. факт участі (неучасті) в несенні витрат на дитину. Якщо той з батьків матеріально бере участь в забезпеченні дитини, бажано підтвердити розмір такої участі і періодичність.

Бажано надати суду відомості про роботу відповідача. Можна попросити в тексті заяви зробити судовий запит до Пенсійного фонду або за місцем роботи для отримання достовірних відомостей про розмір його заробітної плати та інших джерел доходу. Якщо відповідач вже виплачує аліменти на іншу дитину, це теж вказується в заяві, так як ця обставина буде істотно впливати на розмір аліментів (ст. 81 СК РФ). Але будьте уважними: просто аліменти стягуються шляхом подачі заяви про видачу судового наказу . І тільки якщо позивач заявляє вимогу про встановлення батьківства, оспорювання батьківства (материнства) або необхідно залучити інших зацікавлених осіб, можливо позовну заяву.

Подача і розгляд позовної заяви про стягнення аліментів на дитину

Позовна заява подається мировому судді за місцем проживання або відповідача, або позивача. Так як питання аліментів зачіпає безпосередньо права дитини, позивач від сплати держмита звільнений. Стягнути з відповідача можна аліменти не тільки з дати подачі позову в суд, але і за попередній період, але не більше ніж за 3 роки до звернення в суд.

У таких справах проводиться попереднє судове засідання (бесіда), на якій суд уточнює позицію сторін. Якщо відповідач має нестабільний дохід замість позовної заяви про стягнення аліментів на дитину доцільно подати позов на аліменти в твердій грошовій сумі .