Строительство »

Позовна заява про розлучення і стягнення аліментів

 1. В яку судову інстанцію направляти позов?
 2. Величина державного мита за розірвання шлюбу
 3. Як правильно скласти позовну заяву?
 4. Які папери слід прикласти до позову?

Хоча в чинному законодавстві є всього 2 обставини, при настанні яких процесом розлучення займаються судові інстанції, більшість шлюбів розривається саме через суд. Даний факт недвозначно вказує на актуальність наявних підстав і їх поширеності.

Даний факт недвозначно вказує на актуальність наявних підстав і їх поширеності

Зокрема, мова йде про такі обставини:

 • У подружжя, які подають заяву на розлучення, є діти, які не досягли 18-річного віку;
 • Розлучення бажає тільки одна сторона.

Крім усього іншого, суд займається вирішенням та інших питань, безпосередньо пов'язаних з подальшим життям подружжя:

 • Хто буде займатися вихованням дитини;
 • Сума і порядок виплати аліментів.

В яку судову інстанцію направляти позов?

В яку судову інстанцію направляти позов

Позовна заява про розлучення і стягнення аліментів входить в компетенцію мирового судді. Що стосується вибору так званого «відділення», то позов слід направляти до суду, розташований за місцем прописки відповідача. Зрозуміло, дотримання цієї вимоги нерідко супроводжується масою проблем. Наприклад, якщо мати займається вихованням дітей і проживає в іншому регіоні, то вона просто не має можливості для здійснення незапланованої поїздки.

На щастя, подібна ситуація має цілком раціональне рішення. Якщо мати надасть суду докази того, що вона не може подати заяву за місцем реєстрації відповідача, маючи на те поважну причину, позов подається за місцем прописки позивачки.

Якщо в позові мова йде про розірвання шлюбу, поділ спільно нажитого майна і виборі батька, який в подальшому буде займатися вихованням дітей, то подавати його слід в районні або міські інстанції.

Величина державного мита за розірвання шлюбу

Величина державного мита за розірвання шлюбу

На сьогоднішній день розмір мита, яку доведеться сплатити ініціатору розлучення, становить 600 руб. Якщо в позові будуть фігурувати інші вимоги, то розмір платежу збільшиться, так як кожне з них передбачає свою держмито. Наприклад, якщо крім розірвання шлюбу позивачка висуне вимогу про те, щоб в подальшому діти проживали з нею, загальна величина мита зросте до 900 руб.

Коли мова йде про стягнення аліментів на дитину, яка не досягла 18-річного віку, розмір додаткової державного мита складе 150 руб. Якщо аліменти стягуються не тільки на неповнолітня чадо, але і на його маму, величина додаткового платежу складе 300 руб.

Реквізити, необхідні для здійснення платежу, можна дізнатися в канцелярії суду. Після здійснення оплати чек або квитанція додається до позову.

Як правильно скласти позовну заяву?

Як правильно скласти позовну заяву

Щоб правильно скласти позовну заяву про розлучення і стягнення аліментів, необхідно взяти до уваги вимоги, що пред'являються судом до змісту та оформлення даного документа. Якщо в тексті будуть присутні помилки, інформація виявиться недостовірною, або автор документа вирішить внести виправлення, то позов просто не приймуть до розгляду, а повернуть заявнику.

Навіть якщо заяву буде складено без помилок, але в ньому виявиться відсутність будь-якої інформації, що має значення для суду, то розгляд затягнеться на значний термін. Аналогічні наслідки чекають заявника і тому випадку, якщо в суд будуть подані не всі супровідні документи.

Щоб уникнути ризику повернення заяви, необхідно подбати про те, щоб в ньому не було грубих або емоційних фраз і неточностей. Рекомендований стиль написання - діловий. Слід також дотримуватися правил інформативності та лаконічності. В обов'язковому порядку необхідно включити в документ наступні дані:

 • Назва судової інстанції, в яку подається заява;
 • Персональна інформація про учасників процесу і їх контакти;
 • Відомості про дітей, які не досягли 18-річного віку;
 • Час і місце укладення шлюбного союзу ;
 • Дата і місце народження дітей;
 • Опис обставин, які привели до подачі заяви (максимально коротко);
 • Необхідність ділити спільне майно, або її відсутність;
 • Необхідність вирішення питання про подальше місце проживання дітей;
 • Питання, що стосується аліментів, якщо домовленість вже була досягнута, то слід вказати даний факт в документі;
 • Законодавче обґрунтування;
 • Перерахування вимог позивача;
 • Перелік документів, що додаються;
 • Дата подачі позову і особистий підпис заявника.

Які папери слід прикласти до позову?

Які папери слід прикласти до позову

Щоб позовну заяву про розлучення і стягнення аліментів було розглянуто на користь позивача, слід приділити увагу не тільки складання позову, а й правильної підготовки супутніх паперів. Зокрема, мова йде про документи, що мають відношення до справи і підтверджують обгрунтованість вимог, висунутих позивачем.

Стандартний пакет паперів включає в себе:

 • Копії паспортів обох учасників;
 • Копія документа про укладення шлюбу;
 • Копії документів на дітей;
 • Папери, що підтверджують величину доходу обох учасників спору;
 • Чек або інший документ, що підтверджує оплату мита;
 • Документ, що підтверджує склад сім'ї (виходить за місцем проживання);
 • Довіреність, у випадках, коли від імені позивача діє інша людина.

Слід розуміти, що в залежності від індивідуальних обставин справи, перелік паперів може незначно змінюватися або доповнюватися. Багато в чому пакет документів залежить від вимог позивача. Наприклад, якщо дружина чекає малюка, то вона може вимагати виплати аліментів не тільки на дітей, а й на себе. Обгрунтувати дана вимога допоможуть довідки з медичного центру, в якому позивачка перебуває на обліку.

Коли все буде готово, заяву і пакет документів слід віднести в канцелярію суду. Число примірників має відповідати кількості учасників. У більшості випадків цілком достатньо копій, одна з яких передається суду, друга - відповідачу, а третя залишається у заявника.

При подачі документів також слід подбати про те, щоб на вашому екземплярі поставили відмітку про прийняття документів, що дозволить захистити ваші права в майбутньому.

Як подати на аліменти

В яку судову інстанцію направляти позов?
Які папери слід прикласти до позову?
В яку судову інстанцію направляти позов?
Як правильно скласти позовну заяву?
Які папери слід прикласти до позову?