Строительство »

Порядок виконання рішення про стягнення аліментів

 1. Як подається заява про відкриття чинного виконавчого провадження?
 2. Як виробляються всі відрахування при рішенні суду «частина від заробітку»?
 3. Як виробляються відрахування в певній грошовій сумі?

Виграти суд, який стосувався аліментів c допомогою сімейного адвоката- справа не складна Виграти суд, який стосувався аліментів c допомогою сімейного адвоката- справа не складна. Складнощі починаються в момент виконання даного рішення, якщо при цьому Ви вирішили не користуватися юридичними послугами сімейного юриста і робити все самостійно. Отже, Ви отримали виконавчий лист. Що буде відбуватися далі?

Далі вам потрібно віднести даний лист до державного виконавця. Однак, потрібно знати кілька цікавих деталей, які допоможуть вам зробити все правильно.

 • По-перше, якщо торкнутися статті 367 ДП кодексу, то там є пункт, який дозволяє вам негайне виконання стягнення аліментів в межах суми першого платежу і це не залежить від того наскільки швидко розвели подружжя в суді . Що це означає? Завдяки цьому пункту ви можете отримати суму за перший місяць, яка буде видана вам в дуже стислі строки (грубо кажучи - відразу). Така процедура докладно описана в частині 4 статті 30 ЗУ щодо «Виконавчого виробництва». Суд може прийняти таке рішення про початок виконання стягнення аліментів, грунтуючись на заяві позивача, навіть, якщо буде ініційовано справу про поділ майна подружжя через суд .
 • По-друге, виконавчий лист варто застосовувати в тому випадку, якщо відповідач безпосередньо відмовляється платити аліменти. Це ж стосується і тих осіб, які оформили шлюб з іноземцем в Україні . Оскільки, навіть без виконавчої служби, відповідач розуміє свої обов'язки перед сім'єю, а тому він може самостійно вирішити питання, наприклад, з підприємством, яке буде відраховувати обумовлену суму з його заробітної плати сім'ї. Крім цього, можна просто укласти окремий договір, який буде точно регулювати всі питання сплати аліментів.
 • По-третє, існує реальна кримінальна відповідальність за ухилення від сплати таких аліментів, яка була передбачена в статті 164 КК України, і тут ніяка медіація в рішенні сімейних конфліктів не допоможе. У примітці чітко вказано, що під «злісним ухиленням» маються на увазі дії, які призвели до затримки у виплаті аліментів. Це може стосуватися і приховування доходів, і злісного зміни місця проживання, роботи, без повідомлення відповідних служб, а також тих випадків, коли один із колишнього подружжя вирішив відібрати дитину силою . Якщо це все призвело до виникнення великої заборгованості по сплаті аліментів в розмірі шести місяців відповідних оплат, то відповідач може залучатися до кримінальної відповідальності. Однак, варто зазначити, що випадків реального притягнення до кримінальної відповідальності за подібне порушення мені не відомі.
 • По-четверте, з огляду на ст. 22 ЗУ, яка стосується «Виконавчого виробництва», виконавчий лист можна пред'являти протягом усього періоду, на який призначено виплати аліментів.

Нагадаємо, що право на аліменти має той чоловік, з яким проживає дитина. Тому, слід врахувати що якщо визначення майбутнього місця проживання дитини буде відбуватися під час стягнення аліментів - це є підстави для майбутнього перерахунку розміру аліментів. Якщо все зрозуміло, тоді давайте більш детально розглянемо саму процедуру виконання дій судом, щодо стягнення аліментів.

Як подається заява про відкриття чинного виконавчого провадження?

Ви просто приходите до відповідного органу Державної виконавчої служби, при цьому попередньо берете виконавчий лист з собою, а потім просто пишіть заяву, яке стосуватиметься відкриття виконавчого провадження. Дана заява потім ви здасте в канцелярію, тому краще підготуйте дві такі заяви, щоб один здати, а на другому проставити номер вхідного. Більш того, можете просто запитати цей номер і записати. Щоб знайти приклад заповнення цієї заяви, просто зверніться до відповідних людям, або ж перегляньте на наявність такого прикладу в приміщення відділу ДВС. Всі вимоги до даної заяви докладно описані в статті 19 частина 2, яка стосується «Виконавчого виробництва».

Також може виникнути питання, щодо того, в який відділ ДВС потрібно звертатися. Для цього була створена стаття 20 частина 1 ЗУ, в якій прописано, що державний виконавець повинен виробляти все виконавчі дії саме за місцем роботи, знаходження або проживання боржника, або за місцем знаходження всього його майна. Якщо місце знаходження, проживання боржника буде змінюватися, і про це стане офіційно відомо державному виконавцю, то він перешле виконавче справу з усіма документами в інший відповідний відділ ДВС.

Далі державний виконавець зобов'язаний перевірити ваш виконавчий лист і заява на відсутність помарок і наявність всіх обов'язкових вимог, які могли б вплинути на відмову у відкритті (ст. 26 ЗУ) і виносить постанову про початок виконавчого провадження (ст. 25 ЗУ). Це можна вважати дійсно початком вашого виконавчого провадження. На наступний день копія цієї постанови буде направлений вам і боржнику (ст. 25 ч. 5 ЗУ).

Повний порядок стягнення аліментів був передбачений в ст. 74 ЗУ і п. 7.5, який стосується інструкції про проведення всіх виконавчих дій.

Рішенням суду може бути винесено, що розмір аліментів встановлюється або у частці від заробітку, або в певній грошовій сумі, також може бути встановлений графік відвідування дитини .

Як виробляються всі відрахування при рішенні суду «частина від заробітку»?

Як тільки було встановлено місце роботи боржника, а також чітко визначений розмір заборгованості, державний виконавець надсилає разом з розпорядженням виконавчого листа до відповідної бухгалтерію підприємства, де працює даний боржник. В цьому випадку, стягнення аліментів проводиться бухгалтерією з заробітної плати даного боржника після утримання всіх податків, які були визначені в Переліку.

Далі все суми утримань переводяться на вказаний даними стягувачем рахунок, або просто через поштові органи. Крім цього, стягувач може отримати суму просто в касі даного підприємства.

Якщо, наприклад, сталася ситуація, яка стосується того, що у боржника в минулому місяці відбулося стягнення штрафу з заробітної плати (оскільки він щось порушив або зламав). У зв'язку з цим, розмір виплачених аліментів буде зменшений на той місяць, особливо, якщо штраф був дуже серйозним, а потім доплачено в наступному. Тобто, частина грошей з-за заробітної плати не загубиться. Але варто також пам'ятати, що в п.2 частини третьої статті 70 ЗУ чітко сказано, що відрахування заробітної плати до всього погашення заборгованості стосуються аліментів не може бути вище 50%, а весь розмір утримання - не більше 70% (частина 4 стаття 70) .

Про всі відрахованих і виплачені суми аліментів бухгалтер підприємства зобов'язаний повністю звітувати перед виконавцем кожні півроку. У разі, якщо обставини змінилися (помінялося місце роботи, місце проживання), бухгалтер зобов'язаний довести до відома державного виконавця в триденний термін (ч.2 ст.69).

Як виробляються відрахування в певній грошовій сумі?

 1. Якщо судом було постановлено, щоб все аліменти повинні проводитися боржником в певній грошовій сумі, то боржник сам виробляє відрахування з доходів для сплати аліментів на рахунок, який був зазначений стягувачем в заяві.
 2. Якщо є заборгованість по сплаті даних аліментів, яка перевищує три місяці, то стягнення може перейти на майно боржника (ч.2 ст.74 ЗУ).
 3. Якщо місце знаходження боржника достеменно невідомо.

Якщо місце знаходження боржника стало невідомим, державний виконавець може згідно зі ст. 40 ЗУ оголосити боржника в розшук. Більш детально це розглядається в самій статті, а також:

 • - У п. 4.13 «Інструкції про проведення всіх виконавчих дій»
 • - У наказі МВС, який стосується затвердження положення, щодо порядку розшуку боржника.

Слід нагадати, що відмова від дитини , Навіть нотаріально посвідчений, не дає підстав для відмови у виплаті аліментів. Звичайно, не варто дуже серйозно ставитися до порядків проведення стягнення, оскільки вони описані в досить поверхово. Є багато нюансів, які можуть дуже впливати на даний порядок. Наприклад, якщо боржник є пенсіонером, або фізичною особою-підприємцем, або знаходиться за кордоном ... У випадку, якщо у Вас виникли проблеми з виконавчою службою, не намагайтеся самостійно що-небудь змінити. Грамотніше буде звернутися за юридичною порадою до адвоката, який складе необхідні документи і вирішить питання швидко і по-правовому грамотно, без небажаних наслідків. Зауважте, що кожна людина повинна займатися тільки тим, що по-справжньому вміє робити. Довіряйте фахівцям і будете завжди захищені і спокійні, впевнені в своєму майбутньому і майбутньому Ваших близьких!

Як подається заява про відкриття чинного виконавчого провадження?
Як виробляються всі відрахування при рішенні суду «частина від заробітку»?
Як виробляються відрахування в певній грошовій сумі?
Що буде відбуватися далі?
Що це означає?
Як подається заява про відкриття чинного виконавчого провадження?
Як виробляються всі відрахування при рішенні суду «частина від заробітку»?
Як виробляються відрахування в певній грошовій сумі?