Строительство »

Мінімальний розмір аліментів у 2018 році якщо батько не працює - мінімальні аліменти і сума з непрацюючого

  1. Як розраховується розмір аліментів у 2018 році?
  2. Як розраховується мінімальний розмір аліментів, який обчислюється з непрацюючого батька?
  3. В якій формі стягуються мінімальні аліменти з непрацюючих платником аліментів?
  4. Подача суднового позову на стягнення аліментів з безробітного
  5. Що робити, якщо платник втратив роботу вже на момент початку відрахування виплат?
  6. Оцініть статтю

Після розлучення, батько й мати зобов'язані витрачати однакову кількість коштів на дитину
Після розлучення, батько й мати зобов'язані витрачати однакову кількість коштів на дитину. Це стосується навіть тих випадків, коли платник, а в більшості випадків це батько не працює. Незалежно від того, який дохід у аліментних-зобов'язаного особи, він зобов'язаний виплачувати певну суму на утримання дитини.

Як розраховується розмір аліментів у 2018 році?

Як і в минулому, в 2018 році мінімальна сума на аліментів не вказана в законодавстві, як конкретна сума грошей. Це пояснюється тим, що у кожного жителя Російської Федерації можуть бути різні умови проживання. Крім того, розмір прожиткового мінімуму в кожному регіоні країни різний. Наприклад, якщо в 2018 році в Москві був встановлений прожитковий мінімум в розмірі 15 382 рублів, на душу населення, то в Санкт-Петербурзі - це 10 449 рублів. Така нерівномірність не дозволяє встановити мінімальний розмір аліментів на дитину . Тому в ході судового розгляду або складання аліментного угоди, розмір аліментів необхідно розраховувати, в залежності від ситуації, що склалася і обставин. При розрахунку враховується дохід обох батьків, їх працездатність і стан здоров'я, а також стан здоров'я дитини.
Для дитини з інвалідністю другої або третьої групи повинні виплачуватися аліменти в більшій сумі, так як на його утримання витрачається більша кількість коштів. Якщо ж дитина є інвалідом першої групи або недієздатним, то аліменти виплачуються і для його піклувальника, як компенсація. При цьому на батьків виплачується половина від суми аліментів на дитину.
Якщо ж платником аліментів непрацездатний або має певні проблеми зі здоров'ям, то мінімальна сума на дитину буде виплачуватися в меншому розмірі. Це ж стосується і тих ситуацій, коли батько зобов'язаний утримувати не тільки дитини від цього шлюбу, але і інших утриманців, таких як непрацездатний родич, дитина від іншого шлюбу або ж інша сім'я, яка претендує на отримання аліментів.
При цьому, основний розрахунок ведеться від кількості неповнолітніх дітей, які залишилися під опікою у батьків. на одну дитину стягується 20% від доходу платника, а двох дітей - не менше 33%, а на трьох і більше - не менше 50%. Природно, розмір частки, яка стягується від доходу платником аліментів, може варіюватися, залежно від ступеня потреби сім'ї одержувача, величини регулярного доходу платника і, природно, бажання самого аліментних-зобов'язаного особи. Можна платити більше, ніж вказано в законодавстві.

Як розраховується мінімальний розмір аліментів, який обчислюється з непрацюючого батька?

Якщо платник аліментів є непрацюючим, то, швидше за все, достатньої кількості коштів у нього немає. Розрахунок мінімального розміру аліментів проводиться на основі встановленого в регіоні або по всій території Росії розміру мінімальної заробітної плати. На даний момент, розмір мінімальної зарплати по країні дорівнює сумі 5695 рублів.
Однак для того, щоб ця аліментів сума була затверджена, безробітному платником аліментів необхідно надати суду підтвердження своєї безробіття. Цим підтвердженням може бути документ, згідно з яким суд може переконатися в тому, що непрацюючого батька поставили на облік в центр зайнятості і останній отримує допомогу по безробіттю. Якщо ж ні, то мінімальний розмір виплачуваних аліментів буде розраховуватися виходячи з величини середньої заробітної плати по регіону. Якщо в регіоні вона не встановлена, то береться до уваги розмір середньої зарплати по Росії.
Крім того, безробітному платнику не можна приховувати свої неофіційні доходи. Якщо він працює не на офіційному робочому місці, але при цьому стверджує, що не має робочого місця взагалі, то позивачеві необхідно надати докази цього.

В якій формі стягуються мінімальні аліменти з непрацюючих платником аліментів?

Якщо аліментні-зобов'язана особа не працює, то стягнення аліментів проводитиметься в твердій грошовій формі. Це означає, що щомісяця він буде виплачувати на утримання своєї дитини (а в окремих випадках, і його піклувальника) конкретну фіксовану суму аліментів. При цьому, в деяких випадках аліменти будуть виплачуватися і в натуральному вигляді (тобто, у вигляді певних товарів, продуктів або майна). У вигляді відсотка від доходу аліменти в даному випадку не нараховуються.
Аліменти в твердій грошовій сумі виплачуються і в тому випадку, якщо платником аліментів працює, але при цьому його дохід нерегулярний (наприклад, при сезонній роботі), нестабільний (якщо заробітна плата виплачується регулярно, але в різних сумах), або ж виплачується в іноземній валюті.
Така форма виплат передбачає, що аліментні-зобов'язана особа буде виплачувати достатню суму грошей, якої вистачатиме на нормальне утримання дитини, при цьому, не порушуючи права самого платника аліментів, залишаючи йому певну суму грошей на проживання. Але в тому випадку, якщо вже на момент виплати аліментів безробітний працевлаштувався, то одна зі сторін звертається до суду з вимогою переглянути умови, за якими стягуються аліменти. Може бути змінений як розмір виплат, так і їх форма, в якій виплачуються аліменти.

Подача суднового позову на стягнення аліментів з безробітного

При подачі позовної заяви, одержувач повинен врахувати той факт, що аліментні-зобов'язана особа є офіційно безробітним, так як це одна з найважливіших причин, по якій нараховують аліменти в твердій грошовій формі. Крім цього, до заяви необхідно прикріпити копії паспортів обох сторін, копії свідоцтв про народження дитини та про розлучення, довідку про доходи платника, сума аліментів, яку позивач планує отримувати і документи, що підтверджують стан здоров'я дитини або отримувача.
В ході судового розгляду, виконавець може вимагати у позивача або відповідача додаткові документи, що підтверджують той чи інший аргумент, представлений в заяві або який може вплинути на остаточне рішення суду.

Найчастіше, у випадку з безробітними платниками, аліменти можуть просто не виплачуватися. У таких випадках, виникає заборгованість по аліментах у вигляді неустойки. Неустойка нараховується у вигляді 0,5% від суми заборгованості, або ж в розмірі, зазначеному в аліментних угоді, якщо таке було складено. Якщо борг не виплачується навіть після того, як платник був повідомлений про те, що необхідно платити неустойку, то сума заборгованості з часом нагромаджується і стає непідйомною. Крім того, на момент, поки борг не погашений, платником аліментів позбавляється можливості покинути територію Російської Федерації або оформити кредит.
Після цього, судові пристави мають право вдатися до більш серйозних заходів і закликати боржника до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення цінного майна або ж позбавлення волі. Державою присікаються будь-які спроби навмисного ухилення від сплати аліментів.
При виникненні заборгованості, одержувач повинен звернутися до виконавчих органів з відповідною заявою, згідно з яким боржнику буде нараховуватися неустойка. Однак варто враховувати, що після трьох років з моменту початку прострочення, термін позовної дії закінчується і заборгованість по неустойку оплачується тільки за сумою, яка накопичилася за останні три роки.
Однак неустойка оформляється не в кожному випадку заборгованості. Для початку, одержувачу необхідно надати суду докази того, що заборгованість виникла виключно по прямій вини боржника. А якщо ж він прострочив оплату аліментів внаслідок бухгалтерської помилки, різкого погіршення стану здоров'я, втрати роботи, необхідності відраховувати кошти на лікування інших утриманців і т. Д., То неустойка не оформляється.

Що робити, якщо платник втратив роботу вже на момент початку відрахування виплат?

При виникненні деяких обставин, мінімальний розмір аліментів на дитину можна істотно зменшити. Це стосується і тих випадків, коли матеріальний стан платника різко погіршується (втрата роботи, поява інших утриманців, непрацездатність). У даній ситуації, аліментні-зобов'язана особа звертається до суду з вимогою зменшити розмір аліментів по обґрунтованої причини. Природно, цю причину потрібно підкріпити доказами у вигляді документів або свідків.
У разі, якщо між сторонами було укладено аліментні угоду і на момент погіршення матеріального стану вони перебувають у нормальних відносинах, то платник може попросити одержувача переглянути умови угоди і змінити суму нарахувань. Якщо ж отримувач протестує, то платник має право звернутися до суду.

Оцініть статтю

Натискаючи "Задати питання" я погоджуюся з політикою конфіденційності і призначеним для користувача угодою .

Як розраховується розмір аліментів у 2018 році?
Як розраховується мінімальний розмір аліментів, який обчислюється з непрацюючого батька?
В якій формі стягуються мінімальні аліменти з непрацюючих платником аліментів?
Як розраховується розмір аліментів у 2018 році?
Як розраховується мінімальний розмір аліментів, який обчислюється з непрацюючого батька?
В якій формі стягуються мінімальні аліменти з непрацюючих платником аліментів?
Що робити, якщо платник втратив роботу вже на момент початку відрахування виплат?