Строительство »

Документи на аліменти в шлюбі: що потрібно подавати?


Якщо хтось із подружжя, ще перебувають у шлюбі і не виконує свої прямі обов'язки по забезпеченню дітей, то другий має право вимагати оформлення аліментів. Характерно, що процедура оформлення в цьому випадку така ж, як при оформленні аліментів при вже розведених подружжя.

Чи необхідно звертатися до суду?

У будь-якому випадку варто спробувати укласти «мирне» угоду щодо добровільної виплати аліментів У будь-якому випадку варто спробувати укласти «мирне» угоду щодо добровільної виплати аліментів. Це необхідно зробити у нотаріуса, який контролює законність домовленостей, а сам документ може стосуватися забезпечення як дитину, так і дружини. Але якщо матеріальної підтримки від чоловіка ніякої, а угода укладати він не хоче, то доведеться звертатися до суду.

І незважаючи на те, що процедура оформлення, як ми вже говорили, як традиційна, одна особливість все-таки є: потрібно довести той факт, що батько не надає ніякої підтримки, в суді. Зазвичай це роблять за допомогою свідків, здатних підтвердити зазначені в позові факти.

Є два можливі способи звернення:

 • подати позов про стягнення;
 • подати позов про видачу відповідного наказу.

документальна підстава

Згідно з Цивільним кодексом РФ незалежно від того, який варіант звернення обраний, перелік доданих документів повинен бути наступним:

 • довідки про доходи кожного з подружжя;
 • паспорт дружини (копія) з відміткою про шлюб;
 • документ про склад сім'ї;
 • свідоцтво про народження;
 • документ, що підтверджує факт одруження (копія).

Крім того, необхідно докласти до позову:


Зверніть увагу! Інформація з даної статті може бути не повною, через частої зміни законодавства. Крім того, саме ваша ситуація можливо вимагає, більш детального вивчення. Тому радимо проконсультуватися з нашими фахівцями за телефонами: в Москві +7 (499) 938-44-32 , в Санкт-Петербурзі: +7 (812) 467-34-03 , По всій Росії 8 (800) 511-81-26 - це безкоштовно, анонімно і професійно!

 • стягуваної суми;
 • документальне обгрунтування необхідних для утримання дитини грошей.

складання позову

Потім, заповнюючи позовну заяву, дружина зобов'язана вказати наступні дані:

 • найменування та адреса судової інстанції;
 • справляється сума;
 • П.І.Б. кожного з подружжя;
 • докази, а також посилання на них;
 • інформацію про місце проживання подружжя;
 • викладені і обгрунтовані вимоги.

Що далі?

Після підготовки позову і всіх необхідних паперів документацію слід передати в мировий суд. Характерно, що дружина має право сама обирати, в якому суді буде розглядатися справа - по її місцю проживання або за місцем проживання чоловіка.

Щоб всі матеріали були прийняті, їх необхідно надати в 3-х примірниках:

Наступні дії безпосередньо залежать від того, який варіант звернення був обраний. Так, позов про видачу наказу буде розглянуто протягом 5-ти днів з дати реєстрації. Присутність сторін на засіданні необов'язково, всі рішення будуть прийматися виключно за наданими на розгляд документів.

Варто відзначити, що якщо виникне суперечка щодо форми або суми виплати, то суд відмовить у розгляді. Також це може бути застосовано для призначення аліментів на користь дітей, які не досягли вісімнадцятирічного віку. А якщо чоловік і жінка не дійшли згоди з приводу необхідності призначення аліментів або виникла необхідність у нарахуванні в твердому грошовому еквіваленті або не тільки для потреб дитини, а й для дружини, то необхідно подати заяву на відкриття виробництва.

Після цього в суд будуть запрошені обидві сторони, потім після закінчення розгляду справи буде винесено рішення - на підставі останнього видається виконавчий лист.

Зауважте, що позов можна подавати в будь-який момент до тих пір, поки дитина не досягне повноліття. Але якщо буде позов про виплату заборгованості за минулі роки, то він дійсний тільки за останні три роки.


Чи необхідно звертатися до суду?
Що далі?