Строительство »

Держмито на стягнення аліментів через суд

  1. Порядок звернення до суду
  2. Державне мито

За російським законодавством батьки повинні утримувати дітей до повноліття. А в деяких випадках і після. Таким випадком є визнання дитини непрацездатним, наприклад, якщо дитина інвалід. За російським законодавством батьки повинні утримувати дітей до повноліття

Зміст на дитину може виплачуватися добровільно, на підставі документально оформленого та нотаріально завіреної угоди між батьками, а також в примусовому порядку. Тобто якщо батько недобросовісно підходить до питання про свою дитину і відмовляється мирним шляхом виплачувати грошові кошти, то його можуть в судовому порядку змусити забезпечувати своє чадо. Для цього стороні, з якої залишився дитина, потрібно подати в суд на аліменти.

Порядок звернення до суду

Заява про отримання змісту може бути подано до суду незалежно від моменту виникнення аліментного права.

Позивач має право на подачу позову про стягнення аліментів , Як за місцем проживання, так і за місцем проживання. Це можна зробити навіть в тому випадку, коли не відоме місце знаходження несумлінного батька, який залишив свою дитину так сказати напризволяще. Суд обов'язково повинен оголосить його розшук. Після оголошення в розшук батько може отримувати в органах соціального захисту та забезпечення посібник в підвищеному розмірі.

При зверненні з позовом держмито на аліменти не платитися.

Щоб отримувати аліменти через суд до позову повинні бути додані копії документів, які підтверджують доходи, одержувані обома сторонами. Якщо позивачеві з яких-небудь причин не дістати подібної довідки, суд має право сам добути відомості.

аліментні зобов'язання вступають в силу з моменту звернення до судового органу. Якщо ж позивач доведе, що вже до цього моменту вживав заходів щодо одержання коштів від відповідача, але той всіляко ухилявся, матиме місце заборгованість по аліментах . В цьому випадку стягнути їх можна буде і за минулий період, чи не більше трьох років.
Аліментні зобов'язання підлягають негайному виконанню.

Державне мито

Як зазначалося вище, держмито, коли ви вирішили подати в суд на аліменти, не оплачується. Але в законодавстві є певні неясності з даного питання.

Податковий кодекс Російської Федерації, а саме підпункт 14 пункту 1 статті 333, встановлює, що при подачі подібного заяви в суд державне мито має місце в розмірі 100 рублів. Якщо ж присуджуються аліменти і на дитину і на позивача, то розмір її збільшується вдвічі.

Але цією ж статтею встановлено і категорія осіб, які звільняються від сплати мита. Серед них особи, які вирішили отримати аліменти через суд. Але звільнення має місце в разі виконання певних умов, що залежать від трьох основних моментів:

  • цілей переслідуваних подачею позову ;
  • захищаються інтересів;
  • зв'язку позову з повноваженнями, які входять до компетенції органу, до якого Ви звернулися.

У разі, коли батько - позивач звільнений від державного мита, ці судові витрати лягають на плечі відповідача, якщо звичайно він не має права на звільнення. При цьому сума мита не фіксована як в разі звернулися до суду батьком, а залежить від розміру задоволених судовим органом позовних вимог. Вона прямо пропорційна аліментних зобов'язань.

Її ви можна розрахувати заздалегідь, звернувшись до фахівців з юридичних питань.

Таким чином, позивач звільнений в інтересах захисту прав своєї дитини від виплати таких витрат як мито за подачу позову про стягнення аліментів. А недобросовісний батько понесе ще і цю тяжбу.