Строительство »

Чи вважаються подарунки дитині аліментами? Пряма лінія з Мін'юстом

  1. Що робити з боргами по аліментах?
  2. Скільки часу відводиться, щоб погасити борг по аліментах?
  3. Чи вважаються подарунки аліментами?
  4. Чи може боржник по аліментах вимагати від дитини грошової допомоги в старості?
  5. Покладені аліменти на дитину-студента?

Що робити, якщо по аліментах накопичилася заборгованість? Чи зарахують в аліменти подарунки дитині? Куди звертатися, щоб отримати аліменти на дитину-студента? FINANCE.TUT.BY публікує другу частину відповідей на питання читачів по аліментах.

BY публікує другу частину відповідей на питання читачів по аліментах

Нашим консультантом виступила головний спеціаліст управління правового регулювання виконавчого провадження головного управління примусового виконання Міністерства юстиції Катерина Юріївна Ляхова.

Читайте також: «Як бути з аліментами, якщо батько дитини за кордоном?» Пряма лінія з Мін'юстом

Що робити з боргами по аліментах?

Читати повністю: https://finance.tut.by/news458843.html Питання від Романа: Мною за період з березень 2012 по лютий 2015 року нерегулярно виплачувалися аліменти на сина. Я являюсь безробітним і аліменти виплачую виходячи із середньомісячної заробітної плати по РБ. Судовим виконавцем (за заявою колишньої дружини) проведено нарахування заборгованості по аліментах. Розрахунок розміру аліментів, що підлягають стягненню, виконавець справила такий спосіб: в місцях, в яких були відсутні виплати по аліментах, застосувала розмір суми аліментів за станом на лютий 2015 (т. Е. За останнім тарифу посилання - 1 505 800 рублів). Також виконавцем була нарахована неустойка (пеня) з березень 2012 по лютий 2015 року. Питання: чи правильно в даному випадку подвійне покарання - визначення заборгованості за останнім тарифу + нарахування пені на цю заборгованість?

Відповідь: Нарахування заборгованості по аліментах і неустойки на заборгованість по аліментах не є взаємовиключними діями. Чинне законодавство допускає застосування даних заходів одночасно.

Процесуальним законодавством передбачено, що якщо на момент нарахування заборгованості по аліментах боржник не працює більше трьох місяців, заборгованість по аліментах визначається виходячи з середньої заробітної плати працівників в республіці шляхом множення на кількість місяців заборгованості на день нарахування заборгованості.

Разом з тим, якщо ви не згодні з діями судового виконавця по нарахуванню заборгованості та неустойки, ви маєте право оскаржити ці дії вищій посадовій особі органу примусового виконання, а у разі незгоди з його рішенням - в суді.

Разом з тим, якщо ви не згодні з діями судового виконавця по нарахуванню заборгованості та неустойки, ви маєте право оскаржити ці дії вищій посадовій особі органу примусового виконання, а у разі незгоди з його рішенням - в суді

Питання від Наталії: Поясніть, будь ласка, яким чином проводиться розрахунок аліментів за наявної заборгованості. Головним чином, цікавить питання, чи можна при заборгованості зараховувати гроші на перші місяці прострочення, а не на поточні місяці. Для того щоб зменшувалася пеня за прострочення, а не росла за рахунок того, що гроші кладуться на даний місяць і, відповідно, на перші прострочені місяці і пеню нічого не залишається.

Відповідь: Розмір заборгованості по аліментах визначається судовим виконавцем виходячи з розміру аліментів, визначеного судовою ухвалою, угодою про дітей, угодою про сплату аліментів або шлюбним договором.

Заборгованість по аліментах визначається виходячи з фактичного заробітку і (або) іншого доходу, одержаного боржником за час, протягом якого не провадилося стягнення. Якщо боржник в цей період не працював або їм не були представлені документи, що підтверджують його заробіток і (або) інший дохід, заборгованість визначається виходячи із заробітку і (або) доходу, який він одержує на момент нарахування заборгованості по аліментах.

Розмір щомісячних нарахованих сум заборгованості не може бути менше 50 відсотків на одну дитину, 75 відсотків - на двох дітей, 100 відсотків - на трьох і більше дітей бюджету прожиткового мінімуму в середньому на душу населення.

Якщо на момент нарахування заборгованості по аліментах боржник не працює, то її розмір визначається виходячи із заробітку боржника за останнім місцем роботи, а за відсутності відомостей про це або якщо з моменту звільнення минуло більше трьох місяців - з середньої заробітної плати працівників в республіці шляхом множення на кількість місяців заборгованості на день нарахування заборгованості.

У разі, якщо заборгованість по аліментах сплачується боржником самостійно, законодавство не встановлює вимог щодо першочергового зарахування грошових коштів. Таким чином, в призначенні платіжного документа необхідно робити посилання на місяць, за який здійснюється перерахування аліментів.

Питання від Володимира: Я живу в Березівському районі Брестської області. Плачу аліменти на двох дітей. Питання: аліменти непрацюючому розраховуються від середньої зарплати по Брестській області або по Білорусі? Я влаштувався на працювати 15 червня 2015 р За червень аліменти як правильно будуть вважатися: півмісяця від середньої зарплати + півмісяця від зарплати на роботі?

Відповідь: Якщо на момент нарахування заборгованості по аліментах боржник не працює більше трьох місяців, розмір заборгованості визначається виходячи з середньої заробітної плати працівників в республіці.

При працевлаштуванні в середині місяця розмір аліментів буде визначатися із загальної суми вашого доходу в цьому місяці в розмірі, встановленому в судовій ухвалі, але не менше 75 відсотків бюджету прожиткового мінімуму в середньому на душу населення на двох дітей.

Скільки часу відводиться, щоб погасити борг по аліментах?

Питання від Марії: Колишній чоловік не платить аліменти з листопада. На роботу влаштувався в березні. У травні написала заяву про те, що не платить аліменти. Порушили справу. Була можливість посадити на 1 рік. Я написала відмовну, щоб людину не посадили, т. К. Мені потрібно всього лише, щоб він платив мені аліменти. Прийшов лист у відмові в порушенні кримінальної справи. У підсумку вийшло, що він мені повинен виплатити заборгованість тільки з березня, коли він влаштувався на роботу. Зверталася в службу, яка займається контролем над неплатниками, там якось цю ситуацію не коментують і відправляють в бухгалтерію за місцем його роботи, т. К. По аліментах вже документи передані і він повинен оплачувати з травня. Поки я отримала тільки 1 500 000 в рахунок боргу через банківський переказ. Чи зобов'язаний він виплачувати заборгованість з листопада, тобто за весь час, який він не платив? В які терміни він повинен виплатити мені заборгованість?

Відповідь: Заборгованість боржник повинен виплачувати за всі місяці, протягом яких не були виплачені аліменти. При направленні виконавчого документа за місцем роботи контроль за правильністю та своєчасністю твору утримань із заробітної плати боржника здійснюється судовим виконавцем. Ви можете написати заяву судовому виконавцю для перевірки бухгалтерії підприємства.

Термінів для погашення заборгованості по аліментах законодавством не встановлено. Заборгованість буде погашатися за рахунок майна, в тому числі доходів боржника (при їх наявності).

Заборгованість буде погашатися за рахунок майна, в тому числі доходів боржника (при їх наявності)

Фото: Reuters

Питання від Ірини: Ситуація така: 1.04.2015 був винесений судовий наказ про стягнення з мого колишнього чоловіка аліментів на неповнолітню дитину.
Колишній чоловік, знаючи, що я подала заяву, звільнився з роботи і влаштувався формально на 0,5 ставки в організацію з зарплатою в 2 мільйони рублів. Дитині 7 років. Документи ходили по організаціях довго і тільки в середині травня потрапили на місце його офіційного працевлаштування. Перший платіж по аліментах в розмірі 714 тисяч був направлений мені на початку червня. Заборгованість по аліментах з 30.03.2015. Чи повинен судовий виконавець стягнути неустойку за несвоєчасну оплату аліментів? Яким чином можна залучити до відповідальності за умисне ухилення від аліментів, так як чоловік спеціально влаштувався на роботу на 0,5 ставки, щоб знизити розмір аліментів?

Відповідь: Обов'язковою умовою нарахування неустойки на заборгованість по аліментах є наявність вини боржника. Неустойка розраховується судовим виконавцем. В даному випадку вам потрібно з питанням про нарахування неустойки звернутися до судового виконавця, якому відомі всі обставини по виконавчому провадженню і який може зробити висновок про наявність вини боржника в освіті заборгованості.

Відповідальність за ухилення від сплати аліментів передбачена ст. 174 Кримінального кодексу Республіки Білорусь. З питань притягнення до кримінальної відповідальності вам слід звернутися в правоохоронні органи.

Чи вважаються подарунки аліментами?

Питання: Добрий день! У нас двоє дітей - 5 і 7 років. Чоловік - ІП, працює за схемою єдиного податку. Аліменти йому нараховували виходячи не з його доходів, а з середньої зарплати по місту. У підсумку вийшло близько двох мільйонів на двох. Чи правильно це? І чи вважаються аліментами подарунки, якщо чеки збережено?

Відповідь: Доходи від здійснення підприємницької діяльності прирівнюються до заробітної плати. У разі, якщо боржник оформлений як індивідуальний підприємець, аліменти повинні утримуватися з одержуваного доходу в розмірі, встановленому в судовій ухвалі, але не менше 75 відсотків бюджету прожиткового мінімуму в середньому на душу населення на двох дітей.

Аліменти представляють собою кошти на утримання дитини, в зв'язку з чим подарунки до аліментах відносити неправильно.

Чи може боржник по аліментах вимагати від дитини грошової допомоги в старості?

Питання від Ірини: Дочки 20 років. Борг по аліментах більше 130 000 000 рублей. Боржник ховається (в даний момент РВВС встановлює його місцезнаходження), майна у нього немає (згідно з численними запитами судового виконавця). У виконавчому листі я одержувач грошей (мати дитини). Питання: який ризик у моєї дочки виплачувати будь-яку грошову допомогу в разі хвороби і т. П. Батькові в старості? У разі моєї смерті що стане з цим боргом - він анулюється або ці гроші мій колишній чоловік повинен буде нашої дочки? Коли колишній чоловік піде на пенсію, ці гроші будуть вираховуватися в мою користь з його пенсії?

Відповідь: У розділі ст. 101 Кодексу Республіки Білорусь про шлюб та сім'ю передбачено, що діти можуть бути звільнені від обов'язку по утриманню батьків і відшкодування витрат по догляду за ними, якщо судом буде встановлено, що батьки ухилялися від виконання батьківських обов'язків. У зв'язку з тим, що вирішення даного питання відноситься до компетенції суду, для отримання відповіді з питання обов'язки вашої дочки за змістом батька вам необхідно звернутися в суд.

У зв'язку з тим, що рішення про стягнення аліментів приймає суд, з питання про долю боргу по аліментах вам також слід звернутися в суд.

Якщо ваш колишній чоловік піде на пенсію, при цьому у нього не буде майна, на яке може бути звернено стягнення, виконавчий документ про стягнення аліментів буде направлений судовим виконавцем для утримання з пенсії.

Покладені аліменти на дитину-студента?

Питання від Вікторії: У мене двоє дітей, 16 і 20 років (на даний момент). Я отримувала на них аліменти від колишнього чоловіка. Але коли синові виповнилося 18 років, мій колишній чоловік відмовився далі платити аліменти на сина. Мій син студент-бюджетник БНТУ (зараз перейшов на 4 курс, вчитися ще 3 роки). Я знаю, що раніше аліменти виплачувалися, якщо дитина надходив на «бюджет», а тепер немає. У нас дуже важке матеріальне становище, і може бути є якийсь закон, щоб зобов'язати допомагати батька свого вже повнолітньому синові-студенту?

Відповідь: Зазначені питання відносяться до сфери судової діяльності, в зв'язку з чим для отримання відповіді на них слід звертатися в суд.

Заключну частину відповідей на питання FINANCE.TUT.BY опублікує найближчим часом.

Що робити з боргами по аліментах?
Скільки часу відводиться, щоб погасити борг по аліментах?
Чи вважаються подарунки аліментами?
Чи може боржник по аліментах вимагати від дитини грошової допомоги в старості?
Покладені аліменти на дитину-студента?
Що робити, якщо по аліментах накопичилася заборгованість?
Чи зарахують в аліменти подарунки дитині?
Куди звертатися, щоб отримати аліменти на дитину-студента?
Питання: чи правильно в даному випадку подвійне покарання - визначення заборгованості за останнім тарифу + нарахування пені на цю заборгованість?
Питання: аліменти непрацюючому розраховуються від середньої зарплати по Брестській області або по Білорусі?