Строительство »

Чи можна подати на аліменти перебуваючи в шлюбі, які потрібні документи

 1. Умови призначення аліментів у шлюбі
 2. види аліментів
 3. Аліменти на дитину
 4. Аліменти на чоловіка
 5. Список необхідних документів
 6. Аліменти за угодою сторін
 7. Аліменти за судовим актом

Узаконені шлюбні відносини накладають на партнерів широкий спектр зобов'язань. Подружжя повинні проявляти підтримку по відношенню до своїх половин і дітям, які народжуються від їхнього союзу.

Знаходження в шлюбі не завжди має на увазі сумлінне виконання покладених на подружжя обов'язків. Один з них може ухилятися від встановленого законодавством фінансового забезпечення своїх дітей або своєї другої половини. Дане ухилення дозволяє подавати на аліменти по відношенню до недобросовісного дружину в шлюбі.

Питання про те, як подати на аліменти без розлучення і отримати належне утримання на себе і дітей розглянемо більш докладно.

Питання про те, як подати на аліменти без розлучення і отримати належне утримання на себе і дітей розглянемо більш докладно

Умови призначення аліментів у шлюбі

Аліменти на дитину у шлюбі, також як і стягнення на нужденного чоловіка можна утримувати, якщо є одна з представлених нижче умов:

 1. У сім'ї є діти, які не досягли повноліття, інтереси яких повинні бути враховані і задоволені в обов'язковому порядку. Приймаються до уваги не тільки діти, народжені в законних відносинах, а й діти які з'явилися на світ поза законних відносин або були усиновлені подружжям.
 2. Діти, які досягли повноліття, з причини серйозного захворювання або наявної групи інвалідності, не можуть працювати і заробляти собі на життя.
 3. Один з подружжя тимчасово або назавжди втратив можливість працювати і не може заробляти на свої потреби.
 4. Дружина, яка вийшла в декрет.
 5. Дружина, яка не працює через догляду за малюком, якому менше 3 років.
 6. Будь-який з подружжя, який опікує дитину-інваліда і не має з цієї причини можливості працювати.

Будь-який з подружжя, який опікує дитину-інваліда і не має з цієї причини можливості працювати

Для оформлення аліментів можна подати до стягнення необхідну суму як знаходяться в шлюбі, так і розведеним.

види аліментів

Аліменти без розірвання шлюбу можна стягувати за угодою, з постановою суду або судового наказу. Якщо подружжя не відмовляються від фінансових домагань і платять необхідні обсяги добровільно, то це не вважається аліментних зобов'язанням.

Аліментні утримання поділяються на такі види:

 1. Аліментні посібник на малолітню дитину.
 2. Аліменти на чоловіка або дружину.

стягнення аліментів без розірвання шлюбу в РФ можливо в наступних видах:

 1. У відсотках до одержуваних доходів.
 2. У твердій ставці, прикріпленою до МРОТ або середній зарплаті в регіоні.

При цьому якщо дружина подала на аліментні утримання в шлюбі, то вона може претендувати тільки на фіксований розмір допомоги.

Дитина має право претендувати на допомогу обома способами. Оптимальність призначення залежить від доходів платника і потреб одержувача.

Платити аліментні внески такими способами можна буде, навіть якщо союз розірваний. Розмір допомоги визначається індивідуально для кожної окремої сім'ї. При розгляді питання про збільшення стандартного розміру аліментних стягнень або зменшення їх, приймаються в розрахунок конкретні обставини, обґрунтовані наданої документацією.

Аліменти на дитину

Не всі батьки знають, чи можна подати на аліменти без розлучення для забезпечення необхідних побутових потреб малолітніх дітей.

Подати заяву на аліментні посібник можна як на колишнього чоловіка, так і на сьогодення. Чи не розірвані відносини і навіть проживання разом не є приводом для відмови в розгляді поданого списку документів. Можна не розлучатися, щоб придбати право отримувати аліментні посібник.

Аліменти на дітей без розлучення з чоловіком покладаються якщо він:

 1. Не живе разом з дітьми і не дає на їх утримання грошей.
 2. Живе разом з неповнолітніми і не забезпечує їх.
 3. Видає деякі суми забезпечення, але їх занадто мало для утримання неповнолітніх.

У Росії за чинним законодавством дозволяється, будучи в шлюбі подати на стягнення аліментів на дітей та отримувати:

 1. ¼ доходу при утриманні одну неповнолітню.
 2. 1/3 зарплати при необхідності ростити двох неповнолітніх.
 3. ½ одержуваних грошей якщо дітей троє і більше.

Всі виплати проводяться тільки до дня виповнення повноліття. При наявності у дитини серйозного захворювання або інвалідності, яка не дозволяє йому працювати, право на отримання виплат в подальшому може бути продовжено.

Аліменти на чоловіка

Не менш спірний для багатьох питання: чи можна подати на аліментні зміст, перебуваючи в шлюбі, на свого чоловіка або для цього необхідно розлучитися?

Які перебувають у шлюбі подружжя може ініціювати подачу заяви не тільки без розлучення, але і під час проживання разом. Критеріями для отримання аліментів у шлюбі є:

 1. Неможливість одного з подружжя тимчасово працювати.
 2. Збільшилися фізіологічні потреби жінки в результаті її вагітності.
 3. Догляд за малюком до 3 років. Цей період застосовується по відношенню до всіх дітей. До 18 років, якщо у неповнолітнього інвалідність будь-якого ступеня. Довічно при наявності у повнолітнього першої групи інвалідності.
 4. Отримана інвалідність.
 5. Вихід на пенсію чоловіка.

Подати на аліменти на себе можна, якщо чоловік дійсно не може працювати, і його доходів недостатньо для життя.

Чи не розлучаючись можна подати документи і отримувати аліментні посібник на себе тільки у фіксованому обсязі.

Список необхідних документів

Необхідно знати точно, які документи потрібні для подачі на аліменти на дружину або дітей якщо чоловік і жінка не перебувають у розлученні.

Документи на аліменти без розлучення подаються в російський мировий суд, його комплектність залежить від обставин, які змушують позивача подати позов.

Позовна заява може подаватися для:

 1. отримання аліментів на дитину;
 2. розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дітей та себе;
 3. оформлення заяви на аліменти без розлучення.

Кожен конкретний випадок потребує документальних доповнень.

Перелік документів на отримання аліментів без розлучення:

 1. посвідчення особи обох подружжя;
 2. свідоцтво про шлюб;
 3. документи на дітей, а саме бланки реєстрації їх народження;
 4. довідка про те, хто проживає на спільній житловій території.

посвідчення особи обох подружжя;  свідоцтво про шлюб;  документи на дітей, а саме бланки реєстрації їх народження;  довідка про те, хто проживає на спільній житловій території

Щоб подати на аліменти, не будучи розведеним, необхідно привести дані про те, що чоловік не виконує свої фінансові обов'язки. Для отримання рішення подаються дані зібрані від свідків або довідки про невиправдане відсутності у другої половини доходів.

Аліменти за угодою сторін

Отримати аліменти можна при укладанні угоди про те, що чоловіком або дружиною буде добровільно виплачуватися певна сума на місяць, для утримання своїх дітей або підтримання другої половини.

Як оформити аліменти за такою угодою і куди подавати документи не завжди зрозуміло сторонам. Документів для подачі на аліменти за угодою буде потрібно самий мінімум. Сторони повинні будуть засвідчити свої особистості і особистості своїх дітей, а також підтвердити легальність своїх відносин.

Одержує аліментні посібник і виплачує його спільно обговорюють майбутні умови угоди, а потім відправляються до нотаріуса.

У нотаріальній конторі відповідальний працівник за поданими документами і викладеним побажанням складе текст документа, зробивши його офіційне завірення.

Якщо вийшло так, що боржник не хоче погашати обумовлені суми за угодою, то проводиться подача документа в судову службу примусових стягнень. Виконавці служби розшукують, де знаходиться боржник, і вимагатимуть з нього заборгованості.

Аліменти за судовим актом

Як подати на аліменти в шлюбі, якщо угода укласти не вдалося?

Підсудність справ про обов'язковість аліментних платежів дозволяє позивачу подавати свої претензії безпосередньо до суду. Для цього заявник зобов'язаний зібрати необхідну документацію і скласти текст позову.

В судовому порядку такі справи вирішуються по обов'язковості їх підсудності. Позивач може скласти заяву на отримання:

 1. Судового наказу.
 2. Судової постанови.

Документи не відрізняються своєю юридичною цінністю, але мають істотні відмінності в термінах розгляду. Наказ видається заявнику, якщо справа не має підводних каменів, а відповідач офіційно працює. Форма наказу не дозволяє присудити боржника необхідність виплачувати допомогу в твердому розмірі, він може виражатися тільки в процентному співвідношенні.

Виконавчий лист, виданий в результаті проведеного повноцінного засідання, приймає до уваги безліч різноманітних факторів і дозволяє індивідуалізувати прийняте рішення.

Аліменти в шлюбі без розлучення