Строительство »

Аліменти в цивільному шлюбі - в 2019 році, на дитину, заяву, зразок, документи, стягнення, подача, платити, матір, дружину, перелік, Росія, зміст

 1. Коли доречно вимагати
 2. особливості змісту
 3. На що спираються аліменти в цивільному шлюбі
 4. зразок заяви
 5. способи стягнення
 6. Скільки і як платити
 7. Головні умови відрахувань
 8. Звернення до суду
 9. встановлення батьківства

У дітей, що з'явилися в цивільному шлюбі, є всі права, якими наділені діти, що народилися в офіційному союзі. Дане питання регламентується сімейним законодавством . Виходячи з цього, батько й мати, незважаючи на те, залишаються вони парою або розлучилися, повинні брати участь у вихованні дітей і утримувати їх до досягнення повноліття.

Стягнення аліментів у цивільному шлюбі проводиться по певних процедур: якщо батькам не вдається досягти обопільної згоди в даному питанні, мати може звернутися до суду і вирішити проблему в рамках судового розгляду. Але про це право знають далеко не всі жінки, багато хто вважає, що отримати аліменти в цивільному шлюбі неможливо.

Головне, про що потрібно пам'ятати, чоловік, до якого жінка висуває свої претензії, насправді повинен бути батьком дитини. Існують різні способи визнання батьківства: чоловік може зробити це добровільно або в порядку судового розгляду .

Коли доречно вимагати

Сімейний кодекс визначає, що подавати документи на аліменти можуть:

 • діти / їх представники по відношенню до батьків;
 • батьки по відношенню до дітей;
 • подружжя один до одного.

Не всі батьки після розлучення, не кажучи вже про розрив громадянського шлюбу, поводяться свідомо по відношенню до решти з матір'ю дітям і забезпечують їх матеріально. Бувають і ситуації, коли від дитини відмовляється колишня дружина, в цьому випадку батько вимагає, щоб вона платила аліменти на утримання спільної дитини.

Коли розглядається питання виплати аліментів, в розрахунок приймаються такі фактори:

 • яке матеріальне становище сторін;
 • в якому віці дитина;
 • сімейний стан колишнього подружжя.

У 2019 аліменти виплачуються до досягнення дитиною 18-річчя . До цього моменту обоє батьків зобов'язані його забезпечувати.

Після 18 років аліменти не виплачуються, але є свої винятки з цього правила:

 • суд може постановити, що гроші повинні виплачуватися до закінчення дитиною навчання за умови, що вчиться він очно в державному навчальному закладі;
 • якщо дитина народився з інвалідністю , Виплата аліментів може бути призначена йому до кінця життя;
 • така ж ситуація можлива, якщо батько, який залишився з дитиною, під час цивільного шлюбу став інвалідом 1 групи .

Представляти інтереси дитини при призначенні аліментів можуть не тільки батьки, а й такі особи:

 • піклувальники або опікуни;
 • опікунські органи;
 • інші особи, на повному забезпеченні яких знаходиться малюк.
У дітей, що з'явилися в цивільному шлюбі, є всі права, якими наділені діти, що народилися в офіційному союзі

Росія - держава, в якому усиновлені діти прирівнюються до рідних, тому усиновлена ​​дитина має таке ж право на отримання аліментів, а також не є підставою для відмови виплачувати аліменти той факт, що один або обоє батьків були позбавлені батьківських прав

особливості змісту

Аліментами називають фінансові потоки, які мають регулярний характер, які виплачуються певним групам громадян, щоб забезпечити їм гідне життя. У подібній системі основну роль грає суб'єктний склад. Від статусу людини залежить, чи може він претендувати на аліменти.

Нормативні документи встановлюють, що існує три групи зв'язків, які призводять до необхідності сплати подібної виплати:

 • батьки зобов'язані утримувати свою дитину;
 • повнолітня дитина в свою чергу повинен утримувати батьків ;
 • подружжя має підтримувати один одного.

Аліменти в цивільному шлюбі за законом повинні виплачуватися тільки в перших двох випадках. Подружжя втрачають свою можливість отримати зміст від колишнього чоловіка / дружини.

У разі виникнення спору суд приймає рішення, що правової підстави для того, щоб претендувати на аліменти від чоловіка (або навпаки) дружина не має. Сім'я юридично не існувала, тому і про подібні виплати не може йти мови.

Фахівці рекомендують задуматися, перш ніж вступати в цивільний шлюб. Даний вид відносин призводить до складнощів у вирішенні майнових питань, при визначенні статусу дитини і у визначенні обопільної матеріальної підтримки для самого подружжя.

На що спираються аліменти в цивільному шлюбі

Перелік документів

список документів , Який подається для призначення аліментів, залежить від того, чи вдалося батькам досягти згоди в даному питанні чи ні.

Якщо полягає добровільне угоду, для нотаріального посвідчення знадобляться:

 • паспорта двох сторін;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • довідка про склад сім'ї;
 • документ, який доводить батьківство;
 • довідка про доходи обох батьків.

Якщо зацікавлена сторона звертається до мирового судді для оформлення судового наказу, потрібно подати такий перелік документів:

 • паспорти батьків;
 • заяву з проханням видати судовий наказ;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • довідка про склад сім'ї;
 • документи з інформацією про доходи матері і батька дитини;
 • докази батьківства.

У разі конфлікту між батьками та звернення до суду, подаються всі ті ж документи з позовною заявою, в якому вказується ціна позову і сума аліментів, виплати якої щомісяця вимагає позивач.

зразок заяви

Позов - важливий документ, від якості якого залежить, чи буде відкрито судову справу чи ні. Тому він повинен бути підготовлений грамотно і точно. При складанні заяви використовуються загальні процесуальні правила.

Він повинен складатися з таких частин:

 • вступна;
 • основна;
 • прохальна;
 • документальна.

У першій частині вказується, в який судовий орган подається заява. Визначається він, виходячи з місця, де проживає особа, що подає позов. Далі вказується, хто є учасниками справи. Слід вказати повні імена, контакти, місце проживання сторін.

Найоб'ємнішою є основна частина. Саме тут викладаються факти і обставини, які підтверджують правоту позивача. Події слід викладати за хронологією: коли почали разом проживати, коли з'явилася дитина і т.д. Обов'язково посилатися на норми закону. Якщо батько не визнає батьківство, слід вказати на даний факт.

Далі потрібно викласти інформацію, яка стосується безпосередньо фінансового аспекту: чинив батько допомогу дитині, коли підтримка припинилася, чи бере участь відповідач у вихованні дитини.

Завантажити зразок угоди про сплату аліментів

Завантажити позовну заяву про стягнення аліментів на дитину

У прохальною частини вказується, чого б позивач хотів домогтися в результаті розгляду. Якщо батьківство не було встановлено, першим пунктом повинно стояти саме визнання батьківства. В іншому випадку відразу викладається прохання про призначення аліментів. Вказати потрібно конкретну суму, і яким чином вона обчислювалася.

Якщо позивач має намір стягнути певну суму за минулий період, коли батько не надавав підтримку своїй дитині або дітям, це також потрібно вказати у вимогах, а в даному випадку важливо пам'ятати, що претендувати можна на компенсацію виключно за 3 останні роки, все, що не було виплачено раніше, не може бути затребувано

Остання частина - документальна - це список паперів, які позивач докладає в якості підтвердження до позову. Серед них: паспорт, свідоцтво про народження дитини, квитанції та інші фінансові документи, які можуть підтвердити відсутність допомоги з боку відповідача і т.д.

В кінці документа позивач ставить підпис і дату, коли документ подається в суд. Це важливий нюанс, про який слід пам'ятати: ставиться саме дата подачі, а не складання документа.

Зразок заяви можна знайти в Інтернеті, щоб краще орієнтуватися в його формі і аспектах складання. Якщо ж дозволяє фінансове становище, можна звернутися до фахівців, які складуть позов в найкоротші терміни і допоможуть зібрати пакет необхідних паперів.

способи стягнення

Законодавство визначає три способи, за допомогою яких можна встановити зобов'язання одного з батьків по виплаті аліментів для утримання дитини:

 • укладання добровільного угоди;
 • видання судового наказу;
 • загальне судочинство.

Перший спосіб передбачає, що батьки дитини можуть укласти домовленість у вигляді угоди, що засвідчене нотаріально. У документі буде міститися ряд умов, в тому числі розмір виплат. Така угода буде визнано законним, якщо прописана в ньому сума не буде меншою за ту, яка встановлена ​​на законодавчому рівні.

Важливо відзначити, що посвідчення у нотаріуса не є обов'язковою умовою, однак, щоб уникнути подальшого оскарження документа, краще вдатися до послуг даного фахівця. У цьому випадку звернення до суду можливо тільки, якщо сторони будуть порушувати умови угоди.

судовий наказ може бути винесено мировим суддею в тому випадку, коли батьківство було встановлено, але договір між батька не укладався. Щоб отримати подібний документ, потрібно звернутися до суду з заявою про його видачу.

Разом із заявою подаються копії документів: свідоцтва про народження малюка, паспортів батьків і т.д. Якщо в свідоцтві не вказані дані батька, потрібно надати рішення, на підставі якого було встановлено батьківство.

Засідання проводитимуться мировим суддею без запрошення сторін розгляду. Наказ, отриманий в результаті, направляється судовим приставам, які і є відповідальними за його виконання.

Процедура, яка заснована на отриманні рішення суду, є більш складною і тривалою. Для її проходження потрібно подати позовну заяву. Куди подавати позов? Позов подається до суду за місцем проживання позивача.

До даного способу вдаються в наступних випадках:

 • позивач бажає отримувати аліменти у вигляді твердого грошового виміру;
 • відповідач не виконує умови укладеного раніше угоди;
 • немає інформації про місце проживання відповідача і його доходи.

Разом з позовною заявою в судову інстанцію подається певний пакет документів.

Після закінчення розгляду справи, коли рішення суду набере законної сили, судовим приставам видається виконавчий лист, на підставі якого вони будуть здійснювати процедуру щодо стягнення коштів. Всі виконавчі документи, які видані для того, щоб стягнути аліменти на дитину, яка народжена поза шлюбом, підлягають негайному виконанню.

Імовірність того, що виплата буде стягнена швидше, з'являється, якщо судові пристави мають повну і актуальну інформацію про те, де проживає і працює боржник, чи має він якесь майно і інші матеріальні блага.

Скільки і як платити

Розмір аліментів для дітей, народжених у цивільному шлюбі, встановлюється рівно такий же, як в офіційному союзі. Батько, який живе окремо від дитини, зобов'язаний передавати частину свого доходу для його змісту того з батьків, хто його виховує. Російським законодавством розмір виплат встановлюється у вигляді частки від одержуваного доходу, тобто враховується не тільки зарплата, а й всі інші джерела.

Частина коштів, яка буде відраховуватися, залежить від того, скільки дітей в родині. Якщо дитина один, відраховується 25% доходу, двоє дітей отримують 1/3, а якщо дітей троє і більше, батько повинен перераховувати на їх утримання 50%.

Сімейним кодексом передбачена можливість відмови від розрахунку аліментів за пайовим правилом. Колишнє подружжя мають право домовитися про виплату аліментів в певній сумі.

Для прийняття такого рішення іноді буває досить судової ухвали на підставі таких чинників:

 • батько не має стабільного джерела доходу;
 • він отримує прибуток в іноземній валюті;
 • платник аліментів хоче витрачати більше грошей на дитину;
 • інші обставини, які розглядаються в інтересах неповнолітнього.

Порядок вирішення спірних ситуацій в цивільному і офіційному шлюбах схожий: практично завжди такі питання вирішуються в судовому порядку. Причому доводиться захищати не тільки права дітей, іноді цього потребує батько, який сплачує аліменти.

Це відбувається тоді, коли виплата проводиться неофіційно, на підставі усної домовленості між батьками. В такому випадку батько, який проживає з дитиною, може звернутися до суду для стягнення аліментів на офіційній основі.

Головні умови відрахувань

Існує загальне правило призначення аліментів, за яким у разі, якщо батьки не уклали угоду про їх розмір, суд керується статтею 81 Російського Сімейного кодексу.

Відповідно до положень даної статті стягнення аліментів щомісяця проводиться в такому розмірі від сукупного доходу батьків, який проживає окремо від дітей:

Суд вивчає матеріальне, а також сімейний стан сторін спору, і встановлює певний розмір аліментів. Якщо той з батьків, який проживає окремо від дітей, не має стабільного доходу або його розмір систематично змінюється, стаття 83 СК Росії дає суду повноваження призначити виплату в твердій грошовій сумі або ж вказати одночасно частку і грошову суму, яку покладається щомісяця виплачувати.

Якщо мова йде про призначення судом чітко встановленої суми для виплати, то обчислюється вона, виходячи з мінімальної зарплати, яка встановлена ​​в регіоні проживання позивача, а також прожиткового мінімуму, який визначений для утримання неповнолітнього.

Стаття 83. Стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі

Звернення до суду

У разі визнання батьківства та наявності всіх підтверджуючих даний факт документів, а також, якщо відомо місце проживання батька, для призначення аліментів потрібно звернутися до мирового судді і подати заяву про видачу відповідного судового наказу.

Разом із заявою потрібно подати такі папери:

 • копія свідоцтва про народження дитини, у відповідній графі якого повинен бути вказаний батько (якщо подібна запис у свідоцтві відсутній, потрібно надати судове рішення, яким було встановлено факт батьківства);
 • довідку, яка отримана в ЖЕКу за місцем проживання батька малюка;
 • паспорт заявника.

Документація розглядається суддею, при цьому батько не запрошується на судове засідання. У винесеному судовому наказі зазначається, що аліменти утримуються з усіх доходів цивільного чоловіка. Для забезпечення виконання судового наказу мати дитини повинна переконатися, що його батько отримав копію документа, а також в тому, що наказ зареєстрований в службі судових приставів , Яка контролює виконання судового рішення.

Більш складною процедурою є подача позову. Використовується вона тоді, коли мати вимагає, щоб аліменти були призначені у твердій сумі, коли батько не дотримується умов укладеного раніше угоди про виплату аліментів або коли немає інформації про місце проживання батька або рівень його доходів.

Коли подається позовна заява, до нього додаються певні документи (свідоцтво про народження, документи, які доводять законність висунутих вимог і т.д.). Якщо мати хоче, щоб була призначена конкретна сума для виплати аліментів , Вона повинна також надати розрахунок цієї суми . Подібні суперечки можуть розглядатися заочно або в присутності обох сторін.

встановлення батьківства

Процедура встановлення батьківства в разі, коли люди знаходяться в офіційному шлюбі і коли мова йде про цивільний союз, відрізняється. За Сімейним кодексом, якщо мати офіційно зареєструвала свої стосунки, батьком дитини автоматично визнається законний чоловік. При цьому від чоловіка не потрібно ні згоду, ні присутність.

Дружина має право самостійно звертатися в ЗАГС і отримувати свідоцтво про народження, в якому буде вказано батько дитини - її чоловік. Згодом чоловік має право звертатися до суду і оскаржувати своє батьківство.

Якщо ж пара живе в цивільному шлюбі, використовується інший порядок визнання батьківства. Якщо чоловік згоден, можна подати заяву в ЗАГС від обох батьків і зареєструвати факт батьківства. У заяві вказується, що мати не проти, щоб цивільний чоловік був батьком малюка, свою згоду на це дає і чоловік. Подібна процедура не передбачає, що між чоловіком і дитиною обов'язково має бути спорідненість, досить чоловічого згоди.

Стаття 50. Встановлення судом факту визнання батьківства

Якщо при оформленні батьківства чоловік знав, що не він є біологічним батьком, в подальшому він не може відмовитися від свого батьківства. Якщо ж він був введений в оману матір'ю дитини, то може звернутися до суду і вимагати, щоб батьківство було визнано недійсним. Якщо докази будуть переконливими, суд прийме сторону чоловіка і розірве його юридичну зв'язок з дитиною.

Стаття 52. Оспорювання батьківства (материнства)

В такому випадку чоловік більше не повинен буде платити аліменти, але і не зможе в майбутньому претендувати на те, що їх буде платити йому дитина. Всі суми, які були виплачені малюкові раніше, поверненню не підлягають.

Нерідко чоловік відмовляється візнаваті собі батьком дитини, тім самим намагається піті від зобов'язань по его Утримання та виховання. У такій ситуації цивільна дружина має право звернутися до суду і добиватися визнання батьківства в судовому порядку. Коли буде встановлено факт батьківства, жінка зможе висувати вимогу щодо виплати аліментів.

Зразок заяви на встановлення батьківства за рішенням суду

Зразок заяви на добровільне встановлення батьківства від батька

Щоб підтвердити те, що саме цей чоловік є батьком дитини, жінка разом із заявою до суду повинна подати докази. Це можуть бути фотографії, листування, аудіозаписи, показання свідків. У деяких випадках подібних підтверджень суду буває досить, щоб визнати факт батьківства. В іншому випадку може призначатися медична експертиза.

Щоб її провести, знадобиться генетичний матеріал. Якщо відповідач відмовляється від участі в експертизі, суд сприймає його відмову, як підтвердження факту батьківства. Витрати по проведенню експертизи покриває відповідач, але тільки в тому випадку, якщо отриманий позитивний результат.

щоб вимагати аліменти «заднім числом» Тому з батьків необхідно подати в суд позов про стягнення аліментів.

Чи можливо стягнення аліментів на повнолітнього дитини-студента - читайте в цієї статті .

Зразок судового наказу про видачу аліментів ви можете знайти ось тут.

Куди подавати позов?