Строительство »

Аліменти в Австрії: сума, правила призначення і виплат, стягнення згідно із законом

 1. Аліменти? Тільки грошима!
 2. З перших днів!
 3. Від чого залежить величина аліментів?
 4. Як розрахувати щомісячний чистий дохід?
 5. Чи можна домовитися?
 6. До якого віку платять аліменти?
 7. особливі випадки
 8. А як в житті?
 9. Декілька порад

Тема аліментів - одна з найскладніших при розлученні. В Австрії вона особливо гостра - близько половини жителів країни розведені. Домовитися мирно вдається не завжди, тому найчастіше саме суд призначає і допомагає стягувати гроші на утримання дітей, а іноді і колишньої дружини (чоловіка).

Щоб не потрапити у скрутне становище, рекомендуємо заздалегідь (в ідеалі - перед тим як вийти заміж за австрійця ) Дізнатися про права і обов'язки батьків по виплаті аліментів, про порядок їх призначення, про суму і терміни. Можливо, це допоможе вирішити багато питань з обопільної згоди.

Аліменти? Тільки грошима!

Обов'язок обох батьків в Австрії - утримувати дітей до моменту, поки вони не зможуть самостійно себе забезпечувати (максимум до 27 років). Права та обов'язки матері і батька в питаннях забезпечення дитини однакові. Якщо ж один з них проживає окремо, дитина автоматично отримує право на аліменти.

 • Аліментні платежі перераховуються незалежно від того, перебувають батьки у шлюбі чи ні. Важливий факт окремого від дітей проживання.
 • Аліменти зобов'яжуть платити, навіть якщо чоловік живе в родині, однак не дає грошей (або дає мало) на утримання дружини і дітей.
 • Якщо мати та батько з об'єктивних причин не можуть платити аліменти (наприклад, померли), обов'язок утримувати дітей переходить на бабусь і дідусів за умови їх матеріального благополуччя.

Аліменти (Geldunterhalt) - сума, що виплачується згідно з рішенням суду або за умовами приватного угоди, щоб забезпечити потреби утриманців. На відміну від натуральної форми змісту (Naturalunterhalt), яку забезпечують батьки, які проживають разом з дітьми (одяг, житло, продовольство, освіта та розваги), аліменти виплачуються тільки в грошовій формі.

На відміну від натуральної форми змісту (Naturalunterhalt), яку забезпечують батьки, які проживають разом з дітьми (одяг, житло, продовольство, освіта та розваги), аліменти виплачуються тільки в грошовій формі

В Австрії аліментних аванс - звичайна практика шлюборозлучного процесу

З перших днів!

Австрія - одна з найрозвиненіших в питаннях соціального захисту країн. Закони тут на боці матері і дитини. І претендувати на утримання неповнолітніх дітей чоловіка має право з перших днів розгляду судового позову про розлучення або з моменту подачі відповідної заяви.

За кожну неповнолітню держава щомісяця виплачує аліменти авансом (Unterhaltsvorschuss), а пізніше самостійно стягує їх з батьків, зобов'язаного утримувати дитину за рішенням суду. Сума невелика - € 202-376 (в залежності від віку дитини). Терміни виплат - максимум п'ять років. До заяви до окружного суду за місцем проживання дитини додаються:

 • свідоцтво про народження;
 • документи про дитячий громадянство;
 • паперу про місце проживання кожного з батьків;
 • документи про доходи;
 • інші папери (на вимогу).

Виникли труднощі з отриманням аліментів? допоможуть в представництві Міністерства у справах сім'ї та молоді . За вас подадуть в суд всі необхідні документи і заяви, включаючи прохання про збільшення аліментних платежів, проконтролюють надходження сум або стягнуть кошти.

За вас подадуть в суд всі необхідні документи і заяви, включаючи прохання про збільшення аліментних платежів, проконтролюють надходження сум або стягнуть кошти

Довести дохід батька для стягнення аліментів в Австрії легше, ніж в Росії

Від чого залежить величина аліментів?

 • Добробут батьків (дохід, багатство, освіту, дієздатність і т. Д.). Для заможних людей максимальна сума в два з половиною рази більше стандартних витрат на утримання дитини. Межі в законах не вказані, тому кожен випадок розглядається індивідуально.
 • Потреби дитини в цьому віці - звичайні (житло, продукти, одяг, освіту, дозвілля, кишенькові витрати) і особливі (витрати на складне лікування, що не покриваються страховкою, і т. П.).
 • Кількість і вік дітей.

Вік, років

Чистий дохід, який вираховують в рахунок аліментів,%

0-6 років

16

6-10

18

10-15

20

15-27

22

За кожну додаткову утриманця розмір аліментів збільшується на 1% (вік 0-10 років) або 2% (10-27 років).

 • Наявність у дитини багатства, особистого майна або доходу (наприклад, зарплата підмайстри). В власний дохід не включають зарплату під час канікул та державну допомогу (для школярів - Schülerbeihilfe, для студентів - Studienbeihilfe, дитяче - Kinderbetreuungsgeld і сімейне - Familienbeihilfe).
 • Офіційний шлюб. Зміст призначають дружині або чоловіку (в тому числі колишнім) в залежності від особистого доходу, до 3%.

Вартість уроків катання на лижах в Австрії не входить в аліменти

Більшого рівня доходу батьків відповідає більший розмір аліментів. Адже і мати, і батько зобов'язані забезпечити дітям найкращий рівень життя. Якщо ж батько ухиляється за допомогою звільнення або переходу на малооплачиваемую роботу не за фахом, при розрахунку розміру аліментних платежів враховується фактичний дохід, від якого він відмовився.

Як розрахувати щомісячний чистий дохід?

 • Наймані працівники. Середня зарплата за мінусом всіх податків і страхових соціальних відрахувань. У суму включають два додаткових окладу (за відпустку і Різдво), поділених на 12 місяців. У розрахунку враховують премії і понаднормові.
 • Підприємці. Чистий прибуток за останній рік або середня з урахуванням трьох попередніх років.
 • Тимчасово непрацюючі. Допомога по безробіттю з урахуванням додаткових надбавок і соціальних допомог.
 • Пенсіонери. Пенсія.

В Австрії ухилення від сплати аліментів переслідується за законом

Чи можна домовитися?

Батьки можуть самі домовитися про величину аліментних платежів. При цьому в суму дозволено включити і необов'язкові статті витрат, наприклад на особисті потреби. На руки австрійським дітям додатково видають 1-10% аліментів (відповідно до віку).

До якого віку платять аліменти?

 • До повноліття - всім.
 • До 27 років - тим, хто вчиться або отримує вчений ступінь.
 • Після завершення освіти - поки людина не влаштується на роботу.
 • До укладення шлюбу (обов'язок по утриманню переходить дружину).
 • До вступу на військову або цивільну службу.

Важливо! У разі втрати працюючим дитиною здатності утримувати себе (наприклад, під час вступу до вузу) аліментні платежі відновляються. При цьому фіктивне відвідування університету тягне за собою відповідне судове рішення про призупинення платежів.

особливі випадки

 1. Зміст призначають не працював до розлучення чоловікові (дружині). Припиняють платити, коли колишня дружина (чоловік) отримає роботу за фахом або вступить в інший шлюб.
 2. Літнім жінкам - зміст довічне. Дамам старше 40 років, яким складно, а часом і неможливо влаштуватися на роботу, екс-чоловік перераховує гроші безстроково. Платежі вираховують навіть з пенсії.
 3. Дружина заробляє більше. При розлученні зміст призначають чоловікові.
 4. Чоловік заперечує батьківство. Навіть при відсутності офіційного шлюбу факт батьківства доводиться за допомогою ДНК-тесту. Батько зобов'язаний утримувати дітей незалежно від взаємин з матір'ю.
 5. Громадянин Австрії заявляє, що шлюб фіктивний. Якщо суд підтвердить цей факт, шлюб анулюється. Опротестувати таке заяву нескладно. При цьому дружина отримує право претендувати на утримання.

У разі насильства в сім'ї суд ще до розлучення зобов'яже винного покинути будинок. Жінкам в будь-який момент дадуть притулок і нададуть юридичну допомогу в спеціальних центрах (Frauenhäuser).

А як в житті?

Право на аліменти виникає у всіх, хто на законних підставах проживає в Австрії (незалежно від країни укладення шлюбу). Однак австрійські суди не завжди в точності дотримуються законодавства. Тому, щоб відстояти законні інтереси дитини в процесі розлучення, буде потрібна допомога грамотного адвоката.

Декілька порад

 • При складанні шлюбного контракту з громадянином Австрії можна передбачити підвищені ставки аліментів. Такий договір дозволено укладати як до, так і після вступу в шлюб.
 • Перед подачею судового позову краще застрахувати результат послуг адвоката (Rechtsschutzversicherung).
 • Призначений розмір аліментів дуже малий? краще оформити Соціальний посібник .
 • Дитині потрібна поїздка для оздоровлення, річний абонемент в спортивну секцію і т. П.? Можлива подача окремого заяви на додаткові виплати до аліментах! Суд враховує потреби дітей в залежності від віку.

Дізнавайтесь першими про зміни в законах Австрії з нашої розсилки. Є особистий досвід звернення за аліментами в австрійські суди? Розкажіть про це в коментарях!

Аліменти?
Від чого залежить величина аліментів?
Як розрахувати щомісячний чистий дохід?
Чи можна домовитися?
До якого віку платять аліменти?
Аліменти?
Виникли труднощі з отриманням аліментів?
Як розрахувати щомісячний чистий дохід?
До якого віку платять аліменти?
А як в житті?