Строительство »

Аліменти на матір дитини до 3 років: норми законодавства

 1. Умови отримання аліментів на дитину і матір
 2. Правила призначення виплат
 3. Розмір виплат
 4. Необхідні документи
 5. принципи виплати
 6. поза шлюбом

Після розлучення подружжя матеріальне утримання дітей залишається обов'язком батьків. Також потрібні аліменти на матір дитини до 3 років, що підтверджено законодавством. Тільки у виняткових випадках забезпечення призначається на батька.

Аліменти на дитину до 3 років мають відмінності від інших видів допомог. У цей період дітям потрібен постійний догляд, який зазвичай виконує мати. У виняткових випадках - батько. Батько, який постійно знаходиться з малюком, не може влаштуватися на роботу. Йому потрібно матеріальна допомога.

Умови отримання аліментів на дитину і матір

Умови отримання аліментів на дитину і матір

Якщо малюк ще не досяг 3 років, то після розлучення батьків на нього нараховується зміст. Це передбачено ст. 81 СК РФ. Мама, у якої немає підтримки чоловіка, не може забезпечувати себе і неповнолітнього. Вона має право на матеріальну підтримку.

Коли відсутня угода, то необхідно звернутися в суд. Мамою повинна бути встановлена ​​сума, якої вистачить для забезпечення нормального життя малюка. Витрати слід підтвердити документально. Суд після вивчення доходів батьків виносить рішення з призначенням виплат.

Стаття 89 СК РФ свідчить, що подружжя повинні матеріально підтримувати один одного. Якщо у одного з них є така можливість, але немає бажання, то потрібно подати на аліменти до суду. Як приклад можна розглянути таку ситуацію: батько має високий дохід, але не хоче допомагати колишній дружині. Вирішити спірне питання вийде в суді.

При цьому важливим є дотримання кількох умов:

 • яка б вимагала сторона повинна бути непрацездатною;
 • вагітність дружини;
 • чоловік, на вихованні якого знаходиться дитина до 3 років;
 • чоловік, що виконує догляд за дитиною - інвалідом.

Буде потрібно написання заяви, зразок якого є загальноприйнятим. Головною умовою є те, що відносини повинні бути офіційно оформленими, а не цивільними. Виплата аліментів покладена як в шлюбі, так і після його розірвання. Якщо дружина вийшла заміж вдруге, то виплати на неї припиняються. На дитини допомога сплачується до повноліття, а при навчанні у ВНЗ - до 23 років.

Правила призначення виплат

Можна подати в суд і на матір, якщо діти виховуються з батьком. Його повинні визнати нужденним, тобто він не може вийти на роботу, і забезпечувати себе і неповнолітнього. Не завжди посібники вистачає для нормального життя дітей. Навіть разом з аліментами суми може не вистачити, щоб було нормальне харчування, одяг, взуття.

Подавати в суд в тому випадку, якщо одержуваних коштів не достатньо. Тільки необхідно документально підтвердити, що збільшення суми дійсно потрібно. У цій ситуації суд буде враховувати матеріальний стан обох сторін. Можна збільшити суму за допомогою угоди.

Слід пам'ятати, що за ст. 90 СК РФ покладаються аліменти на утримання матері дитини до 3 років. Виплати призначаються при складному матеріальному становищі. Але оскільки цей обов'язок не з'являється у чоловіка сама, стягувати кошти доведеться на вимогу.

Розмір виплат

Розмір виплат

Суми аліментів не залежать від віку дитини. Розмір виплат встановлюється угодою або за рішенням суду. При цьому зміст може бути затверджено у твердій сумі або у частці. Часто використовується метод розрахунку у відсотках:

 • 25% на 1 дитину;
 • 33,33% - на 2;
 • 50% - на 3.

При затвердженні виплат враховуються доходи двох батьків. Особлива увага приділяється витрати на дитину.

Законодавство встановлює принципи стягнення аліментів на матір дитини. Жінка має право позначити в заяві потрібну суму для забезпечення нормального життя. Тільки слід враховувати, що дружину належить виплачувати не більш 50% від свого доходу. Тому виплати можуть затверджуватися в твердій сумі.

Необхідні документи

Необхідні документи

Для дітей, яким ще не виповнилося три роки, і їх матерів виплати призначаються за згодою і рішенням суду. Якщо вибирається добровільний порядок, то заяву треба завірити у нотаріуса. При невиконанні цієї умови документ вважається недійсним.

Щоб подати на аліменти, необхідно підготувати наступні документи:

 • паспорт;
 • свідоцтво про народження малюка;
 • свідоцтво про шлюб або його розірвання;
 • довідку з місця проживання відповідача;
 • підтвердження низького доходу.

Якщо дружина вагітна, то потрібно взяти довідку з жіночої консультації. Цей перелік документів надається нотаріусу, якщо прийнято рішення скласти угоду. Для суду потрібно написання заяви на аліменти на матір дитини або на самого малюка. Зразок є в кожному судовій установі.

принципи виплати

Коли між подружжям діє договір, то для стягнення необхідно звернутися до судових приставів. Якщо документ не завірений, то буде потрібно відвідати нотаріуса для виконання цієї процедури.

У тих ситуаціях, коли позивач знає, де проживає і працює відповідач, то він має право звернення до мирового суду. Там він може скласти заяву, зразок якого знайде там же. На основі цього видається наказ, де буде позначений розмір виплат. А з цим документом можна звертатися до судових приставів для стягнення коштів.

При незгоді чоловіка з оплати аліментів на утримання матері і дитини потрібно написання позову, який подається в мировий суд. Таким способом можна вирішити спірну ситуацію. Заява складається і для затвердження аліментів в конкретну суму. Можливо, суд після розгляду звернення задовольнить вимоги. Потрібно лише докласти підтвердження витрат. В кінці видається виконавчий лист, на основі якого пристави стягують виплати.

Коли аліменти на матір не платяться?

У декількох ситуаціях не покладена виплата аліментів на утримання матері:

 • шлюб тривав не довго (менше, ніж 1 рік);
 • невідповідне поводження подружжя в шлюбі, наприклад, пияцтво, зради;
 • непрацездатність придбана по особисту провину;
 • якщо прихований справжній дохід дружини.

Скасування виплат може бути проведена завжди, якщо буде доведено про поліпшення матеріального становища подружжя. Також можливе збільшення і зменшення розміру аліментів у залежності від доходів і витрат. У цьому випадку буде потрібно судове рішення або зміна договору.

поза шлюбом

У обох батьків зберігається забезпечення неповнолітніх дітей. Причому не важливо, чи був шлюб зареєстрований офіційно, або він був цивільним. Тому покладені аліменти на матір дитини поза шлюбом. Якщо подружжя не скріплювали свій союз за законом, то необхідна процедура підтвердження батьківства.

Оскільки діти зазвичай залишаються проживати з матерями, то доводиться підтверджувати батьківство. Якщо в свідоцтво про народження малюка були вписані дані тата, то стягнення аліментів не буде проблемою. Коли в документі немає цих відомостей, то батьківство треба підтверджувати в судовому порядку.

Важливо, щоб сам батько визнав біологічне батьківство. Якщо цього немає, то мати сама повинна надати суду підтвердження. При розгляді справи суд враховує аргументи позивачки, наприклад, результати аналізу ДНК. Після підтвердження батьківства можна подавати заяву на аліменти.

Право на отримання аліментів мають не тільки батьки, а й інші родичі, які виконують догляд за дитиною. Виплати відбуваються в встановлені терміни, що затверджується в угоді або у виконавчому листі. Недостатня сума може бути збільшена, що виконується в добровільному та судовому порядку. Отримання аліментів на матір і дитину захищає їх право на матеріальне утримання.

Коли аліменти на матір не платяться?