Строительство »

Аліменти на дитину в 2019 році: що таке, як платити за законом

 1. Аліменти на дитину в 2019 році: що таке, як платити за законом Першочерговим обов'язком обох батьків...
 2. Спосіб 2. Тверда грошова сума
 3. Розмір аліментів
 4. З яких доходів оплачуються аліменти
 5. Способи оплати
 6. Добровільно або через суд?
 7. Позов про стягнення аліментів
 8. Утримання аліментів із заробітної плати, як стягують аліменти
 9. Заборгованість по аліментах і пеня
 10. Часто задавані питання
 11. До якого віку виплачуються аліменти
 12. З якого моменту нараховуються аліменти на дитину
 13. Чи платять аліменти батьки позбавлені батьківських прав
 14. Чи можна стягнути аліменти з батьків чоловіка
 15. Як виплачуються аліменти з ІП
 16. Аліменти і кредит, як буде проводиться розрахунок
 17. Аліменти на дитину в 2019 році: що таке, як платити за законом
 18. Спосіб 1. Частка від доходу батьків
 19. Спосіб 2. Тверда грошова сума
 20. Розмір аліментів
 21. З яких доходів оплачуються аліменти
 22. Способи оплати
 23. Добровільно або через суд?
 24. Позов про стягнення аліментів
 25. Утримання аліментів із заробітної плати, як стягують аліменти
 26. Заборгованість по аліментах і пеня
 27. Часто задавані питання
 28. До якого віку виплачуються аліменти
 29. З якого моменту нараховуються аліменти на дитину
 30. Чи платять аліменти батьки позбавлені батьківських прав
 31. Чи можна стягнути аліменти з батьків чоловіка
 32. Як виплачуються аліменти з ІП
 33. Аліменти і кредит, як буде проводиться розрахунок
 34. Аліменти на дитину в 2019 році: що таке, як платити за законом
 35. Спосіб 1. Частка від доходу батьків
 36. Спосіб 2. Тверда грошова сума
 37. Розмір аліментів
 38. З яких доходів оплачуються аліменти
 39. Способи оплати
 40. Добровільно або через суд?
 41. Позов про стягнення аліментів
 42. Утримання аліментів із заробітної плати, як стягують аліменти
 43. Заборгованість по аліментах і пеня
 44. Часто задавані питання
 45. До якого віку виплачуються аліменти
 46. З якого моменту нараховуються аліменти на дитину
 47. Чи платять аліменти батьки позбавлені батьківських прав
 48. Чи можна стягнути аліменти з батьків чоловіка
 49. Як виплачуються аліменти з ІП
 50. Аліменти і кредит, як буде проводиться розрахунок

Аліменти на дитину в 2019 році: що таке, як платити за законом

Першочерговим обов'язком обох батьків є утримання і виховання дітей, а члени сім'ї зобов'язані піклується про своїх непрацездатних близьких. Так прийнято в нашому суспільстві і таку ж позицію займає закон. Основні положення цього обов'язку відображені в Сімейному Кодексі Російської Федерації (СК РФ) і в інших законах. Для того щоб батьки неповнолітніх дітей, а працездатні члени сім'ї не ухилялися від змісту своїх близьких в законодавстві РФ прописані механізми призначення, виплати та стягнення грошових коштів на їх утримання.

Засоби одержувані від батьків на утримання своїх неповнолітніх дітей, а також кошти членів сім'ї на утримання своїх непрацездатних потребують подружжя і близьких родичів називаються аліментами Засоби одержувані від батьків на утримання своїх неповнолітніх дітей, а також кошти членів сім'ї на утримання своїх непрацездатних потребують подружжя і близьких родичів називаються аліментами.

У законодавстві чітко прописано хто і як повинен виплачувати допомогу, як вони розраховується, який порядок призначення та їх стягнення. На нашому сайті ви знайдете інформацію як правильно визначити обов'язок і розмір виплат, а якщо претензії пред'явлені вам, то аргументи як уникнути незаконних вимог.

Платити аліменти на дитину зобов'язаний той батько, який відмовляється добровільно утримувати свою неповнолітню дитину або дітей. Причому це обов'язок лежить на батьку незалежно від того укладено або розірвано шлюб, або взагалі не укладався.

В рівній мірі закон зобов'язує виплачувати аліменти і близьких родичів на утримання своїх рідних або, навіть, колишню дружину в певних обставинах.

При цьому, важливо зуміти довести що людина має обов'язки по утриманню потребують його допомоги членів родини але не виконує їх.

згідно  гл 13  ,  14  СК РФ маю право отримувати аліменти наступні громадяни: згідно гл 13 , 14 СК РФ маю право отримувати аліменти наступні громадяни:

Порядок призначення і стягнення в кожному випадку розрізняється. Всі особливості прописані в СК РФ.

Сучасний світ ліберально ставиться до вільних стосунків між подружжям і цивільний шлюб є ​​поширеним явищем. Однак, і в такому шлюбі подружжя маю зобов'язання один перед одним і перед загальними дітьми. В очах закону права дітей не повинні бути ущемлені незалежно від того, реєстрували його батьки шлюб між собою.

У такій ситуації важливим фактором є встановлення батьківства. Якщо дитина народжена поза шлюбом, то для нього безумовне визначенняособистості батька не застосовується і, якщо чоловік відмовляється визнавати дитини своїм, то доведеться проводити процедуру визначення батьківства. щоб подати на аліменти поза шлюбом , Процедура відбувається в судовому порядку, при цьому важливо які докази надає мати і як поставиться до них суд.

Виплати можуть бути призначені і в тому випадку, якщо шлюб подружжя не розірвано. При цьому важливо довести що чоловік не бере участь в утриманні дитини, зібрати необхідні документи на аліменти . Саме це і є підставою для призначення аліментних виплат.

Частка від доходу батьків - основний спосіб визначення суми виплат на неповнолітніх дітей

Тверда грошова сума - застосовується у випадках, якщо платник:

 • не має офіційних доходів.
 • отримує доходи в натурі або в іноземній валюті;
 • має нерегулярний або змінюється дохід;
 • визначення доходу важко;
 • призначення виплат у вигляді частки від доходу порушить інтереси неповнолітнього

Так само суд може призначити змішану систему нарахування.

Якщо ж аліменти нараховуються на дружину або на повнолітнього дитини-інваліда, то їх розмір визначається тільки в твердому грошовому вираженні.

Корисно знати: як розраховуються аліменти

Спосіб 1. Частка від доходу батьків

Безкоштовна консультація юриста

Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!

В ст 81 СК РФ вказано граничний розмір виплат в частках від доходу батьків:

Безкоштовна консультація юриста

Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!

 • аліменти на 1 дитину - до 25%
 • аліменти на 2 дітей - до 33,33%
 • аліменти на 3 і більше дітей-до 50%

Однак, розглянувши матеріальне становище подружжя та інші обставини справи, суду може встановити і менший розмір.

Спосіб 2. Тверда грошова сума

В цьому випадку сума прив'язана до величини прожиткового мінімуму для категорії осіб, за яку призначаються аліменти. Середньомісячна заробітна плата використовується для визначення судом розмір коштів для щомісячного перерахування кратним показника прожиткового мінімуму.

Необхідно уважно підходити до способу нарахування, оскільки від цього буде залежати кінцева сума. При стабільному офіційному доході чоловіка краще наполягати на частці від доходу, в іншому випадку на твердій сумі, цей дозволить гарантовано її отримувати.

як розрахувати аліменти на дитину в залежності від прожиткового мінімуму .

Розмір аліментів

Скільки відсотків становлять аліменти на першу дитину  - це питання цікавить багатьох громадян Скільки відсотків становлять аліменти на першу дитину - це питання цікавить багатьох громадян. Також суперечки між платником і одержувачем аліментів виникає з питання способу нарахування. Воно і зрозуміло, від цього безпосередньо залежить сума стягнення.

Загальноприйнято що виплати повинні бути не менше ніж в разі якщо б батько й мати нормально виконували свої обов'язки щодо утримання дитини. При цьому розмір виплат повинен бути не нижче прожиткового мінімуму для неповнолітньої дитини.

Оптимальною ситуацією буде, якщо батьки укладуть між собою нотаріальне угоду про сплату аліментів . Однак, при цьому розмір виплат повинен бути не менше ніж це передбачено за законом, оскільки, в протилежному випадку ущемляються права дитини і угода може бути оскаржене в суді.

Суд, розглядаючи питання розміру виплат старається підійти до питання всебічно і оцінює матеріальне становище обох подружжя, їх справжнє сімейне становище, наявність інших дітей і інші значимі обставини. Суди виходять з того що забезпечувати дитину повинні обоє батьків і вивчають можливості обох подружжя і потреби дітей. У ситуації якщо частки від доходу не вистачає для досягнення мінімального прожиткового мінімуму дитини, то суд може застосувати змішану форму розрахунку і доповнити стягнення твердою сумою.

У ст. 139 Трудового Кодексу сказано що працівник має право на заробіток і стягнення з заробітної плати не можуть перевищувати 50% від її розміру. Однак в разі забезпечення конкретно на дітей зроблено виняток і максимальний можливий розмір утримань збільшений до 70%.

Важливим моментом для визначення величини виплат є потреба дитини. Тому в суді дуже важливо правильно обґрунтувати величину витрат на дитину.

Тому в суді дуже важливо правильно обґрунтувати величину витрат на дитину

З яких доходів оплачуються аліменти

У СК зазначено що виплати повинні проводитися з усіх доходів, однак є спеціальний перелік затверджений Постановою Уряду РФ №841 від 18.07.1996 р, в якому зазначено, скільки разів доходів утримання проводяться а з яких ні. Служба судових приставів також має власні норми регульовані ФЗ «Про виконавче провадження», де зазначено, скільки разів доходів утримання не провадяться.

З яких доходів виробляються виплати а з яких важливо знати бухгалтерам і платникам аліментів, оскільки їм важливо правильно провести відрахування і при цьому не утворилася заборгованість, на яку нараховуються пені.

До речі, корисно знати як дізнатися заборгованість по аліментах .

Способи оплати

Після того як визначена сума виплат необхідно домовитися з одержувачем яким способом проводити оплату. Це може бути:

 • перерахування на банківський рахунок на ім'я одержувача або переклад на банківську карту, якщо утримання проводиться із заробітної плати бухгалтерій підприємства
 • відправка поштовим переказом або передача готівкою, якщо платник є підприємцем або відрахування провадяться не з зарплати

В останньому випадку важливо зберігати квитанції або розписки в отриманні грошей щоб надалі можна було підтвердити що платежі проводилися. При цьому витрати на перерахування грошей несе платник. Одержувач повинен отримати на руки обумовлену суму.

Добровільно або через суд?

Звичайно ж, найкращим способом буде домовитися добровільно Звичайно ж, найкращим способом буде домовитися добровільно. У цьому випадку подружжя свідомо і по обопільної згоди визначають розмір, періодичність, форму виплат на утримання дітей. Їх домовленості відображаються в угоді про виплату аліментів, яке обов'язково посвідчується нотаріусом.

Даний документи стає обов'язковим для виконання обома сторонами і може виступати в ролі виконавчого документа, якщо одна з сторона відмовляється від виконання своїх зобов'язань.

Якщо ж полюбовно домовитися не вдалося, то сторонам доводиться звертатися до суду. З 2015 року законом передбачено два види судових процедур:

 • спрощену з видачею судового наказу, застосовується коли місце проживання і роботи ухиляється від обов'язків батька відомо
 • звичайну - через подачу позовної заяви про стягнення, коли ситуація складна і існують серйозні підстави для спору за формою і розміром виплат

Перший варіант застосовується, коли відомо місце проживання і роботи батька, який ухиляється от виконання своїх обов'язків, другий же використовується в складних спірних ситуаціях, коли кожна зі сторін має свою думку, щодо форми і розмірів виплат, і прагне донести його до суду. Те ж вірно і для випадків, коли подається позовну заяву про оскарження батьківства від батька .

При добровільному угоді сторони можуть домовитися про різні зручних формах виплат, суд же призначає тільки виплату через банк або перерахуванням поштою.

Позов про стягнення аліментів

З позовною заявою необхідно в мировий суд З позовною заявою необхідно в мировий суд. позивач має право вибрати самостійно до якого суду подавати позов: за місцем свого проживання або за місцем проживання відповідача.

Які документи потрібні для подачі на аліменти:

 • Свідоцтво про народження дитини
 • Свідоцтво про шлюб (або його розірвання)
 • Копія паспорта
 • Довідка про склад сім'ї відповідача

Якщо ви хочете пройти спрощену процедуру розгляду, то вам необхідно написати заяву про видачу судового наказу. При цьому необхідно щоб була відома вся інформація про відповідача (місце проживання, роботи, доходи). У цьому випадку друга сторона на розгляд не викликається, але виплата аліментів буде призначена тільки в частках від доходу.

Якщо достовірної інформації про доходи, місцем проживання та роботи немає, батько не визнає батьківство або має заперечення по формі і сумою виплат, то доведеться подавати звичайний позов на встановлення батьківства в судовому порядку.

Якщо достовірної інформації про доходи, місцем проживання та роботи немає, батько не визнає  батьківство  або має заперечення по формі і сумою виплат, то доведеться подавати звичайний позов на  встановлення батьківства в судовому порядку

Утримання аліментів із заробітної плати, як стягують аліменти

Після розгляду судом обставин справи та винесення рішення позивач отримає на руки судовий наказ чи постанову суду Після розгляду судом обставин справи та винесення рішення позивач отримає на руки судовий наказ чи постанову суду. З ним йому необхідно звернутися в Службу судових приставів за місцем проживання відповідача, де буде заведено виконавче провадження щодо відповідача, про що позивач і відповідач отримають відповідні повідомлення.

Далі стягненням грошей будуть займатися пристави. Вони самостійно визначать джерела дохід відповідача, направлять на підприємство припис на утримання із зарплати, якщо відповідач офіційно працевлаштований. Бухгалтерія роботодавця зобов'язана виконати це розпорядження. Аліменти з непрацюючого батька стягуються приставами в установленому законом порядку. Якщо пристави не діють, можна на них написати заяву в прокуратуру.

Заборгованість по аліментах і пеня

На утворену заборгованість по оплаті нараховується пеня в розмірі 0,5% від суми заборгованості за кожен день прострочення оплати. При великій сумі заборгованості та пені судові пристави можуть звернути стягнення не тільки на доходи боржника але і на його майно, а також застосувати інше покарання за несплату аліментів.

Часто задавані питання

Тема нарахування та виплати аліментів дуже обширна і має багато нюансів. Ми спробуємо висвітлити деякі ситуації. Якщо відповіді на яке вас цікавить не знайшлося, ви можете задати своє питання в спеціальній формі на нашому сайті.

До якого віку виплачуються аліменти

Аліменти виплачуються на неповнолітніх дітей, а так само непрацездатних дітей, що досягли повноліття - виплата аліментів після 18 років .

З якого моменту нараховуються аліменти на дитину

У разі укладення добровільної угоди аліменти виплачуються з моменту підписання цієї угоди, якщо в ньому не передбачено інше

При зверненні до суду, виплати нараховуються з моменту подачі позову, так само в позовній заяві можна вказати вимога про стягнення аліментів за попередній період (до 3 років), якщо в цей період не було укладено добровільне угоду

При зверненні до суду, виплати нараховуються з моменту подачі позову, так само в позовній заяві можна вказати вимога про стягнення аліментів за попередній період (до 3 років), якщо в цей період не було укладено добровільне угоду

Чи платять аліменти батьки позбавлені батьківських прав

батько позбавлений  батьківських прав  не звільняється від своїх обов'язків оп утримання дитини і, відповідно, від оплати аліментів батько позбавлений батьківських прав не звільняється від своїх обов'язків оп утримання дитини і, відповідно, від оплати аліментів. Це прямо сказано в ст. 71 СК РФ. Більш того, позбутися батьківських прав можна і через злісного ухилення від оплати. А ось відмова від батьківства звільняє від аліментів.

Чи можна стягнути аліменти з батьків чоловіка

Ст. 94 СК РФ передбачає таку можливість, але з застереженнями:

 • Утримувати дитину немає можливості у обох подружжя
 • У дідуся і бабусі є можливість утримувати внуків

Це треба зуміти довести. Крім того, не забувайте, що такий обов'язок є і у ваших батьків, а значить, стягнення може бути накладено і на них також. Такі рішення може приймати тільки суд після подачі відповідної заяви.

До речі, корисно дізнатися, як знайти рішення суду на прізвище ?

До речі, корисно дізнатися,  як знайти рішення суду на прізвище

Як виплачуються аліменти з ІП

Як і в звичайному випадку: або за добровільною згодою, або за рішенням суду. Загальноприйнято що доходом ІП, визначеним для стягнення, є його дохід від підприємницької діяльності за мінусом понесених витрат і сплачених податків, незалежно від форми оподаткування ВП.

Аліменти і кредит, як буде проводиться розрахунок

Безпосередньо цю речі не пов'язані, але суд, при розгляді заяви, обов'язково візьме до уваги наявність кредитів та у позивача і у відповідача, але зобов'язаний буде призначити величину аліментів не нижче прожиткового мінімуму для неповнолітнього.

Аліменти на дитину в 2019 році: що таке, як платити за законом

Першочерговим обов'язком обох батьків є утримання і виховання дітей, а члени сім'ї зобов'язані піклується про своїх непрацездатних близьких. Так прийнято в нашому суспільстві і таку ж позицію займає закон. Основні положення цього обов'язку відображені в Сімейному Кодексі Російської Федерації (СК РФ) і в інших законах. Для того щоб батьки неповнолітніх дітей, а працездатні члени сім'ї не ухилялися від змісту своїх близьких в законодавстві РФ прописані механізми призначення, виплати та стягнення грошових коштів на їх утримання.

Засоби одержувані від батьків на утримання своїх неповнолітніх дітей, а також кошти членів сім'ї на утримання своїх непрацездатних потребують подружжя і близьких родичів називаються аліментами Засоби одержувані від батьків на утримання своїх неповнолітніх дітей, а також кошти членів сім'ї на утримання своїх непрацездатних потребують подружжя і близьких родичів називаються аліментами.

У законодавстві чітко прописано хто і як повинен виплачувати допомогу, як вони розраховується, який порядок призначення та їх стягнення. На нашому сайті ви знайдете інформацію як правильно визначити обов'язок і розмір виплат, а якщо претензії пред'явлені вам, то аргументи як уникнути незаконних вимог.

Платити аліменти на дитину зобов'язаний той батько, який відмовляється добровільно утримувати свою неповнолітню дитину або дітей. Причому це обов'язок лежить на батьку незалежно від того укладено або розірвано шлюб, або взагалі не укладався.

В рівній мірі закон зобов'язує виплачувати аліменти і близьких родичів на утримання своїх рідних або, навіть, колишню дружину в певних обставинах.

При цьому, важливо зуміти довести що людина має обов'язки по утриманню потребують його допомоги членів родини але не виконує їх.

згідно  гл 13  ,  14  СК РФ маю право отримувати аліменти наступні громадяни: згідно гл 13 , 14 СК РФ маю право отримувати аліменти наступні громадяни:

Порядок призначення і стягнення в кожному випадку розрізняється. Всі особливості прописані в СК РФ.

Сучасний світ ліберально ставиться до вільних стосунків між подружжям і цивільний шлюб є ​​поширеним явищем. Однак, і в такому шлюбі подружжя маю зобов'язання один перед одним і перед загальними дітьми. В очах закону права дітей не повинні бути ущемлені незалежно від того, реєстрували його батьки шлюб між собою.

У такій ситуації важливим фактором є встановлення батьківства. Якщо дитина народжена поза шлюбом, то для нього безумовне визначення особистості батька не застосовується і, якщо чоловік відмовляється визнавати дитини своїм, то доведеться проводити процедуру визначення батьківства. щоб подати на аліменти поза шлюбом , Процедура відбувається в судовому порядку, при цьому важливо які докази надає мати і як поставиться до них суд.

Виплати можуть бути призначені і в тому випадку, якщо шлюб подружжя не розірвано. При цьому важливо довести що чоловік не бере участь в утриманні дитини, зібрати необхідні документи на аліменти . Саме це і є підставою для призначення аліментних виплат.

Частка від доходу батьків - основний спосіб визначення суми виплат на неповнолітніх дітей

Тверда грошова сума - застосовується у випадках, якщо платник:

 • не має офіційних доходів.
 • отримує доходи в натурі або в іноземній валюті;
 • має нерегулярний або змінюється дохід;
 • визначення доходу важко;
 • призначення виплат у вигляді частки від доходу порушить інтереси неповнолітнього

Так само суд може призначити змішану систему нарахування.

Якщо ж аліменти нараховуються на дружину або на повнолітнього дитини-інваліда, то їх розмір визначається тільки в твердому грошовому вираженні.

Корисно знати: як розраховуються аліменти

Спосіб 1. Частка від доходу батьків

Безкоштовна консультація юриста

Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!

В ст 81 СК РФ вказано граничний розмір виплат в частках від доходу батьків:

Безкоштовна консультація юриста

Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!

 • аліменти на 1 дитину - до 25%
 • аліменти на 2 дітей - до 33,33%
 • аліменти на 3 і більше дітей-до 50%

Однак, розглянувши матеріальне становище подружжя та інші обставини справи, суду може встановити і менший розмір.

Спосіб 2. Тверда грошова сума

В цьому випадку сума прив'язана до величини прожиткового мінімуму для категорії осіб, за яку призначаються аліменти. Середньомісячна заробітна плата використовується для визначення судом розмір коштів для щомісячного перерахування кратним показника прожиткового мінімуму.

Необхідно уважно підходити до способу нарахування, оскільки від цього буде залежати кінцева сума. При стабільному офіційному доході чоловіка краще наполягати на частці від доходу, в іншому випадку на твердій сумі, це дозволить гарантовано її отримувати.

як розрахувати аліменти на дитину в залежності від прожиткового мінімуму .

Розмір аліментів

Скільки відсотків становлять аліменти на першу дитину  - це питання цікавить багатьох громадян Скільки відсотків становлять аліменти на першу дитину - це питання цікавить багатьох громадян. Також суперечки між платником і одержувачем аліментів виникає з питання способу нарахування. Воно і зрозуміло, від цього безпосередньо залежить сума стягнення.

Загальноприйнято що виплати повинні бути не менше ніж в разі якщо б батько й мати нормально виконували свої обов'язки щодо утримання дитини. При цьому розмір виплат повинен бути не нижче прожиткового мінімуму для неповнолітньої дитини.

Оптимальною ситуацією буде, якщо батьки укладуть між собою нотаріальне угоду про сплату аліментів . Однак, при цьому розмір виплат повинен бути не менше ніж це передбачено за законом, оскільки, в протилежному випадку ущемляються права дитини і угода може бути оскаржене в суді.

Суд, розглядаючи питання розміру виплат намагається підійти до питання всебічно і оцінює матеріальне становище обох подружжя, їх справжнє сімейне становище, наявність інших дітей і інші значимі обставини. Суди виходять з того що забезпечувати дитину повинні обоє батьків і вивчають можливості обох подружжя і потреби дітей. У ситуації якщо частки від доходу не вистачає для досягнення мінімального прожиткового мінімуму дитини, то суд може застосувати змішану форму розрахунку і доповнити стягнення твердою сумою.

У ст. 139 Трудового Кодексу сказано що працівник має право на заробіток і стягнення з заробітної плати не можуть перевищувати 50% від її розміру. Однак в разі забезпечення конкретно на дітей зроблено виняток і максимальний можливий розмір утримань збільшений до 70%.

Важливим моментом для визначення величини виплат є потреба дитини. Тому в суді дуже важливо правильно обґрунтувати величину витрат на дитину.

Тому в суді дуже важливо правильно обґрунтувати величину витрат на дитину

З яких доходів оплачуються аліменти

У СК зазначено що виплати повинні проводитися з усіх доходів, проте є спеціальний перелік затверджений Постановою Уряду РФ №841 від 18.07.1996 р, в якому зазначено, скільки разів доходів утримання проводяться а з яких ні. Служба судових приставів також має власні норми регульовані ФЗ «Про виконавче провадження», де зазначено, скільки разів доходів утримання не провадяться.

З яких доходів виробляються виплати а з яких важливо знати бухгалтерам і платникам аліментів, оскільки їм важливо правильно провести відрахування і при цьому не утворилася заборгованість, на яку нараховуються пені.

До речі, корисно знати як дізнатися заборгованість по аліментах .

Способи оплати

Після того як визначена сума виплат необхідно домовитися з одержувачем яким способом проводити оплату. Це може бути:

 • перерахування на банківський рахунок на ім'я одержувача або переклад на банківську карту, якщо утримання проводиться із заробітної плати бухгалтерій підприємства
 • відправка поштовим переказом або передача готівкою, якщо платник є підприємцем або відрахування провадяться не з зарплати

В останньому випадку важливо зберігати квитанції або розписки в отриманні грошей щоб надалі можна було підтвердити що платежі проводилися. При цьому витрати на перерахування грошей несе платник. Одержувач повинен отримати на руки обумовлену суму.

Добровільно або через суд?

Звичайно ж, найкращим способом буде домовитися добровільно Звичайно ж, найкращим способом буде домовитися добровільно. У цьому випадку подружжя свідомо і по обопільної згоди визначають розмір, періодичність, форму виплат на утримання дітей. Їх домовленості відображаються в угоді про виплату аліментів, яке обов'язково посвідчується нотаріусом.

Даний документи стає обов'язковим для виконання обома сторонами і може виступати в ролі виконавчого документа, якщо одна з сторона відмовляється від виконання своїх зобов'язань.

Якщо ж полюбовно домовитися не вдалося, то сторонам доводиться звертатися до суду. З 2015 року законом передбачено два види судових процедур:

 • спрощену з видачею судового наказу, застосовується коли місце проживання і роботи ухиляється від обов'язків батька відомо
 • звичайну - через подачу позовної заяви про стягнення, коли ситуація складна і існують серйозні підстави для спору за формою і розміром виплат

Перший варіант застосовується, коли відомо місце проживання і роботи батька, який ухиляється від виконання своїх обов'язків, другий же використовується в складних спірних ситуаціях, коли кожна зі сторін має свою думку, щодо форми і розмірів виплат, і прагне донести його до суду. Те ж вірно і для випадків, коли подається позовну заяву про оскарження батьківства від батька .

При добровільному угоді сторони можуть домовитися про різні зручних формах виплат, суд же призначає тільки виплату через банк або перерахуванням поштою.

Позов про стягнення аліментів

З позовною заявою необхідно в мировий суд З позовною заявою необхідно в мировий суд. позивач має право вибрати самостійно до якого суду подавати позов: за місцем свого проживання або за місцем проживання відповідача.

Які документи потрібні для подачі на аліменти:

 • Свідоцтво про народження дитини
 • Свідоцтво про шлюб (або його розірвання)
 • Копія паспорта
 • Довідка про склад сім'ї відповідача

Якщо ви хочете пройти спрощену процедуру розгляду, то вам необхідно написати заяву про видачу судового наказу. При цьому необхідно щоб була відома вся інформація про відповідача (місце проживання, роботи, доходи). У цьому випадку друга сторона на розгляд не викликається, але виплата аліментів буде призначена тільки в частках від доходу.

Якщо достовірної інформації про доходи, місцем проживання та роботи немає, батько не визнає батьківство або має заперечення по формі і сумою виплат, то доведеться подавати звичайний позов на встановлення батьківства в судовому порядку.

Якщо достовірної інформації про доходи, місцем проживання та роботи немає, батько не визнає  батьківство  або має заперечення по формі і сумою виплат, то доведеться подавати звичайний позов на  встановлення батьківства в судовому порядку

Утримання аліментів із заробітної плати, як стягують аліменти

Після розгляду судом обставин справи та винесення рішення позивач отримає на руки судовий наказ чи постанову суду Після розгляду судом обставин справи та винесення рішення позивач отримає на руки судовий наказ чи постанову суду. З ним йому необхідно звернутися в Службу судових приставів за місцем проживання відповідача, де буде заведено виконавче провадження щодо відповідача, про що позивач і відповідач отримають відповідні повідомлення.

Далі стягненням грошей будуть займатися пристави. Вони самостійно визначать джерела дохід відповідача, направлять на підприємство припис на утримання із зарплати, якщо відповідач офіційно працевлаштований. Бухгалтерія роботодавця зобов'язана виконати це розпорядження. Аліменти з непрацюючого батька стягуються приставами в установленому законом порядку. Якщо пристави не діють, можна на них написати заяву в прокуратуру.

Заборгованість по аліментах і пеня

На утворену заборгованість по оплаті нараховується пеня в розмірі 0,5% від суми заборгованості за кожен день прострочення оплати. При великій сумі заборгованості та пені судові пристави можуть звернути стягнення не тільки на доходи боржника але і на його майно, а також застосувати інше покарання за несплату аліментів.

Часто задавані питання

Тема нарахування та виплати аліментів дуже обширна і має багато нюансів. Ми спробуємо висвітлити деякі ситуації. Якщо відповіді на яке вас цікавить не знайшлося, ви можете задати своє питання в спеціальній формі на нашому сайті.

До якого віку виплачуються аліменти

Аліменти виплачуються на неповнолітніх дітей, а так само непрацездатних дітей, що досягли повноліття - виплата аліментів після 18 років .

З якого моменту нараховуються аліменти на дитину

У разі укладення добровільної угоди аліменти виплачуються з моменту підписання цієї угоди, якщо в ньому не передбачено інше

При зверненні до суду, виплати нараховуються з моменту подачі позову, так само в позовній заяві можна вказати вимогу про стягнення аліментів за попередній період (до 3 років), якщо в цей період не було укладено добровільне угоду

При зверненні до суду, виплати нараховуються з моменту подачі позову, так само в позовній заяві можна вказати вимогу про стягнення аліментів за попередній період (до 3 років), якщо в цей період не було укладено добровільне угоду

Чи платять аліменти батьки позбавлені батьківських прав

батько позбавлений  батьківських прав  не звільняється від своїх обов'язків оп утримання дитини і, відповідно, від оплати аліментів батько позбавлений батьківських прав не звільняється від своїх обов'язків оп утримання дитини і, відповідно, від оплати аліментів. Це прямо сказано в ст. 71 СК РФ. Більш того, позбутися батьківських прав можна і через злісного ухилення від оплати. А ось відмова від батьківства звільняє від аліментів.

Чи можна стягнути аліменти з батьків чоловіка

Ст. 94 СК РФ передбачає таку можливість, але з застереженнями:

 • Утримувати дитину немає можливості у обох подружжя
 • У дідуся і бабусі є можливість утримувати внуків

Це треба зуміти довести. Крім того, не забувайте, що такий обов'язок є і у ваших батьків, а значить, стягнення може бути накладено і на них теж. Такі рішення може приймати тільки суд після подачі відповідної заяви.

До речі, корисно дізнатися, як знайти рішення суду на прізвище ?

До речі, корисно дізнатися,  як знайти рішення суду на прізвище

Як виплачуються аліменти з ІП

Як і в звичайному випадку: або за добровільною згодою, або за рішенням суду. Загальноприйнято що доходом ІП, визначеним для стягнення, є його дохід від підприємницької діяльності за мінусом понесених витрат і сплачених податків, незалежно від форми оподаткування ВП.

Аліменти і кредит, як буде проводиться розрахунок

Безпосередньо цю речі не пов'язані, але суд, при розгляді заяви, обов'язково візьме до уваги наявність кредитів та у позивача і у відповідача, але зобов'язаний буде призначити величину аліментів не нижче прожиткового мінімуму для неповнолітнього.

Аліменти на дитину в 2019 році: що таке, як платити за законом

Першочерговим обов'язком обох батьків є утримання і виховання дітей, а члени сім'ї зобов'язані піклується про своїх непрацездатних близьких. Так прийнято в нашому суспільстві і таку ж позицію займає закон. Основні положення цього обов'язку відображені в Сімейному Кодексі Російської Федерації (СК РФ) і в інших законах. Для того щоб батьки неповнолітніх дітей, а працездатні члени сім'ї не ухилялися від змісту своїх близьких в законодавстві РФ прописані механізми призначення, виплати та стягнення грошових коштів на їх утримання.

Засоби одержувані від батьків на утримання своїх неповнолітніх дітей, а також кошти членів сім'ї на утримання своїх непрацездатних потребують подружжя і близьких родичів називаються аліментами Засоби одержувані від батьків на утримання своїх неповнолітніх дітей, а також кошти членів сім'ї на утримання своїх непрацездатних потребують подружжя і близьких родичів називаються аліментами.

У законодавстві чітко прописано хто і як повинен виплачувати допомогу, як вони розраховується, який порядок призначення та їх стягнення. На нашому сайті ви знайдете інформацію як правильно визначити обов'язок і розмір виплат, а якщо претензії пред'явлені вам, то аргументи як уникнути незаконних вимог.

Платити аліменти на дитину зобов'язаний той батько, який відмовляється добровільно утримувати свою неповнолітню дитину або дітей. Причому це обов'язок лежить на батьку незалежно від того укладено або розірвано шлюб, або взагалі не укладався.

В рівній мірі закон зобов'язує виплачувати аліменти і близьких родичів на утримання своїх рідних або, навіть, колишню дружину в певних обставинах.

При цьому, важливо зуміти довести що людина має обов'язки по утриманню потребують його допомоги членів родини але не виконує їх.

згідно  гл 13  ,  14  СК РФ маю право отримувати аліменти наступні громадяни: згідно гл 13 , 14 СК РФ маю право отримувати аліменти наступні громадяни:

Порядок призначення і стягнення в кожному випадку розрізняється. Всі особливості прописані в СК РФ.

Сучасний світ ліберально ставиться до вільних стосунків між подружжям і цивільний шлюб є ​​поширеним явищем. Однак, і в такому шлюбі подружжя маю зобов'язання один перед одним і перед загальними дітьми. В очах закону права дітей не повинні бути ущемлені незалежно від того, реєстрували його батьки шлюб між собою.

У такій ситуації важливим фактором є встановлення батьківства. Якщо дитина народжена поза шлюбом, то для нього безумовне визначення особистості батька не застосовується і, якщо чоловік відмовляється визнавати дитини своїм, то доведеться проводити процедуру визначення батьківства. щоб подати на аліменти поза шлюбом , Процедура відбувається в судовому порядку, при цьому важливо які докази надає мати і як поставиться до них суд.

Виплати можуть бути призначені і в тому випадку, якщо шлюб подружжя не розірвано. При цьому важливо довести що чоловік не бере участь в утриманні дитини, зібрати необхідні документи на аліменти . Саме це і є підставою для призначення аліментних виплат.

Частка від доходу батьків - основний спосіб визначення суми виплат на неповнолітніх дітей

Тверда грошова сума - застосовується у випадках, якщо платник:

 • не має офіційних доходів.
 • отримує доходи в натурі або в іноземній валюті;
 • має нерегулярний або змінюється дохід;
 • визначення доходу важко;
 • призначення виплат у вигляді частки від доходу порушить інтереси неповнолітнього

Так само суд може призначити змішану систему нарахування.

Якщо ж аліменти нараховуються на дружину або на повнолітнього дитини-інваліда, то їх розмір визначається тільки в твердому грошовому вираженні.

Корисно знати: як розраховуються аліменти

Спосіб 1. Частка від доходу батьків

Безкоштовна консультація юриста

Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!

В ст 81 СК РФ вказано граничний розмір виплат в частках від доходу батьків:

Безкоштовна консультація юриста

Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!

 • аліменти на 1 дитину - до 25%
 • аліменти на 2 дітей - до 33,33%
 • аліменти на 3 і більше дітей-до 50%

Однак, розглянувши матеріальне становище подружжя та інші обставини справи, суду може встановити і менший розмір.

Спосіб 2. Тверда грошова сума

В цьому випадку сума прив'язана до величини прожиткового мінімуму для категорії осіб, за яку призначаються аліменти. Середньомісячна заробітна плата використовується для визначення судом розмір коштів для щомісячного перерахування кратним показника прожиткового мінімуму.

Необхідно уважно підходити до способу нарахування, оскільки від цього буде залежати кінцева сума. При стабільному офіційному доході чоловіка краще наполягати на частці від доходу, в іншому випадку на твердій сумі, це дозволить гарантовано її отримувати.

як розрахувати аліменти на дитину в залежності від прожиткового мінімуму .

Розмір аліментів

Скільки відсотків становлять аліменти на першу дитину  - це питання цікавить багатьох громадян Скільки відсотків становлять аліменти на першу дитину - це питання цікавить багатьох громадян. Також суперечки між платником і одержувачем аліментів виникає з питання способу нарахування. Воно і зрозуміло, від цього безпосередньо залежить сума стягнення.

Загальноприйнято що виплати повинні бути не менше ніж в разі якщо б батько й мати нормально виконували свої обов'язки щодо утримання дитини. При цьому розмір виплат повинен бути не нижче прожиткового мінімуму для неповнолітньої дитини.

Оптимальною ситуацією буде, якщо батьки укладуть між собою нотаріальне угоду про сплату аліментів . Однак, при цьому розмір виплат повинен бути не менше ніж це передбачено за законом, оскільки, в протилежному випадку ущемляються права дитини і угода може бути оскаржене в суді.

Суд, розглядаючи питання розміру виплат намагається підійти до питання всебічно і оцінює матеріальне становище обох подружжя, їх справжнє сімейне становище, наявність інших дітей і інші значимі обставини. Суди виходять з того що забезпечувати дитину повинні обоє батьків і вивчають можливості обох подружжя і потреби дітей. У ситуації якщо частки від доходу не вистачає для досягнення мінімального прожиткового мінімуму дитини, то суд може застосувати змішану форму розрахунку і доповнити стягнення твердою сумою.

У ст. 139 Трудового Кодексу сказано що працівник має право на заробіток і стягнення з заробітної плати не можуть перевищувати 50% від її розміру. Однак в разі забезпечення конкретно на дітей зроблено виняток і максимальний можливий розмір утримань збільшений до 70%.

Важливим моментом для визначення величини виплат є потреба дитини. Тому в суді дуже важливо правильно обґрунтувати величину витрат на дитину.

Тому в суді дуже важливо правильно обґрунтувати величину витрат на дитину

З яких доходів оплачуються аліменти

У СК зазначено що виплати повинні проводитися з усіх доходів, проте є спеціальний перелік затверджений Постановою Уряду РФ №841 від 18.07.1996 р, в якому зазначено, скільки разів доходів утримання проводяться а з яких ні. Служба судових приставів також має власні норми регульовані ФЗ «Про виконавче провадження», де зазначено, скільки разів доходів утримання не провадяться.

З яких доходів виробляються виплати а з яких важливо знати бухгалтерам і платникам аліментів, оскільки їм важливо правильно провести відрахування і при цьому не утворилася заборгованість, на яку нараховуються пені.

До речі, корисно знати як дізнатися заборгованість по аліментах .

Способи оплати

Після того як визначена сума виплат необхідно домовитися з одержувачем яким способом проводити оплату. Це може бути:

 • перерахування на банківський рахунок на ім'я одержувача або переклад на банківську карту, якщо утримання проводиться із заробітної плати бухгалтерій підприємства
 • відправка поштовим переказом або передача готівкою, якщо платник є підприємцем або відрахування провадяться не з зарплати

В останньому випадку важливо зберігати квитанції або розписки в отриманні грошей щоб надалі можна було підтвердити що платежі проводилися. При цьому витрати на перерахування грошей несе платник. Одержувач повинен отримати на руки обумовлену суму.

Добровільно або через суд?

Звичайно ж, найкращим способом буде домовитися добровільно Звичайно ж, найкращим способом буде домовитися добровільно. У цьому випадку подружжя свідомо і по обопільної згоди визначають розмір, періодичність, форму виплат на утримання дітей. Їх домовленості відображаються в угоді про виплату аліментів, яке обов'язково посвідчується нотаріусом.

Даний документи стає обов'язковим для виконання обома сторонами і може виступати в ролі виконавчого документа, якщо одна з сторона відмовляється від виконання своїх зобов'язань.

Якщо ж полюбовно домовитися не вдалося, то сторонам доводиться звертатися до суду. З 2015 року законом передбачено два види судових процедур:

 • спрощену з видачею судового наказу, застосовується коли місце проживання і роботи ухиляється від обов'язків батька відомо
 • звичайну - через подачу позовної заяви про стягнення, коли ситуація складна і існують серйозні підстави для спору за формою і розміром виплат

Перший варіант застосовується, коли відомо місце проживання і роботи батька, який ухиляється від виконання своїх обов'язків, другий же використовується в складних спірних ситуаціях, коли кожна зі сторін має свою думку, щодо форми і розмірів виплат, і прагне донести його до суду. Те ж вірно і для випадків, коли подається позовну заяву про оскарження батьківства від батька .

При добровільному угоді сторони можуть домовитися про різні зручних формах виплат, суд же призначає тільки виплату через банк або перерахуванням поштою.

Позов про стягнення аліментів

З позовною заявою необхідно в мировий суд З позовною заявою необхідно в мировий суд. позивач має право вибрати самостійно до якого суду подавати позов: за місцем свого проживання або за місцем проживання відповідача.

Які документи потрібні для подачі на аліменти:

 • Свідоцтво про народження дитини
 • Свідоцтво про шлюб (або його розірвання)
 • Копія паспорта
 • Довідка про склад сім'ї відповідача

Якщо ви хочете пройти спрощену процедуру розгляду, то вам необхідно написати заяву про видачу судового наказу. При цьому необхідно щоб була відома вся інформація про відповідача (місце проживання, роботи, доходи). У цьому випадку друга сторона на розгляд не викликається, але виплата аліментів буде призначена тільки в частках від доходу.

Якщо достовірної інформації про доходи, місцем проживання та роботи немає, батько не визнає батьківство або має заперечення по формі і сумою виплат, то доведеться подавати звичайний позов на встановлення батьківства в судовому порядку.

Якщо достовірної інформації про доходи, місцем проживання та роботи немає, батько не визнає  батьківство  або має заперечення по формі і сумою виплат, то доведеться подавати звичайний позов на  встановлення батьківства в судовому порядку

Утримання аліментів із заробітної плати, як стягують аліменти

Після розгляду судом обставин справи та винесення рішення позивач отримає на руки судовий наказ чи постанову суду Після розгляду судом обставин справи та винесення рішення позивач отримає на руки судовий наказ чи постанову суду. З ним йому необхідно звернутися в Службу судових приставів за місцем проживання відповідача, де буде заведено виконавче провадження щодо відповідача, про що позивач і відповідач отримають відповідні повідомлення.

Далі стягненням грошей будуть займатися пристави. Вони самостійно визначать джерела дохід відповідача, направлять на підприємство припис на утримання із зарплати, якщо відповідач офіційно працевлаштований. Бухгалтерія роботодавця зобов'язана виконати це розпорядження. Аліменти з непрацюючого батька стягуються приставами в установленому законом порядку. Якщо пристави не діють, можна на них написати заяву в прокуратуру.

Заборгованість по аліментах і пеня

На утворену заборгованість по оплаті нараховується пеня в розмірі 0,5% від суми заборгованості за кожен день прострочення оплати. При великій сумі заборгованості та пені судові пристави можуть звернути стягнення не тільки на доходи боржника але і на його майно, а також застосувати інше покарання за несплату аліментів.

Часто задавані питання

Тема нарахування та виплати аліментів дуже обширна і має багато нюансів. Ми спробуємо висвітлити деякі ситуації. Якщо відповіді на яке вас цікавить не знайшлося, ви можете задати своє питання в спеціальній формі на нашому сайті.

До якого віку виплачуються аліменти

Аліменти виплачуються на неповнолітніх дітей, а так само непрацездатних дітей, що досягли повноліття - виплата аліментів після 18 років .

З якого моменту нараховуються аліменти на дитину

У разі укладення добровільної угоди аліменти виплачуються з моменту підписання цієї угоди, якщо в ньому не передбачено інше

При зверненні до суду, виплати нараховуються з моменту подачі позову, так само в позовній заяві можна вказати вимогу про стягнення аліментів за попередній період (до 3 років), якщо в цей період не було укладено добровільне угоду

При зверненні до суду, виплати нараховуються з моменту подачі позову, так само в позовній заяві можна вказати вимогу про стягнення аліментів за попередній період (до 3 років), якщо в цей період не було укладено добровільне угоду

Чи платять аліменти батьки позбавлені батьківських прав

батько позбавлений  батьківських прав  не звільняється від своїх обов'язків оп утримання дитини і, відповідно, від оплати аліментів батько позбавлений батьківських прав не звільняється від своїх обов'язків оп утримання дитини і, відповідно, від оплати аліментів. Це прямо сказано в ст. 71 СК РФ. Більш того, позбутися батьківських прав можна і через злісного ухилення від оплати. А ось відмова від батьківства звільняє від аліментів.

Чи можна стягнути аліменти з батьків чоловіка

Ст. 94 СК РФ передбачає таку можливість, але з застереженнями:

 • Утримувати дитину немає можливості у обох подружжя
 • У дідуся і бабусі є можливість утримувати внуків

Це треба зуміти довести. Крім того, не забувайте, що такий обов'язок є і у ваших батьків, а значить, стягнення може бути накладено і на них теж. Такі рішення може приймати тільки суд після подачі відповідної заяви.

До речі, корисно дізнатися, як знайти рішення суду на прізвище ?

До речі, корисно дізнатися,  як знайти рішення суду на прізвище

Як виплачуються аліменти з ІП

Як і в звичайному випадку: або за добровільною згодою, або за рішенням суду. Загальноприйнято що доходом ІП, визначеним для стягнення, є його дохід від підприємницької діяльності за мінусом понесених витрат і сплачених податків, незалежно від форми оподаткування ВП.

Аліменти і кредит, як буде проводиться розрахунок

Безпосередньо цю речі не пов'язані, але суд, при розгляді заяви, обов'язково візьме до уваги наявність кредитів та у позивача і у відповідача, але зобов'язаний буде призначити величину аліментів не нижче прожиткового мінімуму для неповнолітнього.

Добровільно або через суд?
Добровільно або через суд?
Добровільно або через суд?