Строительство »

Аліменти на дитину після 18 років

 1. Мотив для аліментів повнолітнім
 2. Сімейний кодекс про аліменти після 18 років
 3. Визнання дієздатності регулює аліментні відносини
 4. Обставини, при яких можливе продовження виплат на дитину
 5. Порядок призначення аліментів повнолітнім
 6. Примусові оплати заборгованості по аліментах

Життя молодого сучасної людини диктує певні правила, які накладають часом серйозні матеріальні витрати на його утримання Життя молодого сучасної людини диктує певні правила, які накладають часом серйозні матеріальні витрати на його утримання. Істотною частиною для вирішення матеріального питання могли б бути аліменти після 18 років, якщо така підмога мало місце бути до досягнення повнолітнього віку. Необхідна спеціальну або вищу освіту, повноцінне харчування, одяг, яка бажано повинна бути не гірше, ніж у однолітків, часто просто необхідна мобільний зв'язок, транспортні витрати. Цей список можна продовжувати дуже і дуже довго.

Мотив для аліментів повнолітнім

При цьому сьогодні батьки багатьох підлітків знаходяться в розлученні, і дуже часто для бюджету одну людину оплата на утримання дітей після досягнення ними вісімнадцяти років стає практично непідйомною і тяжким тягарем. Це є основним мотивом на продовження аліментних виплат на дитину. Чи не рідкісними стали випадки велику заборгованість по аліментах, або мізерних виплат. Розглянемо, хто все-таки може за законом розраховувати на аліменти після повноліття.

Сімейний кодекс про аліменти після 18 років

У той же час, відповідно до Сімейного кодексу Російської Федерації, статті 80-ї, другий з батьків законно звільняється від виплат аліментів на дітей, які досягли повноліття, тобто 18 років. Після досягнення дитиною повноліття, аліментні зобов'язання розглядаються тільки в частині заборгованості, що утворилася з аліментів до настання вісімнадцятирічного віку дитини. При цьому розглядається лише та частина заборгованості, яка накопичилася протягом трьох років, що передували моменту подачі виконавчого листа до Федеральної служби судових виконавців.

Причина затвердження такого закону заснована на визнанні дитини вже дорослим, здатним успішно поєднувати роботу і навчання, і навіть взяти на себе зобов'язання щодо матеріального забезпечення батьків Причина затвердження такого закону заснована на визнанні дитини вже дорослим, здатним успішно поєднувати роботу і навчання, і навіть взяти на себе зобов'язання щодо матеріального забезпечення батьків. Крім того, закон говорить, що батьки несуть повну відповідальність за отримання дитиною середньої освіти, і не накладає додаткових зобов'язань щодо будь-якого іншого додаткового освіти для дітей. Іншими словами, за звичайних обставин і відсутності заборгованості, підліток не має права отримувати аліменти після настання повноліття.

Законодавство в частині Сімейного права Росії не враховує сучасну систему середньої освіти, де при одинадцятирічної формі навчання дитина в ряді випадків може досягати вісімнадцятирічного віку ще в школі. Вартість і форма навчання не враховуються після припинення звичайних аліментних зобов'язань батьків.

Визнання дієздатності регулює аліментні відносини

Тільки в двох випадках, передбачених законом, дитина до досягнення 18 років, може бути визнаний повністю дієздатним.

 • Перший має на увазі вступ в шлюбні відносини неповнолітнього, які теж чітко регламентовані законом, Сімейним правом РФ.
 • Другий - випадок працевлаштування неповнолітнього за контрактом, трудовим договором, або якщо він почав займатися підприємницькою діяльністю.

Обставини, при яких можливе продовження виплат на дитину

Розглянемо, за яких обставин можна стягнути аліменти після 18 років і як закон Росії регламентує таке продовження виплат на утримання дитини.

У Росії їх передбачається всього два:

 1. при визнанні дитини (дітей) непрацездатними;
 2. у випадках дітей після 18 років, які потребують допомоги.

Такі обставини розглядаються, як виняткові, тобто необхідні додаткові витрати на дітей, і пов'язані вони тільки з життям і здоров'ям дітей.

Як свідчить закон Росії, непрацездатними є люди, які досягли пенсійного віку, або інваліди, які стосуються першої і другої груп. У разі якщо дитина після 18 років визнаний інвалідом третьої групи і не може на цій підставі отримати роботу, що має бути підтверджено МСЕ (медико-соціальної експертизою), то виплати аліментів також можуть бути призначені судом. Це перший момент, пов'язаний зі здоров'ям підлітка, при якому аліменти після 18 років беззастережно зберігаються за дитиною. Витрати на отримання спеціальної або вищої освіти не можуть розглядатися, як необхідні додаткові витрати.

Однак тільки визнання дитини інвалідом для винесення позитивного судового рішення стягнути аліменти на дітей цієї групи недостатньо. Закон потребує доведення, що дитина після 18 років дійсно потребує матеріальної допомоги з боку батьків для нормального існування. Тоді виплата аліментів після 18 років триває до зміни обставин.

Порядок призначення аліментів повнолітнім

При розгляді справ про аліментних виплат, суд не завжди встає на сторону позивача, але при цьому враховуються всі обставини справи. До таких належать сімейне, матеріальне положення сторін, а також наявність осіб, які перебувають на їх утриманні.

Але завжди в таких випадках вітається домовленість полюбовно Але завжди в таких випадках вітається домовленість полюбовно. Дуже часто в усній або письмовій формі між повнолітнім підлітком і його батьками укладається угода, в якому обумовлюються суми і порядок таких виплат. Може бути зафіксована процентна сума від доходів платника. Закон дозволяє в такій угоді сторін також позначити термін його дії. При цьому досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку не має тимчасового значення з припинення аліментних зобов'язань. У Росії юридичним вагою після її настання, володіє лише заборгованість по аліментах, що накопичилася до моменту її настання протягом 3 останніх років.

В іншому випадку питання про продовження аліментних виплат вирішується шляхом подання позовної заяви до суду. Початком вирішення спору про аліменти після 18 років не може бути просто заява про видачу судового наказу, як при розгляді справ про нарахування аліментів для неповнолітніх. Рішення виносить суд, і при задоволенні вимог позивача, з відображенням розмірів аліментів у твердій грошовій сумі, обов'язкової до оплати щомісяця як на території Росії, так і за її межами.

Якщо судом визначено, що виплата аліментів пов'язана тільки з навчанням, то при розрахунку виплат обов'язково враховується час канікул, перерв у навчанні. При припинення навчання: відрахування з навчального закладу або благополучного його завершенні, аліментні обов'язки автоматично припиняються. У разі відновлення: відновлення в навчальному закладі, для відновлення виплат потрібно нове судове рішення і потрібно подати новий виконавчий лист в службу судових виконавців, у випадках необхідності примусового виконання.

Примусові оплати заборгованості по аліментах

Таке рішення щодо громадян Росії можливо у випадках прямого або непрямого ухилення другого з батьків від аліментних виплат на непрацездатних дітей, яким виповнилося 18 років, при заборгованості, що утворилася платника. При цьому абсолютно не важливо, складаються ці батьки в офіційному шлюбі або розлучені. Також не береться до уваги наявність інших осіб, які зобов'язані здійснювати разові, або регулярні виплати для утримання повнолітнього потребує підлітка: винні в заподіянні шкоди здоров'ю, діти, подружжя, родичі. Тут для суду має значення сума заборгованості, матеріальне та сімейне становище відповідачів, розміри оплат, необхідних для нормального життєзабезпечення одержувача аліментів.

Відсоток від доходів, перенаправлених судом від платника на користь одержувача, може досягати 70, тут вже не враховуються юридичні правила про обмеження відрахувань із загальної суми доходів. Виплата аліментів на користь повнолітніх підлітків, при винесенні судом такого рішення, обов'язково повинна проводитися в терміни, обумовлені в постанові.

При розгляді заборгованості по аліментах, боржнику надається право на добровільне погашення всієї заборгованості. В іншому випадку одержувач заборгованості має право подати виконавчий лист по винесеному рішенню в Федеральну службу судових виконавців для примусового стягнення аліментів.

Закон передбачає дві причини зупинки виконання такого рішення, як виплата аліментів після 18 років:

 1. при смерті однієї зі сторін (одержувача або платника);
 2. при відновленні працездатності одержувача.