Строительство »

Аліменти на дитину інваліда: способи стягнення, розмір суми

  1. Способи стягнення аліментів За загальними правилами аліменти на дитину - інваліда можуть сплачуватися...

Способи стягнення аліментів

За загальними правилами аліменти на дитину - інваліда можуть сплачуватися добровільно за згодою сторін, або ж примусово в судовому порядку. При добровільній сплаті грошових коштів сторони складають договір, в якому фіксують суму, яка їх влаштовує і запевняють його в нотаріальному порядку. для отримання аліментів примусово, один з батьків виховує дитину або його опікун подають позовну заяву у суд. Позов подається в судовий орган за місцем проживання позивача або відповідача.

Позов подається в судовий орган за місцем проживання позивача або відповідача

Коли дитина досягне повноліття, він отримує можливість самостійно вимагати грошове утримання від батьків. Дані вимоги може пред'явити також опікун дитини - інваліда. Підстави для цього передбачені ст. 91 Сімейного Кодексу Російської Федерації. Суд має підстави визнати таку дитину потребують аліменти, якщо він непрацездатний і при відсутності у нього достатніх матеріальних засобів. Вимагати кошти на своє утримання мають право повнолітні діти - інваліди навіть якщо вони отримують пенсію, допомогу, стипендію або мають майно, яке приносить доходи.

Розмір аліментів на дітей - інвалідів

Величина аліментних платежів, що сплачуються в судовому порядку на дітей, які не досягли повноліття (у тому числі інвалідів), встановлена Сімейним Кодексом. так, сума аліментів на одну дитину щомісяця складає частину заробітку і всіх інших доходів батьків. Якщо у платника аліментів двоє дітей, розмір виплат становить 1/3 частину.

У разі якщо платник аліментів не працює, то суми аліментних виплат стягуються в таких же частках від середньої заробітної плати в Росії. Крім того у непрацюючих боржників судовий пристав ретельно перевіряє наявність будь - яких джерел доходу: депозитних рахунків у банку, майна або нерухомості, яке здається в оренду.

З огляду на те, що дитина - інвалід потребує особливого догляду і додаткових матеріальних засобах, кожного з батьків можна залучити в судовому порядку до участі в сплаті додаткових платежів. Несення додаткових витрат передбачено законодавством за виняткових обставин (каліцтва, важкої хвороби, необхідність стороннього догляду і т.д.) Аліменти на дитину інваліда можливо збільшити шляхом надання позивачем в суді таких документів, що підтверджують витрати на лікування і реабілітацію дитини:

  • рахунки;
  • товарні та касові чеки;
  • рецепти;
  • квитки і т.д.

Можливість вимагати до стягнення додаткові суми передбачена ст. 86 (п.1) Сімейного Кодексу. Розмір додаткових аліментних виплат встановлюється судом у твердій грошовій сумі, вона залежить від матеріального та сімейного стану дітей та сторін, і стягується щомісяця. При цьому сплаті підлягають як фактично понесені додаткові витрати, так і витрати, які будуть понесені в майбутньому виходячи з необхідності створення для дитини особливих умов, в яких він потребує.

Стаття 90 даного законодавчого акту передбачає крім аліментів на дитину вимагати сплату аліментів на екс - дружина, який доглядає за спільною дитиною - інвалідом на шкоду своїм заробітком і часу. У разі якщо після винесення рішення суду , який встановлює розмір аліментів , Змінюється сімейне чи матеріальне положення дитини або батьків, то будь-яка зі сторін має право звернення в судову інстанцію для зміни (збільшення або зменшення) встановлених сум виплат.

З 18-річного віку дитини - інваліда до досягнення нею 21 років платник повинен платити не більше третьої частини від суми, яка підлягала сплаті до досягнення нею 18 років. сплата аліментів на повнолітніх інвалідів, які досягли 21 року, передбачена тільки у виняткових випадках.