Строительство »

Аліменти на 3 дітей від різних шлюбів в 2018 році: скільки відсотків

 1. Умови виплат аліментів на дітей
 2. Чим визначається розмір виплат?
 3. Угода
 4. Рішення суду
 5. Вибір способу стягнення грошей
 6. Скільки грошей отримають діти від різних шлюбів?
 7. Як буде відбуватися розподіл?
 8. максимальні відрахування
 9. Припинення аліментних зобов'язань

Не всім вдається побудувати щасливий і міцний шлюб з першого разу. Невдалі відносини закінчуються розлученням, і не виключено, що в кожному з розпалися шлюбів не залишилися діти. Зважаючи на це гостро стає питання про матеріальне забезпечення неповнолітніх, адже малюк не винен в тому, то його мати і батько не можуть ужитися. Як виплачуються аліменти на другу дитину від другого шлюбу? Як розподіляються кошти на трьох дітей, і залишається чи що-небудь платнику грошей?

Зміст статті:

Умови виплат аліментів на дітей

Стягнення грошей на неповнолітніх можливе лише при дотриманні ряду умов.

 1. Не всім вдається побудувати щасливий і міцний шлюб з першого разу Кожна дитина має родинний зв'язок з аліментник, яка підтверджена судовим рішенням або свідоцтвом про народження.
 2. Діти є неповнолітніми. Після досягнення 18-річного віку вони втрачають право на отримання коштів від батьків.
 3. У кожного одержувача грошей є документ, на підставі якого здійснюються виплати. Тобто, аліменти на дітей від різних шлюбів встановлюються окремими діловими паперами. Якщо одна мати заявила в суд на стягнення коштів, то друга батько автоматично не стане їх отримувати, так як від неї також потрібні активні дії.
 4. Незважаючи на кількість спадкоємців у аліментщика, йому завжди повинна залишатися частина коштів на власні потрібні, становить не менше 30% доходу.

Законодавча база призначення коштів на неповнолітніх складається з:

 • Сімейного кодексу;
 • Закону «Про виконавче провадження»;
 • Цивільного процесуального кодексу.

Пристави у процесі здійснення виконавчого провадження можуть користуватися і іншими актами, що регламентують порядок витребування коштів, притягнення винних до відповідальності та застосування заходів забезпечення по стягненню заборгованості.

Чим визначається розмір виплат?

Законом передбачено 2 документальних підстави для утримання аліментних виплат: двостороння угода і судове рішення.

Угода

Колишні дружина та чоловік мають право самостійно домовитися про суми, які будуть перераховуватися дитині. Величина відрахувань визначається сторонами за їх згодою, але з однією умовою - вона не може бути нижче, ніж якби вона встановлювалася судом. Сторони вільні вибрати будь-який прийнятний для них варіант виплат.

У п. 2 ст. 104 СК РФ наведені такі способи утримань:

 • відрахування відсотка з доходу;
 • жорстка грошова сума;
 • одноразовий платіж;
 • періодична натуральна допомога;
 • інші способи, про які домовилися батьки.

Угода засвідчує нотаріус, перевіряючи, чи не порушені права дитини. Такий документ має силу виконавчого листа і може пред'являтися приставу для примусового стягнення грошей. Угода засвідчує нотаріус, перевіряючи, чи не порушені права дитини

Рішення суду

Якщо сторонам не вдалося поділити витрати на малюка і скласти угоду, чоловік, який залишився з дитиною, може звернутися до суду. Виходячи з обставин справи, суддя обирає один із способів утримання засобів:

 • у твердій сумі;
 • в процентному відношенні до доходу;
 • змішаним способом.

Рішення суду залежить від багатьох факторів, основний з яких - наявність постійного заробітку у батька.

Вибір способу стягнення грошей

Вибір способу стягнення грошей

Найчастіше аліменти встановлює суд, обираючи один з вищевказаних способів - утримання грошей у твердій сумі і в частці від заробітку платника.

Справляння коштів в частках від доходу означає сплату певної частини прибутку на дітей. Відсоток відрахувань встановлюється судом виходячи з вимог ст. 81 СК РФ:

 • на 1 дитину - 25%;
 • на двухдетей - 33%;
 • на трьох і більше неповнолітніх - 50%.

Спосіб стягнення в частковому відношенні застосовується, коли аліментник працевлаштований і має стабільний заробіток. Виконавчий лист в цьому випадку пред'являється бухгалтеру його роботодавця. Утримання виробляються в триденний строк з дня нарахування зарплати і направляються економістом безпосередньо одержувачу.

Якщо батько безробітний, то нараховуватися аліменти будуть виходячи з прожиткового мінімуму (ПМ) на дитину, визначеному в регіоні проживання одержувача коштів. З метою індексації платежу суд встановлює коефіцієнт виплат, наприклад, 0,2 ПМ, 0,5 ПМ, 1 ПМ, 2 ПМ. Показник обирається судом виходячи з ситуації.

Скільки грошей отримають діти від різних шлюбів?

Розподіл коштів зазвичай відбувається в суді. Кожній дитині покладається в більшості випадків однакова частка. Звичайно, при цьому інтереси неповнолітніх будуть кілька ущемлені, так як на одного малюка доведеться грошей не так вже й багато.

Також розмір платежів буде залежати від обраного способу стягнення грошей. Так, якщо мова йде про стягнення коштів в частковому відношенні до заробітку, аліменти на двох дітей від різних шлюбів діляться порівну. Тобто, кожній неповнолітній дістанеться по 1/6 доходу платника (всього з прибутку зніметься третя частина). Але, якщо сума відрахувань прив'язується до прожиткового мінімуму, то не виключена ймовірність того, що малюки, які проживають в різних регіонах, отримають різну кількість грошей.

Приклад. Дітям від різних шлюбів батько повинен за рішенням суду перераховує по 0,3 ПМ в регіоні їх проживання. Одна дитина живе в Курській області, другий - в Архангельській. Скільки отримає кожен щомісяця в кінці 2017 роки?

Виходячи з даних Росстата, ПМ в третьому кварталі 2017 року Курської області становить 8 847 рублів, а в Архангельській - 11 766 рублів. Виходить, що одна дитина отримає 2 654,1 руб., А другий - 3 529,8 руб.

Аліменти на 3 дітей від різних шлюбів діляться за аналогічною схемою. Так як на 3 малюків утримується 50%, то кожному дістається по 16,5%. Розподіл грошей в твердій сумі на практиці відбувається по-різному і залежить від багатьох факторів.

Як буде відбуватися розподіл?

Як буде відбуватися розподіл

Якщо у аліментообязанного чоловіки (це може бути і жінка, але батьки-аліментники зустрічаються частіше) у другому шлюбі знову народжується дитина, то він відразу може бути подана позовна заява на зменшення платежів з 25% до 16,5%. Але на практиці зазвичай цього не трапляється.

В основному питання про розподіл грошей на дітей встає, коли батько, у якого двоє малюків, розлучається і з другою дружиною.

Звичайно, мати молодшого неповнолітнього буде подавати в суд на аліменти. Щоб не допустити ситуації, коли доведеться платити по 25% на кожного, чоловік має право звернутися з позовом про зменшення коштів на обох дітей до 16,5% на одного. Першу дружину в справу викликають в якості третьої особи. Відбувається поділ аліментів між дітьми.

Зразок заяви на зменшення аліментів:
Зразок заяви на зменшення аліментів:  Завантажити бланк заяви
Завантажити бланк заяви

Примітно: коли дві дитини вже отримують аліменти, після народження третьої подавати позов на зменшення платежу не потрібно - малюк отримає 16,5%, як і перші діти, адже сума загальних відрахувань із зарплати батька в цьому випадку зростає з 33% до 50%.

Якщо чоловік платить гроші в твердій сумі, то суд може розподілити платежі виходячи з того, який з матерів кошти потрібніше. Звертають увагу на такі моменти:

 • чи знаходиться жінка в декреті;
 • чи не хворий дитина;
 • чи є у матері і малюка інші родичі
 • чи працює жінка;
 • який рівень фінансового забезпечення у матері;
 • вік чада, цілком можливо, що йому вже 16 років, і він має власний дохід.

В результаті розгляду справи суддя може прийняти рішення, в якому суми на дітей будуть відрізнятися.

Перерозподіл виплат також може відбуватися за згодою сторін. Але одержувачі коштів, звичайно, рідко йдуть на такий крок. Тому, якщо аліментні зобов'язання встановлені двостороннім договором, і платнику стає важко виплачувати гроші, він має право оскаржити угоду через суд.

Послатися можна на кардинальну зміну життєвих обставин, яке унеможливило виробляти платіж в необхідному розмірі.

максимальні відрахування

Згідно ст. 99 Закону № 229-ФЗ, відрахування із заробітку громадянина не можуть перевищувати 50%. У виняткових випадках - 70%. Максимальний розмір утримань допустимо, коли аліментник виплачує заборгованість за виконавчим листом і в ряді інших випадків, одним з яких є стягнення грошей на неповнолітніх.

Відрахування в 70% допускаються із зарплати аліментщика, коли:

 • один з дітей тяжко хворий;
 • дружина перебуває в декреті;
 • у чоловіка з'являються ще діти і нові обов'язки по аліментах (необхідність платити 70% виникає з народженням четвертого або п'ятого малюка);
 • сформувалася велика заборгованість по платежах, що вимагає поетапного погашення.

один з дітей тяжко хворий;  дружина перебуває в декреті;  у чоловіка з'являються ще діти і нові обов'язки по аліментах (необхідність платити 70% виникає з народженням четвертого або п'ятого малюка);  сформувалася велика заборгованість по платежах, що вимагає поетапного погашення

Відрахування в 70% можуть бути тимчасовим заходом і підлягають зниженню за заявою платника, коли потреба в таких величезних утримання відпадає (наприклад, якщо жінка вийде з декрету).

Але іноді батькові доводиться платити великі аліменти тривалий термін. Така необхідність може виникнути, якщо один з неповнолітніх - інвалід. В цьому випадку хворому малюкові при розподілі платежів встановлюється вище сума, ніж іншим.

Припинення аліментних зобов'язань

Найчастіша ситуація - це припинення виплат аліментів у міру дорослішання дітей. Якщо один з неповнолітніх виріс, виконавче провадження щодо нього закінчується на підставі ч. 1 ст. 47 Закону № 229-РФ. Батько починає утримувати 33% зі свого заробітку, а для інших дітей по суті нічого не змінюється.

Коли зростало друге чадо, то для того, щоб на наймолодшого малюка приходило не 16,5%, а більше, одержувачу слід звернутися в суд з вимогою про збільшення виплат до 25%.

Інші випадки, коли припиняються виплати (ст. 120 СК РФ):

 • смерть однієї із сторін;
 • набуття неповнолітнім повної дієздатності в порядку емансипації;
 • усиновлення малюка іншою особою.

Отже, якщо у аліментщика троє і більше дітей, то на підставі виконавчого листа з його доходу може бути утримано 50%. Дана сума ділиться на малюків порівну. Тобто, якщо неповнолітніх троє, то кожному з них дістанеться по 16,5%.

У рідкісних ситуаціях цей розмір може бути збільшений. Так трапляється, коли дитина хвора, його мати перебуває в декреті або за аліментник числиться заборгованість. Максимальна сума утримань із заробітку становить 70%. Припинення грошових зобов'язань зазвичай пов'язане з дорослішанням дітей, але іноді виплати закінчуються і раніше.

Як буде відбуватися розподіл?
Як виплачуються аліменти на другу дитину від другого шлюбу?
Як розподіляються кошти на трьох дітей, і залишається чи що-небудь платнику грошей?
Чим визначається розмір виплат?
Скільки грошей отримають діти від різних шлюбів?
Скільки отримає кожен щомісяця в кінці 2017 роки?
Як буде відбуватися розподіл?