Строительство »

Аліменти на 2 дітей в 2019 році: розмір, скільки відсотків?

 1. Умови для оформлення виплат
 2. Скільки відсотків становлять аліменти на 2 дітей
 3. мінімальний
 4. Максимальний
 5. Як розраховується сума аліментів
 6. Стягнення аліментів на двох дітей
 7. Діти від однієї матері
 8. Двоє дітей від різних шлюбів
 9. При народженні другої дитини
 10. Чи можливо зменшення розміру

Народження дитини в сім'ї - це не тільки радість, а й відповідальність. Поява другого малюка подвоює зобов'язання. Якщо подружжя розлучається, батько, який проживає окремо, зобов'язаний утримувати нащадків і платити аліменти на двох дітей. Їх розмір відрізняється від стандартного. Щоб заздалегідь з'ясувати всі нюанси розрахунку, потрібно вивчити актуальну інформацію по темі.

Умови для оформлення виплат

Стягнення аліментів на 2-х дітей проходить при дотриманні ряду умов. Спорідненість малюків з батьком, на якого накладаються зобов'язання з утримання, має бути юридично підтверджено. Так, якщо мати може довести факт наявності спорідненості, надавши Свідоцтвом про народження всіх дітей, то батькові, який не вказано у відповідній графі документа, доведеться доводити факт спорідненості через суд.

Діти, на яких призначаються аліменти, повинні бути неповнолітніми. Виплати припиняються в момент досягнення дитиною 18 років. Винятком з правила можуть стати непрацездатні діти.

Скільки відсотків становлять аліменти на 2 дітей

Сімейний Кодекс подбав про права неповнолітніх дітей Сімейний Кодекс подбав про права неповнолітніх дітей. У ньому закріплені норми щодо виплати аліментів. Існує кілька різновидів способів нарахування грошових коштів:

 • у відсотках (частки);
 • у твердій (фіксованій) сумі;
 • в змішаному вигляді.

Іноді аліменти виплачуються шляхом передачі майна. Наприклад, батько надає дітям квартиру, машину або інші цінні предмети або нерухомість.

Зазвичай аліменти нараховуються в процентному співвідношенні від заробітної плати батька. Вид виплати залежить від доходу платника. Він може збільшуватися разом із заробітком.

мінімальний

За законодавством Російської Федерації, на 2-х дітей належить 33% або 1/3 частина від зарплати. Якщо заробіток батька нестабільний, розмір аліментів зазвичай обчислюють, виходячи з суми прожиткового мінімуму по регіону.

Максимальний

Законом передбачено, що максимальний розмір аліментів не може перевищувати 70% від заробітку платника.

Як розраховується сума аліментів

Якщо відповідач має постійний дохід, судовий орган зобов'язує платити аліменти на процентної основі (33% на 2 дітей). Однак розмір офіційного заробітку платника повинен становити не менше величини мінімальної суми заробітної плати по Росії.

Так, якщо з батьків платять зарплату, розмір якої не перевищує мінімальний розмір виплати по Росії (7500 рублів), сума аліментів складатиме 2500 (без урахування податків).

Якщо платник має мінливий дохід, виплата аліментів проводитиметься в розмірі, який дорівнює сумі прожиткового мінімуму. Але при цьому сума може розмножуватись і ділитися на кілька частин. У розрахунок приймаються різні обставини:

 • матеріальне становище обох батьків;
 • сімейний стан;
 • рівень життя дітей.

Будь-яка зміна таких показників тягне за собою перерахунок суми аліментів.

У разі, коли платник не працює, і він документально це підтверджує (довідка з біржі праці), суд призначає виплати в розмірі 33% від допомоги з безробіття. Якщо ж підтвердження статусу безробітного немає, розмір аліментів буде обчислюватися на підставі заробітної плати з попереднього місця роботи або середнього заробітку по регіону.

Стягнення аліментів на двох дітей

Стягнення аліментів може здійснюватися за допомогою 1 з 2 варіантів:

Угода - це різновид документа, що закріплює домовленість, досягнуту між сторонами. Папір завіряється у нотаріуса і має юридичну силу. У договорі вказується інформація про виплату аліментів при розлученні. У разі, якщо угода укладена, але чоловік відмовляється здійснювати виплати, дружина має право піти до судових приставів. Тоді утримання аліментів проводитиметься примусово.

Щоб затвердити угоду і надалі використовувати його в суді, потрібно пред'явити:

 • документ, що підтверджує особу (подружжя)
 • свідоцтво про укладення шлюбу;
 • свідоцтво про народження дітей або будь-який документ, що підтверджує спорідненість;
 • угода, підписана сторонами в присутність нотаріуса або оформлений за зразком позовну заяву про стягнення аліментів.

Якщо такої угоди не було, стягнення аліментів проходить в судовому порядку. Для звернення до державного органу повинен бути складений позов. Суддя, виходячи від інформації та доданих документів, виносить рішення.

Діти від однієї матері

Законом встановлено, що неповнолітні діти, народжені в одному шлюбі, отримують аліменти в розмірі 33% від доходу платника, якщо виплата аліментів обчислюється у вигляді відсотка від заробітної плати батька.

Двоє дітей від різних шлюбів

Якщо є 2 дитини від різних шлюбів, розмір виплат становить також 33%, але відсоток ділитися навпіл. Кожному малюкові належить за 16,5% від заробітку платника.

При народженні другої дитини

Якщо у людини є дитина від попереднього шлюбу, він зобов'язаний продовжувати виплату аліментів навіть після узаконення стосунків з іншою людиною. Народження нового малюка відіб'ється на розмірі виплати. закон передбачає зменшення розміру грошової підтримки першу дитину .

Відео: Який розмір аліментів на дитину встановлений законом?

Чи можливо зменшення розміру

Згідно з чинним законодавством РФ, сьогодні існують 2 способи, що дозволяють зменшити величину виплат, якщо у людини є неповнолітні діти від різних шлюбів. Платник має право звернутися до судового органу з проханням про скорочення величини аліментів. Подавати заяву треба за місцем перебування подружжя, з якою був укладений перший шлюб. До підготовленого позовом необхідно додати документи:

 • свідоцтво про новий шлюб;
 • свідоцтво про народження другої дитини;
 • Довідка про доходи.

Суд буде виносити вердикт, спираючись на дані, що містяться в поданих документах. За подачу позовної заяви, який звернувся до державного органу батько зобов'язаний сплатити держмито. Її розмір залежить від суми грошових коштів, на яку людина хоче зменшити аліменти.

Іншим способом зменшення виплати є подача на аліменти у другому шлюбі без його розірвання. Дружина чоловіка, який надає матеріальну підтримку дитині від першого шлюбу, може звернутися до державного органу і зажадати виконання аналогічної дії відносно її малюка. Розглядом подібних прохань займається суд. Жінка повинна буде підготувати позовну заяву відповідно до існуючих правил.

Якщо державний орган прийме позов, почнеться його розгляд. Під час засідання потрібно довести, що спільно подружжя не проживають, і відповідач не виконує свої обов'язки по утриманню до їх загального дитині. Свою позицію і вимоги необхідно грамотно аргументувати. Якщо доказів затверджується факту недостатньо, суд відхилить прохання про призначення аліментів. Крім того, він може порахувати, що вимоги пред'явлені з особистою вигодою, і відмовити в задоволенні позову.

Якщо жінка зуміє переконати державний орган в своїй правоті, буде здійснено призначення виплати. Розмір аліментів на дитину від першого шлюбу при цьому буде зменшено. Розмір виплати можна розрахувати самостійно. Грошові кошти для обох дітей порівну. Дитина від першого шлюбу буде отримувати 16,5%.

Відео: Який розмір аліментів на дитину встановлений законом?