Строительство »

Аліменти без розлучення (як подати, чи можна) - в 2019 році, в шлюбі, позовну заяву, які документи, куди потрібно, оформлення, до суду

 1. Чи можна
 2. Особливості виплат в шлюбі
 3. Як стягнути аліменти без розлучення
 4. Які документи необхідні
 5. Заяву до суду
 6. деталі оформлення
 7. деталі подачі
 8. доступні варіанти

У переважній більшості випадків питання по виплаті аліментів вирішуються між батьками в момент проведення шлюборозлучного процесу, коли одна сторона стає опікуном неповнолітню дитину , А друга визнається платником.

При цьому передбачається певний ряд ситуацій, коли один з батьків може зажадати від другого додаткове матеріальне забезпечення ще до моменту офіційного розірвання шлюбу.

Головне - правильно розуміти, коли судом можуть призначатися аліменти без розлучення і як це питання регулюється в 2019 році.

Чи можна

Багато пар офіційно не розривають шлюб, навіть якщо на даний момент вже не ведуть спільне господарство і навіть не живуть на території одного приміщення. Це явище має безліч причин - деякі не хочуть розбиратися з питаннями про розподіл майна, інші не мають вільного часу на шлюборозлучний процес, в той час як треті і зовсім залишають за собою статус «в шлюбі» для отримання певної вигоди.

Якщо при формальному збереженні шлюбу один з подружжя жодним чином не підтримує дитини матеріально, другий з батьків має право оформити на нього позовну заяву з вимогою про стягнення аліментів .

У переважній більшості випадків питання по виплаті аліментів вирішуються між батьками в момент проведення шлюборозлучного процесу, коли одна сторона стає опікуном  неповнолітню дитину  , А друга визнається платником

Для відповідача збільшують факторами може стати пристрасть до азартних ігор, алкоголізм, а також певний ряд інших захворювань або психічних станів

Особливості виплат в шлюбі

У переважній більшості випадків в шлюбі аліменти виплачуються для матеріального забезпечення дитини, так як саме діти в подібних ситуаціях є найбільш незахищеною стороною конфлікту. чинне законодавство побудовано таким чином, щоб незалежно від взаємин батька і матері благополуччя дітей аж ніяк не порушувалося і не погіршувався, і це важливо враховувати в процесі вирішення подібних питань.

Крім самої дитини на виплату аліментів може подавати також і дружина, якщо вона є недієздатною особою.

Зокрема, це найчастіше відбувається в тому випадку, якщо вона є вагітної , Але при цьому чоловік відмовляється від надання їй будь-якого матеріального забезпечення або перераховує такі суми, яких просто не може вистачати для нормального існування. У подібних ситуаціях єдино вірним рішенням буде оформлення позовної заяви до суду з вимогою про примусове стягнення аліментів з нинішнього чоловіка.

У подібних ситуаціях дружина має право на отримання аліментів до моменту відновлення своєї працездатності або виконання трьох років дитині , Так як після цього моменту вона має право відправити свою дитину в дитячий сад, а сама вже може вільно влаштовуватися на роботу.

Як стягнути аліменти без розлучення

Стягнення аліментів - це така процедура, яка в будь-якому випадку повинна регулюватися в судовому порядку, тому зацікавленій стороні в будь-якому випадку доведеться займатися оформленням позовної заяви та подоланням певного ряду юридичних процедур.

Які документи необхідні

Для того, щоб стягнути зі свого нинішнього чоловіка аліменти, до суду потрібно буде надати такі самі документи, як і в разі стягнення з розведеного чоловіка, а саме:

 • копії особистих документів заявника та спільних дітей (цивільний паспорт і свідоцтво про народження);
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • довідка про склад сім'ї позивача, разом з яким проживає неповнолітня дитина;
 • довідка про доходи кожної зі сторін, що підтверджує суму заробітної плати або будь-яких інших доходів (надається тільки в тому випадку, якщо заявник має можливість отримати цей документ).

Варто відзначити той факт, що разом з позовною заявою в обов'язковому порядку повинен прикладатися документ, в якому вказується обгрунтування необхідної суми. Зокрема, потрібно в обов'язковому порядку вказати всілякі чеки, квитанції та інші папери, що підтверджують витрати на дитину, в зв'язку з якими потрібна додаткова фінансова підтримка з боку платника. Грунтуючись на цій інформації, в кінці документа вказується детальний розрахунок тієї суми, яка потрібна дитині у вигляді аліментів щомісяця.

Заяву до суду

Позовна заява в обов'язковому порядку повинно подаватися в відділення мирового суду, розташоване за місцем реєстрації відповідача. Якщо ж на даний момент його місцезнаходження невідоме, то в такому випадку можна подати заяву за останнім відомим місцем проживання.

Для коректного складання позову варто використовувати відповідний зразок, який можна отримати в судовій установі. У заяві обов'язково потрібно вказати повне найменування суду, до якого вона подається, а також основну інформацію про позивача і відповідача. Після цього вже викладається суть заяви, а також вказується конкретна вимога про стягнення аліментних виплат.

При оформленні цього документа не варто забувати про надання доказів того, що відповідач дійсно не приймає ніякої участі в фінансовому забезпеченні дитини. Якщо ж потрібно стягнення аліментів не тільки для підтримки дитини, але ще і його опікуна, то відразу варто зазначити, що ці два питання не можуть розглядатися в рамках одного судового розгляду, і щодо кожної вимоги доведеться подавати окреме позовну заяву.

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину

Важливо вказати в заяві, що відповідач повністю відмовляється від виділення коштів для матеріального забезпечення дитини. Варто зазначити, що подібні заяви не можуть обкладатися державним митом відповідно до чинного Податковим кодексом, тому подібні проблеми не повинні турбувати зацікавлену сторону в разі подання відповідної заяви.

Окрему увагу варто приділити тому, що чинний Сімейний кодекс не передбачає можливість поширення позовної давності, передбаченої для цивільних правовідносин, до питань про розгляд аліментів, тому подати позов для стягнення виплат можна незалежно від минулого терміну. Єдине, що варто відзначити - це те, що стягнути заборгованість по аліментах можна буде тільки за останні три роки, що передують подачі позовної заяви.

деталі оформлення

При бажанні аліменти можуть оформлятися добровільно, тобто в досудовому порядку. В даному випадку між сторонами складається відповідна нотаріальне угоду про сплату аліментів, і в подальшому платник повинен буде переводити відповідну суму коштів, грунтуючись на правилах, прописаних в цьому документі.

Якщо подружжя змогло прийти до спільної згоди мирним шляхом, то в такому випадку вони можуть подати заяву нотаріусу для офіційного оформлення договору про сплату аліментів із зазначенням в ньому основних умов, а також порядку і розміру змісту.

Добровільний нотаріальний договір має аналогічну юридичну силу з виконавчим листом , В зв'язку з чим даний спосіб є гранично зручним для обох подружжя, так як їм не потрібно буде звертатися в суд, а платник може не говорити своєму роботодавцю про наявність у нього обов'язків з виплати аліментів. Крім усього іншого, відсутність судових розглядів економить вільний час і сили обох сторін.

Крім усього іншого, відсутність  судових розглядів  економить вільний час і сили обох сторін

Якщо ж подружжю не вдається досягти мирної угоди, то в цій ситуації звернення до суду для них залишається єдино можливим рішенням, а процедура судового розгляду аналогічно проводиться як для подружжя, які перебувають у шлюбі, так і для розлучених батьків

деталі подачі

Цілком природно, що звичніше подача аліментів саме після розлучення, але при цьому не варто забувати про те, що головною суттю виплат є незабезпечення фінансової підтримки для своєї колишньої родини, а матеріальне забезпечення власної дитини.

У зв'язку з цим можливість подачі заяви на аліменти передбачається в наступних ситуаціях:

 • чоловік живе окремо і не забезпечує свою дитину ніякої матеріальної підтримкою;
 • чоловік живе разом з дитиною, але при цьому не дає своїй дружині грошей для матеріального утримання дитини, а також не забезпечує його самостійно;
 • чоловік живе разом з дитиною, але при цьому відмовляється від надання грошей на його утримання, посилаючись на відсутність офіційного працевлаштування.

Варто відзначити, що останній випадок є досить поширеним, тобто коли один з батьків не намагається шукати офіційне місце роботи і фактично знаходиться на матеріальне забезпечення своєї другої половини. Оформлення позовної заяви на виплату аліментів у твердій грошовій сумі може стати чудовою мотивацією для пошуку нового джерела доходу.

Процедура оформлення позову на виплату аліментів у шлюбі не має практично ніяких відмінностей від того, як подібні розгляди проводяться між розведеними батьками. При цьому, якщо подається позов про стягнення аліментів разом з позовом про розлучення, то в такому випадку формально гроші починають стягуватися з платника ще на той момент, коли він перебував у шлюбних відносинах зі своєю дружиною.

Найголовніше - в процесі оформлення позовної заяви докладно перерахувати причини, які привели до необхідності примусового стягнення аліментних виплат з відповідача. При цьому варто відзначити, що суд не може призначити виплату аліментів, відштовхуючись лише від заяви позивача, і тому потрібно буде надати разом з ним також певні документальні докази або хоча б свідчення свідків.

В ідеалі варто оформити письмову відмову від виплати аліментів з підписом чоловіка, і в такому випадку ніяких додаткових паперів вже в принципі може не знадобитися.

доступні варіанти

Стандартний варіант оформлення виплат в шлюбі - це оформлення аліментного угоди, що складається згідно з нормами статті 80 Сімейного кодексу. В даному договорі в якості одного боку виступає батько, зобов'язується переказувати аліментні виплати щомісяця, в той час як другий стороною є дитина, на користь якого будуть здійснюватися ці відрахування.

Якщо дитині ще не виповнилося 14 років, то в такому випадку від його імені буде виступати її законний представник (опікун), але після 14 років він вже сам може оформляти різні договору, якщо отримує відповідні згоду від своїх батьків. Варто відзначити, що договір повинен оформлятися у вигляді окремого документа і в обов'язковому порядку проходити процедуру реєстрації у нотаріуса.

Стаття 80. Обов'язки батьків щодо утримання неповнолітніх дітей

Окрему увагу слід приділити тому, що при оформленні договору відсутній будь-який межа встановлених виплат, але при цьому забороняється встановлювати таку суму, яка буде значно менше в порівнянні з потенційно призначеної судом. Якщо сума аліментів стягується в твердому грошовому вигляді, то в такому випадку вона повинна бути індексована відповідно до рівня прожиткового мінімуму, прийнятому в регіоні проживання неповнолітньої особи.

Такі договори не повинні проходити реєстрацію в державних органах і цілком достатньо завірити їх у уповноваженого нотаріуса, після чого угода набуває законної сили, аналогічну виконавчим листом. Таким чином, його досить буде надати роботодавцю платника, і він вже самостійно почне займатися регулярним відрахуванням платежів.

судовий наказ судовий наказ

на аліменти допоможе відшкодувати всі заборгованості за допомогою приставів.

Звідси ви зможете дізнатися, чи можливо змінити способи сплати аліментів.

Чи необхідно сплачувати аліменти з пенсії по інвалідності 2 групи - читайте тут .

В іншому випадку вирішувати дане питання вже доведеться в судовому порядку, де суд буде встановлювати розмір і порядок платежів відповідно до матеріальним становищем кожної зі сторін.