Строительство »

Як зменшити аліменти на першу дитину при народженні другої?


Питання про зниження аліментів на одну дитину в зв'язку з появою ще одного не може бути вирішене ніякими державними органами, крім суду.

Що це означає в реальному житті?

Один з батьків виплачує зміст дитині після розлучення Один з батьків виплачує зміст дитині після розлучення. У нього цілком може бути інша сім'я і у нього може народитися інша дитина. Права обох дітей рівні і, відповідно, віддаючи колишню суму на утримання першої дитини, батько зменшує свої можливості на гідне утримання другого. Щоб уникнути виникнення подібної ситуації необхідно подати заяву в суд, що містить прохання про урізання розміру аліментних виплат.

Тільки суд має право прийняти рішення про зміну розміру аліментів, і поки такого рішення немає, батько зобов'язаний здійснювати утримання першої дитини в колишньому обсязі.

Можливі кілька способів здійснення виплат аліментів. Залежно від того, який з цих способів використовується необхідно реалізовувати і відповідну процедуру для їх зменшення.

Найбільш часто в житті зустрічається пайову нарахування аліментів. Тобто виплати на дітей прив'язані до офіційного заробітку батька і складають 25% на одну дитину. При народженні другої дитини батьки повинні подати в суд прохання про зниження розміру аліментів.

Логіка суду при ухваленні рішення приблизно виглядає наступним чином. На одну дитину величина аліментів дорівнює одній чверті доходу батьків. На двох дітей доводиться вже одна третина заробітку, тобто по його однієї шостої частини. Таким чином, відбувається зменшення виплат на першу дитину з однієї чверті до однієї шостої доходу батьків.

Більшість рішень судів виглядає саме таким чином. Іноді суд не вважає за можливе зміна розміру виплат на першу дитину. Це відбувається, якщо другого з батьків вдасться довести в суді, що скорочення виплат суттєво погіршить становище неповнолітнього.

Також можливі відмови в позовах, якщо перша дитина є інвалідом або має істотні обмеження можливостей.


Зверніть увагу! Інформація з даної статті може бути не повною, через частої зміни законодавства. Крім того, саме ваша ситуація можливо вимагає, більш детального вивчення. Тому радимо проконсультуватися з нашими фахівцями за телефонами: в Москві +7 (499) 938-44-32 , в Санкт-Петербурзі: +7 (812) 467-34-03 , По всій Росії 8 (800) 511-81-26 - це безкоштовно, анонімно і професійно!

До заяви необхідно додати копію виконавчого листа, копію свідоцтва про народження дітей, копію свідоцтва про припинення шлюбу, інші документи, які можуть знадобитися суду для прийняття рішення.

Серйозним законодавчим казусом в даному випадку є те, що батько повинен надати суду докази того, що друга дитина дійсно міститься, в тому числі, і на його кошти. Іноді навіть доводиться оформляти виконавчий лист і на другу дитину для того, щоб суд мав повну впевненість в тому, що батько дійсно бере участь в утриманні обох дітей.

Цей момент є найбільш складним у всій процедурі. Тому перед тим як подавати заяву в суд обов'язково необхідно порадитися з юристом. Досвідчений фахівець з сімейним законодавством дасть грамотні поради, як необхідно діяти в тій чи іншій ситуації, які дії є необхідними, а які навпаки неприпустимі, і так далі.

Ще одним важливим моментом є те, що зменшення розміру аліментних виплат починається тільки після набрання рішенням суду чинності. Цим воно відрізняється від присудження аліментів, яке починає діяти з моменту подачі позовної заяви.

Якщо аліментні виплати на першу дитину здійснюються в чітко обумовленій сумі, то порядок дій принципово нічим не відрізнятиметься. Єдиною відмінністю, найважливішим для батьків, буде те, що суду необхідно буде представити докази погіршення матеріального становища.

Юридично вся процедура практично аналогічна, а ось рішення суду вже не так прогнозовано, як в разі часткової сплати аліментів Юридично вся процедура практично аналогічна, а ось рішення суду вже не так прогнозовано, як в разі часткової сплати аліментів. Основним, чим керуватиметься суд при винесенні рішення - це баланс між офіційним заробітком батька і розміром виплат на кожного з дітей. Цілком можливо, що доведеться також робити виконавчий лист і на другу дитину, щоб апелювати вже законно певними величинами відрахувань.

Третім способом, за яким можуть здійснюватися виплати аліментів є угода між колишнім подружжям. Така угода має силу судового рішення і може бути змінено, як за згодою сторін, так і за вердиктом суду. Цілком зрозуміло, що угода сторін, з огляду на той факт, що одна з них повинна добровільно погодитися зі зменшенням їй виплат, практично не зустрічається.

Єдиним способом змінити умови угоди в такому випадку є судове рішення. Для того, щоб суд прийняв потрібне рішення необхідно підготувати максимально повний пакет документів. Тільки повністю аргументоване твердження необхідності зменшення аліментів на першу дитину для нормального забезпечення другу дитину дозволить мати впевненість в тому, що суд прийме потрібне рішення.

У будь-якому разі не слід сподіватися на свої сили і знання законів. Питання зменшення аліментних виплат на першу дитину настільки складний і допускає різне тлумачення одних і тих же законів, що без допомоги досвідченого юриста складно розраховувати на успішний результат справи.


Що це означає в реальному житті?