Строительство »

Як позбавляють батьківських прав за несплату аліментів в 2019 році

 1. Які будуть наслідки Ситуація, коли один з батьків не платить по аліментах, виникає досить часто....
 2. Підстави
 3. куди звертатися
 4. Питання та відповіді

Які будуть наслідки

Ситуація, коли один з батьків не платить по аліментах, виникає досить часто. Варто пам'ятати, що до такої батько одного разу може втратити батьківських прав на свою дитину. Як же це відбувається, і які тягне наслідки?

Несплата аліментів може відбуватися з безлічі причин. Ось лише деякі з них:

 • небажання ділитися своїми доходами;
 • низька заробітна плата;
 • відсутність інтересу у вихованні та утриманні своєї дитини.

Так як після процедури позбавлення прав, дитина юридично втрачає одного з батьків, це має наслідки для всіх сторін.

Ось які права отримує мати дитини від цієї ситуації:

 • їй більше не потрібно питати у другого чоловіка дозвіл на виїзд за кордон: це дуже корисний момент, особливо якщо батько постійно пропадає;
 • з'являється можливість поміняти прізвище дитини: при цьому не потрібно цікавитися думкою батька;
 • з'являється можливість заборонити батькові мати будь-які контакти з дитиною, а також заборонити йому вирішувати будь-які питання в вихованні;
 • якщо жінка виходить заміж, новий чоловік може усиновити дитину.

Батько в цій ситуації втрачає всі можливості приймати будь-яку участь у житті своєї дитини. Він більше не зможе заперечувати проти будь-яких дій матері дитини.

Сам дитина в такій ситуації звільняється від обов'язку утримувати і допомагати батькові, після досягнення повноліття.

Які потрібні документи

Які потрібні документи

Для того щоб процедура пройшла успішно, потрібно правильно підготувати позовну заяву, а також зібрати всі необхідні документи і докази. Ось короткий список того, що обов'язково знадобиться:

 • копія свідоцтва про народження;
 • копія документа про укладення або розірвання шлюбу;
 • показання органів опіки;
 • показання свідків про те, що батько дитини ніяк не бере участі в його вихованні;
 • документи, що підтверджують прострочення по виплаті аліментів.

Підстави

Підстави

Є кілька причин, за якими суд може прийняти рішення про позбавлення кого-то батьківських прав:

 • злісне ухилення від виплати аліментів: зазвичай настає, якщо відповідач більше трьох місяців поспіль не виробляє виплати;
 • відсутність бажання брати участь у вихованні дитини.

куди звертатися

Разом з позовною заявою і іншим пакетом документів, вам потрібно звертатися в суд за місцем проживання відповідача.

Якщо у вас є докази про злісне ухилення від сплати аліментів, обов'язково посилайтеся на це в судовому засіданні. Саме це дало підставу допоможе вам довести задумане до кінця.

Питання та відповіді

Олена
У нас в родині зараз знаходиться прийомна дитина. Його мати була позбавлена ​​батьківських прав кілька років тому. Чи не виплачувала аліменти на дитину взагалі, кримінальна справа на неї теж не заводили. Нещодавно вона подала в суд на відновлення батьківських прав. Чи можуть їй віддати дитину назад?

відповідь
Якщо пропали всі підстави, які були при позбавленні батьківських прав, дитини можуть повернути. Тільки перш ніж це буде зроблено, з дитиною повинні будуть поспілкуватися психологи. Потрібно буде з'ясувати, наскільки сильно він прив'язаний до прийомної сім'ї. У будь-якому випадку всі ці питання буде вирішувати суддя, більш детальних порад тут не вийде дати.

Тетяна  Колишній чоловік злісно ухиляється від сплати аліментів
Тетяна
Колишній чоловік злісно ухиляється від сплати аліментів. Я хочу подати на позбавлення батьківських прав. Якщо чоловік почне після цього платити, його не позбавлять прав?

відповідь
Це питання буде вирішуватися в суді, повинні будуть бути з'ясовані всі обставини. Колишній чоловік повинен буде пояснити, чому він ухилявся від виплати весь цей час. Якщо чоловік почне здійснювати виплати і почне гасити заборгованість, то суд навряд чи позбавить його батьківських прав.

Світлана
Чи можна подати на позбавлення батьківських прав на колишнього чоловіка, якщо він не платить аліменти вже 3 роки? Втомилася намагатися з цим боротися вже.

відповідь
Можна подати позовну заяву в суд . Суддя прийме до уваги всі обставини і прийме рішення. Позбавлення прав завжди відбувається через суд. Крім цього, до суду ще буде запрошений прокурор і органи опіки. Також позбавлення батьківських прав не означає, що чоловік не повинен буде платити аліменти. Це питання суддя також повинен буде вирішити. Крім цього, якщо суддя вирішить, що йде таке злісне ухилення від виплат, він зобов'язаний буде повідомити про всі деталі прокурора, щоб той порушив кримінальну справу. Після того як батько буде позбавлений батьківських прав, протягом трьох днів до органу загсу будуть направлені відповідні документи.

Ольга
Чи може батько дитини відновити батьківські права? Позбавлений був рік тому за несплату аліментів і велику заборгованість . Зараз дуже каюсь і сильно шкодую, готовий погасити всю заборгованість.

відповідь
За нашими законами передбачено, що можна спробувати відновити свої батьківські права, якщо відпали всі підстави, за якими відбувалося їх позбавлення. Якщо ви в суді поясніть, що справите виплати і погасіть заборгованість, суд може встати на вашу сторону.

Як же це відбувається, і які тягне наслідки?
Чи можуть їй віддати дитину назад?
Якщо чоловік почне після цього платити, його не позбавлять прав?