Строительство »

Як подати на аліменти в шлюбі і після розлучення

 1. Як подавати заяву на аліменти
 2. Аліменти і цивільний шлюб (особливо)
 3. Подати позовну заяву на аліменти: відео
 4. Звичайна процедура подачі заяви на аліменти
 5. Які документи потрібні для подачі на аліменти
 6. Як правильно подати на аліменти на дитину
 7. Куди подавати заяву на аліменти в шлюбі і після розлучення
 8. Завантажити зразок: заяву на аліменти в шлюбі
 9. Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на дитину в шлюбі
 10. Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на дитину
 11. Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на двох дітей у твердій сумі

Чи можна подати на аліменти, перебуваючи в шлюбі без розлучення? Де завантажити зразок заяви на аліменти на дитину? Як подавати на аліменти, перебуваючи в цивільному шлюбі? Куди подати заяву на аліменти?

Як подавати заяву на аліменти

Ми продовжуємо ділитися з вами корисними статтями про шлюборозлучні справи. Ще більше статей в знайдете в розділі " Сімейне право ".

У разі, коли сімейне життя у пари не склалося, але залишила після себе спільних дітей, виникає питання про матеріальне їх зміст. Обоє батьків повинні приймати однакове участь в утриманні дитини. Якщо один з них намагається цього уникнути, то виникає необхідність підкріпити обов'язки утримання дітей офіційною угодою.

Але іноді відносини між подружжям настільки напружені, що про добровільне угоді не може бути й мови Але іноді відносини між подружжям настільки напружені, що про добровільне угоді не може бути й мови. Одна зі сторін з почуття помсти може не визнавати своїх зобов'язань про сплату аліментів. Такі ситуації потрібно вирішувати за допомогою органів судової влади. Якщо ж від матеріального забезпечення дитини ухиляються обоє батьків, то в суд мають право і повинні звернутися органи опіки та піклування над дітьми, які не досягли повнолітнього віку. Усі нормативи, що регулюють процес присудження аліментних виплат міститися в Цивільному кодексі, а їх стягнення регламентує закон про виконавче судочинство.

Під час судового процесу з питань аліментних виплат, судовий виконавець повинен враховувати, що інтереси всіх дітей відповідача рівні, і всі вони мають однакові права на матеріальне забезпечення за його рахунок. Цей факт не Завіт від того, в шлюбі були народжені ці діти, чи ні. Обов'язки батьків виплачувати аліменти діє по всій території нашої держави.

Також потрібно відзначити, що обов'язок фінансового забезпечення спільних дітей, народжених навіть після розірвання шлюбу, зберігається за обома подружжям, притому в рівній мірі. Зазвичай, необхідність в аліменти виникає відразу після закінчення шлюборозлучного процесу. Це природно, адже колишнє подружжя не проживають разом разом і не ведуть спільне господарство. А значить, всі турботи і витрати по забезпеченню спільної дитини лягають на плечі тільки одного з них. Однак, подати заяву про присудження аліментних виплат можна і тоді, коли батьки дітей перебувають у законному шлюбі. Але в цьому випадку необхідно буде зібрати незаперечні докази того, що одна зі сторін не бажає брати участь в матеріальному забезпеченні гідного рівня життя дітей.

Аліменти і цивільний шлюб (особливо)

Не всі матері знають, що подати на аліменти можна і в разі, коли офіційно шлюбні відносини між батьками не зареєстровані Не всі матері знають, що подати на аліменти можна і в разі, коли офіційно шлюбні відносини між батьками не зареєстровані. Однак, в цьому випадку має бути встановлений факт, що чоловік, на якого подається позовна заява про стягнення аліментів, дійсно є батьком дитини. Для того, щоб подати на аліменти по утриманню дитини, народженої у батьків не перебувають у шлюбі, знадобиться його свідоцтво про народження із зазначенням в ньому даних про батька. Якщо цих даних немає, то доведеться попередньо встановити батьківство, можливо за допомогою призначеної судом експертизи.

Процесуальна судова практика пропонує два шляхи подачі документів на виплату аліментів. Перший шлях - спрощена процедура, вона передбачає, що видається судовий наказ. Шлях другий - звичайна процедура, тобто розгляд цивільного позову в судовому порядку.

Подати позовну заяву на аліменти: відео

Спрощена процедура подачі документів на аліменти

Її ще називають наказним судовим виробництвом Її ще називають наказним судовим виробництвом. В ході спрощеної процедури розгляд звернення і винесення рішення цілком і повністю лежить на плечах судового виконавця. Таке виробництво вважають однією з найефективніших. Адже для того, щоб розглянути справу, сторони навіть не залучаються до суду, суддя приймає рішення на підставі документів, поданих батьками. Застосовують наказне судочинство в випадках, коли у обидві сторони не мають заперечень і спірних питань.

Однак, слід пам'ятати, що в ході спрощеної процедури світової судовий виконавець має право при визначати розмір виплат тільки в частинах доходу платника. Але коли судовий наказ вже отримано на руки, потрібно звернутися до виконавчої служби для стягнення самих аліментних виплат.

Виплати, призначені мировим суддею, як було сказано вище, обчислюються як частка від його доходу і залежать від кількості дітей, яких необхідно утримувати. У Сімейному кодексі зазначено, що на утримання однієї дитини відраховується 1/4 доходів, двох - 1/3 доходів, на трьох і більше - 1/2 від загальної суми доходів платника аліментів.

Однак, відповідно до Трудового кодексу, загальна сума, яку можуть утримувати з доходів особи, яка зобов'язана здійснювати аліментні виплати, може становити до 70%, якщо вони утримуються на користь дітей, що не досягли повнолітнього віку.

Для звернення до мирового суду за спрощеною процедурою розгляду справи про аліменти, батьки повинні подати документи про місце проживання обох сторін і місце проживання дітей, про доходи кожного з батьків, про знаходження в шлюбних відносинах або поза ними, про склад родини і всіх неповнолітніх дітей пари . Виходячи саме з цієї інформації, судовий виконавець виноситиме рішення про стягнення аліментних виплат.

Звичайна процедура подачі заяви на аліменти

Якщо мирно домовитися про розподіл обов'язків по утриманню дітей подружжю не вдається, то допомогти в рішенні цього питання допоможе звичайна процедура суду Якщо мирно домовитися про розподіл обов'язків по утриманню дітей подружжю не вдається, то допомогти в рішенні цього питання допоможе звичайна процедура суду. Цю процедуру ще називають позовною судочинством, так як основою для неї є розгляд заяви позивача про нарахування та стягнення аліментних виплат для утримання дітей, що не досягли повноліття.

У позовній судочинстві передбачається кілька засідання, всі з яких проводяться відкрито. У процесі беруть участь обидві сторони, причому вони мають право оскаржувати докази іншого боку, доносити до суду свої аргументи, залучати свідків та інше. Нерідко для участі в процесі доводиться вдаватися до допомоги фахівця в юриспруденції. Позовна судочинство називають іменним тоді, коли виплати призначаються у твердій сумі або у фіксованій частці доходу. Також ця процедура використовується при стягненні боргів позовів про аліменти виплат.

Які документи потрібні для подачі на аліменти

Досить часто виникає питання, які документи потрібні, щоб подати на аліменти Досить часто виникає питання, які документи потрібні, щоб подати на аліменти. Незалежно від того, за якою схемою буде відбуватися процедура судочинства, обидві сторони повинні підготувати оригінали і копії документів, що засвідчують особу (паспорт), документи, що підтверджують факти укладання та розірвання шлюбних відносин, свідоцтво про народження загального дитини або дітей, якщо їх декілька. Крім перерахованих документів можуть знадобитися довідки про склад сімей від обох сторін, обґрунтування витрат на матеріальне забезпечення дітей і розрахунок розміру виплат по аліментах.

Вся перерахована документація повинна бути додана до заяви на нарахування на відповідача аліментних виплат. Для батьків, які не перебувають у законному шлюбі, крім перерахованих документів, обов'язковим є факт встановленого батьківства. У разі, якщо дані про батька дитини не вказані в документах про його народженні, то перед процесом подачі позовної заяви про виплату аліментів, потрібно отримати судове рішення про факт встановлення батьківства відповідача. У разі, якщо одна зі сторін не хоче визнавати батьківство, може знадобитися медична експертиза, результати якого повинні бути додані до вирішення судового виконавця. Якщо ж обоє батьків згодні з встановленням батьківства, то для винесення рішення судді буде досить їх заяв, складених в законному порядку. Тепер ви вже точно знаєте, які документи необхідні для подачі на аліменти.

Як правильно подати на аліменти на дитину

Для того, щоб зібрати необхідний для суду пакет документів, в першу чергу необхідно зробити копії первинних документів, які, як правило, повинні бути у позивача на руках Для того, щоб зібрати необхідний для суду пакет документів, в першу чергу необхідно зробити копії первинних документів, які, як правило, повинні бути у позивача на руках. Перш за все, копіюється паспорт, свідоцтва про народження дітей, про реєстрацію та розірвання шлюбних відносин з відповідачем.

Довідку, що підтверджує склад сім'ї видають в органах житлово-комунального господарства за місцем проживання. Зазвичай в ній вказані характеристики житла і перелік членів сім'ї, які там прописані. Коли місця проживання відповідача відомо, то таку довідку необхідно отримати у відділі ЖКГ і по його реєстрації. Щоб її видали, потрібно буде подати відповідну заяву керівництву відділу, що потрібен цей документ для пред'явлення в суді.

Коли ж місце проживання відповідача невідоме, позивачеві доведеться подавати клопотання про визначення цього місця проживання. На підставі цього документа органи суду повинні будуть встановити, де проживає або прописаний відповідач.

Згідно з Цивільним кодексом, позивач у справі про нарахування аліментних виплат повинен додати до позовної заяви документ з розрахунками витрат на матеріальне забезпечення неповнолітніх дітей. Скласти такий розрахунок можна і самостійно, проте, не слід забувати, що всі суми, які в ньому фігурують, повинні бути обов'язково підтверджені фіскальними чеками, а при їх відсутності показаннями свідків або іншими задовільними доказами. Посилаючись на цей розрахунок, можна обґрунтувати і покриття витрат з утримання дітей і на майбутній період.

У разі, якщо позивачеві відомо походження доходів відповідача, то варто максимально докладно описати їх в позовній заяві. Особливо актуально це буде, якщо в ході судового процесу вирішуються питання про призначення аліментних виплат особі, яка веде діяльність підприємця, офіційно не працює або працює, але не постійно, не стабільно. Трохи нижче ви дізнаєтеся. чи можна подати на аліменти без розлучення перебуваючи в шлюбі.

Коли вирішується також питання про виплату заборгованості по аліментах або виплат за минулі періоди, не зайвим буде докладний опис всієї власності, якою володіє відповідач. Зробити це потрібно для того, щоб судовий виконавець мав можливість конкретно вказати, яке майно відповідача підлягає стягненням з нього аліментів на матеріальне забезпечення неповнолітніх дітей.

Коли документи зібрані, можна приступати до оформлення позовної заяви або заяви про видачу наказу суду. Відповідно до букви закону, в ньому необхідно вказати реквізити суду, до якого вона подається, реквізити обох сторін, місця їх прописки і проживання, докази позивача, сума аліментних виплат, яку вимагає позивач.

Куди подавати заяву на аліменти в шлюбі і після розлучення

Всі оформлені папери подаються в органи мирового суду Всі оформлені папери подаються в органи мирового суду. Це може бути суд як за місцем проживання позивача, так і за місцем проживання відповідача. Всі документи подаються в трьох примірниках - для позивача, для відповідача, для канцелярії суду. Заяви привласнюють реєстраційний номер, який дозволить відстежувати дані про процес (час проведення судових засідань, уповноваженого виконавця та інші).

Коли процес завершено і рішення суду винесено, не слід забувати, що перш ніж забирати ці документи, потрібно дочекатися проходження терміну, протягом якого відповідач має право їх оскаржити. Також важливим нюансом є відмітка канцелярії, яка засвідчить вступ його в силу згідно із законом.

Якщо отриманий судовий наказ за спрощеною процедурою судочинства, позивач може відразу ж відправлятися в виконавчу службу. Якщо ж отримано рішення суду за звичайною процедурою судочинства, попередньо потрібно отримати виконавчий лист, і тільки тоді вирушати до судових приставів.

Державне мито на заявників у справах про нарахування аліментних виплат не накладається, тобто оплачувати нічого не доведеться. Позивач, з яким проживають діти, має право подати позовну заяву на аліменти в будь-який момент до досягнення дітьми повноліття. Однак аліменти буде нараховуватися тільки з моменту подачі позовної заяви. Якщо спільних дітей кілька, потрібно пам'ятати, що рішення суду буде дійсно до досягнення повнолітнього віку старшим з них. Відразу після цього, сума виплат повинна бути відкоригована.

Термін позовної давності у цих справах поширюється тільки на заборгованість по виплатах аліментів. Іншими словами, якщо відповідач ухилявся від аліментних виплат протягом трьох років, позивач може звернутися до суду для стягнення цих коштів. Тепер ви вже точно знаєте, де і як подавати на аліменти. Якщо залишилися все ще питання, то телефонуйте нам! Ми з задоволенням проконсультуємо!

Завантажити зразок: заяву на аліменти в шлюбі

Завантажити зразок: заяву на аліменти в шлюбі

Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на дитину в шлюбі

Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на дитину в шлюбі

Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на дитину

Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на дитину

Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на двох дітей у твердій сумі

Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів на двох дітей у твердій сумі

Де завантажити зразок заяви на аліменти на дитину?
Як подавати на аліменти, перебуваючи в цивільному шлюбі?
Куди подати заяву на аліменти?