Строительство »

Як подати на аліменти без розлучення: що йдеться в законодавстві?

 1. Що говориться в законодавстві?
 2. Порядок стягнення аліментів
 3. Як правильно подати документи на стягнення аліментних виплат?
 4. Як схилити суд до прийняття рішення на свою користь?
 5. На яку ще матеріальну підтримку може розраховувати мати?
Юридична консультація

>> Як подати на аліменти без розлучення: що йдеться в законодавстві?

Іноді «розбіглися» подружжя за деякими об'єктивних причин не поспішають оформляти розрив своїх відносин офіційно. Здавалося б, розлучатися чи ні - особиста справа кожного, однак найчастіше від такого розвитку подій страждають спільні діти розлучилися подружжя.

Покинувши сімейне гніздо батьки часом забувають, що матеріальна підтримка нащадків - їх прямий обов'язок. Мати може роками не отримувати від колишнього чоловіка ніяких коштів на утримання спільних дітей і при цьому поняття не мати: покладені чи за законом її чадам якісь аліментні виплати ? У даній статті ми спробуємо відповісти на це непросте питання.

Що говориться в законодавстві?

На аліменти можна подавати навіть якщо шлюб як такий не укладався

Згідно російським законам, права дітей на отримання матеріальної підтримки від покинув їх батька взагалі не залежать від того, чи були батьки, в принципі, розписані в РАГСі . На практиці це означає, що жінка має можливість подати до суду позовну заяву з проханням про стягнення аліментів навіть в тому випадку, якщо її розлучення офіційно не був оформлений, і з чоловіком вони просто роз'їхалися.

Словом, якщо ваш (поки ще не колишній) чоловік ухиляється від своїх прямих обов'язків по наданню матеріальної підтримки вашим загальним дітям, зверніть його увагу на статтю 63-юю сімейного кодексу Російської Федерації, в якій сказано наступне:

 • обоє батьків мають не тільки права на виховання своїх дітей, а й обов'язки по їх матеріальним змістом;
 • обоє батьків несуть відповідальність за моральне і духовний розвиток своїх дітей, а також за їх освіту (яке, найчастіше, є платним);
 • обоє батьків відповідальні за збереження здоров'я своїх дітей і зобов'язані нести відповідні матеріальні витрати, коли це потрібно

Якщо розмова «по-хорошому» не вплинув належного ефекту, це - зовсім не привід поспішати з розлученням. Адже, якщо ви до сих пір не оформили розрив своїх відносин належним чином, на те, ймовірно, є вагомі причини (квартирне питання, спірна ситуація з розділом спільно нажитого майна і т.п.) і поспіх в цій справі лише зашкодить і вам, і вашим дітям.

Краще напишіть, нарешті, заяву на стягнення аліментів (Відповідний зразок можна знайти в інтернеті) і зверніться за захистом своїх законних прав до місцевого суду. Призначення аліментних виплат без розлучення в нашій країні - цілком нормальна законодавча практика. Тому боятися, що суддя при винесенні свого рішення раптом стане на бік вашого чоловіка, не варто. Закон в даному випадку - повністю на вашому боці.

Порядок стягнення аліментів

Позовної і наказовий - два види подачі на аліменти

Перш за все, вам необхідно визначитися, яким чином ви збираєтеся стягнути зі свого чоловіка аліменти: в позовній або в наказовому порядку. Чим ці способи відрізняються один від одного, і який з них більше підійде у вашій непростій ситуації?

Позовної порядок передбачає подачу заяви стандартного зразка в судовий орган за місцем проживання. Найчастіше процес винесення рішення в даному випадку сильно затягується. Відбувається це в зв'язку з тим, що позовної порядок стягнення аліментів на увазі проведення стандартного судового розгляду при безпосередній участі обох сторін спору. Тобто, якщо, припустимо, ваш чоловік відмовиться особисто з'явитися на засідання суду, це може загрожувати вам неприємною затримкою в вирішенні вашого питання.

При виборі наказного порядку ведення справи, від вас буде потрібно лише звернутися до суду зі спеціальною заявою про видачу відповідної нагоди судового наказу. Сам процес в цьому випадку буде являти собою заочне судочинство, яке не потребує особистої присутності жодної зі сторін.

Зазвичай рішення виноситься протягом п'яти робочих днів з моменту подачі заяви. Це означає, що в разі напружених відносин з чоловіком, такий порядок проведення судового розгляду виявиться для вас більш простим, дешевим і, головне, швидким.

Як правильно подати документи на стягнення аліментних виплат?

Угода на аліменти: зразок

Щоб не помилитися при написанні позовної заяви на аліменти, використовуйте відповідний зразок або навіть бланк . Якщо ви будете шукати відповідні матеріали в інтернеті, обов'язково зверніть увагу на дату їх публікації і, відповідно, актуальність представленої інформації. Крім самого заяви в двох примірниках, вам необхідно буде представити в суд ці документи (оригінали та копії):

 • документ, що засвідчує вашу особу (ваш паспорт громадянина Російської Федерації);
 • актуальну виписку з будинкової книги (такі зазвичай дійсні тільки протягом 10 днів з моменту отримання), що вказує, де саме і з ким фактично проживає ваш спільний з чоловіком дитина (або діти);
 • ваше свідоцтво про укладення шлюбу;
 • свідоцтва про народження всіх спільних з чоловіком неповнолітніх дітей;
 • при особливих обставинах - деякі інші документи

Консультацію про те, які саме папери можуть знадобитися конкретно у вашій ситуації, краще буде заздалегідь отримати у хорошого юриста. На щастя, сьогодні можна знайти відповідного фахівця навіть онлайн і отримати його допомогу абсолютно безкоштовно.

По можливості постарайтеся уявити в суд якісь документи, що відображають реальний стан доходів чоловіка (для багатьох батьків-аліментників характерно прагнення приховати свій реальний рівень заробітку з метою знизити розмір призначених суддею виплат).

Як вже говорилося вище, рішення з питання виплати аліментів в наказовому порядку зазвичай приймається протягом п'яти робочих днів. При цьому найчастіше суд стає на бік батька, з яким фактично проживає дитина (тобто, в даній ситуації, ви можете розраховувати на рішення в свою користь).

Якщо ж внаслідок якихось неврахованих вами обставин суд відмовить вам в задоволенні позову, у вас завжди залишиться можливість подати ще одне заяви для розгляду в стандартному, позовному порядку, де вам, можливо, пощастить більше. Якщо у вас є деякі грошові накопичення, доцільно буде заручитися підтримкою хорошого перевіреного юриста, який і буде вести вашу справу в суді.

Якщо ж рішення буде прийнято в вашу користь, вам залишиться лише прийти в суд у призначений термін і отримати особисто в руки документи виконавчого порядку. Це зручно в тому випадку, якщо ви знаєте, де в даний момент працює ваш чоловік. Так ви зможете особисто наказ до постанови суду його керівнику (законом це дозволено), щоб він сам розібрався з боржником.

Ймовірно, в цьому випадку ви будете отримувати грошові відрахування прямо із зарплати не відбувся чоловіка. Також у вас буде можливість не забирати папери самої, а написати спеціальну заяву для їх передачі безпосередньо виконавцям судового рішення.

Як схилити суд до прийняття рішення на свою користь?

Аліменти - це допомога на дитину!

Перш ніж подавати позовну заяву , Мати повинна переконатися, що у неї є можливість довести: її чоловік насправді зовсім не займається дитиною (дітьми) і не виділяє жодних коштів на його (або їх) зміст.

У цьому випадку ніяких додаткових дій робити не доведеться: в 99% випадків суддя прийме рішення на користь виховує дитину з батьків.

При цьому вкрай важливо розуміти: навіть якщо ви маєте всі можливості (в тому числі і матеріальні) для того, щоб виростити і виховати дитину самій, це не скасовує вашого права на отримання аліментів від чоловіка.

Рішення про те, чи варто подавати відповідний позов, жінки зазвичай приймають самі, на підставі того, наскільки напруженими стали відносини з чоловіком, і чи є хоч якийсь шанс врятувати їх шлюб. У будь-якому випадку пам'ятайте, що мова тут йде не про вашої гордості і самодостатності, а про подальше благополуччя вашого малюка.

На яку ще матеріальну підтримку може розраховувати мати?

Аліменти стягуються як з батька, так і з матері

При деяких особливих обставин жінка має право подати заяву на стягнення з чоловіка додаткових грошових сум. Це можливо, якщо:

 1. заявниця зараз вагітна;
 2. заявниця з тієї чи іншої причини визнана в даний момент непрацездатною;
 3. у заявниці та її чоловіка є загальні (в тому числі і повнолітні) діти - інваліди першої групи

У разі якщо чоловік відмовляється матеріально підтримувати своїх дітей або дружину навіть після винесення судом відповідного рішення, жінка має право вимагати для нього кримінальної відповідальності , Звернувшись до відповідних органів. Часто саме перспектива судимості змушує чоловіків переглянути свої принципи щодо змісту своєї родини.

Стягнення аліментів у шлюбі: чи можна стягнути аліменти з чоловіка без розлучення? Відповіді - у відеоматеріалі:

Що говориться в законодавстві?
Як схилити суд до прийняття рішення на свою користь?
На яку ще матеріальну підтримку може розраховувати мати?
Що говориться в законодавстві?
Чим ці способи відрізняються один від одного, і який з них більше підійде у вашій непростій ситуації?
Як правильно подати документи на стягнення аліментних виплат?
Як схилити суд до прийняття рішення на свою користь?
На яку ще матеріальну підтримку може розраховувати мати?
Стягнення аліментів у шлюбі: чи можна стягнути аліменти з чоловіка без розлучення?